Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oppositie in Venezuela blijft verdeeld

Oppositie in Venezuela blijft verdeeld

CARACAS (ANP/DPA) - Oppositieleiders in Venezuela hebben met elkaar gesproken, maar zijn niet op één lijn gekomen voor een strategie tegen het autoritaire bewind van president Nicolás Maduro. Oppositieleider Marina Corina Machado zei dat het gesprek met de bekendste figuur van de oppositie tegen Maduro, Juan Guaidó, geen eensgezindheid heeft opgeleverd. Ze bekritiseerde Guaidó in een brief over zijn optreden in binnen- en buitenland en zei dat hij de taak die het volk hem heeft gegeven klaarblijkelijk niet kan volbrengen.

Guaidó werd begin 2019 in het parlement tot voorzitter gekozen en hij werd korte tijd later door tientallen landen, inclusief Nederland, erkend als interim-president. Hij werd zo het gezicht van de oppositie.

Maduro heeft het gekozen parlement op een zijspoor gezet, omdat hij daar geen meerderheid heeft. Hij heeft 'een volksvertegenwoordiging' van eigen aanhangers gecreëerd. Maduro werd in mei 2018 herkozen als president in omstreden verkiezingen die de oppositie heeft geboycot. Ondanks de tekorten, ook aan eerste levensbehoeften, en de vlucht van miljoenen Venezolanen naar het buitenland zit Maduro nog steeds in het zadel.

Hij krijgt steun van hoge militairen en andere figuren in zijn entourage die geld verdienen door natuurlijke rijkdommen van het land voor eigen rekening te verkopen of door drugshandel. Maduro erfde in 2013 het olierijke land van de links-populistische en populaire voorganger Hugo Chávez (1954-2013). Lagere olieprijzen en decennia van wanbeleid hebben het land volkomen geruïneerd. De olieproductie ligt al jaren vrijwel stil.

Meer uit Buitenland

VS brengen vrachtschip tot stilstand na negeren van zeeblokkade

TAMPA (ANP/RTR) - Het Amerikaanse leger heeft een commercieel vrachtschip in de Golf van Oman uitgeschakeld, nadat de bemanning waarschuwingen negeerde en probeerde de lopende zeeblokkade tegen Iran te doorbreken. Dat meldt CENTCOM, het operationeel commando in het Midden-Oosten, op X.

2 uur geleden
NYT: VS onderzoekt tv-zenders na opschorten Trump-beelden

NEW YORK (ANP/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie onderzoekt of de grote televisienetwerken ABC, CBS, CNN, NBC en Fox News de federale antitrust-wetgeving hebben overtreden toen zij tijdelijk het maken van beelden van president Donald Trump opschortten. Dat meldt The New York Times op basis van anonieme bronnen.

4 uur geleden
Regeringstroepen Jemen: raket van Houthi's onderschept

RIYAD (ANP/AFP) - De door Saudi-Arabië gesteunde regeringstroepen in Jemen hebben laten weten een ballistische raket te hebben onderschept en vernietigd. De raket was afgevuurd door de pro-Iraanse Houthi's richting een gebied ten zuidoosten van de Saudische hoofdstad Riyad, waar zich de luchtmachtbasis Prince Sultan bevindt.

5 uur geleden
Man schiet zeven familieleden en vriend dood in VS

ERIE (ANP/RTR) - Een 45-jarige man heeft vrijdag in een woning in Erie, in de Amerikaanse staat Pennsylvania, zeven familieleden en een vriend van de familie doodgeschoten en daarna een einde aan zijn eigen leven gemaakt. Dat meldden de autoriteiten zaterdag. Onder de slachtoffers waren twee kinderen en een zwangere vrouw.

5 uur geleden
Politico: ICE richt zich ondanks beschermde status op Hongkongers

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse immigratiedienst ICE heeft de afgelopen maanden meerdere inwoners van Hongkong opgepakt, ondanks een richtlijn die hen moet beschermen. Dat schrijft nieuwssite Politico.

6 uur geleden
NYT: zeker 12 doden na Houthi-aanval op luchthaven Riyad

RIYAD (ANP) - Bij een Houthi-aanval op de internationale luchthaven van Riyad in Saudi-Arabië zijn zeker twaalf doden gevallen, melden ingewijden aan The New York Times. Dat maakt het volgens de krant de dodelijkste aanval in een Golfstaat sinds het begin van de Amerikaans-Israëlische oorlog met Iran. Er zouden ook vijftig mensen gewond zijn geraakt.

7 uur geleden
Britse premier verzekert Zelensky van 'volledige solidariteit'

LONDEN (ANP/AFP) - De Britse premier Andy Burnham heeft de Oekraïense leider Volodymyr Zelensky verzekerd van zijn "volledige solidariteit". In een telefoongesprek erkende Burnham dat "de afgelopen 24 uur moeilijk waren geweest voor Oekraïne".

8 uur geleden