Opnieuw vertrekt topfunctionaris bij Boeing, vijfde in korte tijd
ARLINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Opnieuw stapt een topfunctionaris van Boeing op. Susan Doniz, hoofd informatietechnologie bij de vliegtuigfabrikant, gaat het bedrijf per direct verlaten. Dat heeft topman Kelly Ortberg in een bericht aan medewerkers laten weten. Doniz is de vijfde topfunctionaris die Boeing verlaat, sinds Ortberg in augustus aantrad als nieuwe topman van het geplaagde bedrijf.
Doniz werkte sinds 2020 bij Boeing, nadat zij eerder een vergelijkbare functie had bij de Australische luchtvaartmaatschappij Qantas Airways.
Boeing ligt sinds januari onder vuur nadat een deurpaneel van een 737 MAX 9 tijdens een vlucht was losgekomen. Daarna zijn ook andere incidenten met vliegtuigen van Boeing geweest, zoals problemen met landingsgestellen en wielen. De Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA heeft het toezicht op Boeing nu verscherpt. Robert 'Kelly' Ortberg verving in augustus Dave Calhoun, die eerder dit jaar al zijn vertrek aankondigde in verband met alle problemen bij het bedrijf.
Eerder deze maand vertrok Ziad Ojakli al bij de Amerikaanse fabrikant. Hij was hoofd overheidszaken en in die rol toplobbyist namens Boeing. Daarnaast werd vorige maand bekend dat Elizabeth Lund in december met pensioen gaat. Zij was verantwoordelijk voor de kwaliteit van commerciƫle vliegtuigen. Andere topfunctionarissen die het bedrijf verlieten waren Ted Colbert en Brian Besanceney, verantwoordelijk voor respectievelijk de defensietak van en de communicatie binnen Boeing.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO verlaagt de groeiraming voor de doe-het-zelfbranche door de verslechterde economische omstandigheden door de Iranoorlog. Door de hogere inflatie en rente en het lagere consumentenvertrouwen verwacht de bank nu een volumegroei in 2026 van 2 procent. Eerder werd gerekend op een groei van 3 procent.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met verliezen de handelsdag uitgegaan. Beleggers waren in afwachting van meer duidelijkheid over gesprekken tussen de Verenigde Staten en Iran. Het staakt-het-vuren zou in eerste instantie dinsdagnacht aflopen, maar kort na het slot van de beurshandel kondigde president Donald Trump een verlenging van het bestand aan.
5 uur geledenKEULEN (ANP) - Het Duitse luchtvaartconcern Lufthansa schrapt tot oktober 20.000 korteafstandsvluchten om brandstof te besparen. Volgens het luchtvaartconcern is de prijs van vliegtuigbrandstof verdubbeld sinds het uitbreken van de Iranoorlog.
6 uur geledenCUPERTINO (ANP) - Vertrekkend Apple-topman Tim Cook heeft gezegd dat hij gezond is en van plan is om nog lange tijd als uitvoerend voorzitter aan te blijven bij de iPhonemaker. Die opmerkingen maakte Cook, die vanaf september de leiding over het bedrijf overdraagt aan de hardwarebaas John Ternus, tijdens een bijeenkomst met het Apple-personeel, meldt persbureau Bloomberg.
7 uur geledenALMERE (ANP) - Chiptoeleverancier ASM International (ASMI) verwacht in de tweede helft van dit jaar een hogere omzet dan in de eerste helft van 2026, maakte het concern dinsdag bekend.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse aandelenbeurs sloot dinsdag met een klein verlies, te midden van de spanningen tussen de Verenigde Staten en Iran. Beleggers bleven terughoudend in afwachting van de ontwikkelingen rond de Iranoorlog.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR/AFP) - Kevin Warsh heeft dinsdag tijdens een hoorzitting beloofd de onafhankelijkheid van de Amerikaanse centrale bank te beschermen. De door Donald Trump voorgedragen kandidaat voor het voorzitterschap van de Federal Reserve benadrukte daarnaast zijn eigen onafhankelijkheid.
10 uur geleden