Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oppas uit gemeente Schagen staat terecht voor kindermisbruik

Oppas uit gemeente Schagen staat terecht voor kindermisbruik

HAARLEM (ANP) - In de rechtszaal op Schiphol begint donderdag de inhoudelijke behandeling van de zedenzaak rond een 25-jarige man uit de gemeente Schagen. Hij wordt verdacht van misbruik van twee jongetjes bij een van zijn oppasgezinnen.

De zaak kwam in augustus vorig jaar in de openbaarheid. De verdachte Julian F. presenteerde zich vier jaar lang, tussen 2019 en eind mei 2023, in een politie-uniform op Marktplaats en bood zich aan als kinderoppas. Hij had elf oppasgezinnen met baby's en peuters in heel Nederland. Bij een van de gezinnen in de naburige gemeente Hollands Kroon zou hij twee oppaskinderen hebben misbruikt. De jongste was tijdens het misbruik 1 en later 2 jaar oud, de oudste was 4 jaar.

F. zou beelden van het misbruik met de jongste hebben gedeeld met de 38-jarige Marco H. uit Alkmaar, met wie hij seksuele fantasieën uitwisselde. Eerder zijn in de rechtbank al chats voorgelezen waaruit het beeld naar voren kwam dat H. allerlei suggesties deed wat F. met de peuter kon doen. H. staat daarom terecht voor het medeplegen van kindermisbruik en het maken van kinderporno. H. heeft zelf een tbs-verleden op het gebied van kindermisbruik. Hij heeft hier ook een jaar voor in de cel gezeten.

De moeder van de oppaskindjes deed na de ontdekking van de beelden twee keer aangifte tegen de verdachte. In het strafrechtelijk onderzoek vond het Openbaar Ministerie drie video's van haar jongste zoontje. Een derde aangifte is van een neefje van F., dat op 11- en 12-jarige leeftijd misbruikt zou zijn.

F. staat ook terecht voor het misbruiken van dieren, waaronder een varken en een hond. De eigenaren van de dieren zouden dat hebben gefilmd op verzoek van F. De verdachte is eerder dit jaar onderzocht in het Pieter Baan Centrum.

De rechtbank Noord-Holland trekt twee dagen uit voor de behandeling van de zedenzaak. Vrijdagochtend worden de strafeisen verwacht.

Meer uit Binnenland

Kinderen moeten beter leren spreken en luisteren, vindt inspectie

DEN HAAG (ANP) - Kinderen op basisscholen zouden meer les moeten krijgen in het voeren van gesprekken, dus in het spreken met en luisteren naar anderen. Dat adviseert de Inspectie van het Onderwijs.

1 uur geleden
Meer Nederlanders wantrouwen online-informatie

DEN HAAG (ANP) - Meer Nederlanders wantrouwen informatie op het internet. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). In totaal 72 procent van de 5000 Nederlanders die meededen aan het onderzoek naar ICT-gebruik zegt dat ze informatie tegenkomen die volgens hen niet klopt. Twee jaar eerder was dat 67 procent en in 2021 nog 63 procent. Vooral berichten op sociale media roepen twijfel op.

1 uur geleden
Nederlanders doneren 1,2 miljoen aan giro 7244, meldt Rode Kruis

DEN HAAG (ANP) - In ruim een week tijd hebben Nederlanders 1,2 miljoen euro gedoneerd aan giro 7244, meldt het Rode Kruis donderdag. De hulporganisatie riep het gironummer vorige week maandag in het leven wegens "het historisch hoge aantal conflicten in de wereld".

1 uur geleden
Onderzoek: Tata-deal trekt overheid in subsidiefuik van miljoenen

IJMUIDEN (ANP) - Tata Steel kan mogelijk tot 2040 jaarlijks honderden miljoenen euro's extra ontvangen van de overheid. Dat melden onderzoekers van Stichting Onderzoek Multinationale Ondernemingen (SOMO) in het economenvakblad ESB.

5 uur geleden
Rekenkamer: minister had te weinig zicht op WIA-problematiek

DEN HAAG (ANP) - De minister van Sociale Zaken had de afgelopen jaren te weinig toezicht op de problemen die de uitvoeringsorganisatie UWV had met de WIA. Dat schrijft de Algemene Rekenkamer in een rapport. Volgens de Rekenkamer was het UWV vooral bezig met het wegwerken van achterstanden en was er te weinig aandacht voor hoe de uitkeringen van arbeidsongeschikten werden vastgesteld. Daardoor kregen tienduizenden mensen te veel of te weinig geld.

15 uur geleden
Rechtbank wil alles over FIOD-werkwijze weten in mondkapjeszaak

ROTTERDAM (ANP) - De rechtbank in Rotterdam wil in de strafzaak tegen Sywert van Lienden en zijn voormalige zakenpartners Camille van Gestel en Bernd Damme meer weten over de werkwijze van de rechercheurs van de Fiscale Inlichtingen- en Opsporingsdienst (FIOD). Die deden onderzoek naar de mondkapjesaffaire.

16 uur geleden
Dordrechts Museum verwerft 'sleutelwerk' van Marlene Dumas

DORDRECHT (ANP) - Het Dordrechts Museum voegt deze week een werk van Marlene Dumas toe aan de collectie. De Geboorte van de Schilderkunst is volgens het museum een sleutelwerk, dat dankzij "een genereuze bruikleengever" in het museum kan worden tentoongesteld. Het doek van de in Zuid-Afrika geboren kunstenares wordt donderdag in ontvangst genomen, in het bijzijn van Dumas.

17 uur geleden