Oppositie optimistisch na gesprek over woonbegroting
DEN HAAG (ANP) - Oppositiepartijen GroenLinks en PvdA hebben goede hoop dat ze het met de regering eens kunnen worden over de woonbegroting. Het kabinet heeft zelf geen meerderheid in de Tweede of Eerste Kamer en heeft dus steun van oppositiepartijen nodig om de begroting door het parlement te loodsen.
De twee linkse partijen hebben een paar speerpunten waarop ze toezeggingen willen van het kabinet: ze willen dat er meer geïnvesteerd wordt in de leefbaarheid van wijken en de verhuurdersheffing voor woningcorporaties verlagen.
Ook willen ze een maatregel van tafel die ze zelf de 'single straf' noemen. Het gaat daarbij om het kabinetsplan om mensen alleen voor een sociale huurwoning in aanmerking te laten komen als ze minder dan 35.000 euro bruto per jaar verdienen. Nu is die inkomensgrens nog ongeveer 38.000 euro. Daarmee wordt een sociale huurwoning voor singles met een middeninkomen onbereikbaar, zeggen de twee partijen.
Enkele weken geleden kwamen de ministers Kajsa Ollongren (Binnenlandse Zaken) en Wopke Hoekstra (Financiën) ook al praten met de partijleiders Lodewijk Asscher (PvdA) en Jesse Klaver (GL) . Toen vonden de twee dat het kabinet met lege handen was gekomen, dinsdag waren ze aanzienlijk positiever. Ze zagen een "andere houding" van het kabinet, zeiden ze na afloop.
Op welke punten zij en het kabinet elkaar zijn genaderd, zeiden Asscher en Klaver niet.
Meer uit Binnenland
ALMERE (ANP) - De Nederlandse hulporganisatie Dorcas deelt noodpakketten uit in Oekraïne om de mensen daar bij te staan in de extreme kou, terwijl ze zijn afgesloten van elektriciteit en verwarming. Miljoenen mensen zijn getroffen door de Russische aanvallen op energievoorzieningen en dus is er "een levensbedreigende situatie ontstaan", aldus Dorcas.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Korpschef Janny Knol bevestigt in een bericht op LinkedIn dat een Utrechtse agent en zijn familie tijdelijk ergens anders wonen wegens bedreigingen. Vorige week verschenen beelden op sociale media van het gebruik van geweld door de agent bij de aanhouding van twee vrouwen bij winkelcentrum Hoog Catharijne in Utrecht. Het geweld wordt getoetst door een commissie. Knol schrijft dat de uitkomsten daarvan spoedig bekend worden.
4 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Slachtoffers in de zedenzaak tegen Mark S. (32) uit Borculo, die onder meer terechtstaat voor grootschalige sextortion, hebben donderdag in de rechtbank benadrukt hoeveel impact de seksuele afpersing op hun leven heeft gehad.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De rechtbank in Den Haag heeft drie mannen van 27, 21 en 18 jaar veroordeeld tot taak- en celstraffen voor hun aandeel in de rellen bij het anti-immigratieprotest op het Malieveld op 20 september 2025. Twee van de verdachten moeten daarnaast smartengeld betalen aan dertien politieagenten.
4 uur geledenZWOLLE (ANP) - De twee verdachten in de strafzaak over de website Funcaps blijven in de cel. Dat heeft de rechtbank in Zwolle donderdag bepaald aan het einde van een tweede inleidende zitting tegen verdachten Jord van W. (31) en Stefan P. (30). Zij worden verdacht van de verkoop van illegale medicijnen. Het Openbaar Ministerie onderzoekt 58 sterfgevallen die mogelijk een link hebben met middelen die zijn verkocht via de website.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Contactorgaan Moslims en Overheid (CMO) deelt ook dit jaar weer 'ramadanpakketten' uit aan gedetineerden. Tijdens de vastenmaand, die over ongeveer twee weken begint, ontvangen zo'n 7000 mensen in gevangenissen door het hele land een pakket. Vorig jaar waren dat er 5500.
6 uur geledenZWOLLE (ANP) - Het Openbaar Ministerie onderzoekt nog eens negen sterfgevallen, die mogelijk verband houden met medicijnen besteld via website Funcaps. Dat bleek donderdag tijdens een tweede inleidende zitting tegen de twee verdachten, die de website zouden hebben gerund. Het totaal aantal is daarmee opgelopen tot 58. Volgens de officier van justitie zijn in totaal 68 gevallen onderzocht en bleek bij tien gevallen geen sprake van een link.
6 uur geleden