Oppenheimer en The Bear grote winnaars bij SAG Awards
LOS ANGELES (ANP) - Oppenheimer was zaterdag bij de uitreiking van de Screen Actors Guild (SAG) Awards in Los Angeles een van de grote winnaars. Bij het evenement, dat geldt als belangrijke graadmeter voor de kansen op een Oscar, kreeg de film drie prijzen. In de televisiecategorieën wist ook de serie The Bear drie prijzen te winnen.
Oppenheimer van Christopher Nolan won de prijs voor beste cast in een film en kreeg daarnaast de prijzen voor beste mannelijke hoofdrol en beste mannelijke bijrol, voor respectievelijk Cillian Murphy en Robert Downey Jr. In afwezigheid van een prijs voor beste film geldt de prijs voor beste cast als de belangrijkste. Bij de ceremonie worden de winnaars door andere acteurs gekozen. De Ierse Murphy noemde zijn overwinning daarom ook "extreem speciaal".
Lily Gladstone kreeg de prijs voor beste vrouwelijke hoofdrol voor haar rol in Killers of the Flower Moon. Da'Vine Joy Randolph kreeg de prijs voor beste vrouwelijke bijrol voor The Holdovers.
In de tv-categorieën kreeg The Bear de award voor beste cast in een comedyserie. Hoofdrolspelers Ayo Edebiri en Jeremy Allen White gingen er in die categorie met de acteerprijzen vandoor. Steven Yeun en Ali Wong wonnen allebei een prijs voor hun rol in de serie Beef. De prijs voor beste mannelijke rol in een dramareeks ging naar Pedro Pascal voor The Last of Us.
Elizabeth Debicki, die de rol van Diana speelde in The Crown, kreeg de prijs voor beste actrice in een dramaserie. The Crown was ook genomineerd voor de prijs voor beste cast van een dramaserie, maar die prijs ging uiteindelijk naar Succession.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - Senioradviseurs van de Amerikaanse president Donald Trump hebben liever dat Israël Iran eerst aanvalt, voordat de Amerikanen toeslaan. Dat zeggen twee ingewijden tegen de Amerikaanse nieuwssite Politico.
1 uur geledenHONG KONG (ANP/RTR) - Het hof van beroep in Hongkong heeft de veroordeling voor fraude van mediamagnaat Jimmy Lai (78) door een lager hof vernietigd.
2 uur geledenBASSETERRE (ANP/RTR) - De Verenigde Staten gaan zelf verifiëren wat er is gebeurd met de speedboot uit Florida die is beschoten door Cuba. Dat zei minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio op een top in St. Kitts en Nevis in het Caribische gebied.
7 uur geledenMIAMI (ANP) - Justitie in de Amerikaanse staat Florida doet onderzoek naar de schietpartij tussen de Cubaanse kustwacht en een Amerikaanse speedboot, meldt hoofdaanklager van de staat James Uthmeier op X. Volgens Cuba hadden de opvarenden van de speedboot eerst het vuur geopend, waarna vier van hen werden gedood door de kustwacht, maar Uthmeier wil die uitleg niet zomaar geloven.
9 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft gebeld met zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump over de onderhandelingen met Rusland. Zelensky spreekt op X de verwachting uit dat binnenkort de voorbereidingen kunnen worden getroffen voor een gesprek tussen de leiders zelf, inclusief de Russische president Vladimir Poetin.
10 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - De Surinaamse president Jennifer Simons heeft drie directieleden van staatsbedrijven gevraagd om op te stappen. Er was ophef ontstaan over zeer lucratieve, langlopende contracten die de nieuwe directeur van het Staatsziekenfonds (SZF), waar circa 80 procent van de Surinamers verzekerd is, zou hebben gesloten met partijgenoten die niets te maken hebben met de ziektekostenverzekeringsbranche.
11 uur geledenRIO DE JANEIRO (ANP/AFP) - Het Braziliaanse Hooggerechtshof heeft twee voormalige parlementsleden veroordeeld voor het opdracht geven tot de moord op Marielle Franco, gemeenteraadslid in Rio de Janeiro in 2018. Ze werden beiden veroordeeld tot 76 jaar en drie maanden gevangenisstraf.
11 uur geleden