Oppositie na publicatie rapport: 'laffe' Johnson moet weg
LONDEN (ANP) - De Britse oppositie heeft uitgehaald naar premier Boris Johnson na publicatie van het kritische rapport over 'partygate'. David Lammy van de linkse Labourpartij zegt op Twitter dat nu nog eens is aangetoond dat Johnson een "lafaard" is die de regels heeft overtreden. De parlementariër vindt dat de premier moet opstappen.
De leider van de Liberal Democrats, Ed Davey, vindt dat Johnson heeft gelogen tegen zijn landgenoten. "Het is hoog tijd dat zijn conservatieve parlementariërs hun patriottische plicht doen, naar hun kiezers luisteren en zich inzetten voor goed fatsoen door Boris Johnson te ontslaan", aldus de politicus. "Hij moet weg voordat hij het land meer schade kan berokkenen."
De oppositie roept al langer dat Johnson moet opstappen, maar heeft geen meerderheid in het Lagerhuis. Daar heeft de Conservatieve Partij van Johnson het voor het zeggen. Het echte gevaar voor de premier komt daarom vooral van boze partijgenoten. Die kunnen proberen hem af te zetten als partijleider. Dan moet hij ook weg als premier.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - De EU-lidstaten hebben na maandenlang onderhandelen een akkoord bereikt over het 21e sanctiepakket tegen Rusland, laat een hoge EU-diplomaat weten. Het gaat om een politiek akkoord; het formele schriftelijke akkoord wordt donderdagmiddag afgerond, aldus de diplomaat.
33 minuten geledenLONDEN (ANP) - De nieuwe Britse premier Andy Burnham gaat de belastingen voor pubs, clubs en muziekpodia in Engeland met 20 procent verlagen. Volgens de regering profiteren 32.000 zaken van die maatregel en zal het een doorsnee pub op jaarbasis een voordeel van 1100 pond opleveren (1288 euro).
37 minuten geledenKYIV (ANP/RTR/AFP) - Bij Oekraïense aanvallen op Rusland zijn zeker drie doden en acht gewonden gevallen, melden de Russische autoriteiten. Volgens The Kyiv Independent heeft Oekraïne onder meer aanvallen uitgevoerd op het door Rusland geannexeerde schiereiland de Krim, olie-infrastructuur en een logistiek centrum van Wildberries, de grootste online marktplaats van Rusland.
42 minuten geledenMANILLA (ANP/RTR) - De Chinese kustwacht heeft een waterkanon gebruikt tegen een Filipijnse vissersboot op de Zuid-Chinese Zee, melden de Filipijnse autoriteiten. Het zou gaan om een vissersboot van de overheid.
1 uur geledenCARACAS (ANP) - Duizenden mensen wonen een maand na de dodelijke aardbevingen in Venezuela nog steeds in tijdelijke opvangcentra. Dat meldt de Norwegian Refugee Council (NRC). De hulporganisatie waarschuwt dat de financiële hulp aan het land ernstig tekortschiet.
1 uur geledenMANILLA (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio en zijn Russische ambtgenoot Sergej Lavrov hebben elkaar donderdag gesproken in de marge van een bijeenkomst van ASEAN in de Filippijnen. Ze zouden er onder meer hebben gesproken over de oorlog in Oekraïne.
2 uur geledenLOS ANGELES (ANP/AFP) - Een Amerikaanse tiener die een rechtszaak tegen Meta had aangespannen vanwege de gezondheidseffecten van sociale media op jongeren, heeft de zaak ingetrokken. De zaak had eind deze maand moeten aanvangen, maar is nu geschikt. De exacte voorwaarden van de schikking zijn geheim.
3 uur geleden