Opnieuw zilver baanrenster Van der Duin op scratch bij WK
GLASGOW (ANP) - Maike van der Duin is bij de WK baanwielrennen in Glasgow opnieuw als tweede geëindigd op het onderdeel scratch. De 21-jarige wielrenster uit Assen moest alleen de Amerikaanse Jennifer Valente voorlaten. De Nieuw-Zeelandse Michaela Drummond werd derde. Scratch is een wedstrijd over veertig rondes (10 kilometer).
Van der Duin moest zich ruim twee weken geleden nog afmelden voor de Tour de France vanwege een coronabesmetting. Die gooide ook haar voorbereiding op de WK overhoop. Vorig jaar pakte Van der Duin net als in 2021 zilver op scratch. Ze maakte vooral indruk met de zilveren plak op het omnium, de olympische meerkamp. Daarop komt ze later in het toernooi ook nog in actie.
Van der Duin kon goed leven met zilver. "Vorige week lag ik nog ziek op de bank. Als je me toen had gezegd dat ik hier nu met zilver zou staan had ik je voor gek verklaard", vertelde ze na de huldiging. "De voorbereiding was verre van ideaal. We hebben van dag tot dag bekeken hoe ik me voelde. Samen met Nick (Stöpler, bondscoach) en mijn trainer hebben we er het beste van gemaakt. Ik hoop nog te groeien in het toernooi, ik blijf hongerig."
Van der Duin laat de afvalkoers schieten en gaat zich nu op het omnium richten.
Meer uit Sport
VERONA (ANP) - Xandra Velzeboer en Jorrit Bergsma zijn zondag de vlaggendragers tijdens de sluitingsceremonie van de Olympische Winterspelen, die niet in Milaan maar in Verona plaatsvindt. Velzeboer won in het shorttrack twee gouden medailles, op de 500 en de 1000 meter. Langebaanschaatser Bergsma won zaterdag goud op de massastart, nadat hij eerder al brons had gepakt op de 10 kilometer.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland is op de voorlaatste dag van de Winterspelen in Milaan naar de derde plaats in het medailleklassement gestegen. Dat was te danken aan langebaanschaatsers Jorrit Bergsma en Marijke Groenewoud, die beiden de massastart wonnen.
8 uur geledenMILAAN (ANP) - Schaatsster Marijke Groenewoud heeft tijdens de Spelen in Milaan het recordaantal gouden medailles voor Nederland naar tien gebracht. De 27-jarige regerend wereldkampioene bleef in het Milano Speed Skating Stadium in de sprint Ivanie Blondin uit Canada en Mia Manganello uit de Verenigde Staten voor.
8 uur geledenAPELDOORN (ANP) - Atleet Taymir Burnet (33) heeft het Nederlands record op de 60 meter indoor verbeterd. In Apeldoorn liep hij naar een tijd van 6,51 seconden, vier honderdsten sneller dan het oude record van Elvis Afrifa.
8 uur geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse deelnemers aan de Winterspelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo hebben voor een record gezorgd. Schaatser Jorrit Bergsma bezorgde TeamNL zaterdag met een zege op de massastart de negende gouden medaille.
8 uur geledenMILAAN (ANP) - Jorrit Bergsma heeft bij de Spelen in Milaan met de titel op de massastart Nederland aan een recordaantal gouden medailles op de Winterspelen geholpen. De 40-jarige schaatser bleef na een lange aanval met de Deen Viktor Hald Thorup het peloton voor en liet zijn medevluchter met nog drie ronden te gaan achter.
9 uur geledenMILAAN (ANP) - Schaatsster Marijke Groenewoud heeft zich bij de Spelen in Milaan gekwalificeerd voor de finale van de massastart. In het Milano Speed Skating Stadium won de regerend wereldkampioene op de massastart haar halve finale. Ook tweevoudig olympisch kampioene Francesca Lollobrigida bereikte de eindstrijd.
9 uur geleden