Opnieuw wereldtitel kilometer tijdrit baanrenner Hoogland
SAINT-QUENTIN-EN-YVELINES (ANP) - Jeffrey Hoogland heeft vrijdag bij de WK baanwielrennen in Saint-Quentin-en-Yvelines voor de derde keer de titel veroverd op het onderdeel kilometer tijdrit. Net als in de kwalificatie was de 29-jarige Nederlander een klasse apart. Hoogland finishte na vier rondes in een tijd van 58,106.
Op bijna anderhalve seconde werd de Fransman Melvin Landerneau tweede: 59,568. Het brons was voor de Spanjaard Alejandro Martínez Chorro: 59,871.
Hoogland veroverde de wereldtitel op de tijdrit eerder in 2018 en vorig jaar in Roubaix. In totaal bezit hij nu zeven wereldtitels, de andere vier werden behaald op de teamsprint. Op dit WK bleef het tot vrijdag bij zilver op de teamsprint en op het onderdeel keirin. Zaterdag start Hoogland in het sprinttoernooi waarin hij de afgelopen drie jaar tweede werd, telkens achter Harrie Lavreysen.
Hoogland wekte noch in de kwalificaties noch in de finale de indruk veel last te hebben van zijn val donderdag kort nadat hij als tweede de finish was gepasseerd op de keirin. In de kwalificaties kwam hij al tot een gemiddelde snelheid van 61,7 kilometer per uur, 's avonds ging het nog net een fractie harder: 61,9 km per uur.
De kilometer tijdrit is een niet-olympisch onderdeel waarbij een renner zo snel mogelijk vier rondes op de piste aflegt.
Meer uit Sport
ROME (ANP) - Wielrenner Jonathan Milan heeft de laatste etappe in de Giro op zijn naam geschreven. De 25-jarige Italiaan van Lidl-Trek was in Rome de snelste in de massasprint. De Nederlander Dylan Groenewegen van Unibet Rose Rockets kon zich niet mengen in de strijd om de winst en finishte als vierde.
31 minuten geledenPARIJS (ANP) - Aan de verrassende opmars van Jesper de Jong op Roland Garros is een einde gekomen. De 26-jarige Nederlander verloor op zijn verjaardag in de vierde ronde in drie sets van de Duitser Alexander Zverev: 6-7 (3) 4-6 1-6. Zverev speelt in de kwartfinale tegen de Spanjaard Rafael Jódar, die zijn landgenoot Pablo Carreño Busta in een vijfsetter versloeg.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - Rafael Jódar staat voor het eerst in de kwartfinales van Roland Garros. De 19-jarige tennisser won in een Spaans onderonsje in vijf sets van de 15 jaar oudere Pablo Carreño Busta: 4-6 4-6 6-1 6-2 6-2. Jódar speelt tegen de winnaar van de partij tussen Jesper de Jong en de Duitser Alexander Zverev.
2 uur geledenGÖTZIS (ANP) - Meerkampsters Emma Oosterwegel en Sofie Dokter zijn bij de zevenkamp in Götzis in Oostenrijk als tweede en derde geëindigd. De Zwitserse Annik Kälin won.
2 uur geledenSCARPERIA E SAN PIERO (ANP) - Marco Bezzecchi heeft zondag de Italiaanse MotoGP op het circuit van Mugello gewonnen. De 27-jarige Italiaan maakte daarmee zijn kansen op zijn eerste wereldtitel groter. De Spanjaard Marc Márquez eindigde als zevende bij zijn comeback na een blessure.
4 uur geledenKOPER (ANP) - Turner Martijn de Veer (23) heeft bij de World Challenge Cup in het Sloveense Koper brons gepakt in de finale aan het onderdeel rekstok. De Veer kwam tot 13,366 punten en hoefde daarmee alleen Ricardo Villa uit Italië (13,633) en Timo Eder uit Duitsland (13,433) voor zich te dulden.
4 uur geledenPARIJS (ANP) - De Poolse tennisster Iga Swiatek is gestrand in de vierde ronde van Roland Garros. De viervoudig winnares van het grandslamtoernooi ging met 7-5 6-1 onderuit tegen de Oekraïense Marta Kostjoek. Het was de eerste keer sinds 2019 dat de huidige nummer 3 van de wereld de kwartfinales niet haalde.
6 uur geleden