Oppenheimer en The Bear grote winnaars bij SAG Awards
LOS ANGELES (ANP) - Oppenheimer was zaterdag bij de uitreiking van de Screen Actors Guild (SAG) Awards in Los Angeles een van de grote winnaars. Bij het evenement, dat geldt als belangrijke graadmeter voor de kansen op een Oscar, kreeg de film drie prijzen. In de televisiecategorieën wist ook de serie The Bear drie prijzen te winnen.
Oppenheimer van Christopher Nolan won de prijs voor beste cast in een film en kreeg daarnaast de prijzen voor beste mannelijke hoofdrol en beste mannelijke bijrol, voor respectievelijk Cillian Murphy en Robert Downey Jr. In afwezigheid van een prijs voor beste film geldt de prijs voor beste cast als de belangrijkste. Bij de ceremonie worden de winnaars door andere acteurs gekozen. De Ierse Murphy noemde zijn overwinning daarom ook "extreem speciaal".
Lily Gladstone kreeg de prijs voor beste vrouwelijke hoofdrol voor haar rol in Killers of the Flower Moon. Da'Vine Joy Randolph kreeg de prijs voor beste vrouwelijke bijrol voor The Holdovers.
In de tv-categorieën kreeg The Bear de award voor beste cast in een comedyserie. Hoofdrolspelers Ayo Edebiri en Jeremy Allen White gingen er in die categorie met de acteerprijzen vandoor. Steven Yeun en Ali Wong wonnen allebei een prijs voor hun rol in de serie Beef. De prijs voor beste mannelijke rol in een dramareeks ging naar Pedro Pascal voor The Last of Us.
Elizabeth Debicki, die de rol van Diana speelde in The Crown, kreeg de prijs voor beste actrice in een dramaserie. The Crown was ook genomineerd voor de prijs voor beste cast van een dramaserie, maar die prijs ging uiteindelijk naar Succession.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP/DPA) - Premier Pedro Sánchez heeft gezegd dat Spanje zich niet aansluit bij de door de Amerikaanse president Donald Trump opgerichte Vredesraad, een initiatief dat volgens critici de Verenigde Naties ondermijnt. "We stellen de uitnodiging op prijs, maar we wijzen deze af", zei Sánchez tegen verslaggevers na een EU-top in Brussel.
1 uur geledenAIR FORCE ONE (ANP/RTR) - President Donald Trump zei donderdag dat de Verenigde Staten een "armada" onderweg hebben naar Iran, die hij hoopt "niet te hoeven gebruiken". Hij herhaalde zijn waarschuwingen aan Teheran om geen demonstranten te doden of het nucleaire programma te hervatten.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Er moet snel meer worden geïnvesteerd in de Arctische veiligheid en het Arctische gebied, zei voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie na afloop van de extra top van EU-regeringsleiders. "We hebben collectief te weinig geïnvesteerd. Het is dus hoog tijd om de verantwoordelijkheid te nemen."
5 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie zal haar belangen en haar lidstaten blijven verdedigen tegen elke vorm van dwang, zei voorzitter van de EU-leiders António Costa na afloop van de extra top donderdag. "Zij heeft de macht en de middelen om dit te doen en zal dit doen wanneer nodig", benadrukte hij.
6 uur geledenAIR FORCE ONE (ANP/AFP) - Foto's van blauwe plekken op de hand van Donald Trump leidden onlangs tot hernieuwde speculaties over de gezondheid van de 79-jarige Amerikaanse president. Trump wuifde die aan boord van het presidentiële vliegtuig Air Force One weg: hij zou simpelweg zijn hand aan een tafel hebben gestoten.
7 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - De elektriciteitsvoorziening in Oekraïne kende donderdag de grootste problemen sinds de grootschalige stroomuitval in november 2022 door Russische aanvallen. De situatie blijft "uiterst moeilijk", aldus minister van Energie Denys Sjmyhal.
10 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Volgens EU-buitenlandchef Kaja Kallas hebben de betrekkingen met de VS deze week een behoorlijke klap gekregen vanwege de situatie rondom Groenland. "En die onderlinge meningsverschillen komen vooral Rusland en China ten goede", zei ze voorafgaand aan overleg met de EU-leiders.
11 uur geleden