Opperrechters: klinieken mogen abortusverbod Texas aanvechten
WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - Abortusverleners zoals klinieken of artsen mogen het abortusverbod in de Amerikaanse staat Texas aanvechten. Dat hebben Amerikaanse opperrechters besloten. Zij vinden niet dat juridische stappen tegen de Texaanse wet indruisen tegen de grondwet.
Met het besluit van het Hooggerechtshof is het minder zeker geworden dat de Texaanse wet gehandhaafd blijft. De strengste anti-abortuswet van de Verenigde Staten is niet alleen omstreden omdat die sinds 1 september vrijwel alle abortussen verbiedt, maar ook omdat burgers financieel worden beloond als zij een succesvolle rechtszaak aanspannen tegen iedereen die een abortus uitvoert of daarbij helpt.
Het Hooggerechtshof had eerder nog een klacht van de Amerikaanse regering tegen de Texaanse wet afgewezen. Ook weigert het hof, dat door conservatieve rechters wordt gedomineerd, zelf de wet te stoppen.
De opperrechters buigen zich over abortusbeperkingen in de staat Mississippi. Voorstanders van abortus vrezen gevolgen voor de historische Roe versus Wade-uitspraak uit 1973 van het Hooggerechtshof, die abortus nationaal legaliseerde.
Meer uit Buitenland
MADRID (ANP/RTR) - De Spaanse premier Pedro Sánchez stelt dat een Amerikaanse inval in Groenland de Russische president Vladimir Poetin "de gelukkigste man op aarde" zou maken. Dat heeft hij gezegd tegen het Spaanse dagblad La Vanguardia.
15 minuten geledenMELBOURNE (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka is de jacht op haar derde titel op de Australian Open goed begonnen. De nummer 1 van de wereld uit Belarus won in de eerste ronde in twee sets van de Franse speelster Tiantsoa Rakotomanga Rajaonah: 6-4 6-1.
22 minuten geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Een Iraanse functionaris zegt dat zeker 5000 mensen zijn omgekomen tijdens de protesten in Iran. Onder hen zijn ongeveer vijfhonderd leden van de veiligheidsdiensten, aldus de anonieme functionaris tegen persbureau Reuters.
42 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gedreigd een rechtszaak te starten tegen de Amerikaanse zender CBS, meldt The New York Times. Hij werd eerder deze week dertien minuten geïnterviewd en wilde dat het gesprek volledig werd uitgezonden, wat dinsdag gebeurde.
57 minuten geledenAMMAN (ANP/RTR/AFP) - Ook de Jordaanse koning Abdullah is uitgenodigd om deel te nemen aan de Raad van Vrede van de Amerikaanse president Donald Trump. De Verenigde Staten willen dat deze raad toezicht houdt op het toekomstige Palestijnse technocratische bestuur in de Gazastrook.
1 uur geledenALEPPO (ANP/AFP) - Syrische staatsmedia zeggen dat de door Koerden geleide SDF twee belangrijke bruggen over de rivier de Eufraat heeft vernietigd, in de noordelijke regio Raqqa. Syrische regeringstroepen rukken sinds kort op in het noorden van het land en controleren nu gebieden die meer dan een decennium in Koerdische handen waren.
2 uur geledenMAKASSAR (ANP) - De Indonesische autoriteiten hebben wrakstukken gevonden van het vliegtuig dat vermist raakte in de provincie Zuid-Sulawesi. Naar de elf inzittenden wordt nog gezocht.
6 uur geleden