Opnieuw WK-goud Valente op omnium, Raaijmakers twaalfde
GLASGOW (ANP) - Jennifer Valente is op de wielerpiste van Glasgow opnieuw wereldkampioen geworden op het omnium. De 28-jarige Amerikaanse, tevens de olympisch kampioene, verdedigde haar wereldtitel van 2022 met succes. De meerkamp van het baanwielrennen is een olympisch onderdeel.
Valente begon als leidster van het klassement aan het afsluitende onderdeel, de puntenkoers, en hield haar voorsprong. Ze eindigde na de race over tachtig ronden met acht sprints op 145 punten. Zilver was na een spannende wedstrijd voor de Deense Amalie Dideriksen met 136 punten. Lotte Kopecky uit België veroverde het brons met 133 punten.
Marit Raaijmakers eindigde als twaalfde. De Nederlandse baanrenster, die Maike van der Duin verving op het omnium, begon met de achtste plaats op de scratch, het onderdeel waarop na dertig ronden wordt gesprint om de winst. Op de temporace, eveneens over dertig ronden met onderweg 26 keer een tussensprint om een punt, werd ze twaalfde. Na de achtste plaats op de afvalkoers, begon ze als elfde aan de afsluitende puntenkoers, waarmee ze het klassement afsloot met 66 punten.
Meer uit Sport
BOEKAREST (ANP) - Botic van de Zandschulp is halvefinalist op het tennistoernooi van Boekarest. In de kwartfinale was de nummer 62 van de wereld vrijdag in twee sets te sterk voor Damir Dzumhur uit Bosnië en Herzegovina: 6-3 6-3.
3 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Darter Gian van Veen heeft voor de vierde keer in zijn debuutseizoen de finale van een Premier League-avond verloren. In Manchester was Gerwyn Price uit Wales met 6-2 te sterk voor de Nederlander. Michael van Gerwen werd donderdagavond vroegtijdig uitgeschakeld door de Engelsman Stephen Bunting.
18 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van Den Bosch hebben de halve finale van de Euro Hockey League (EHL) bereikt. Op eigen veld was de titelverdediger met 6-0 te sterk voor Watsonians uit het Schotse Edinburgh, mede dankzij vijf doelpunten van Frédérique Matla. Zaterdag is Club Campo de Madrid tegenstander van Den Bosch in de halve finale.
21 uur geledenDEN HAAG (ANP/BELGA) - Tennisster Iga Swiatek heeft met Francisco Roig een nieuwe coach gevonden. De 58-jarige Spanjaard was jarenlang trainer van toptennisser Rafael Nadal.
1 dag geledenZANDVOORT (ANP) - De zaterdag en zondag van de laatste editie van de Dutch Grand Prix van dit jaar zijn uitverkocht. De organisatie van de Formule 1-race op het circuit van Zandvoort meldt dat alleen voor de zogenoemde 'Super Friday' nog kaarten beschikbaar zijn.
1 dag geledenMARTIN COUNTY (ANP/RTR) - Tiger Woods heeft zich teruggetrokken voor de rol van captain van het Amerikaanse team in de Ryder Cup van 2027. Dat heeft de Amerikaanse tour PGA bekendgemaakt.
1 dag geledenARNHEM (ANP) - De Nederlandse Ski Vereniging (NSkiV) moet het in de komende vier jaar met fors minder budget doen voor de snowboarders en de paraskiërs en parasnowboarders. Dat staat in de verdeling van de budgetten voor de olympische cyclus 2026-2030 door NOC*NSF. Bobsleeën en curling krijgen juist meer geld.
2 dagen geleden