Oppositie na publicatie rapport: 'laffe' Johnson moet weg
LONDEN (ANP) - De Britse oppositie heeft uitgehaald naar premier Boris Johnson na publicatie van het kritische rapport over 'partygate'. David Lammy van de linkse Labourpartij zegt op Twitter dat nu nog eens is aangetoond dat Johnson een "lafaard" is die de regels heeft overtreden. De parlementariër vindt dat de premier moet opstappen.
De leider van de Liberal Democrats, Ed Davey, vindt dat Johnson heeft gelogen tegen zijn landgenoten. "Het is hoog tijd dat zijn conservatieve parlementariërs hun patriottische plicht doen, naar hun kiezers luisteren en zich inzetten voor goed fatsoen door Boris Johnson te ontslaan", aldus de politicus. "Hij moet weg voordat hij het land meer schade kan berokkenen."
De oppositie roept al langer dat Johnson moet opstappen, maar heeft geen meerderheid in het Lagerhuis. Daar heeft de Conservatieve Partij van Johnson het voor het zeggen. Het echte gevaar voor de premier komt daarom vooral van boze partijgenoten. Die kunnen proberen hem af te zetten als partijleider. Dan moet hij ook weg als premier.
Meer uit Buitenland
SEATTLE (ANP) - De stichting van de Amerikaanse miljardair Bill Gates zegt dat in een onderzoek geen bewijs is gevonden dat de overleden zedendelinquent Jeffrey Epstein door de stichting is betaald. Ook is er geen bewijs dat de Gates Foundation betrokken was bij of op de hoogte was van Epsteins criminele activiteiten, aldus een verklaring.
12 minuten geledenMARBELLA (ANP) - Tientallen toeristen zijn in Spanje lichtgewond geraakt na een incident met de waterzuivering van een hotelzwembad vlak bij Marbella aan de Costa del Sol, schrijft onder meer de Britse site The Independent. Ze werden zondag ziek en moesten worden behandeld na het zwemmen in het zwembad.
15 minuten geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse president Masoud Pezeshkian zegt steeds meer "interactie" te hebben met de opperste leider Mojtaba Khamenei. Die raakte aan het begin van de Iranoorlog gewond en is sindsdien niet meer in het openbaar verschenen.
50 minuten geledenMADRID (ANP) - In delen van Spanje is code oranje afgekondigd vanwege extreme hitte en het daardoor verhoogde risico op natuurbranden. Volgens Weeronline staat het land snikhete dagen te wachten, met in het zuidoosten temperaturen richting de 45 graden.
55 minuten geledenOTTAWA (ANP/RTR) - Canada sluit zich aan bij het Brits-Italiaans-Japanse project om een opvolger te ontwikkelen voor de gevechtstoestellen Eurofighter Typhoon en Mitsubishi F-2, het Global Combat Air Programme (GCAP). Binnen dat internationale samenwerkingsproject krijgt het de rol van waarnemersstaat, waarmee het inzicht krijgt in zaken als de technologische vernuftigheden van het toestel en de levering daarvan wanneer de 'Tempest' klaar is. Ottawa draagt als waarnemersstaat niet financieel bij aan het programma.
1 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Het Spaanse kabinet heeft ingestemd met een wetsvoorstel voor een rookverbod in de openbare ruimte. Het verbod moet gaan gelden voor onder meer terrassen, parken en stranden.
1 uur geledenZAWTAR EL GHARBIYEH (ANP/AFP) - Het Libanese leger zegt dat Israëlische troepen hebben geschoten in de buurt van Zawtar el Gharbiyeh. Dat dorp in het zuiden van Libanon is aangemerkt als proefgebied waaruit Israël zich moest terugtrekken. Dat zou dinsdag zijn gebeurd, waarna het Libanese leger de controle overnam.
1 uur geleden