Opperrechter VS: van geen kwaad bewust bij ontvangen luxereizen
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse opperrechter Clarence Thomas was zich naar eigen zeggen van geen kwaad bewust bij het ontvangen van gratis luxereizen van vastgoedmagnaat Harlan Crow. Deze miljardair, die de Republikeinse Partij spekt, is al ruim 25 jaar een goede vriend van de familie, aldus de conservatieve rechter.
Thomas, die jaarlijks 285.000 dollar salaris opstrijkt, heeft nooit melding gemaakt van de geschenken. Een dag nadat ProPublica over de relatie tussen Thomas en Crow schreef en vervolgens ophef ontstond over twee decennia aan dure cadeaus, laat de rechter via een verklaring weten altijd te hebben geprobeerd zich aan de richtlijnen te houden.
Ook meldt Thomas aan het begin van zijn carrière als opperrechter advies te hebben gevraagd aan collega's en anderen werkzaam voor justitie. Die zouden hem hebben verteld dat "dit soort persoonlijke gastvrijheid van goede vrienden" niet hoefde te worden gemeld. Crow zei eerder tegen ProPublica dat het om een vriendschappelijke verhouding ging waarin "nooit" is geprobeerd de rechter Thomas te beïnvloeden.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP) - In 2025 zijn 129 journalisten en mensen die in de media werken omgekomen tijdens hun werk. Dat meldt het Committee to Protect Journalists (CPJ). Volgens deze Amerikaanse non-profit zijn de sterfgevallen voor tweederde toe te schrijven aan Israël.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse regering heeft uitspraken van de Amerikaanse president Donald Trump over Iran "grote leugens" genoemd. Een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken zei dat Trumps claim dat Iran raketten maakt om de VS te kunnen treffen niet waar is.
1 uur geledenBEIJING (ANP/AFP/DPA/RTR) - De Chinese premier Li Qiang en de Duitse bondskanselier Friedrich Merz hebben gezegd dat ze hun economische samenwerking willen uitbreiden. Merz zei aan het begin van zijn bezoek aan China dat Duitsland "grote waarde hecht aan het handhaven en uitbreiden van de intensieve economische relaties".
2 uur geledenWILLIAMSBURG (ANP) - Volgens de Democratische Abigail Spanberger zat de State of the Union van president Donald Trump dinsdagavond vol met leugens. De gouverneur van Virginia benadrukte in de reactie namens haar partij dat de president het leven van de Amerikaanse burger niet beter maakt en hamerde daarbij vooral op de koopkracht.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de langste State of the Union in de geschiedenis van de Verenigde Staten uitgesproken. Zijn toespraak duurde zo'n 1 uur en 47 minuten, 18 minuten langer dan het vorige record van Bill Clinton uit 2000.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft tijdens zijn State of the Union gezegd dat het goed gaat met de economie. Volgens hem is zijn economische beleid een groot succes, ondanks onvrede onder Amerikanen over de stijgende prijzen van levensonderhoud.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Democraat Al Green is opnieuw uit de zaal gehaald tijdens een toespraak van de Amerikaanse president Donald Trump. Green hield tijdens Trumps State of the Union een bord omhoog waarmee hij vermoedelijk protesteerde tegen de racistische video die op Trumps social media was verschenen over de Obama's.
6 uur geleden