Opperrechter VS: van geen kwaad bewust bij ontvangen luxereizen
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse opperrechter Clarence Thomas was zich naar eigen zeggen van geen kwaad bewust bij het ontvangen van gratis luxereizen van vastgoedmagnaat Harlan Crow. Deze miljardair, die de Republikeinse Partij spekt, is al ruim 25 jaar een goede vriend van de familie, aldus de conservatieve rechter.
Thomas, die jaarlijks 285.000 dollar salaris opstrijkt, heeft nooit melding gemaakt van de geschenken. Een dag nadat ProPublica over de relatie tussen Thomas en Crow schreef en vervolgens ophef ontstond over twee decennia aan dure cadeaus, laat de rechter via een verklaring weten altijd te hebben geprobeerd zich aan de richtlijnen te houden.
Ook meldt Thomas aan het begin van zijn carrière als opperrechter advies te hebben gevraagd aan collega's en anderen werkzaam voor justitie. Die zouden hem hebben verteld dat "dit soort persoonlijke gastvrijheid van goede vrienden" niet hoefde te worden gemeld. Crow zei eerder tegen ProPublica dat het om een vriendschappelijke verhouding ging waarin "nooit" is geprobeerd de rechter Thomas te beïnvloeden.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP) - Lindsay Hoyle, de voorzitter van het Britse Lagerhuis, zegt dat hij naar de politie is gestapt met informatie over oud-minister Peter Mandelson voordat die gearresteerd werd om zijn banden met Jeffrey Epstein. Hij deelde niet om wat voor informatie het ging, maar volgens de BBC en Sky News heeft hij de politie gewaarschuwd dat Mandelson van plan zou zijn om naar de Britse Maagdeneilanden te vluchten.
25 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie neemt donderdag een besluit over het toegankelijk maken van abortus voor alle Europese vrouwen. De Commissie is verdeeld en daarmee is de uitkomst van de stemming onzeker.
53 minuten geledenTRONDHEIM/TEHERAN (ANP/DPA) - De Iraanse autoriteiten hebben de bekende journaliste Elaheh Mohammadi gearresteerd. Dat meldt de in Noorwegen gevestigde mensenrechtenorganisatie Hengaw op basis van bronnen in Teheran. Justitie in Iran heeft de arrestatie nog niet bevestigd en de reden is onduidelijk.
1 uur geledenCOLOMBO (ANP/AFP) - Een voormalige topman van de geheime dienst van Sri Lanka, generaal Suresh Sallay, is gearresteerd omdat hij wordt verdacht van samenzwering en van medeplichtigheid aan een reeks bomaanslagen in 2019.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Op alle mogelijke niveaus wordt met Hongarije gesproken in een poging de blokkades op te heffen die het land heeft opgeworpen tegen een EU-lening van 90 miljard euro aan Oekraïne en het 20e sanctiepakket tegen Rusland.
2 uur geledenZÜRICH (ANP/RTR) - Zwitserland gaat een eenmalige betaling van 50.000 Zwitserse frank (bijna 55.000 euro) doen aan zwaargewonde overlevenden en nabestaanden van de nieuwjaarsbrand in een bar in het skigebied Crans-Montana. Bij de brand kwamen 41 mensen om het leven. Meer dan honderd mensen raakten gewond, van wie velen ernstig.
2 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky denkt dat er in de eerste dagen van maart weer direct overleg is tussen zijn land, Rusland en de VS. De drie hebben al onderhandelingsrondes gehad in Abu Dhabi en Genève. Het is niet bekend waar de volgende ronde zou zijn.
2 uur geleden