Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oppositie doet ultieme poging om btw-verhoging tegen te houden

Oppositie doet ultieme poging om btw-verhoging tegen te houden

DEN HAAG (ANP) - Oppositiepartijen doen een ultieme poging om het kabinet ervan te weerhouden de btw op cultuur en sport te verhogen. In een motie vraagt het CDA, met steun van D66, SGP en de ChristenUnie om de verhoging nog niet door te voeren, en bij de voorjaarsnota op zoek te gaan naar een andere manier om het gat in de begroting te vullen. Tijdelijk NSC-leider Nicolien van Vroonhoven zette de deur hiertoe direct op een kier.

CDA-Kamerlid Inge van Dijk wijst erop dat de btw-verhoging willekeurig is, en het belastingstelsel niet verbetert of vereenvoudigt. Het kabinet kiest er immers voor om allerlei uitzonderingen te handhaven. Zo wordt het verlaagde btw-tarief voor een concertkaartje geschrapt, maar niet voor een kaartje naar de bioscoop.

Samen met andere partijen vraagt Van Dijk het kabinet voorlopig af te zien van de btw-maatregel. Die is erg impopulair en dat leidt er mogelijk toe dat er te weinig steun is om het belastingplan door de Eerste Kamer te krijgen. Wel erkent ze dat er dan een gat ontstaat van 2,3 miljard euro. Ze hoopt dat het kabinet samen met de Kamer op zoek wil naar een alternatieve manier om dat te dichten.

Inspiratie

Inspiratie hiertoe komt uit een onverwachte hoek, erkent de christendemocraat: vorige week kreeg ze het btw-handboek voor ambtenaren van minister Eelco Heinen (Financiƫn). Daarin staan alle uitzonderingen, grensgevallen en verduidelijkingen over wanneer iets onder het lage of hogere btw-tarief valt.

"Kunnen we in dit handboek nou geen aanknopingspunten vinden van complexe btw-situaties die we beter kunnen vereenvoudigen", oppert Van Dijk. "Zoals verschillende btw-tarieven voor goederen of diensten die heel erg op elkaar lijken, maar verschillend belast worden." Zo zijn er in de medische sector talloze verschillen tussen specifieke behandelingen en producten.

Handreiking

NSC'er Van Vroonhoven ziet in het voorstel een handreiking. Maar, benadrukt zij, het geld moet hoe dan ook worden gevonden. Steun van de kleine christelijke partijen of D66 is nodig om een meerderheid achter het belastingplan te krijgen in de senaat. Omdat de coalitie geen meerderheid heeft in de Eerste Kamer "moeten we onze blik ook ietsjes ruimer zetten", erkent Van Vroonhoven.

Donderdag wordt er gestemd over de motie, evenals het belastingplan zelf.

Meer uit Binnenland

Politie: storing raakte ook niet-spoednummer 0900-8844

DEN HAAG (ANP) - De storing die zaterdagmiddag het meldkamersysteem van de hulpdiensten heeft getroffen, raakt onder meer het politienummer 0900-8844, bedoeld voor zaken die geen spoed hebben. Dat meldt een woordvoerder van de landelijke eenheid van de politie. Het niet-spoednummer is op zich bereikbaar, maar bellers kunnen wel problemen ervaren, zegt zij. Ook alarmnummer 112 is bereikbaar, maar het kan langer duren voordat bellers iemand aan de lijn krijgen.

3 uur geleden
Landelijke storing in meldkamersysteem hulpdiensten

ROTTERDAM (ANP) - Het meldkamersysteem van de hulpdiensten kampt zaterdagmiddag met een landelijke storing. Daardoor duurt het langer voordat bellers iemand aan de lijn krijgen als ze 112 bellen. Ook het politienummer voor niet-spoedzaken 0900-8844 is moeilijker bereikbaar, zegt een woordvoerder van de landelijke eenheid van de politie. Er wordt hard gewerkt aan een oplossing.

4 uur geleden
Fotomuseum opent op nieuwe locatie in verbouwd Rotterdams pakhuis

ROTTERDAM (ANP) - Het Nederlands Fotomuseum is zaterdag officieel opengegaan voor het publiek in het nieuwe onderkomen. Het museum zit nu in het monumentale pakhuis Santos op Katendrecht in Rotterdam-Zuid. In het museum wordt een collectie van ruim 6,5 miljoen objecten gehuisvest. Dat is naar eigen zeggen een van de grootste museale fotocollecties ter wereld.

6 uur geleden
KNMI waarschuwt voor dichte mist in midden en noorden

DE BILT (ANP) - In het midden en het noorden van het land kan het zaterdagochtend plaatselijk erg mistig zijn. Het KNMI heeft om die reden code geel afgegeven voor de provincies Noord-Holland, Utrecht, Gelderland, Flevoland, Overijssel, Drenthe, Friesland en Groningen.

11 uur geleden
Twee doden door eenzijdig ongeval in Gorssel

GORSSEL (ANP) - In Gorssel zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag twee mensen om het leven gekomen bij een ernstig eenzijdig ongeval. De politie kreeg rond 00.45 uur een melding van het ongeval op de N348 (Deventerweg) in de Gelderse plaats. Een derde inzittende is gewond geraakt en naar het ziekenhuis gebracht. Het is niet duidelijk of er nog meer mensen in de auto zaten.

14 uur geleden
Dode en gewonde bij eenzijdig ongeval in Limburgse Kessel

KESSEL (ANP) - Bij een verkeersongeval in Kessel, tussen Venlo en Roermond in de provincie Limburg, is vrijdagavond een persoon om het leven gekomen. Een andere inzittende is gewond geraakt en met spoed naar het ziekenhuis gebracht.

16 uur geleden
Vrouwen geweld Utrecht onderschrijven conclusies over voorval

UTRECHT (ANP) - De vrouwen die betrokken waren bij het incident in Utrecht waarbij een politieagent geweld gebruikte, onderschrijven de conclusie dat er toen "deels disproportioneel geweld" tegen hen is gebruikt. Dat laat hun advocaat vrijdag weten. "Cliƫnten zijn ook verheugd om te horen dat de politie daar haar verantwoordelijkheid voor wil nemen en lering uit wil trekken", stelt hij.

21 uur geleden