Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oppositie Curaçao heeft forse kritiek op akkoord met Nederland

Oppositie Curaçao heeft forse kritiek op akkoord met Nederland

WILLEMSTAD (ANP) - De twee grootste oppositiepartijen op Curaçao hebben maandag hard geoordeeld over het akkoord dat Nederland en Curaçao maandag hebben getekend over een derde coronasteunpakket voor het eiland. Het land krijgt een lening van 50 miljoen euro en daarnaast voor meer dan 75 miljoen euro aan giften voor het onderwijs, versterking van de rechtsstaat en een beter investeringsklimaat. Maar volgens MFK-leider Gilmar ‘Pik’ Pisas krijgt Curaçao welbeschouwd weinig geld in vergelijking met hoeveel het moet inleveren.

In het akkoord is afgesproken dat Nederland Curaçao gaat ondersteunen bij structurele hervormingen. Daarvoor wordt een Caribisch hervormings- en ontwikkelingsorgaan opgericht dat samen met de ministeries op Curaçao de hervormingen verder gaat uitwerken. Volgens Pisas betekent dit dat Curaçao de komende zes jaar veel minder te zeggen heeft over het eigen beleid. Met het akkoord levert Curaçao volgens hem veel autonomie in. Ook stelt Pisas dat het huidige akkoord niet veel verschilt van het oorspronkelijke voorstel dat Nederland vier maanden geleden aanbood en dat het Curaçaose kabinet toen in felle bewoordingen weigerde.

Leider van oppositiepartij Kòrsou di Nos Tur, Amparo dos Santos, noemt het akkoord "een verkiezingsstunt voor de coalitie". Volgens Dos Santos helpt de Nederlandse staatssecretaris Raymond Knops de coalitiepartijen MAN en PAR om een goede indruk te maken voor de komende verkiezingen die staan gepland op 19 maart 2021. Maar volgens Dos Santos zou Knops er beter aan doen het geld rechtstreeks aan de bevolking te geven in plaats van aan "de boevenbende die nu de regering vormt".

Meer uit Buitenland

Gemeenteraadsverkiezingen VK: Reform UK op winst, Labour verliest

LONDEN (ANP) - Bij de donderdag gehouden gemeenteraadsverkiezingen in het Verenigd Koninkrijk lijkt Labour, de partij van premier Keir Starmer, op een groot verlies af te stevenen. Winst is er, zoals verwacht, voor Reform UK, de anti-immigratiepartij van Nigel Farage.

1 uur geleden
Trump meldt volledige vernietiging van Iraanse aanvallers

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump meldt op Truth Social dat "drie Amerikaanse torpedobootjagers van wereldklasse zojuist, onder vuur, zeer succesvol de Straat van Hormuz zijn uitgevaren".

1 uur geleden
Minister: bedreigingen VS kunnen leiden tot bloedbad op Cuba

HAVANA (ANP/RTR) - De bedreigingen van de VS kunnen leiden tot een bloedbad op Cuba. Dat heeft de Cubaanse minister van Buitenlandse Zaken tegen ABC News gezegd.

5 uur geleden
Argentinië: bron besmetting hantavirus nog niet bevestigd

BUENOS AIRES (ANP/AFP) - Het is nog niet mogelijk om de bron van de besmetting met het hantavirus te bevestigen. Dat meldt het Argentijnse ministerie van Volksgezondheid donderdagavond in een verklaring.

5 uur geleden
Amerikaanse rechtbank: Trumps invoerheffingen onwettig

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Een Amerikaanse handelsrechtbank heeft donderdag de invoerheffingen van 10 procent van de Amerikaanse president Donald Trump op het grootste deel van de invoer naar de Verenigde Staten onwettig verklaard.

7 uur geleden
Iraanse staatsmedia melden explosies bij Straat van Hormuz

BANDAR ABBAS (ANP/AFP) - Volgens Iraanse staatsmedia hebben er explosies plaatsgevonden op een eiland in de Straat van Hormuz en boven de kuststad Bandar Abbas. Staatsomroep IRIB meldt dat de Amerikanen een olietanker hebben aangevallen en dat Iran heeft gereageerd met raketten.

9 uur geleden
Europarlement aan lidstaten: maak haast met Europese defensieunie

BRUSSEL (ANP) - Europarlementariërs uit elf landen en vier politieke groepen roepen de lidstaten op snel een Europese defensieunie op te richten. Alleen daarmee kan Europa zich zelfstandig verdedigen. Die unie moet een plek krijgen binnen de NAVO, maar ook los van de NAVO kunnen opereren.

16 uur geleden