Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oppositie in Venezuela blijft verdeeld

Oppositie in Venezuela blijft verdeeld

CARACAS (ANP/DPA) - Oppositieleiders in Venezuela hebben met elkaar gesproken, maar zijn niet op één lijn gekomen voor een strategie tegen het autoritaire bewind van president Nicolás Maduro. Oppositieleider Marina Corina Machado zei dat het gesprek met de bekendste figuur van de oppositie tegen Maduro, Juan Guaidó, geen eensgezindheid heeft opgeleverd. Ze bekritiseerde Guaidó in een brief over zijn optreden in binnen- en buitenland en zei dat hij de taak die het volk hem heeft gegeven klaarblijkelijk niet kan volbrengen.

Guaidó werd begin 2019 in het parlement tot voorzitter gekozen en hij werd korte tijd later door tientallen landen, inclusief Nederland, erkend als interim-president. Hij werd zo het gezicht van de oppositie.

Maduro heeft het gekozen parlement op een zijspoor gezet, omdat hij daar geen meerderheid heeft. Hij heeft 'een volksvertegenwoordiging' van eigen aanhangers gecreëerd. Maduro werd in mei 2018 herkozen als president in omstreden verkiezingen die de oppositie heeft geboycot. Ondanks de tekorten, ook aan eerste levensbehoeften, en de vlucht van miljoenen Venezolanen naar het buitenland zit Maduro nog steeds in het zadel.

Hij krijgt steun van hoge militairen en andere figuren in zijn entourage die geld verdienen door natuurlijke rijkdommen van het land voor eigen rekening te verkopen of door drugshandel. Maduro erfde in 2013 het olierijke land van de links-populistische en populaire voorganger Hugo Chávez (1954-2013). Lagere olieprijzen en decennia van wanbeleid hebben het land volkomen geruïneerd. De olieproductie ligt al jaren vrijwel stil.

Meer uit Buitenland

Breaking Bad-acteur RJ Mitte (34) overleden

AUSTIN (ANP) - Acteur RJ Mitte, bekend van de serie Breaking Bad, is op 34-jarige leeftijd overleden. Dat melden Amerikaanse media maandag. Vertegenwoordigers van de acteur hebben nog geen doodsoorzaak bekendgemaakt. Volgens TMZ gaat het om zelfdoding, maar dat is niet officieel bevestigd.

25 minuten geleden
Oud-president Kabila gaat nieuwe rebellencoalitie Congo leiden

GOMA (ANP/RTR/AFP) - Oud-president Joseph Kabila van de Democratische Republiek Congo slaat publiekelijk de handen ineen met rebellengroep M23. Hij gaat een nieuwe "politiek-militaire" coalitie leiden, die FRN wordt genoemd.

2 uur geleden
Houthi's claimen nieuwe aanval op luchthaven Riyad

RIYAD (ANP/AFP) - De Jemenitische Houthi's claimen een nieuwe aanval met een ballistische raket op de luchthaven in de Saudische hoofdstad Riyad. "De inslag was nauwkeurig", aldus een woordvoerder. De door Saudi-Arabië geleide coalitie tegen de Houthi's zei eerder een ballistische raket op weg naar Riyad te hebben neergehaald.

3 uur geleden
Twee Turken opgepakt in verband met brand Starlink-station

WARSCHAU (ANP/RTR) - Twee Turkse burgers zijn in Duitsland aangehouden in verband met een brand bij een Starlink-station in Polen. Dat melden de Poolse autoriteiten, die ervan uitgaan dat Rusland achter het incident zit.

4 uur geleden
VK bekijkt beveiliging prominenten na moord op Ann Widdecombe

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse autoriteiten gaan de beveiliging van prominenten opnieuw bekijken. De huidige regelingen schieten duidelijk tekort, zei minister van Binnenlandse Zaken Shabana Mahmood in de nasleep van de moord op politica Ann Widdecombe.

4 uur geleden
Speleoloog na ruim 27 uur gered uit grot op Sardinië

URZULEI (ANP/DPA) - Een Italiaanse speleoloog is na ruim 27 uur in een grot op Sardinië gered door reddingswerkers. Hij kwam zondagmiddag vast te zitten op een diepte van 10 meter, nadat de ingang van de grot was geblokkeerd als gevolg van een aardverschuiving.

4 uur geleden
Premier Canada vraagt eenheid in aanloop naar referendum Alberta

OTTAWA (ANP/AFP) - De Canadese premier Mark Carney heeft opgeroepen tot nationale eenheid in aanloop naar een referendum in Alberta. In die olierijke provincie stemmen kiezers deze maand over de vraag of ze werk willen maken van onafhankelijkheid.

5 uur geleden