Oppas uit gemeente Schagen staat terecht voor kindermisbruik
HAARLEM (ANP) - In de rechtszaal op Schiphol begint donderdag de inhoudelijke behandeling van de zedenzaak rond een 25-jarige man uit de gemeente Schagen. Hij wordt verdacht van misbruik van twee jongetjes bij een van zijn oppasgezinnen.
De zaak kwam in augustus vorig jaar in de openbaarheid. De verdachte Julian F. presenteerde zich vier jaar lang, tussen 2019 en eind mei 2023, in een politie-uniform op Marktplaats en bood zich aan als kinderoppas. Hij had elf oppasgezinnen met baby's en peuters in heel Nederland. Bij een van de gezinnen in de naburige gemeente Hollands Kroon zou hij twee oppaskinderen hebben misbruikt. De jongste was tijdens het misbruik 1 en later 2 jaar oud, de oudste was 4 jaar.
F. zou beelden van het misbruik met de jongste hebben gedeeld met de 38-jarige Marco H. uit Alkmaar, met wie hij seksuele fantasieën uitwisselde. Eerder zijn in de rechtbank al chats voorgelezen waaruit het beeld naar voren kwam dat H. allerlei suggesties deed wat F. met de peuter kon doen. H. staat daarom terecht voor het medeplegen van kindermisbruik en het maken van kinderporno. H. heeft zelf een tbs-verleden op het gebied van kindermisbruik. Hij heeft hier ook een jaar voor in de cel gezeten.
De moeder van de oppaskindjes deed na de ontdekking van de beelden twee keer aangifte tegen de verdachte. In het strafrechtelijk onderzoek vond het Openbaar Ministerie drie video's van haar jongste zoontje. Een derde aangifte is van een neefje van F., dat op 11- en 12-jarige leeftijd misbruikt zou zijn.
F. staat ook terecht voor het misbruiken van dieren, waaronder een varken en een hond. De eigenaren van de dieren zouden dat hebben gefilmd op verzoek van F. De verdachte is eerder dit jaar onderzocht in het Pieter Baan Centrum.
De rechtbank Noord-Holland trekt twee dagen uit voor de behandeling van de zedenzaak. Vrijdagochtend worden de strafeisen verwacht.
Meer uit Binnenland
HEERLEN (ANP) - De bestuurder die donderdagavond tegen de gevel van het Zuyderland-ziekenhuis in Heerlen is gereden, is aan zijn verwondingen overleden. De politie meldt na onderzoek dat het ging om een noodlottig ongeval.
37 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Verschillende ondernemers die getroffen zijn door de explosie in de Visscherssteeg in het centrum van Utrecht donderdagmiddag, laten op social media van zich horen. Door de kracht van de ontploffing zijn bij veel panden in de omgeving van de steeg ruiten uit de sponning en pannen van het dak geblazen. De schade is groot.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Burgemeester Sharon Dijksma begrijpt dat er onder de getroffen omwonenden van de explosie in Utrecht veel zorgen zijn over hun huisdieren. De gemeente probeert in kaart te brengen waar dieren thuis waren op het moment van de explosie, laat ze weten tijdens een persmoment.
1 uur geledenHEERLEN (ANP) - Een personenauto is donderdagavond rond 20.30 uur tegen de gevel van het Zuyderland-ziekenhuis in Heerlen gereden. De bestuurder is daarbij gewond geraakt en wordt nu in het ziekenhuis behandeld. De politie onderzoekt wat er aan de aanrijding voorafging. Over andere gewonden meldt de politie vooralsnog niets.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Donderdagmiddag is er een gaslek geweest in de omgeving van de Visscherssteeg in Utrecht, waar die middag een explosie was. Dat zei burgemeester Sharon Dijksma in een korte toelichting op de gebeurtenissen in de binnenstad. Onduidelijk is of de gaslekkage de oorzaak was van de explosie. "Er is gas geroken", zei ze. "Maar je weet niet waardoor de explosie plaatsvindt."
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - De brandweer in Utrecht heeft de brand in het centrum van de stad onder controle. Dat heeft de veiligheidsregio in de loop van de avond gemeld. Een woordvoerder laat weten dat nu de zoektocht kan beginnen naar mensen die eventueel nog onder het puin liggen.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Tot nu toe zijn vier mensen gewond geraakt bij de explosie en brand in het centrum van Utrecht. Niemand raakte zwaargewond, meldde burgemeester Sharon Dijksma donderdagavond tijdens een persmoment.
3 uur geleden