Opnieuw WK-goud Valente op omnium, Raaijmakers twaalfde
GLASGOW (ANP) - Jennifer Valente is op de wielerpiste van Glasgow opnieuw wereldkampioen geworden op het omnium. De 28-jarige Amerikaanse, tevens de olympisch kampioene, verdedigde haar wereldtitel van 2022 met succes. De meerkamp van het baanwielrennen is een olympisch onderdeel.
Valente begon als leidster van het klassement aan het afsluitende onderdeel, de puntenkoers, en hield haar voorsprong. Ze eindigde na de race over tachtig ronden met acht sprints op 145 punten. Zilver was na een spannende wedstrijd voor de Deense Amalie Dideriksen met 136 punten. Lotte Kopecky uit België veroverde het brons met 133 punten.
Marit Raaijmakers eindigde als twaalfde. De Nederlandse baanrenster, die Maike van der Duin verving op het omnium, begon met de achtste plaats op de scratch, het onderdeel waarop na dertig ronden wordt gesprint om de winst. Op de temporace, eveneens over dertig ronden met onderweg 26 keer een tussensprint om een punt, werd ze twaalfde. Na de achtste plaats op de afvalkoers, begon ze als elfde aan de afsluitende puntenkoers, waarmee ze het klassement afsloot met 66 punten.
Meer uit Sport
TBILISI (ANP) - Naomi van Krevel heeft op de EK judo in het Georgische Tbilisi naast een bronzen medaille gegrepen in de klasse tot 52 kilogram. De 25-jarige judoka verloor in de strijd om het brons van de Spaanse Ariane Toro Soler, die eerder werd uitgeschakeld in de halve finale.
11 uur geledenBRISBANE (ANP/RTR) - De organisatie van de Olympische Spelen van 2032 in het Australische Brisbane ziet geen reden om te kijken naar een alternatieve locatie voor het olympische roeitoernooi. De roeiwedstrijden moeten plaatsvinden in de rivier de Fitzroy in de deelstaat Queensland, die bekendstaat om sterke getijden en als leefgebied van krokodillen.
16 uur geledenSTUTTGART (ANP/AFP) - Iga Swiatek is overtuigend begonnen aan haar gravelseizoen. De Poolse tennisster boekte in Stuttgart in de achtste finales een duidelijke zege op de Duitse Laura Siegemund: 6-2 6-3.
1 dag geledenPEGEIA (ANP) - Schaker Anish Giri is als tweede geëindigd op het Kandidatentoernooi op Cyprus. De 31-jarige Nederlandse grootmeester versloeg in de veertiende en laatste ronde in Pegeia de Duitser Matthias Blübaum.
1 dag geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Carlos Alcaraz doet deze week niet mee aan het ATP-tennistoernooi van Barcelona. De Spanjaard heeft een polsblessure, meldt de organisatie.
1 dag geledenLONDEN (ANP/RTR) - Tennisser Jamie Murray beëindigt zijn topsportloopbaan. De 40-jarige Schot, de broer van de al eerder gestopte Andy Murray, heeft dat woensdag gemeld.
1 dag geledenTONGEREN-BORGLOON (ANP) - Tim Merlier heeft de Ronde van Limburg gewonnen. De Belgische wielrenner van Soudal Quick-Step was veruit de beste in de sprint in Tongeren-Borgloon in Belgisch Limburg. De Colombiaan Fernando Gaviria werd op meerdere fietslengtes tweede, voor Floris van Tricht uit België. Merlier won de Ronde van Limburg voor de tweede keer in zijn carrière. Een week geleden schreef hij ook al de Scheldeprijs op zijn naam.
1 dag geleden