Oppositie Hongkong geeft uit protest parlementszetels op
HONGKONG (ANP/RTR/AFP) - Alle prodemocratische oppositieleden in Hongkong doen afstand van hun parlementszetels. Ze protesteren zo tegen het besluit vier collega's hun zetels te ontnemen, zegt een lid van de oppositie.
Peking had de autoriteiten in Hongkong de bevoegdheid gegeven om zonder tussenkomst van de rechter parlementariërs af te zetten die onafhankelijkheid steunen of 'staatsgevaarlijk' zijn. Daarop verloren de vier oppositieleden direct hun zetels in de Wetgevende Raad, het parlement van de metropool. De oppositie had al gedreigd massaal te zullen opstappen als zoiets zou gebeuren.
De oppositie in de voormalige Britse kroonkolonie, die sinds 1997 deel uitmaakt van China, kreeg de afgelopen maanden meer tegenslagen te verduren. Het prodemocratische kamp in het parlement hoopte op een grote overwinning bij de parlementsverkiezingen die in september gehouden hadden moeten worden. De autoriteiten besloten echter die verkiezingen een jaar uit te stellen. Dat zou noodzakelijk zijn geweest vanwege de coronacrisis.
Meer uit Buitenland
CARACAS (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt dat de Venezolaanse vicepresident Delcy Rodríguez bereid is "om te doen wat nodig is om Venezuela weer geweldig te maken". Buitenlandminister Marco Rubio heeft met haar gebeld, nadat de Venezolaanse president Nicolás Maduro was gevangengenomen door de Verenigde Staten.
28 minuten geledenPALM BEACH (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zei na de Amerikaanse aanval op Venezuela dat het land Amerikaanse olie heeft gestolen. "Ze hebben onze olie gestolen. Wij hebben daar de hele industrie opgebouwd", verklaarde hij op een persconferentie. "Ze pikten het in alsof we niets waren. En we hadden een president die besloot er niets aan te doen. Dat hebben we nu alsnog gedaan. We zijn laat, maar we hebben er iets aan gedaan."
29 minuten geledenPALM BEACH (ANP) - De Verenigde Staten hebben meer dan 150 vliegtuigen ingezet bij de militaire operatie tegen Venezuela. Dat meldt de Amerikaanse legerleider John Dan Caine op een gezamenlijke persconferentie met president Donald Trump. Het gaat volgens de generaal onder meer om gevechtsvliegtuigen, bommenwerpers en verkenningstoestellen.
40 minuten geledenMAR-A-LAGO (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump verklaart dat de Monroe-doctrine terug is. Die term stamt uit het begin van de negentiende eeuw, toen president James Monroe de basis legde voor Amerikaanse dominantie in Latijns-Amerika.
1 uur geledenPALM BEACH (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat de VS voorlopig Venezuela gaan besturen. "Wij gaan het land besturen totdat we op een veilige, zorgvuldige en verstandige manier de macht kunnen overdragen", verklaarde hij. Trump zei dat de VS niet het risico kunnen lopen dat de macht wordt overgenomen door een partij die niet in het belang van het Venezolaanse volk handelt.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft op Truth Social een foto van de Venezolaanse president Nicolás Maduro gedeeld. Hij lijkt geblinddoekt te zijn, maar het is niet goed te zien of hij handboeien draagt.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Niet alleen de Venezolaanse president Nicolás Maduro en zijn vrouw Cilia Flores zijn aangeklaagd, maar ook de zoon van de president, Nicolás Ernesto Maduro Guerra. Dat blijkt uit de aanklacht die de Amerikaanse minister van Justitie Pam Bondi openbaar heeft gemaakt. Hij wordt verdacht van drugssmokkel en wapenbezit.
2 uur geleden