Opnieuw vliegtuigje bij training Oranje: Auf Wiener Schnitzel!
ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal kreeg woensdag tijdens de training in Zeist opnieuw 'bezoek' van een reclamevliegtuigje. De tekst die dit keer aan het toestel was vastgemaakt was 'Auf Wiener Schnitzel!', daarmee vermoedelijk doelend op Oostenrijk, dat donderdag de tegenstander is tijdens de tweede wedstrijd van Oranje in de groepsfase van het EK.
Bondscoach Frank de Boer en zijn spelers werden zaterdag ook al vergezeld door een reclamevliegtuig tijdens de training, toen in aanloop naar de ontmoeting met Oekraïne. Toen was de boodschap nog dat De Boer moest gaan spelen in een 4-3-3-formatie en niet in zijn beoogde 5-3-2-opstelling. De bondscoach bedankte de tipgevers, maar zei dat hij vasthield aan zijn eigen plan.
Het vliegtuigje leek te zijn ingehuurd door supporters. Later zeiden de makers van het programma De Oranjezomer op SBS6 het vliegtuig te hebben geregeld. De spelers van Oranje boycotten de programma's van presentator Wilfred Genee en analisten René van der Gijp en Johan Derksen al een tijdje na een rel rond racisme vorig jaar. De boycot geldt ook nog voor dit toernooi.
Gevraagd of het vliegtuig nu weer door De Oranjezomer de lucht in was gestuurd, zei verslaggeefster Hélène Hendriks woensdag desgevraagd: "Daar kan ik niets over zeggen." Hendriks mag in Zeist tijdens persconferenties wel vragen stellen aan De Boer. De spelers staan haar en andere verslaggevers van het programma niet te woord.
Meer uit Voetbal
LISSABON (ANP) - Cristiano Ronaldo gaat met Portugal naar zijn zesde wereldkampioenschap voetbal. Nooit eerder deed iemand mee aan zes WK's. Als Lionel Messi met Argentinië afreist naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico, komt ook hij op zes deelnames. Op dit moment delen Ronaldo en Messi het record van vijf deelnames met vier andere spelers. Het toernooi, waarin Portugal in de groepsfase speelt tegen de Democratische Republiek Congo, Oezbekistan en Colombia, begint op 11 juni.
2 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda neemt na de degradatie afscheid van assistent-trainer Tomasz Kaczmarek, keeperstrainer Gabor Babos en aanvalstrainer Matthew Amoah. Dat maakte de club dinsdag bekend.
3 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Willem II-fans blijven niet welkom bij de finale van de play-offs om promotie/degradatie zaterdag bij FC Volendam. De gemeente Edam-Volendam houdt vast aan dat besluit van maandag na eerdere ongeregeldheden. Na aandringen van het competitiebestuur betaald voetbal ging de gemeente wel akkoord met uitfans bij het play-offduel tussen Ajax en FC Groningen, dat donderdag in hetzelfde stadion wordt gespeeld.
4 uur geledenGLASGOW (ANP) - Schotland heeft een ervaren selectie opgeroepen voor de eerste WK-deelname in 28 jaar. Een aanzienlijk deel van de selectie was al geboren toen Schotland in 1998 in Frankrijk niet verder kwam dan de groepsfase. De Schotten bereikten dit WK door in een enerverende kwalificatiewedstrijd met Denemarken af te rekenen.
5 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Fans van FC Groningen zijn donderdag toch welkom bij het play-offduel met Ajax in Volendam. Dat heeft de burgemeester van Volendam besloten, meldt FC Groningen op de website. Maandag had de gemeente Edam-Volendam nog bekendgemaakt dat er vanwege eerdere ongeregeldheden geen uitfans welkom waren, maar daar was zowel FC Groningen als voetbalbond KNVB het niet mee eens.
5 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Manuel Neuer keept bij Duitsland tijdens het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat verrassende besluit heeft bondscoach Julian Nagelsmann genomen, meldt de Duitse krant Bild. Neuer (40) nam na het EK van 2024 in eigen land afscheid van de nationale ploeg en speelde sindsdien geen interland meer.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal is nog één stap verwijderd van de eerste Engelse landstitel sinds 2004. De Londenaren wonnen in eigen stadion met klein verschil van het al gedegradeerde Burnley: 1-0.
18 uur geleden