Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oppas uit gemeente Schagen staat terecht voor kindermisbruik

Oppas uit gemeente Schagen staat terecht voor kindermisbruik

HAARLEM (ANP) - In de rechtszaal op Schiphol begint donderdag de inhoudelijke behandeling van de zedenzaak rond een 25-jarige man uit de gemeente Schagen. Hij wordt verdacht van misbruik van twee jongetjes bij een van zijn oppasgezinnen.

De zaak kwam in augustus vorig jaar in de openbaarheid. De verdachte Julian F. presenteerde zich vier jaar lang, tussen 2019 en eind mei 2023, in een politie-uniform op Marktplaats en bood zich aan als kinderoppas. Hij had elf oppasgezinnen met baby's en peuters in heel Nederland. Bij een van de gezinnen in de naburige gemeente Hollands Kroon zou hij twee oppaskinderen hebben misbruikt. De jongste was tijdens het misbruik 1 en later 2 jaar oud, de oudste was 4 jaar.

F. zou beelden van het misbruik met de jongste hebben gedeeld met de 38-jarige Marco H. uit Alkmaar, met wie hij seksuele fantasieën uitwisselde. Eerder zijn in de rechtbank al chats voorgelezen waaruit het beeld naar voren kwam dat H. allerlei suggesties deed wat F. met de peuter kon doen. H. staat daarom terecht voor het medeplegen van kindermisbruik en het maken van kinderporno. H. heeft zelf een tbs-verleden op het gebied van kindermisbruik. Hij heeft hier ook een jaar voor in de cel gezeten.

De moeder van de oppaskindjes deed na de ontdekking van de beelden twee keer aangifte tegen de verdachte. In het strafrechtelijk onderzoek vond het Openbaar Ministerie drie video's van haar jongste zoontje. Een derde aangifte is van een neefje van F., dat op 11- en 12-jarige leeftijd misbruikt zou zijn.

F. staat ook terecht voor het misbruiken van dieren, waaronder een varken en een hond. De eigenaren van de dieren zouden dat hebben gefilmd op verzoek van F. De verdachte is eerder dit jaar onderzocht in het Pieter Baan Centrum.

De rechtbank Noord-Holland trekt twee dagen uit voor de behandeling van de zedenzaak. Vrijdagochtend worden de strafeisen verwacht.

Meer uit Binnenland

ADO-fans vieren in Den Haag kampioenschap eerste divisie

DEN HAAG (ANP) - In Den Haag vieren ADO-fans dat hun club vrijdagavond kampioen is geworden in de eerste divisie. Er wordt vuurwerk afgestoken en automobilisten en scooterrijders claxonneren. Bij het stadion van ADO Den Haag zijn tientallen mensen samengekomen, ziet een ANP-verslaggever. Daar is vuurwerk te horen en groene rook te zien.

6 uur geleden
Frank van Leeuwen wint 27e editie van De Slimste Mens

HILVERSUM (ANP) - Frank van Leeuwen heeft het 27e seizoen van De Slimste Mens gewonnen. De presentator van Goedemorgen Nederland versloeg in de finale van de kennisquiz van KRO-NCRV actrice Delilah Warcup-Van Eyck en theatermaker Bibi Roos.

6 uur geleden
Eerste bodycams eind deze maand uitgereikt aan conducteurs

DEN HAAG (ANP) - De eerste NS-conducteurs krijgen eind deze maand een bodycam uitgereikt. Het kan nog tot eind dit jaar duren voordat alle treinbeambten er een kunnen dragen tijdens hun werk. Dat meldt staatssecretaris Annet Bertram (Openbaar Vervoer, CDA) aan de Tweede Kamer.

6 uur geleden
Advocaten roepen staatssecretaris op maatregelen EBI te schrappen

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse Vereniging van Strafrechtadvocaten (NVSA) roept staatssecretaris van Justitie en Veiligheid Claudia van Bruggen op de strenge communicatiemaatregelen op de zwaarst bewaakte afdelingen van gevangenissen te schrappen. In november werd het toezicht in zwaarbeveiligde inrichtingen zoals de Extra Beveiligde Inrichting (EBI) in Vught aangescherpt als gevolg van een nieuwe gevangeniswet.

6 uur geleden
Urenlang spreken inwoners Groene Hart zich uit tegen windturbines

DEN HAAG (ANP) - Politici en inwoners van het Groene Hart hebben zich op het provinciehuis in Den Haag urenlang uitgesproken tegen de komst van windturbines in het open polderlandschap. Vele tientallen insprekers vertelden Provinciale Staten hoe ze denken over de plannen van de provincie Zuid-Holland. De boodschap was veelal hetzelfde: zet geen windturbines in het Groene Hart.

6 uur geleden
Politie verwijdert bezetters Betuwelijn, tientallen aanhoudingen

VALBURG (ANP) - De politie heeft de demonstranten die bij Valburg op de Betuwelijn zaten van het spoor gehaald. De activisten van Geef Tegengas zijn door de politie afgevoerd naar een arrestantencomplex. Volgens een woordvoerder zijn er tientallen aanhoudingen verricht.

8 uur geleden
Chauffeur bij moord Peter R. de Vries gestoken in gevangenis

ROERMOND (ANP) - Kamil E., die een celstraf uitzit voor betrokkenheid bij de moord op Peter R. de Vries, is gewond geraakt bij een steekpartij in de gevangenis van Roermond. Dat bevestigt zijn advocaat Ayse Çimen, na berichtgeving door het AD.

9 uur geleden