
Oppermachtige Van Vleuten boekt derde ritzege in Giro Donne
ALASSIO (ANP) - Annemiek van Vleuten heeft ook de zevende etappe van de Giro Donne gewonnen. Het was een bergrit met de finish in Alassio na een klim van 3 kilometer. Van Vleuten was in de aanval met de Française Juliette Labous en de Italiaanse Gaia Realini. De kopvrouw van wielerploeg Movistar liet het tweetal in de laatste anderhalve kilometer achter en soleerde naar haar derde ritzege in de Ronde van Italië voor vrouwen.
Labous (DSM-Firmenich) werd nog wel tweede, voor Realini. De Nederlandse Lorena Wiebes was niet meer van start gegaan. De winnares van de derde etappe gaat zich richten op de Tour de France voor vrouwen. Van Vleuten, die de Giro al drie keer won, heeft de leiderstrui stevig in handen. Vrijdag gaan de wielrensters naar Sardinië, waar zaterdag en zondag de laatste twee etappes worden verreden.
Van Vleuten noemde haar overwinning van donderdag een echte teamprestatie. "Iedereen deed zijn werk, het is mooi om het dan te kunnen afmaken", vertelde de wereldkampioene na haar zestiende etappezege ooit in de Giro. Het ritverloop was perfect voor de 40-jarige Van Vleuten die de aankomst woensdag nog had verkend. "Toen heb ik ook genoten van het uitzicht, vandaag heb ik alleen het asfalt gezien. Dat lag er slecht bij. Normaal klim ik staande op de fiets, maar dat durfde ik hier niet aan."
Eindsprint
Met Labous en Realini had ze twee rensters bij zich die wilden rijden voor een goed klassement. Het zijn inmiddels de nummers 2 en 3 op ruime afstand van Van Vleuten.
Onderweg was Anouska Koster nog op avontuur geweest, maar kort voor de Cima Paravenna, een beklimming van de 2e categorie, werd ze ingelopen. De Spaanse kampioene Mavi García was daarna eerste aanvaller, kort onder de top werd ze bijgehaald door Van Vleuten met in haar spoor Labous en Realini. De rozetruidraagster verzekerde zich niet veel later al van de eindoverwinning in het bergklassement en liet op de slotklim haar laatste concurrenten achter zich.
Meer uit Sport
AMSTERDAM (ANP) - Ozzie Albies gaat bij de World Baseball Classic (WBC) voor het Nederlands Koninkrijksteam spelen. Dat heeft bondscoach Andruw Jones (48) in Amsterdam aan het ANP verteld. De 28-jarige Albies is al jaren vaste kracht op het tweede honk van de Atlanta Braves. De op Curaçao geboren tophonkballer kwam niet eerder uit voor het Koninkrijksteam.
43 minuten geledenSINGAPORE (ANP) - De Nederlandse waterpolosters zijn het WK in Singapore begonnen met een ruime zege op Argentinië. Het team van bondscoach Evangelos Doudesis boekte in de eerste groepswedstrijd een 25-6-overwinning. De periodestanden waren: 6-1 6-2 7-2 6-1.
4 uur geledenWIMBLEDON (ANP) - Tennisser Sem Verbeek slaagde er na zijn gewonnen finale in het gemengd dubbelspel op Wimbledon in het publiek in het Centre Court te laten zingen voor zijn jarige vader Frank. Die zat op de tribune en was getuige geweest van de prestatie van zijn zoon. Verbeek won met de Tsjechische Katerina Siniakova aan zijn zijde in twee sets van het Brits/Braziliaanse koppel Joe Salisbury/Luisa Stefani (7-6 (3) 7-6 (3). Hij is na Betty Stöve de tweede Nederlandse winnaar van het gemengd dubbel in het Londense grandslamtoernooi.
13 uur geledenLONDEN (ANP) - Sem Verbeek heeft op Wimbledon de titel in het gemengd dubbelspel gewonnen. De 31-jarige Amsterdammer vierde het grootste succes in zijn tenniscarrière met de Tsjechische Katerina Siniakova aan zijn zijde. Het koppel versloeg op het centre court het Brits/Braziliaanse duo Joe Salisbury/Luisa Stefani in twee sets: 7-6 (3) 7-6 (3).
14 uur geledenLONDEN (ANP) - Iga Swiatek heeft zich op overtuigende wijze geplaatst voor de finale van Wimbledon. De als achtste geplaatste Poolse tennisster gunde de Zwitserse Belinda Bencic maar twee games: 6-2 6-0. De partij duurde 1 uur en 11 minuten.
16 uur geledenMONACO (ANP) - Femke Bol kan vrijdag voor de 27e achtereenvolgende keer de 400 meter horden winnen in de Diamond League. De regerend wereldkampioene loopt in Monaco, een van de weinige atletiekbanen waar ze nog nooit won. "Ik denk vooraf nooit aan winnen, dat helpt mij nooit zo", zei de Amersfoortse in de persconferentie vooraf.
17 uur geledenVIRE NORMANDIE (ANP) - Mathieu van der Poel slaagde er donderdag in Vire Normandie nog net in de gele trui te heroveren in de Tour de France. Na een lange ontsnapping, waarin de Nederlander van Alpecin-Deceuninck de Ier Ben Healy niet kon volgen in diens jacht op de ritzege, hield Van der Poel welgeteld één seconde over om Tadej Pogacar aan kop van het klassement af te lossen. Het steile slotklimmetje werd hem bijna fataal. "Ik weet niet hoe ik de laatste 300 meter ben doorgekomen, ik was helemaal leeg", vertelde Van der Poel bij de NOS.
18 uur geleden