Opnieuw zeer weinig faillissementen uitgesproken door rechtbanken
DEN HAAG (ANP) - Het aantal uitgesproken faillissementen is ook in januari zeer laag uitgevallen. Het waren er in totaal 160, meldt de Raad voor de rechtspraak. Dat zijn er 69 minder dan in januari 2021 en ook 28 minder dan in december.
Het aantal bankroeten is al sinds mei 2020 veel lager dan in de periode voor de coronacrisis. De Raad voor de rechtspraak benadrukt dat de oorzaken daarvan niet onderzocht zijn, maar wijst wel naar coulanter beleid van rechters tijdens de crisis. Ook zouden de steunmaatregelen van de overheid bedrijven kunnen helpen om toch niet ten onder te gaan.
Die steunmaatregelen werden eind vorig jaar afgebouwd, maar door de opkomst van een nieuwe coronagolf en later de omikronvariant waren ze toch weer nodig. In een deel van december en januari was er een lockdown waarbij veel sectoren gesloten moesten blijven. Inmiddels kan er weer wat meer.
Meer uit Financieel
FRANKFURT (ANP/DPA) - De Duitse economie groeit volgend jaar naar verwachting met 0,6 procent, meldt de Duitse centrale bank. Daarmee zou de grootste economie van Europa en de belangrijkste handelspartner van Nederland sterker groeien dan dit jaar, want voor 2025 wordt op een minieme plus van 0,2 procent gerekend door de Bundesbank.
36 minuten geledenSCHIPHOL (ANP) - Een deel van de ruimbagage van reizigers via Schiphol blijft vrijdag achter op de luchthaven door een storing. Die raakt het systeem in vertrekhal 2, waardoor daar koffers handmatig moeten worden ingecheckt. Dit duurt langer, waardoor niet alle bagage mee kan.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse huizenprijzen blijven de komende jaren stijgen, maar minder hard dan voorheen. Dat voorziet De Nederlandsche Bank (DNB) in zijn nieuwe voorspellingen voor de economie. De betaalbaarheid van de woningen neemt echter af. In 2027 heeft waarschijnlijk maar één op de drie huishoudens genoeg inkomen voor de hypotheek van een gemiddelde woning. Dat was in 2019 nog bijna de helft.
1 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/RTR) - Het Deense scheepvaartconcern Maersk heeft voor het eerst in bijna twee jaar door de Rode Zee gevaren. Het schip Sebarok legde de route richting het belangrijke Suezkanaal donderdag en vrijdag succesvol af. Door aanvallen van de Houthi-rebellen uit Jemen vermeed Maersk de doorgang sinds januari 2024.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een nieuw kabinet kan de economische groei in Nederland komende jaren behoorlijk op peil houden wanneer het direct knelpunten zoals de stikstofbeperkingen en het overvolle stroomnet aanpakt. Dat is de belangrijkste boodschap van De Nederlandsche Bank (DNB), die vrijdag met nieuwe economische ramingen is gekomen.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak liet vrijdag weinig beweging zien. Beleggers deden het rustig aan na de stevige winstbeurt een dag eerder en kauwden nog na op het rentebesluit van de Europese Centrale Bank (ECB). Die hield donderdag de leenkosten onveranderd en verhoogde de groeiverwachtingen voor de economie van het eurogebied.
4 uur geledenHOUTEN (ANP) - Bouwmarktketen Hornbach heeft de afgelopen maanden opnieuw minder winst geboekt door hogere kosten aan onder meer personeel. Klanten gaven wel weer meer geld uit bij de van oorsprong Duitse doe-het-zelver, onder meer dankzij de opening van nieuwe vestigingen en meer onlinebestedingen.
5 uur geleden