Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oppositie optimistisch na gesprek over woonbegroting

Oppositie optimistisch na gesprek over woonbegroting

DEN HAAG (ANP) - Oppositiepartijen GroenLinks en PvdA hebben goede hoop dat ze het met de regering eens kunnen worden over de woonbegroting. Het kabinet heeft zelf geen meerderheid in de Tweede of Eerste Kamer en heeft dus steun van oppositiepartijen nodig om de begroting door het parlement te loodsen.

De twee linkse partijen hebben een paar speerpunten waarop ze toezeggingen willen van het kabinet: ze willen dat er meer geïnvesteerd wordt in de leefbaarheid van wijken en de verhuurdersheffing voor woningcorporaties verlagen.

Ook willen ze een maatregel van tafel die ze zelf de 'single straf' noemen. Het gaat daarbij om het kabinetsplan om mensen alleen voor een sociale huurwoning in aanmerking te laten komen als ze minder dan 35.000 euro bruto per jaar verdienen. Nu is die inkomensgrens nog ongeveer 38.000 euro. Daarmee wordt een sociale huurwoning voor singles met een middeninkomen onbereikbaar, zeggen de twee partijen.

Enkele weken geleden kwamen de ministers Kajsa Ollongren (Binnenlandse Zaken) en Wopke Hoekstra (Financiën) ook al praten met de partijleiders Lodewijk Asscher (PvdA) en Jesse Klaver (GL) . Toen vonden de twee dat het kabinet met lege handen was gekomen, dinsdag waren ze aanzienlijk positiever. Ze zagen een "andere houding" van het kabinet, zeiden ze na afloop.

Op welke punten zij en het kabinet elkaar zijn genaderd, zeiden Asscher en Klaver niet.

Meer uit Binnenland

Vier mensen naar ziekenhuis na woningbrand in Hellevoetsluis

HELLEVOETSLUIS (ANP) - Na een woningbrand aan de Kreeft in Hellevoetsluis zijn woensdagavond vier mensen met ambulances naar het ziekenhuis gebracht. Zij hadden veel rook ingeademd, meldt de Veiligheidsregio Rotterdam-Rijnmond.

2 uur geleden
Onderwijsraad: toetsen op scholen moeten meer gaan over leren

DEN HAAG (ANP) - Toetsen in het basis- en voortgezet onderwijs moeten meer in het teken staan van het onderwijs en leren en minder van belang zijn voor zaken als toelating, overgang of diploma. Dat zegt de Onderwijsraad donderdag in een advies dat wordt gegeven op verzoek van de Tweede Kamer.

4 uur geleden
Burgemeester Groningen wil asielopvang op locaties van het Rijk

HILVERSUM (ANP) - De Groningse burgemeester Roelien Kamminga wil dat het Rijk eigen locaties gaat inzetten om asielzoekers op korte termijn op te vangen. Ze wil zo voorkomen dat deze zomer mensen buiten moeten slapen bij het aanmeldcentrum in Ter Apel, zei ze bij talkshow Pauw & De Wit.

4 uur geleden
Warffum vangt vanaf donderdag 4 nachten asielzoekers Ter Apel op

WARFFUM (ANP) - De gemeente Het Hogeland vangt vanaf donderdag vluchtelingen uit Ter Apel op in de Op Roakeldaishal in Warffum. De gemeente doet dit na een verzoek van asielminister Bart van den Brink, zo is te lezen op de website van de gemeente.

11 uur geleden
Leiden verlengt noodopvang voor asielzoekers met enkele maanden

LEIDEN (ANP) - Leiden heeft de noodopvang voor asielzoekers in een voormalige kerk met een paar maanden verlengd. Dat doet de gemeente om de druk op Ter Apel te helpen verlichten.

12 uur geleden
Inspectie onderzoekt jeugdhulp na kindermishandeling Stadskanaal

STADSKANAAL (ANP) - De Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) begint een onderzoek naar (jeugd)zorgaanbieders en Veilig Thuis Groningen in Stadskanaal. Daarmee wil de inspectie een beeld krijgen van de kwaliteit en veiligheid van de jeugdhulp aan de kinderen die ernstig zijn mishandeld door twee vrouwen.

12 uur geleden
Groningen: nog 1 nacht opvang voor Ter Apel, erna andere gemeente

GRONINGEN (ANP) - De gemeente Groningen biedt van woensdag op donderdag nog één keer de nachtopvang aan in congrescentrum Hanzeplaza voor asielzoekers die niet terechtkunnen in Ter Apel. Voor de opvang vanaf donderdag heeft een andere gemeente zich gemeld, zegt een Groningse gemeentewoordvoerster. Welke plaats dat is, wil zij niet zeggen.

12 uur geleden