Oppermachtig PSV veel te sterk voor ADO Den Haag in beker
EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft eenvoudig de halve finales van de KNVB-beker bereikt. De ploeg van Ruud van Nistelrooij versloeg het ADO Den Haag van Dick Advocaat met 3-1.
Van Nistelrooij sprak voor aanvang van het duel met veel respect over Advocaat, een van zijn voormalige coaches. Het was de trainer van PSV niet ontgaan dat ADO onder Advocaat weer de weg omhoog heeft gevonden. De 75-jarige coach verloor zijn eerste wedstrijd op 11 december, maar bleef sindsdien elf duels op rij ongeslagen. De nummer 11 van de Keuken Kampioen Divisie staat bovendien bovenaan in de derde periode.
Het respect bleek ook uit de opstelling van Van Nistelrooij, die alleen Xavi Simons rust had gegeven. Advocaat, die eerder had aangegeven dat hij rekening zou houden met de competitie, wisselde daarentegen zeven spelers ten opzichte van het duel met FC Den Bosch van zondag (0-0).
PSV dirigeert
De serieuze aanpak van PSV bleek tijdens de eerste helft, waarin de ploeg vanaf de eerste minuut oppermachtig was. André Ramalho, Luuk de Jong en Guus Til waren al gevaarlijk geweest, voordat Johan Bakayoko in de 12e minuut met een van richting veranderd schot de 1-0 maakte. Na een mooie pass van Jarrad Branthwaite tikte Til even later de 2-0 binnen. PSV ging op zoek naar meer, maar wist ondanks een reeks kansen voor rust niet meer te scoren.
De openingsfase van de tweede helft was een kopie van de eerste. Na een paar vroege kansen maakte PSV tien minuten na rust de derde treffer via Ibrahim Sangaré, die de kruising vond met een harde uithaal (3-0). Twee minuten later deed ADO uit het niets wat terug. Malik Sellouki liet doelman Joël Drommel, de vervanger van de geblesseerde Walter Benítez, kansloos met een schot in de verre hoek, 3-1. PSV verzuimde in het vervolg van het duel de voorsprong weer uit te bouwen. Een tegenvaller voor PSV was het uitvallen van Til, nadat hij in de slotfase zijn voet leek te hebben verzwikt bij een ongelukkige landing.
Meer uit Voetbal
ANTALYA (ANP/AFP) - FIFA-voorzitter Gianni Infantino claimt dat Iran definitief meedoet aan het WK voetbal van komende zomer. "Iran zal deelnemen. Daarvoor zijn we hier", zei de Zwitser in de rust van de oefenwedstrijd tussen het land en Costa Rica in Turkije, waarbij hij aanwezig is. "We zijn hier blij mee, want het is een heel, heel sterk team."
1 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard heeft Mohamed Ihattaren voor een jaar langer vastgelegd. De 24-jarige middenvelder had een aflopend contract, dat de club met een eenzijdige optie met een seizoen kon verlengen. Dat is gebeurd, meldt de nummer 11 van de Eredivisie.
4 uur geledenMELBOURNE (ANP) - De voetballers van Curaçao hebben in de oefenwedstrijd tegen Australië een zware nederlaag geleden: 5-1. De ploeg van bondscoach Fred Rutten kwam vlak na rust in Melbourne op gelijke hoogte via voormalig Ajacied Arjany Martha, maar incasseerde in de laatste 25 minuten nog vier doelpunten. Feyenoorder Jordan Bos maakte de 3-1 voor Australië, na vrijdag al het enige doelpunt te hebben verzorgd tegen Kameroen (1-0).
4 uur geledenBREDA (ANP) - Oud-voetbalinternational Kees Kuijs is op 94-jarige leeftijd overleden. Zijn familie heeft dat bevestigd aan het ANP. Kuijs was speler van NAC Breda en HFC Haarlem en speelde 43 interlands tussen 1955 en 1962. Hij was de oudste nog levende oud-international van het Nederlands elftal.
6 uur geledenSTUTTGART (ANP) - De Duitse voetballers hebben een oefenwedstrijd tegen Ghana met klein verschil gewonnen. In Stuttgart eindigde het duel in 2-1.
19 uur geledenSOLNA (ANP/RTR) - Polen hoopt dinsdag in de finale van de play-offs voor het WK voetbal na 96 jaar weer een uitwedstrijd tegen Zweden te winnen. Na de zege van 3-0 voor de Polen in een vriendschappelijke ontmoeting in 1930 in Stockholm, won Zweden daarna acht keer in eigen land en eindigden twee duels onbeslist.
22 uur geledenPRAAG (ANP/RTR) - De Deense bondscoach Brian Riemer heeft de cruciale wedstrijd van dinsdag tegen Tsjechië op een persconferentie omschreven als de belangrijkste wedstrijd uit zijn trainerscarrière. Een overwinning zou Denemarken een ticket voor het aanstaande WK voetbal opleveren.
22 uur geleden