Oppenheimer en The Bear grote winnaars bij SAG Awards
LOS ANGELES (ANP) - Oppenheimer was zaterdag bij de uitreiking van de Screen Actors Guild (SAG) Awards in Los Angeles een van de grote winnaars. Bij het evenement, dat geldt als belangrijke graadmeter voor de kansen op een Oscar, kreeg de film drie prijzen. In de televisiecategorieën wist ook de serie The Bear drie prijzen te winnen.
Oppenheimer van Christopher Nolan won de prijs voor beste cast in een film en kreeg daarnaast de prijzen voor beste mannelijke hoofdrol en beste mannelijke bijrol, voor respectievelijk Cillian Murphy en Robert Downey Jr. In afwezigheid van een prijs voor beste film geldt de prijs voor beste cast als de belangrijkste. Bij de ceremonie worden de winnaars door andere acteurs gekozen. De Ierse Murphy noemde zijn overwinning daarom ook "extreem speciaal".
Lily Gladstone kreeg de prijs voor beste vrouwelijke hoofdrol voor haar rol in Killers of the Flower Moon. Da'Vine Joy Randolph kreeg de prijs voor beste vrouwelijke bijrol voor The Holdovers.
In de tv-categorieën kreeg The Bear de award voor beste cast in een comedyserie. Hoofdrolspelers Ayo Edebiri en Jeremy Allen White gingen er in die categorie met de acteerprijzen vandoor. Steven Yeun en Ali Wong wonnen allebei een prijs voor hun rol in de serie Beef. De prijs voor beste mannelijke rol in een dramareeks ging naar Pedro Pascal voor The Last of Us.
Elizabeth Debicki, die de rol van Diana speelde in The Crown, kreeg de prijs voor beste actrice in een dramaserie. The Crown was ook genomineerd voor de prijs voor beste cast van een dramaserie, maar die prijs ging uiteindelijk naar Succession.
Meer uit Buitenland
ATLANTA (ANP) - Ted Turner, de oprichter van de Amerikaanse nieuwszender CNN, is overleden, meldt CNN. Hij werd 87 jaar.
1 uur geledenKYIV (ANP) - Hongarije heeft geld en andere bezittingen van de Oschadbank teruggegeven aan Oekraïne, meldt president Volodymyr Zelensky op X. Begin maart werden twee geldauto's in beslag genomen met 40 miljoen dollar, 35 miljoen euro en 9 kilo goud aan boord. Zeven bankmedewerkers werden tijdelijk vastgezet. Volgens de Hongaarse autoriteiten was het een onderzoek naar witwassen.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - Een Frans vliegdekschip en ondersteunende oorlogsschepen maken zich op voor hulp bij het vrijmaken van de Straat van Hormuz. De Charles de Gaulle vaart alvast richting de zeestraat om meteen te kunnen beginnen als de Verenigde Staten en Iran stoppen met vechten, laat het Franse ministerie van Defensie weten.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt met nieuwe bombardementen op Iran als dat land niet akkoord gaat met Amerikaanse eisen. "Als ze niet instemmen, beginnen de bombardementen", schrijft Trump op zijn Truth Social.
2 uur geledenOSLO (ANP) - Het verzoek van Marius Borg Høiby om zijn voorarrest om te zetten in huisarrest met een enkelband is door de rechtbank in Oslo afgewezen. Dat meldt Noorse persbureau NTB.
4 uur geledenANTWERPEN (ANP) - De Belgische minister van Buitenlandse Zaken, Maxime Prévot, heeft de Amerikaanse ambassadeur in België, Bill White, opnieuw op zijn taken gewezen. White haalde via X opnieuw uit naar de Belgische regering vanwege het besluit van het Antwerpse parket om een zaak over joodse rituele besnijders door de rechter te laten behandelen.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Witte Huis denkt dicht bij een conceptovereenkomst met Iran te zijn over een einde aan de vijandelijkheden, meldt het Amerikaanse nieuwsmedium Axios op basis van ingewijden. De Amerikanen zouden de komende twee dagen een antwoord van Iran verwachten.
5 uur geleden