Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oppositie: Bouterse moet eer aan zichzelf houden

Oppositie: Bouterse moet eer aan zichzelf houden

PARAMARIBO (ANP) - Chan Santokhi, leider van Surinames grootste oppositiepartij VHP, vindt dat president Desi Bouterse of zijn partij de NDP, zelf het besluit moet nemen tot aftreden. Dat heeft hij maandag desgevraagd tegen het ANP gezegd. Bouterse werd afgelopen vrijdag veroordeeld tot 20 jaar gevangenisstraf vanwege medeplichtigheid aan de moord op vijftien politieke tegenstanders in december 1982.

Volgens de VHP-leider moet Bouterse zichzelf de vraag stellen of hij nog geloofwaardig is. '’Kan ik het presidentschap nog geloofwaardig vervullen met zo’n vonnis? Dien ik het nationaal belang van Suriname door aan te blijven als president? Het gaat om de vraag of hij aan zichzelf moet denken of aan Suriname’’ aldus Santokhi, die vindt dat als Bouterse en de NDP het echt menen met de rechtsstaat, zij de uitspraak van de rechter moeten respecteren.

Santokhi geeft aan dat tijdens een vorige regering, toen een VHP-minister werd vervolgd, de man in kwestie is afgetreden. '’Wij hielden ons aan de normen en waarden van de scheiding der machten. We hielden ons aan de rechtsstaat. Dus het gaat hier om de vraag of de NDP nationaal belang wil dienen of een persoonlijk belang.’’

Meer uit Politiek

Jetten hoopt goede relatie met VK onder Burnham voort te zetten

DEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten hoopt de goede betrekkingen met het Verenigd Koninkrijk onder de nieuwe premier Andy Burnham voort te kunnen zetten. De oud-burgemeester van Manchester werd maandag door koning Charles gevraagd een nieuwe regering te vormen.

4 uur geleden
Jetten gaat niet met Schouten van de Euromast abseilen

ROTTERDAM (ANP) - Minister-president Rob Jetten kan donderdag de Rotterdamse burgemeester Carola Schouten niet vergezellen als ze van de Euromast gaat abseilen. De reden is dat de agenda van Jetten het niet toestaat aanwezig te zijn, meldt de gemeente Rotterdam.

4 uur geleden
Minister begrijpt dat afsluiting Merwedebrug fikse tegenvaller is

DEN HAAG (ANP) - Minister Vincent Karremans (Infrastructuur en Waterstaat, VVD) begrijpt dat de tijdelijke afsluiting van de Merwedebrug bij Gorinchem een "flinke tegenvaller" voor de transportsector is. Hij hoopt snel meer te kunnen zeggen over hoe het verdergaat, laat hij in een reactie weten.

4 uur geleden
Na verrassende stemming is Nunnely nieuwe wethouder Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - In Rotterdam is donderdagavond namens D66 wethouder Joan Nunnely geïnstalleerd. Zij kreeg vorige week onverwacht meer stemmen van de gemeenteraad om wethouder te worden dan partijgenoot Eva Heijblom, die als kandidaat was voorgedragen.

3 dagen geleden
Henk Harms mag aan de slag als wethouder in Den Haag

DEN HAAG (ANP) - De Haagse kandidaat-wethouder Henk Harms (Hart voor Den Haag) heeft van de Haagse gemeenteraad genoeg stemmen gekregen om tot wethouder benoemd te worden. Dat bleek donderdagavond in een Haagse raadsvergadering waarin ook negen andere wethouders werden benoemd.

3 dagen geleden
Onderteken verklaring met Tata niet, zeiden ambtenaren Financiën

DEN HAAG (ANP) - Ambtenaren van het ministerie van Financiën adviseerden vorig jaar tegen het ondertekenen van voorlopige afspraken met Tata Steel over verduurzaming. In de deal staat dat de staalfabriek in IJmuiden miljoenen tonnen CO2 minder gaat uitstoten en dat de overheid daar maximaal 2 miljard euro aan meebetaalt.

5 dagen geleden
Sjoerdsma maakt 4 miljoen euro extra vrij voor bestrijding ebola

DEN HAAG (ANP) - Nederland maakt nog eens 4 miljoen euro vrij voor de bestrijding van het ebolavirus in de Democratische Republiek Congo (DRC) en Oeganda. Het geld is bestemd voor de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO), meldt minister Sjoerd Sjoerdsma (Ontwikkelingssamenwerking, D66) woensdag.

5 dagen geleden