Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oppositie na publicatie rapport: 'laffe' Johnson moet weg

Oppositie na publicatie rapport: 'laffe' Johnson moet weg

LONDEN (ANP) - De Britse oppositie heeft uitgehaald naar premier Boris Johnson na publicatie van het kritische rapport over 'partygate'. David Lammy van de linkse Labourpartij zegt op Twitter dat nu nog eens is aangetoond dat Johnson een "lafaard" is die de regels heeft overtreden. De parlementariër vindt dat de premier moet opstappen.

De leider van de Liberal Democrats, Ed Davey, vindt dat Johnson heeft gelogen tegen zijn landgenoten. "Het is hoog tijd dat zijn conservatieve parlementariërs hun patriottische plicht doen, naar hun kiezers luisteren en zich inzetten voor goed fatsoen door Boris Johnson te ontslaan", aldus de politicus. "Hij moet weg voordat hij het land meer schade kan berokkenen."

De oppositie roept al langer dat Johnson moet opstappen, maar heeft geen meerderheid in het Lagerhuis. Daar heeft de Conservatieve Partij van Johnson het voor het zeggen. Het echte gevaar voor de premier komt daarom vooral van boze partijgenoten. Die kunnen proberen hem af te zetten als partijleider. Dan moet hij ook weg als premier.

Meer uit Buitenland

Meerdere doden bij crash vrachtvliegtuig op landingsbaan Miami

MIAMI (ANP/AFP/RTR) - Bij een ongeluk met een vrachtvliegtuig van Amazon Prime Air op het Miami International Airport zijn zondag minstens vijf mensen om het leven gekomen. Dat heeft de burgemeester van de stad in de Amerikaanse staat Florida bevestigd. Vijf anderen raakten gewond, van wie drie in kritieke toestand verkeren.

3 uur geleden
Veel doden en gewonden bij explosie van vuurwerk in kerk Mexico

SANTA MARIA CANCHESDA (ANP/AFP/DPA) - Bij een ontploffing van vuurwerk in een kerk tijdens een dorpsfeest in Mexico zijn minstens tien mensen omgekomen en meer dan zestig mensen gewond geraakt. Dat meldt de regering van de centraal gelegen Mexicaanse staat Mexico.

4 uur geleden
Vliegtuig schiet door op landingsbaan Miami en raakt voertuigen

MIAMI (ANP/RTR) - Een vrachtvliegtuig van Amazon Prime Air, een Boeing 767, is zondag aan het einde van een landingsbaan op Miami International Airport doorgeschoten. Het vliegtuig raakte daarbij meerdere voertuigen en vloog in brand.

5 uur geleden
Roussel is weer communistische presidentskandidaat in Frankrijk

PARIJS (ANP/AFP) - Fabien Roussel is net als in 2022 de kandidaat van de Franse Communistische Partij (PCF) in de Franse presidentsverkiezingen van 2027. Dat heeft hij bekendgemaakt op de Franse zender TF1. Roussel is burgemeester van Saint-Amand-les-Eaux, een plaats nabij de grens met België.

5 uur geleden
President Libanon vraagt ​​VS hulp na dodelijke aanvallen Israël

BEIROET (ANP/AFP) - De Libanese president Joseph Aoun heeft er bij Washington en de internationale gemeenschap "dringend" op aangedrongen te helpen een einde te maken aan de Israëlische aanvallen op zijn land. Zondag kwamen daarbij volgens het Libanese ministerie van Volksgezondheid zeker zeven mensen om het leven, ondanks een bestand en een raamovereenkomst die bedoeld zijn om het geweld te stoppen.

8 uur geleden
CDU-lijsttrekker erkent nederlaag bij verkiezingen Saksen-Anhalt

MAAGDENBURG (ANP/DPA) - De CDU-lijsttrekker in Saksen-Anhalt heeft erkend dat zijn partij heeft gefaald bij de deelstaatsverkiezingen. "Het is voor ons een nederlaag", aldus Sven Schulze, de huidige premier van Saksen-Anhalt, bij de Duitse omroep ARD.

8 uur geleden
AfD-leider na verkiezingen Saksen-Anhalt: geschiedenis geschreven

MAAGDENBURG (ANP/DPA/RTR) - Alternative für Deutschland (AfD) heeft "geschiedenis geschreven" bij de verkiezingen in Saksen-Anhalt, stelt lijsttrekker Ulrich Siegmund. De radicaalrechtse partij kan volgens Duitse media rekenen op zeker 44 procent van de stemmen.

8 uur geleden