Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oppositie na publicatie rapport: 'laffe' Johnson moet weg

Oppositie na publicatie rapport: 'laffe' Johnson moet weg

LONDEN (ANP) - De Britse oppositie heeft uitgehaald naar premier Boris Johnson na publicatie van het kritische rapport over 'partygate'. David Lammy van de linkse Labourpartij zegt op Twitter dat nu nog eens is aangetoond dat Johnson een "lafaard" is die de regels heeft overtreden. De parlementariër vindt dat de premier moet opstappen.

De leider van de Liberal Democrats, Ed Davey, vindt dat Johnson heeft gelogen tegen zijn landgenoten. "Het is hoog tijd dat zijn conservatieve parlementariërs hun patriottische plicht doen, naar hun kiezers luisteren en zich inzetten voor goed fatsoen door Boris Johnson te ontslaan", aldus de politicus. "Hij moet weg voordat hij het land meer schade kan berokkenen."

De oppositie roept al langer dat Johnson moet opstappen, maar heeft geen meerderheid in het Lagerhuis. Daar heeft de Conservatieve Partij van Johnson het voor het zeggen. Het echte gevaar voor de premier komt daarom vooral van boze partijgenoten. Die kunnen proberen hem af te zetten als partijleider. Dan moet hij ook weg als premier.

Meer uit Buitenland

Explosies op vliegveld Riyaad

RIYAAD (ANP/AFP) - Op het vliegveld van de Saudische hoofdstad Riyaad waren zondag explosies te horen, juist toen het weer open zou gaan na aanvallen van de Jemenitische Houthi's.

4 minuten geleden
Obama geeft Trump de schuld van stijging kosten levensonderhoud

CLEVELAND (ANP/AFP) - De voormalige Amerikaanse president Barack Obama heeft tijdens een rally voor Democratische kandidaten voor de midtermverkiezingen in Ohio en Michigan ernstige kritiek geleverd op president Donald Trump.

4 uur geleden
Musk: Oekraïne hield zich niet aan gebruiksvoorwaarden Starlink

WASHINGTON (ANP/RTR) - Oekraïne heeft zich niet aan de voorwaarden gehouden om Starlink te mogen gebruiken. Dat zegt Elon Musk, topman van SpaceX, dat eigenaar van Starlink is.

8 uur geleden
Trump brengt vervroegd stem uit voor midterms

MAR-A-LAGO (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zijn stem uitgebracht voor de midterm-verkiezingen. Die vinden pas op 3 november plaats, maar Trump heeft al vervroegd zijn stembiljet ingeleverd.

9 uur geleden
Bijna 1000 aanhoudingen in Frankrijk, protesten goed verlopen

PARIJS (ANP/AFP) - Bij de grootschalige protesten in Frankrijk zijn zaterdag bijna duizend mensen aangehouden, meldt minister van Binnenlandse Zaken Laurent Nuñez. Toch zijn de meeste demonstraties volgens hem goed verlopen. Vorige week liepen de betogingen nog uit op zware rellen en de regering had een grote politiemacht ingezet om te voorkomen dat dat weer zou gebeuren.

12 uur geleden
Demonstranten bezetten het Colosseum in Rome

ROME (ANP) - Italiaanse demonstranten zijn zaterdag het wereldberoemde oud-Romeinse amfitheater Colosseum in Rome binnengedrongen. In Italië wordt in meerdere steden gedemonstreerd, waarbij dat in een aantal gevallen tot confrontaties met de politie leidt.

12 uur geleden
Politie meldt 110.000 deelnemers bij mars Parijs, situatie kalm

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse politie meldt dat 110.000 mensen hebben deelgenomen aan de grote protestmars in Parijs. Die demonstratie zou tot nu toe "kalm" zijn verlopen. In andere Franse steden is de situatie al wel onrustig en grijpt de politie in.

14 uur geleden