Opperrechter VS: van geen kwaad bewust bij ontvangen luxereizen
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse opperrechter Clarence Thomas was zich naar eigen zeggen van geen kwaad bewust bij het ontvangen van gratis luxereizen van vastgoedmagnaat Harlan Crow. Deze miljardair, die de Republikeinse Partij spekt, is al ruim 25 jaar een goede vriend van de familie, aldus de conservatieve rechter.
Thomas, die jaarlijks 285.000 dollar salaris opstrijkt, heeft nooit melding gemaakt van de geschenken. Een dag nadat ProPublica over de relatie tussen Thomas en Crow schreef en vervolgens ophef ontstond over twee decennia aan dure cadeaus, laat de rechter via een verklaring weten altijd te hebben geprobeerd zich aan de richtlijnen te houden.
Ook meldt Thomas aan het begin van zijn carrière als opperrechter advies te hebben gevraagd aan collega's en anderen werkzaam voor justitie. Die zouden hem hebben verteld dat "dit soort persoonlijke gastvrijheid van goede vrienden" niet hoefde te worden gemeld. Crow zei eerder tegen ProPublica dat het om een vriendschappelijke verhouding ging waarin "nooit" is geprobeerd de rechter Thomas te beïnvloeden.
Meer uit Buitenland
MINSK (ANP/RTR) - Het Russische ministerie van Defensie heeft de levering gemeld van nucleaire munitie aan een opslagfaciliteit in Belarus. Deze stap maakt volgens een verklaring deel uit van grote militaire oefeningen met nucleair arsenaal.
1 uur geledenMANILLA (ANP/AFP) - De Filipijnse regering heeft de politie opdracht gegeven senator Ronald Dela Rosa te arresteren. Het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag heeft een arrestatiebevel tegen hem uitgevaardigd op verdenking van misdaden tegen de menselijkheid.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump en de Israëlische premier Benjamin Netanyahu zijn dinsdag tijdens een telefoongesprek met elkaar in aanvaring gekomen over de te volgen koers ten aanzien van Iran. Dat meldden de Amerikaanse media Axios en The Wall Street Journal op basis van anonieme bronnen.
6 uur geledenCAMBRIDGE (ANP/AFP) - De Amerikaanse universiteit Harvard heeft aangekondigd dat ze gaat beperken hoeveel cijfers in de hoogste categorie (A's) hoogleraren mogen toekennen aan bachelorstudenten. Hiermee zet de gerenommeerde universiteit stappen om 'cijferinflatie' tegen te gaan.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Algemene Vergadering van de VN "verwelkomt" de adviserende uitspraak die het Internationaal Gerechtshof (ICJ) vorig jaar deed over het tegengaan van klimaatverandering. In een resolutie die woensdag werd aangenomen, wordt het advies "een gezaghebbende bijdrage in de verduidelijking van het internationaal recht" genoemd. De Verenigde Staten stemden tegen.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben de voormalige president van Cuba, Raúl Castro, aangeklaagd, laat een functionaris van de regering-Trump weten aan persbureau Reuters. Dat doen ze voor zijn rol bij het neerhalen van twee civiele vliegtuigjes van een Cubaans-Amerikaanse humanitaire organisatie uit Miami in 1996. De stap wordt gezien als een manier om nog meer druk te zetten op de Cubaanse regering.
15 uur geledenBANDAR ABBAS (ANP/AFP/RTR) - De Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) heeft melding gemaakt van een gecoördineerde toegang tot de Straat van Hormuz voor 26 vrachtschepen in 24 uur tijd. De garde zegt verantwoordelijk te zijn voor de scheepvaart door de strategische zeeweg en dat schepen met voorafgaande toestemming van de IRG de straat door kunnen varen.
17 uur geleden