Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oppermachtige Van Vleuten boekt derde ritzege in Giro Donne

Oppermachtige Van Vleuten boekt derde ritzege in Giro Donne

ALASSIO (ANP) - Annemiek van Vleuten heeft ook de zevende etappe van de Giro Donne gewonnen. Het was een bergrit met de finish in Alassio na een klim van 3 kilometer. Van Vleuten was in de aanval met de Française Juliette Labous en de Italiaanse Gaia Realini. De kopvrouw van wielerploeg Movistar liet het tweetal in de laatste anderhalve kilometer achter en soleerde naar haar derde ritzege in de Ronde van Italië voor vrouwen.

Labous (DSM-Firmenich) werd nog wel tweede, voor Realini. De Nederlandse Lorena Wiebes was niet meer van start gegaan. De winnares van de derde etappe gaat zich richten op de Tour de France voor vrouwen. Van Vleuten, die de Giro al drie keer won, heeft de leiderstrui stevig in handen. Vrijdag gaan de wielrensters naar Sardinië, waar zaterdag en zondag de laatste twee etappes worden verreden.

Van Vleuten noemde haar overwinning van donderdag een echte teamprestatie. "Iedereen deed zijn werk, het is mooi om het dan te kunnen afmaken", vertelde de wereldkampioene na haar zestiende etappezege ooit in de Giro. Het ritverloop was perfect voor de 40-jarige Van Vleuten die de aankomst woensdag nog had verkend. "Toen heb ik ook genoten van het uitzicht, vandaag heb ik alleen het asfalt gezien. Dat lag er slecht bij. Normaal klim ik staande op de fiets, maar dat durfde ik hier niet aan."

Eindsprint

Met Labous en Realini had ze twee rensters bij zich die wilden rijden voor een goed klassement. Het zijn inmiddels de nummers 2 en 3 op ruime afstand van Van Vleuten.

Onderweg was Anouska Koster nog op avontuur geweest, maar kort voor de Cima Paravenna, een beklimming van de 2e categorie, werd ze ingelopen. De Spaanse kampioene Mavi García was daarna eerste aanvaller, kort onder de top werd ze bijgehaald door Van Vleuten met in haar spoor Labous en Realini. De rozetruidraagster verzekerde zich niet veel later al van de eindoverwinning in het bergklassement en liet op de slotklim haar laatste concurrenten achter zich.

Meer uit Sport

NBA wil over twee jaar Europese basketbalcompetitie lanceren

MILAAN (ANP/RTR) - De Noord-Amerikaanse basketbalcompetitie NBA wil een eigen competitie in Europa beginnen. Die zou volgens algemeen directeur George Aivazoglou van NBA Europa in oktober 2027 moeten beginnen.

8 minuten geleden
Kunstrijdpaar Danilova en Tsiba grijpt naast ticket voor Spelen

OSAKA (ANP) - Het Nederlandse kunstschaatspaar Daria Danilova en Michel Tsiba is er niet in geslaagd een ticket voor de Olympische Spelen in Milaan veilig te stellen. Het duo haalde tijdens de Grand Prix van Osaka een score van 155,20 punten en bleef zo ver verwijderd van de eis van NOC*NSF, de Nederlandse sportkoepel die de limiet voor deelname op 173,89 punten heeft gezet.

2 uur geleden
Tennisster Rybakina eerste finaliste WTA Finals

RIYAD (ANP) - Elena Rybakina heeft voor het eerst in haar carrière de finale bereikt van de WTA Finals, het eindejaarstoernooi met de beste acht speelsters van het jaar. De Kazachse nummer 6 van de wereld won in het Saudische Riyad in de halve finale in drie sets van de Amerikaanse Jessica Pegula, de nummer 5 van de wereld: 4-6 6-4 6-3.

17 uur geleden
Djokovic naar finale van tennistoernooi in Athene

ATHENE (ANP) - Novak Djokovic heeft als eerste de finale van het tennistoernooi van Athene bereikt. De 38-jarige Serviër klopte Yannick Hanfmann in de halve eindstrijd: 6-3 6-4.

18 uur geleden
Verstappen beseft dat hij 'geluk' nodig heeft in titelstrijd

SÃO PAULO (ANP) - Max Verstappen geeft toe dat hij "een beetje geluk" nodig heeft om Lando Norris en Oscar Piastri te achterhalen in het kampioenschap van de Formule 1. "Ik moet elk weekend veel meer punten scoren en dat is niet zo eenvoudig", vertelde de viervoudig wereldkampioen aan onder meer Autosport.com op de persdag voorafgaand aan de Grote Prijs van São Paulo.

1 dag geleden
Tweevoudig olympisch zeilkampioene Bouwmeester (37) stopt

NOORDWIJK (ANP) - Tweevoudig olympisch zeilkampioene Marit Bouwmeester stopt met topsport. Dat meldt het Watersportverbond. De 37-jarige Bouwmeester is met vier olympische medailles de succesvolste zeilster aller tijden. De Friezin kondigde haar afscheid aan bij de presentatie van haar boek Winnen met je hoofd.

1 dag geleden
Tennisster Lamens jaar na doorbraak blij met behoud plek top 100

AMSTELVEEN (ANP) - Suzan Lamens is een jaar na haar doorbraak blij dat ze nog in de top 100 staat. De beste tennisster van Nederland staat richting het einde van het seizoen op de 86e plaats op de wereldranglijst, ongeveer even hoog als vorig jaar, vlak nadat ze haar tot nu toe enige titel had gepakt. "Ik heb dit jaar alle grote toernooien gespeeld en ben tevreden dat ik mijn ranking heb behouden", zegt Lamens tijdens een persmoment in Amstelveen.

1 dag geleden