Oppositie kraakt mediaplannen Bruins: 'hervorming zonder keuzes'
DEN HAAG (ANP) - Oppositiepartijen kraken de mediaplannen van onderwijsminister Eppo Bruins. De NSC-minister wil de publieke omroep hervormen door vier of vijf omroephuizen in te stellen die de huidige omroepen vervangen. Hoe die omroephuizen eruit gaan zien, is nog niet bekend. Taakomroep NTR verdwijnt in Bruins' plannen.
"Hervormen zonder te kiezen is geen hervormen," zei CDA-Kamerlid Harmen Krul maandag in een debat over de plannen. Ook D66 ziet in de voorstellen geen rode draad: "Was will das Eppo?", vroeg Jan Paternotte zich hardop af. "Ik heb nog nooit zoveel spagaten in een Kamerbrief gezien." GroenLinks-PvdA ziet "veel open eindjes".
Het plan om de NTR af te schaffen stuitte direct op kritiek. VVD en GL-PvdA hebben al een voorstel ingediend om de omroep te behouden. Oppositiepartij SP meldde in het debat dat voorstel te ondersteunen.
Het nieuwe omroepstelsel moet in 2029 ingaan. Daarnaast heeft de minister de taak om 107 miljoen euro per jaar te bezuinigen op de publieke omroep.
Meer uit Politiek
NEW YORK (ANP) - Op internationaal niveau wil asielminister Bart van den Brink vooral benadrukken dat "terugkeer een essentieel onderdeel moet zijn" van migratiebeleid. Die boodschap heeft hij naar eigen zeggen naar voren kunnen brengen op een VN-migratiebijeenkomst in New York.
19 uur geledenDEN HAAG (ANP) - "Protesteren doe je niet met bakstenen," zegt asielminister Bart van den Brink naar aanleiding van de vernielingen die zijn aangebracht aan het gemeentehuis in IJsselstein. Dat dit is gebeurd, noemt de CDA'er onacceptabel in een bericht op X.
3 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - De protocollen van Defensie over oefeningen in droge periodes moeten worden aangepast, verwacht Derk Boswijk, de verantwoordelijke staatssecretaris. In Goedemorgen Nederland kon de CDA'er hierover nog geen uitsluitsel geven, omdat onderzoek naar de natuurbranden van deze week nog loopt.
6 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland heeft andere landen om hulp gevraagd bij het bestrijden van de verschillende natuurbranden die momenteel woeden, schrijft justitieminister David van Weel (VVD) op X. Hij benadrukt hoe uitzonderlijk deze stap is. "Nederland levert vaak hulp en vraagt nu voor het eerst zelf."
6 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland heeft Israël opgeroepen om de veiligheid te waarborgen van Nederlandse opvarenden van de Global Sumud Flotilla. Van die vloot met humanitaire hulp voor Gaza heeft Israël meer dan twintig schepen onderschept. Nederland heeft daarover contact met Israëlische autoriteiten, meldt een woordvoerder van Buitenlandse Zaken na vragen van het ANP.
1 week geledenDEN HAAG (ANP) - "We zorgen ervoor dat er bij elk gezin gewoon drinkwater uit de kraan blijft komen, ook in geval van zoetwatertekorten bij droogte", zegt minister Vincent Karremans (Infrastructuur en Waterstaat, VVD) in een reactie op het donderdag gepubliceerde onderzoek van de Raad voor de leefomgeving en infrastructuur (Rli). Volgens de raad staat de beschikbaarheid van drinkwater op de lange termijn ernstig onder druk.
1 week geledenGORINCHEM (ANP) - Turkse Nederlanders in Gorinchem hebben veel te verduren gekregen na de gemeenteraadsverkiezingen vorige maand. Dat zegt burgemeester Reinie Melissant na het sluiten van de stemlokalen. De Zuid-Hollandse gemeente hield woensdag een nieuwe verkiezing, omdat er bij de vorige stembusgang mogelijk stemmen zijn geronseld.
1 week geleden