Oppermachtig PSV veel te sterk voor ADO Den Haag in beker
EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft eenvoudig de halve finales van de KNVB-beker bereikt. De ploeg van Ruud van Nistelrooij versloeg het ADO Den Haag van Dick Advocaat met 3-1.
Van Nistelrooij sprak voor aanvang van het duel met veel respect over Advocaat, een van zijn voormalige coaches. Het was de trainer van PSV niet ontgaan dat ADO onder Advocaat weer de weg omhoog heeft gevonden. De 75-jarige coach verloor zijn eerste wedstrijd op 11 december, maar bleef sindsdien elf duels op rij ongeslagen. De nummer 11 van de Keuken Kampioen Divisie staat bovendien bovenaan in de derde periode.
Het respect bleek ook uit de opstelling van Van Nistelrooij, die alleen Xavi Simons rust had gegeven. Advocaat, die eerder had aangegeven dat hij rekening zou houden met de competitie, wisselde daarentegen zeven spelers ten opzichte van het duel met FC Den Bosch van zondag (0-0).
PSV dirigeert
De serieuze aanpak van PSV bleek tijdens de eerste helft, waarin de ploeg vanaf de eerste minuut oppermachtig was. André Ramalho, Luuk de Jong en Guus Til waren al gevaarlijk geweest, voordat Johan Bakayoko in de 12e minuut met een van richting veranderd schot de 1-0 maakte. Na een mooie pass van Jarrad Branthwaite tikte Til even later de 2-0 binnen. PSV ging op zoek naar meer, maar wist ondanks een reeks kansen voor rust niet meer te scoren.
De openingsfase van de tweede helft was een kopie van de eerste. Na een paar vroege kansen maakte PSV tien minuten na rust de derde treffer via Ibrahim Sangaré, die de kruising vond met een harde uithaal (3-0). Twee minuten later deed ADO uit het niets wat terug. Malik Sellouki liet doelman Joël Drommel, de vervanger van de geblesseerde Walter Benítez, kansloos met een schot in de verre hoek, 3-1. PSV verzuimde in het vervolg van het duel de voorsprong weer uit te bouwen. Een tegenvaller voor PSV was het uitvallen van Til, nadat hij in de slotfase zijn voet leek te hebben verzwikt bij een ongelukkige landing.
Meer uit Voetbal
TILBURG (ANP) - FC Volendam heeft een goede stap gezet richting een langer verblijf op het hoogste niveau. De nummer 16 van de Eredivisie won de eerste wedstrijd in de finale van de play-offs om promotie/degradatie met 2-1 bij Willem II. Volendam dankte de zege onder meer aan twee blunders achterin bij de club uit de Keuken Kampioen Divisie. De returnwedstrijd is zaterdag in Volendam.
52 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Trainer Ron Jans van FC Utrecht kan donderdag in de halve finales van de play-offs om Europees voetbal tegen sc Heerenveen geen beroep doen op David Min. "Hij heeft lichte liesklachten, dus hij haalt de wedstrijd van morgen helaas niet", zei de coach woensdag.
3 uur geledenNYON (ANP) - De UEFA past vanaf 2028 het format van de Nations League en de EK-kwalificatie aan. De Europese voetbalbond hoopt er met de wijzigingen voor te zorgen dat er meer spanning komt en dat er minder wedstrijden zijn waar niets meer op het spel staat. Dat meldt de UEFA in een persbericht.
3 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Trainer Luis Enrique van Paris Saint-Germain heeft in aanloop naar de finale van de Champions League tegen Arsenal de defensieve kwaliteiten van spits Ousmane Dembélé uitgelicht. De winnaar van de Gouden Bal van vorig jaar, die vooral bekendstaat om zijn aanvallende prestaties, is volgens Luis Enrique een voorbeeld voor anderen.
3 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona-middenvelder Fermín López kan volgende maand niet meedoen aan het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De 23-jarige Spanjaard brak zondag in de ontmoeting met Real Betis het vijfde middenvoetsbeentje in zijn rechtervoet. Een operatie bleek noodzakelijk.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur blijft in degradatiegevaar in de laatste speelronde van de Premier League. De club uit Londen van Micky van de Ven en de geblesseerde Xavi Simons verloor in de voorlaatste speelronde met 2-1 van Chelsea.
22 uur geledenBOURNEMOUTH (ANP) - Arsenal is in Engeland voor het eerst sinds 2004 kampioen van de Premier League geworden. Door het gelijkspel van Manchester City bij Bournemouth (1-1) kan de ploeg van trainer Pep Guardiola de koploper uit Londen van coach Mikel Arteta niet meer inhalen in de laatste speelronde.
23 uur geleden