Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oppositie boos over afwezigheid Kaag bij vragenuur in Kamer

Oppositie boos over afwezigheid Kaag bij vragenuur in Kamer

DEN HAAG (ANP) - De oppositie in de Tweede Kamer pikt het niet dat minister Sigrid Kaag (Financiën) niet is komen opdagen om mondelinge vragen te beantwoorden tijdens het wekelijkse vragenuur. De bewindsvrouw is in Maastricht voor een speech over het Europa-beleid van het kabinet en stuurde staatssecretaris Aukje de Vries (Toeslagen) als vervanger.

SP-leider Lilian Marijnissen had eigenlijk minister-president Mark Rutte willen bevragen over de koopkracht van burgers, die een enorme dreun krijgt door de sterk gestegen prijzen van met name energie en brandstof. Omdat de premier andere verplichtingen had, rekende Marijnissen erop dat Kaag als vicepremier in zijn plaats zou komen. Maar ook zij had dus een andere afspraak.

Na onderling overleg is afgesproken dat Rutte later op de dag alsnog naar de Kamer komt om de vragen van Marijnissen te beantwoorden. De SP-leider nam daarmee genoegen, maar merkte nog wel op dat Kaag zich wat haar betreft schuldig heeft gemaakt aan "grove minachting van de Tweede Kamer en de democratie". Kaag "schuift vanavond wel aan in een talkshow maar heeft niet het fatsoen naar de Kamer te komen", concludeert Marijnissen, die wil dat het kabinet actie onderneemt om de stijgende prijzen te compenseren.

Legitieme reden

Kamervoorzitter Vera Bergkamp zei niet te kunnen beoordelen of Kaag een legitieme reden had om niet in de Tweede Kamer te zijn. Zij heeft naar eigen zeggen onlangs nog eens benadrukt bij het kabinet dat bewindspersonen op dinsdagmiddag in principe beschikbaar moeten zijn voor mondelinge vragen, tenzij zij zwaarwegende verplichtingen elders hebben.

"Een speech op dinsdagmiddag is geen reden om niet hier in de Tweede Kamer te zijn", vindt ook GroenLinks-leider Jesse Klaver. Hij kreeg ook bijval PvdA, PVV en BBB. PVV-leider Geert Wilders wil dat Bergkamp haar partijgenoot op de vingers tikt en duidelijk maakt: "Dit was eens maar nooit weer".

Werkbezoek

Een woordvoerder van het ministerie van Financiën wijst erop dat Kaag na haar toespraak in Maastricht ook een ruim van tevoren aangekondigd werkbezoek brengt aan enkele met EU-geld gefinancierde projecten in België. Dergelijke buitenlandse verplichtingen zouden een legitieme reden zijn om niet in de Kamer te verschijnen.

Meer uit Binnenland

Minder meldingen wolvenaanvallen op vee in eerste drie maanden

DEN HAAG (ANP) - Na jaren van stijging is het aantal meldingen van wolvenaanvallen op vee in het eerste kwartaal voor het eerst afgenomen. In de eerste drie maanden van dit jaar kwamen er 255 meldingen binnen bij BIJ12, de organisatie die namens de provincies wolvenzaken afhandelt. In dezelfde periode vorig jaar lag dat aantal nog aanzienlijk hoger op 385 meldingen, blijkt uit een data-analyse van het ANP.

55 minuten geleden
Problemen met spoor rond Den Bosch verholpen

DEN BOSCH (ANP) - Het treinverkeer rond Den Bosch wordt zaterdagochtend hervat. Eerder was er geen treinverkeer mogelijk tussen Den Bosch en Tilburg en Den Bosch en Boxtel vanwege een spoorverzakking bij Vught.

3 uur geleden
Schot gelost bij aanhouding in Vlissingen

VLISSINGEN (ANP) - In Vlissingen is een politieactie om hulp te bieden bij een persoon met "onbegrepen gedrag" vrijdagavond geëindigd met een aanhouding waarbij een schot is gelost, meldt de politie Zeeland. Tijdens de actie in de Kasteelstraat raakte een diensthond gewond.

6 uur geleden
Explosie bij pand Christenen voor Israël in Nijkerk

NIJKERK (ANP) - Bij het Israëlcentrum in het Gelderse Nijkerk heeft vrijdagavond laat een explosie plaatsgevonden. Het centrum van de organisatie Christenen voor Israël beschrijft het pand op zijn website als 'een ontmoetingsplek voor christenen met hart voor Israël'.

6 uur geleden
Bezetters Universiteit Maastricht weer vrij

MAASTRICHT (ANP) - De twintig actievoerders die zijn opgepakt voor de bezetting van een gebouw van de Universiteit Maastricht zijn vrijdag vrijgelaten, maar blijven wel verdachte. Dat laat de politie weten.

13 uur geleden
Voor ontvoering Insiya veroordeelde man gearresteerd in Letland

RIGA/AMSTERDAM (ANP) - Een van de mannen die is veroordeeld voor betrokkenheid bij de ontvoering van het destijds 2-jarige meisje Insiya is vorige week in Letland gearresteerd, bevestigt het Openbaar Ministerie (OM) na berichtgeving door De Telegraaf. Donderdag is hij overgeleverd aan Nederland.

18 uur geleden
Advocaat wil alleen tbs voor schutter Rotterdam-IJsselmonde

ROTTERDAM (ANP) - De advocaat van de 25-jarige Sendric S., verdacht van het plegen van drie moorden in Rotterdam-IJsselmonde, wil dat de rechtbank zijn cliënt alleen tbs met dwangverpleging oplegt en geen gevangenisstraf.

18 uur geleden