Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oppermachtige Verstappen verstevigt WK-leiding met zege in België

Oppermachtige Verstappen verstevigt WK-leiding met zege in België

SPA-FRANCORCHAMPS (ANP) - Max Verstappen heeft op zeer dominante wijze de Grote Prijs van België gewonnen. De wereldkampioen in de Formule 1 startte vanwege een gridstraf vanaf de veertiende plek op het circuit van Spa-Francorchamps, maar reed in hoog tempo naar voren. De tienduizenden Nederlanders op de tribunes zagen Verstappen met zijn negende overwinning van dit seizoen zijn toch al riante voorsprong in het WK-klassement verder uitbreiden.

Sergio Pérez, de Mexicaanse teamgenoot van Verstappen bij Red Bull, eindigde als tweede. Pérez nam ook de tweede plaats in het WK over van Ferrari-coureur Charles Leclerc. Gezien de royale voorsprong van Verstappen (93 punten op Pérez, 98 punten op Leclerc) lijkt het een kwestie van tijd tot de 24-jarige Nederlander zijn tweede wereldtitel binnenhaalt. De van poleposition vertrokken Spanjaard Carlos Sainz (Ferrari) kwam in België als derde over de finish. Volgende week vindt in Zandvoort de Dutch GP plaats.

Verstappen was zaterdag in de kwalificatie met afstand de snelste, maar hij moest naar achteren op de startopstelling omdat hij zijn vierde motor van het seizoen gebruikte. Heel wat andere coureurs krijgen om soortgelijke redenen ook een gridstraf, onder wie Leclerc.

Klasse apart

De kopman van Red Bull was in de Ardennen een klasse apart. Na amper twee rondes reed hij al op de achtste plaats. De safetycar moest al snel de baan op komen nadat Nicholas Latifi (Williams) en Valtteri Bottas (Alfa Romeo) waren gecrasht. Nadat de safetycar weer naar binnen was gegaan, vervolgde Verstappen in hoog tempo zijn inhaalrace. In de elfde ronde, nadat Sainz de pits in was gereden voor nieuwe banden, had hij de koppositie al in handen. Verstappen gaf die nog even terug aan de Ferrari-coureur toen hij zelf ook een pitsstop maakte, maar in ronde 18 pakte hij weer de leiding door Sainz op Kemmel Straight - het lange rechte stuk - buitenom te passeren.

De kopman van Red Bull kwam daarna geen moment meer in de problemen. Verstappen en Pérez bezorgden hun team een één-twee, waardoor de renstal ook in het WK voor constructeurs nog steviger aan kop gaat.

Leclerc ging vlak voor het einde van de race nog naar binnen voor nieuwe banden, in de hoop daarop de snelste raceronde en het extra WK-punt af te pakken van Verstappen. Dat pakte echter verkeerd uit. De Monegask verloor door zijn pitsstop de vijfde plaats aan Alonso, pakte die op de baan nog wel terug, maar kreeg na afloop 5 strafseconden omdat hij de snelheidslimiet in de pitsstraat had overschreden. Daardoor zakte Leclerc naar de zesde plaats.

Meer uit Sport

Tennisster Gauff naar finale van graveltoernooi in Rome

ROME (ANP) - Coco Gauff heeft als eerste de finale van het tennistoernooi van Rome bereikt. De als derde geplaatste Amerikaanse versloeg de Roemeense Sorana Cirstea: 6-4 6-3.

1 uur geleden
Sinner verbreekt met overwinning op Roeblev record Djokovic

ROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft voor de 32e keer op rij een wedstrijd op een masterstoernooi gewonnen. De Italiaan verbrak daarmee het record van de Serviër Novak Djokovic, die in 2011 tot 31 achtereenvolgende zeges kwam.

4 uur geleden
Tennisser Darderi na nachtpartij naar halve finale in Rome

ROME (ANP/RTR) - Tennisser Luciano Darderi heeft zich bij het masterstoernooi van Rome voor de halve finale geplaatst. De Italiaan rekende in een partij die tot diep na middernacht duurde af met de Spaanse tiener Rafael Jodar: 7-6 (5) 5-7 6-0.

9 uur geleden
Spanjaard Arrieta wint vijfde rit Giro, Eulálio pakt roze trui

POTENZA (ANP) - Igor Arrieta heeft de vijfde etappe in de Giro d'Italia op zijn naam geschreven. De Spanjaard bezorgde UAE Team Emirates de tweede dagzege op rij door na 203 kilometer in Potenza de rit te winnen. Hij finishte voor medevluchter Afonso Eulálio uit Portugal in de finale waarin beide renners ten val kwamen en Arrieta zelfs nog verkeerd reed.

1 dag geleden
Eerste openlijk homoseksuele basketballer in NBA overleden

NEW YORK (ANP/DPA) - De NBA rouwt om het verlies van Jason Collins. De voormalige profbasketballer is op 47-jarige leeftijd overleden aan een hersentumor, meldt zijn familie. Collins kreeg tijdens zijn actieve carrière veel aandacht toen hij in 2013 als eerste speler in de Noord-Amerikaanse competitie openlijk uitkwam voor zijn homoseksualiteit.

1 dag geleden
Verstappen kijkt uit naar racen in het donker op Nürburgring

NÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen kijkt uit naar het racen in de nacht tijdens de 24 uur van de Nürburgring komend weekend. Voor de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 is het zijn eerste deelname aan de langeafstandsrace op het Duitse circuit in de Eifel.

1 dag geleden
Sinner met 31e masterszege op rij naar kwartfinale in Rome

ROME (ANP) - Jannik Sinner heeft de kwartfinales van het masterstoernooi van Rome bereikt. De als eerste geplaatste Italiaan versloeg in twee sets zijn landgenoot Andrea Pellegrino: 6-2 6-3.

2 dagen geleden