Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oppermachtige Verstappen verstevigt WK-leiding met zege in België

Oppermachtige Verstappen verstevigt WK-leiding met zege in België

SPA-FRANCORCHAMPS (ANP) - Max Verstappen heeft op zeer dominante wijze de Grote Prijs van België gewonnen. De wereldkampioen in de Formule 1 startte vanwege een gridstraf vanaf de veertiende plek op het circuit van Spa-Francorchamps, maar reed in hoog tempo naar voren. De tienduizenden Nederlanders op de tribunes zagen Verstappen met zijn negende overwinning van dit seizoen zijn toch al riante voorsprong in het WK-klassement verder uitbreiden.

Sergio Pérez, de Mexicaanse teamgenoot van Verstappen bij Red Bull, eindigde als tweede. Pérez nam ook de tweede plaats in het WK over van Ferrari-coureur Charles Leclerc. Gezien de royale voorsprong van Verstappen (93 punten op Pérez, 98 punten op Leclerc) lijkt het een kwestie van tijd tot de 24-jarige Nederlander zijn tweede wereldtitel binnenhaalt. De van poleposition vertrokken Spanjaard Carlos Sainz (Ferrari) kwam in België als derde over de finish. Volgende week vindt in Zandvoort de Dutch GP plaats.

Verstappen was zaterdag in de kwalificatie met afstand de snelste, maar hij moest naar achteren op de startopstelling omdat hij zijn vierde motor van het seizoen gebruikte. Heel wat andere coureurs krijgen om soortgelijke redenen ook een gridstraf, onder wie Leclerc.

Klasse apart

De kopman van Red Bull was in de Ardennen een klasse apart. Na amper twee rondes reed hij al op de achtste plaats. De safetycar moest al snel de baan op komen nadat Nicholas Latifi (Williams) en Valtteri Bottas (Alfa Romeo) waren gecrasht. Nadat de safetycar weer naar binnen was gegaan, vervolgde Verstappen in hoog tempo zijn inhaalrace. In de elfde ronde, nadat Sainz de pits in was gereden voor nieuwe banden, had hij de koppositie al in handen. Verstappen gaf die nog even terug aan de Ferrari-coureur toen hij zelf ook een pitsstop maakte, maar in ronde 18 pakte hij weer de leiding door Sainz op Kemmel Straight - het lange rechte stuk - buitenom te passeren.

De kopman van Red Bull kwam daarna geen moment meer in de problemen. Verstappen en Pérez bezorgden hun team een één-twee, waardoor de renstal ook in het WK voor constructeurs nog steviger aan kop gaat.

Leclerc ging vlak voor het einde van de race nog naar binnen voor nieuwe banden, in de hoop daarop de snelste raceronde en het extra WK-punt af te pakken van Verstappen. Dat pakte echter verkeerd uit. De Monegask verloor door zijn pitsstop de vijfde plaats aan Alonso, pakte die op de baan nog wel terug, maar kreeg na afloop 5 strafseconden omdat hij de snelheidslimiet in de pitsstraat had overschreden. Daardoor zakte Leclerc naar de zesde plaats.

Meer uit Sport

Wielertalent Seixas (19) debuteert deze zomer in Tour de France

PARIJS (ANP) - Het Franse wielertalent Paul Seixas maakt komende zomer zijn debuut in de Tour de France. Dat heeft zijn ploeg Decathlon CMA CGM aangekondigd op sociale media.

1 uur geleden
Toptennissers klagen in open brief over prijzengeld Roland Garros

PARIJS (ANP/BELGA) - Internationale toptennissers hebben in een open brief hun teleurstelling geuit over het prijzengeld van Roland Garros. De brief is onder anderen ondertekend door de nummers 1 van de wereld Aryna Sabalenka en Jannik Sinner.

1 uur geleden
Wielrenster Vos stapt af in Vuelta Femenina om sleutelbeenbreuk

DEN HAAG (ANP) - Wielrenster Marianne Vos gaat maandag niet van start in de tweede etappe van de Vuelta Feminina. De 38-jarige renster van Visma - Lease a Bike heeft zondag bij een val in de eerste etappe haar sleutelbeen gebroken. Dat meldt haar ploeg op X.

3 uur geleden
Tennisser Griekspoor stijgt 2 plekken op wereldranglijst

LONDEN (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor is iets gestegen op de wereldranglijst. De 29-jarige Griekspoor klom twee plekken en is nu de nummer 31 van de wereld. Botic van de Zandschulp, die moest afzeggen voor het tennistoernooi van Madrid omdat hij niet fit genoeg was, leverde twee plekken in en staat 54e.

3 uur geleden
Basketballers Detroit en Cleveland door in play-offs NBA

DETROIT (ANP/BELGA) - De Detroit Pistons en de Cleveland Cavaliers hebben zich geplaatst voor de tweede ronde van de play-offs in de hoogste Amerikaanse basketbalcompetitie NBA. Beide ploegen nemen het in die ronde tegen elkaar op voor een finaleplaats in de Eastern Conference.

3 uur geleden
Atlete Keetels wint 3 weken na 'Rotterdam' marathon van Vancouver

VANCOUVER (ANP) - Atlete Mikky Keetels heeft de marathon van Vancouver gewonnen. De 27-jarige Nederlands kampioene op de marathon legde de 42,195 kilometer af in een tijd van 2.33.01, ruim onder het oude parcoursrecord van 2.34,27. Daarmee was ze 24 seconden sneller dan Dayna Pidhoresky uit Canada, die de marathon een jaar eerder had gewonnen.

14 uur geleden
Verstappen na inhaalrace vijfde in GP Miami, zege Antonelli

MIAMI (ANP) - Max Verstappen is bij de Grote Prijs van Miami in de Formule 1 op de vijfde plaats geëindigd. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull viel al in de eerste bocht ver terug, maar herstelde zich daarna knap. De overwinning op het stratencircuit rondom het Hard Rock Stadium ging naar WK-leider Kimi Antonelli van Mercedes.

16 uur geleden