Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oppermachtig PSV veel te sterk voor ADO Den Haag in beker

Oppermachtig PSV veel te sterk voor ADO Den Haag in beker

EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft eenvoudig de halve finales van de KNVB-beker bereikt. De ploeg van Ruud van Nistelrooij versloeg het ADO Den Haag van Dick Advocaat met 3-1.

Van Nistelrooij sprak voor aanvang van het duel met veel respect over Advocaat, een van zijn voormalige coaches. Het was de trainer van PSV niet ontgaan dat ADO onder Advocaat weer de weg omhoog heeft gevonden. De 75-jarige coach verloor zijn eerste wedstrijd op 11 december, maar bleef sindsdien elf duels op rij ongeslagen. De nummer 11 van de Keuken Kampioen Divisie staat bovendien bovenaan in de derde periode.

Het respect bleek ook uit de opstelling van Van Nistelrooij, die alleen Xavi Simons rust had gegeven. Advocaat, die eerder had aangegeven dat hij rekening zou houden met de competitie, wisselde daarentegen zeven spelers ten opzichte van het duel met FC Den Bosch van zondag (0-0).

PSV dirigeert

De serieuze aanpak van PSV bleek tijdens de eerste helft, waarin de ploeg vanaf de eerste minuut oppermachtig was. André Ramalho, Luuk de Jong en Guus Til waren al gevaarlijk geweest, voordat Johan Bakayoko in de 12e minuut met een van richting veranderd schot de 1-0 maakte. Na een mooie pass van Jarrad Branthwaite tikte Til even later de 2-0 binnen. PSV ging op zoek naar meer, maar wist ondanks een reeks kansen voor rust niet meer te scoren.

De openingsfase van de tweede helft was een kopie van de eerste. Na een paar vroege kansen maakte PSV tien minuten na rust de derde treffer via Ibrahim Sangaré, die de kruising vond met een harde uithaal (3-0). Twee minuten later deed ADO uit het niets wat terug. Malik Sellouki liet doelman Joël Drommel, de vervanger van de geblesseerde Walter Benítez, kansloos met een schot in de verre hoek, 3-1. PSV verzuimde in het vervolg van het duel de voorsprong weer uit te bouwen. Een tegenvaller voor PSV was het uitvallen van Til, nadat hij in de slotfase zijn voet leek te hebben verzwikt bij een ongelukkige landing.

Meer uit Voetbal

NAC wint van FC Volendam met 1-0 door doelpunt in slotfase

BREDA (ANP) - NAC Breda heeft in eigen huis met 1-0 gewonnen van FC Volendam. Na de overwinning staat NAC nog altijd 16e in de Eredivisie, met nu 4 punten voorsprong op nummer 17 Telstar. Volendam staat 14e. Pepijn Reulen maakte in de slotfase het enige doelpunt van de avond.

9 minuten geleden
Dortmund speelt gelijk in aanloop naar topduel met Bayern München

LEIPZIG (ANP) - Borussia Dortmund heeft in aanloop naar de wedstrijd tegen koploper Bayern München gelijkgespeeld in en tegen Leipzig: 2-2. Door het puntenverlies bedraagt de achterstand van de nummer 2 van Duitsland op Bayern acht punten. Dortmund ontvangt de koploper volgend weekend.

1 uur geleden
PSV na achterstand met 3-1 te sterk voor sc Heerenveen

EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft in eigen huis met 3-1 gewonnen van sc Heerenveen. De ploeg van trainer Peter Bosz kwam in de eerste helft op achterstand door een doelpunt van Heerenveen-spits Lasse Nordas. Maar door doelpunten van Ivan Perisic, Myron Boadu en Ricardo Pepi draaide de koploper van de Eredivisie de wedstrijd om.

1 uur geleden
Real Madrid verliest bij Osasuna na doelpunt in slotfase

PAMPLONA (ANP) - De Spaanse koploper Real Madrid heeft een nederlaag geleden op bezoek bij Osasuna. In Pamplona won de thuisploeg door een late winnende treffer met 2-1. Door het verlies kan FC Barcelona, dat zondag tegen Levante speelt, de koppositie in de Spaanse competitie overnemen. Real heeft 2 punten voorsprong op Barcelona.

1 uur geleden
Alcaraz boekt in Qatar tweede toernooizege van het jaar

DOHA (ANP) - Carlos Alcaraz heeft de Qatar Open gewonnen. In Doha kwam hij in de finale geen moment in de problemen tegen Arthur Fils, de Franse nummer 40 van de wereld. Alcaraz won in twee sets: 6-2 6-1.

1 uur geleden
Internazionale verslaat Lecce dankzij twee late doelpunten

LECCE (ANP) - Internazionale heeft drie dagen na de zware nederlaag in de eerste wedstrijd van de tussenronde van de Champions League bij FK Bodø/Glimt (3-1) een moeizame zege geboekt bij Lecce. De koploper van de Serie A won dankzij twee late doelpunten met 2-0 van de nummer 17.

1 uur geleden
Fitz-Jim vervangt afwezige Klaassen in thuisduel van Ajax met NEC

AMSTERDAM (ANP) - Kian Fitz-Jim begint met Ajax aan de thuiswedstrijd tegen NEC. De middenvelder vervangt Davy Klaassen, die onvoldoende fit is en ontbreekt in de selectie van de thuisploeg.

3 uur geleden