'Oppositie neemt ministerie in Kirgizië over'
BISJKEK (ANP/RTR) - Een politicus van de oppositie in Kirgizië heeft het ministerie van Binnenlandse Zaken overgenomen. Dat meldde in elk geval dinsdag een woordvoerder van dat departement. President Sooronbaj Jeenbekov verklaarde ondertussen dat hij de controle heeft over het land.
De zegsman van het ministerie zei dat de zittende bewindsman dinsdag niet op zijn werk was verschenen. De vroegere veiligheidsfunctionaris Kursan Asanov heeft het departement nu onder zijn controle. De suggestie werd daarmee gewekt dat president Jeenbekov de controle aan het verliezen is.
Demonstranten gingen maandag de straat op en bezetten onder andere het parlements- en regeringsgebouw in de hoofdstad Bisjkek. In de confrontaties met veiligheidstroepen die daarbij ontstonden viel een dode en raakten honderden mensen gewond.
Meer uit Buitenland
ABUJA (ANP/AFP) - In het noorden van Nigeria zijn afgelopen weekend opnieuw tientallen mensen ontvoerd door gewapende bendes. Bij twee losse incidenten zijn 47 boeren en 40 vrouwen gekidnapt.
21 minuten geledenPARIJS (ANP) - De Franse oud-president François Hollande overweegt om mee te doen aan de presidentsverkiezingen van volgend jaar. Hij zegt tegen de Italiaanse krant La Repubblica nog geen besluit te hebben genomen, maar alleen te willen deelnemen als hij ook denkt te kunnen winnen.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse delegatie bij de Verenigde Naties in New York heeft geen plannen voor onderhandelingen met de Verenigde Staten. Dat schrijft het Iraanse persbureau IRNA, dat zich baseerde op een bron.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering heeft geen plannen om wapens te verkopen aan China. Dat wordt vanuit het Witte Huis benadrukt nadat de Amerikaanse ambassadeur in China zich daarover had uitgesproken, berichten de kranten The Wall Street Journal en The New York Times.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Nederland trekt 10 miljoen euro uit voor trainingsfaciliteiten in Oekraïne om ervoor te zorgen dat meer mensen getraind kunnen worden. Dat heeft minister Dilan Yeşilgöz (Defensie) gezegd bij aankomst in Brussel, waar de EU-ministers van Defensie maandag onder meer extra steun aan Oekraïne bespreken.
1 uur geledenWHELFORD (ANP) - Bij de belangrijke Britse luchtmachtbasis Fairford is maandagochtend nog steeds veel politie aanwezig. Ook is er volgens Sky News nog een afzetting bij het nabijgelegen dorp Whelford, waar bewoners van tientallen huizen het verzoek hadden gekregen te evacueren.
1 uur geledenPORTADOWN (ANP/DPA) - De honderden demonstranten die zondag in het Noord-Ierse Portadown een omstreden pro-Britse mars tegenhielden, hebben de straat die zij blokkeerden verlaten. Een groep bewoners meldt volgens de BBC wel wacht te blijven houden op Garvaghy Road.
6 uur geleden