Opnieuw vliegtuigje bij training Oranje: Auf Wiener Schnitzel!
ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal kreeg woensdag tijdens de training in Zeist opnieuw 'bezoek' van een reclamevliegtuigje. De tekst die dit keer aan het toestel was vastgemaakt was 'Auf Wiener Schnitzel!', daarmee vermoedelijk doelend op Oostenrijk, dat donderdag de tegenstander is tijdens de tweede wedstrijd van Oranje in de groepsfase van het EK.
Bondscoach Frank de Boer en zijn spelers werden zaterdag ook al vergezeld door een reclamevliegtuig tijdens de training, toen in aanloop naar de ontmoeting met Oekraïne. Toen was de boodschap nog dat De Boer moest gaan spelen in een 4-3-3-formatie en niet in zijn beoogde 5-3-2-opstelling. De bondscoach bedankte de tipgevers, maar zei dat hij vasthield aan zijn eigen plan.
Het vliegtuigje leek te zijn ingehuurd door supporters. Later zeiden de makers van het programma De Oranjezomer op SBS6 het vliegtuig te hebben geregeld. De spelers van Oranje boycotten de programma's van presentator Wilfred Genee en analisten René van der Gijp en Johan Derksen al een tijdje na een rel rond racisme vorig jaar. De boycot geldt ook nog voor dit toernooi.
Gevraagd of het vliegtuig nu weer door De Oranjezomer de lucht in was gestuurd, zei verslaggeefster Hélène Hendriks woensdag desgevraagd: "Daar kan ik niets over zeggen." Hendriks mag in Zeist tijdens persconferenties wel vragen stellen aan De Boer. De spelers staan haar en andere verslaggevers van het programma niet te woord.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - De selectie van het Nederlands elftal voor het komende WK is op dertien plaatsen gewijzigd ten opzichte van het EK van 2024 in Duitsland. Dat is precies de helft van de groep.
4 minuten geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman neemt Jeremie Frimpong niet mee naar het WK. De speler van Liverpool ontbreekt in de woensdag vrijgegeven selectie van 26 spelers. Frimpong heeft een wisselvallig seizoen achter de rug en had geregeld te maken met blessures.
42 minuten geledenZEIST (ANP) - Stefan de Vrij doet niet mee met Nederland aan het wereldkampioenschap voetbal. De 34-jarige verdediger raakte zaterdag geblesseerd tijdens een competitiewedstrijd van zijn club Internazionale en is niet op tijd fit.
46 minuten geledenZEIST (ANP) - Marten de Roon en Guus Til gaan volgende maand met het Nederlands elftal mee naar het wereldkampioenschap voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De twee middenvelders maken deel uit van de selectie van 26 spelers, die de KNVB zojuist heeft vrijgegeven. Bondscoach Ronald Koeman geeft om 14.45 uur tijdens een persconferentie in Zeist tekst en uitleg.
53 minuten geledenDEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft met Kjetil Haug een nieuwe keeper aangetrokken. De 27-jarige Noor komt transfervrij over van Toulouse. In Deventer heeft hij zijn handtekening gezet onder een verbintenis voor drie seizoenen, meldt de Overijsselse club.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Oranje-international Caitlin Dijkstra maakt na haar transfervrije vertrek bij VfL Wolfsburg de overstap naar Tottenham Hotspur. Bij de nummer 5 van afgelopen seizoen in Engeland heeft de 27-jarige verdedigster een contract getekend voor "de lange termijn".
3 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Trainer Rick Kruys vertrekt voortijdig bij het gedegradeerde FC Volendam. Dat zijn de 41-jarige coach en de club "in goed overleg" overeengekomen. Kruys had nog een contract voor twee seizoenen.
3 uur geleden