Opnieuw vliegtuigje bij training Oranje: Auf Wiener Schnitzel!
ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal kreeg woensdag tijdens de training in Zeist opnieuw 'bezoek' van een reclamevliegtuigje. De tekst die dit keer aan het toestel was vastgemaakt was 'Auf Wiener Schnitzel!', daarmee vermoedelijk doelend op Oostenrijk, dat donderdag de tegenstander is tijdens de tweede wedstrijd van Oranje in de groepsfase van het EK.
Bondscoach Frank de Boer en zijn spelers werden zaterdag ook al vergezeld door een reclamevliegtuig tijdens de training, toen in aanloop naar de ontmoeting met Oekraïne. Toen was de boodschap nog dat De Boer moest gaan spelen in een 4-3-3-formatie en niet in zijn beoogde 5-3-2-opstelling. De bondscoach bedankte de tipgevers, maar zei dat hij vasthield aan zijn eigen plan.
Het vliegtuigje leek te zijn ingehuurd door supporters. Later zeiden de makers van het programma De Oranjezomer op SBS6 het vliegtuig te hebben geregeld. De spelers van Oranje boycotten de programma's van presentator Wilfred Genee en analisten René van der Gijp en Johan Derksen al een tijdje na een rel rond racisme vorig jaar. De boycot geldt ook nog voor dit toernooi.
Gevraagd of het vliegtuig nu weer door De Oranjezomer de lucht in was gestuurd, zei verslaggeefster Hélène Hendriks woensdag desgevraagd: "Daar kan ik niets over zeggen." Hendriks mag in Zeist tijdens persconferenties wel vragen stellen aan De Boer. De spelers staan haar en andere verslaggevers van het programma niet te woord.
Meer uit Voetbal
MILAAN (ANP) - Internazionale maakt nog altijd kans om naast de landstitel ook de Italiaanse beker te winnen. Het elftal van trainer Cristian Chivu knokte zich in Milaan tegen Como terug van een achterstand van twee doelpunten. Inter won met 3-2. De eerste ontmoeting was in 0-0 geëindigd.
2 uur geledenLEICESTER (ANP/RTR) - Leicester City is dinsdag gedegradeerd naar het derde niveau van het Engelse voetbal. Dat gebeurde tien jaar na hun verrassende titel in de Premier League met de Italiaanse trainer Claudio Ranieri.
2 uur geledenALKMAAR (ANP) - In Alkmaar zijn dinsdag duizenden supporters bijeengekomen voor de huldiging van de spelers en staf van AZ na de winst van de KNVB-beker. Zondag werd NEC in de bekerfinale in De Kuip in Rotterdam met 5-1 verslagen. Het is de vijfde keer in de clubgeschiedenis dat AZ de beker heeft gewonnen.
5 uur geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - Christian Pulisic denkt dat de huidige selectie van de Verenigde Staten de beste is waar hij deel van heeft uitgemaakt. Dat zei de 27-jarige aanvaller van AC Milan tegen persbureau Reuters, een kleine twee maanden voor aanvang van het WK voetbal dat zijn thuisland samen met Mexico en Canada organiseert.
8 uur geledenBARCELONA (ANP/DPA) - Trainer Hansi Flick staat op het punt zijn contract bij FC Barcelona te verlengen. De 61-jarige Duitser wil dat pas doen nadat zijn club de Spaanse landstitel met succes heeft verdedigd. Dat liet hij dinsdag doorschemeren op een persconferentie, een dag voor de thuiswedstrijd tegen Celta de Vigo in La Liga.
8 uur geledenZÜRICH (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal zijn terug in de top tien van de wereldranglijst. Oranje steeg een plek dankzij de overwinning (2-1) en het gelijkspel (1-1) in de WK-kwalificatieduels met Frankrijk van afgelopen week. Daarmee verdreef de ploeg van bondscoach Arjan Veurink Noord-Korea uit de top tien.
13 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Gheorghe Hagi is de nieuwe bondscoach van de Roemeense voetballers. De 61-jarige oud-speler van onder meer Real Madrid en FC Barcelona is de opvolger van Mircea Lucescu, die twee weken geleden op 80-jarige leeftijd overleed. Onder leiding van Lucescu wist Roemenië zich niet voor het komende WK te kwalificeren.
1 dag geleden