Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oppermachtig PSV veel te sterk voor ADO Den Haag in beker

Oppermachtig PSV veel te sterk voor ADO Den Haag in beker

EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft eenvoudig de halve finales van de KNVB-beker bereikt. De ploeg van Ruud van Nistelrooij versloeg het ADO Den Haag van Dick Advocaat met 3-1.

Van Nistelrooij sprak voor aanvang van het duel met veel respect over Advocaat, een van zijn voormalige coaches. Het was de trainer van PSV niet ontgaan dat ADO onder Advocaat weer de weg omhoog heeft gevonden. De 75-jarige coach verloor zijn eerste wedstrijd op 11 december, maar bleef sindsdien elf duels op rij ongeslagen. De nummer 11 van de Keuken Kampioen Divisie staat bovendien bovenaan in de derde periode.

Het respect bleek ook uit de opstelling van Van Nistelrooij, die alleen Xavi Simons rust had gegeven. Advocaat, die eerder had aangegeven dat hij rekening zou houden met de competitie, wisselde daarentegen zeven spelers ten opzichte van het duel met FC Den Bosch van zondag (0-0).

PSV dirigeert

De serieuze aanpak van PSV bleek tijdens de eerste helft, waarin de ploeg vanaf de eerste minuut oppermachtig was. André Ramalho, Luuk de Jong en Guus Til waren al gevaarlijk geweest, voordat Johan Bakayoko in de 12e minuut met een van richting veranderd schot de 1-0 maakte. Na een mooie pass van Jarrad Branthwaite tikte Til even later de 2-0 binnen. PSV ging op zoek naar meer, maar wist ondanks een reeks kansen voor rust niet meer te scoren.

De openingsfase van de tweede helft was een kopie van de eerste. Na een paar vroege kansen maakte PSV tien minuten na rust de derde treffer via Ibrahim Sangaré, die de kruising vond met een harde uithaal (3-0). Twee minuten later deed ADO uit het niets wat terug. Malik Sellouki liet doelman Joël Drommel, de vervanger van de geblesseerde Walter Benítez, kansloos met een schot in de verre hoek, 3-1. PSV verzuimde in het vervolg van het duel de voorsprong weer uit te bouwen. Een tegenvaller voor PSV was het uitvallen van Til, nadat hij in de slotfase zijn voet leek te hebben verzwikt bij een ongelukkige landing.

Meer uit Voetbal

Go Ahead Eagles neemt met zege afstand van onderste plaatsen

ROTTERDAM (ANP) - Go Ahead Eagles heeft afstand van de onderste plaatsen van de Eredivisie genomen. De club won de uitwedstrijd tegen Excelsior (0-1) en klom naar de twaalfde plaats van de ranglijst.

13 minuten geleden
Verdediger Timber kopt Arsenal naar zege op Chelsea

LONDEN (ANP) - Jurriën Timber heeft Arsenal aan een belangrijke zege op Chelsea geholpen. De verdediger maakte het winnende doelpunt voor de koploper van de Premier League (2-1). Hij kopte raak na een hoekschop van Declan Rice.

2 uur geleden
FC Utrecht kan dankzij zege op AZ weer juichen in Galgenwaard

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft de thuiswedstrijd tegen AZ gewonnen. De ploeg van trainer Ron Jans vierde de eerste zege sinds 9 november in Stadion Galgenwaard, toen Ajax werd verslagen (2-1).

3 uur geleden
Feyenoord stelt Van Persie teleur: terecht verloren bij FC Twente

ENSCHEDE (ANP) - Feyenoord-coach Robin van Persie vindt dat zijn ploeg "terecht" van FC Twente heeft verloren. De Rotterdammers gingen in De Veste met 2-0 onderuit. Feyenoord staat nog wel op de tweede plaats in de Eredivisie.

4 uur geleden
United wint van Palace en klimt naar derde plaats

MANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft de thuiswedstrijd tegen Crystal Palace gewonnen (2-1). De club klom met de zege naar de derde plaats van de ranglijst van de Premier League.

5 uur geleden
FC Groningen verliest tegen FC Volendam voor zesde keer op rij

VOLENDAM (ANP) - FC Groningen heeft voor de zesde keer op rij een competitienederlaag geleden. Het elftal van coach Dick Lukkien verloor met 3-2 bij FC Volendam. FC Groningen duikelde naar de elfde plaats in de Eredivisie. FC Volendam steeg naar de dertiende plaats.

5 uur geleden
Feyenoord verliest bij Twente, maar blijft tweede in Eredivisie

ENSCHEDE (ANP) - Feyenoord heeft in Enschede de zevende competitienederlaag van het seizoen geleden. De Rotterdammers gingen in De Veste met 2-0 ten onder tegen FC Twente. Feyenoord blijft desondanks op de tweede plaats van de Eredivisie staan. FC Twente klom naar de vijfde plaats.

5 uur geleden