Oppositie optimistisch na gesprek over woonbegroting
DEN HAAG (ANP) - Oppositiepartijen GroenLinks en PvdA hebben goede hoop dat ze het met de regering eens kunnen worden over de woonbegroting. Het kabinet heeft zelf geen meerderheid in de Tweede of Eerste Kamer en heeft dus steun van oppositiepartijen nodig om de begroting door het parlement te loodsen.
De twee linkse partijen hebben een paar speerpunten waarop ze toezeggingen willen van het kabinet: ze willen dat er meer geïnvesteerd wordt in de leefbaarheid van wijken en de verhuurdersheffing voor woningcorporaties verlagen.
Ook willen ze een maatregel van tafel die ze zelf de 'single straf' noemen. Het gaat daarbij om het kabinetsplan om mensen alleen voor een sociale huurwoning in aanmerking te laten komen als ze minder dan 35.000 euro bruto per jaar verdienen. Nu is die inkomensgrens nog ongeveer 38.000 euro. Daarmee wordt een sociale huurwoning voor singles met een middeninkomen onbereikbaar, zeggen de twee partijen.
Enkele weken geleden kwamen de ministers Kajsa Ollongren (Binnenlandse Zaken) en Wopke Hoekstra (Financiën) ook al praten met de partijleiders Lodewijk Asscher (PvdA) en Jesse Klaver (GL) . Toen vonden de twee dat het kabinet met lege handen was gekomen, dinsdag waren ze aanzienlijk positiever. Ze zagen een "andere houding" van het kabinet, zeiden ze na afloop.
Op welke punten zij en het kabinet elkaar zijn genaderd, zeiden Asscher en Klaver niet.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - "Dit had nooit mogen gebeuren", zegt de familie van de omgekomen man die op de NDSM-kade is neergeschoten. "Wat een mooie, zonnige en gezellige vrijdagmiddag voor ons was, is geëindigd in een drama. Ineens moeten we in de verleden tijd praten over mijn lieve man, vader en supertrotse opa", schrijft de familie van de 61-jarige man in een reactie die Namens de Familie heeft uitgestuurd.
2 uur geledenLOBITH (ANP) - Het waterpeil van de Rijn heeft door de droogte een nieuw dieptepunt bereikt. Bij Lobith, waar de rivier Nederland binnenstroomt, werd zondag rond het middaguur een peil van 6,10 meter gemeten, laten de meetuitslagen van Rijkswaterstaat zien. Zo laag stond het water nog nooit sinds de waterstanden er worden gemeten. Dat gebeurt sinds 1866.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Nationaal Vredesprotest 'Stop de Oorlogskoorts' heeft duizenden mensen naar De Dam in Amsterdam getrokken. Zo'n 3000 aanwezigen scharen zich achter de organisatie die "ziet dat de regering zich voorbereidt op oorlog waar de Nederlander de prijs voor betaalt".
3 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - De Universiteit Maastricht schorst een uit Gaza afkomstige student na commotie over een door hem geposte onlinevideo, waarin hij naar beelden kijkt over Palestijnse strijders in gevechtsuniformen en lijkt te zeggen: "Seventh of October. This is me" (7 oktober, dit ben ik), terwijl hij naar het tv-scherm wijst.
3 uur geledenHOUTEN (ANP) - Weeronline verwacht aankomende week uitzonderlijke temperaturen voor eind september. In grote delen van het land kan het kwik boven de 25 graden uitkomen. Halverwege de week wordt de hitte verdreven door buien met mogelijk onweer.
4 uur geledenOIRSCHOT (ANP) - De politie heeft zaterdagavond zeven mensen aangehouden in het Noord-Brabantse Oisterwijk. Dit gebeurde na een botsing waar vier auto's bij betrokken waren en een vechtpartij. De verdachten zijn opgepakt voor openlijke geweldpleging, bevestigt de politie na berichtgeving van Omroep Brabant.
5 uur geledenHARGEN AAN ZEE (ANP) - De politie heeft op de vroege zondagochtend een illegale rave beëindigd in de Schoorlse Duinen in Noord-Holland. Het feest bij Hargen aan Zee was volgens een politiewoordvoerder groots opgezet. Er waren tussen de vijfhonderd en zeshonderd mensen op afgekomen. Rond 05.00 uur maakten politiemensen een einde aan de festiviteiten.
6 uur geleden