Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Opnieuw verliezen op Europese beurzen

Opnieuw verliezen op Europese beurzen

AMSTERDAM (ANP) - De Europese beurzen lieten donderdag opnieuw verliezen zien. Berichten dat Washington en Peking dit jaar mogelijk geen gedeeltelijk handelsakkoord zullen sluiten zorgden voor een negatieve stemming op de beursvloeren.

De AEX-index op Beursplein 5 noteerde rond het middaguur 0,6 procent lager op 590,72 punten. De MidKap daalde 0,4 procent tot 879,48 punten. Parijs, Frankfurt en Londen verloren tot 0,5 procent.

Alle hoofdfondsen op het Damrak stonden in het rood. Grootste daler was staalconcern ArcelorMittal met een verlies van meer dan 2 procent. In de MidKap sloot techbedrijf TKH de rij met een min van 1,8 procent. Bij de kleinere bedrijven daalde drankenproducent Lucas Bols 0,4 procent na een handelsbericht.

Thyssenkrupp

Op de lokale markt werd de handel in het aandeel van beursuitbater Euronext korte tijd stilgelegd na een koersdip van ruim 8 procent. Na de handelshervatting stond het aandeel 1,8 procent lager. Euronext werkt volgens persbureau Bloomberg aan de financiering van een bod op branchegenoot BME. Biotechbedrijf Kiadis Pharma zakte 7 procent na de stevige winst van een dag eerder. De koers van het bedrijf schiet al dagen alle kanten op.

In Frankfurt zakte Thyssenkrupp 10 procent na publicatie van jaarcijfers. Het Duitse industrieconcern keert voor het eerst in zes jaar geen dividend uit vanwege oplopende verliezen. Postbedrijf Royal Mail kelderde ruim 16 procent in Londen na een tegenvallend handelsbericht. Tabaksbedrijf British American Tobacco (BAT) won 3,4 procent na berichten dat het maximale niveau voor nicotine in sigaretten in de VS niet wordt ingeperkt.

LVMH

Louis Vuitton Moët Hennessy (LVMH) daalde 0,9 procent in Parijs. Het Franse luxeconcern heeft naar verluidt zijn bod op de Amerikaanse juweliersketen Tiffany verhoogd tot ongeveer 16 miljard dollar. Tiffany wees eerder een voorstel van 14,5 miljard dollar af.

In Milaan verloor Fiat Chrysler 1,9 procent. De Amerikaanse autofabrikant General Motors heeft een miljardenclaim neergelegd bij zijn Amerikaans-Italiaanse branchegenoot vanwege jarenlange samenzwering van medewerkers met vakbondsvertegenwoordigers.

De euro was 1,1083 dollar waard tegen 1,1066 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,3 procent goedkoper op 56,87 dollar. Brentolie daalde ook 0,3 procent in prijs tot 62,22 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Zorgen over hoge techkoersen drukken Wall Street weer in het rood

NEW YORK (ANP) - Wall Street is de nieuwe handelsweek negatief begonnen, opnieuw door zorgen onder beleggers over de hoge koersen van bedrijven in de techsector. Op de beurzen wordt dan ook met spanning uitgekeken naar de resultaten van chipconcern Nvidia die woensdag na de beurssluiting worden verwacht. De cijfers van de grootste verkoper van AI-chips ter wereld bepalen mogelijk de stemming in de laatste weken van het jaar. Maandag verloor het aandeel 1,8 procent.

5 uur geleden
India: bijna rond met eerste fase van handelsdeal met VS

NEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - Na maandenlange onderhandelingen zegt India dat het dicht bij het afronden is van een handelsovereenkomst met de Verenigde Staten. Het gaat om de eerste fase van een deal om de Amerikaanse importheffingen van 50 procent te verlagen, zei de Indiase handelssecretaris Rajesh Agrawal maandag.

5 uur geleden
Aandelenkoersen Damrak opnieuw over breed front omlaag

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenkoersen op het Damrak gingen maandag over een breed front omlaag, na de stevige verliezen vorige week. Een negatieve start van Wall Street droeg niet bij aan een verbetering van de stemming in Amsterdam.

10 uur geleden
Vakbondsleden stemmen in met cao voor sjorders haven Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Een ruime meerderheid van FNV-leden bij sjorbedrijven ILS en Matrans heeft ingestemd met het cao-resultaat voor de sjorders. Een staking van de medewerkers die containers in de haven van Rotterdam losmaken en vastzetten, had vorige maand grote impact, omdat containerschepen niet konden laden en lossen door de acties.

10 uur geleden
Chinese prijzenoorlog zet autoverkoop XPeng onder druk

BEIJING (ANP/RTR) - XPeng, een grote Chinese producent van elektrische auto's, ziet het somber in voor het laatste kwartaal van dit jaar. Volgens het concern staan de verkopen onder druk door een prijzenoorlog op de thuismarkt en groeiende concurrentie.

11 uur geleden
Google-eigenaar Alphabet stijgt op Wall Street na belang Buffett

NEW YORK (ANP) - Alphabet (plus 4,5 procent) behoorde maandag tot de winnaars op Wall Street. Beleggers reageerden verheugd op het nieuws dat Berkshire Hathaway, de investeringsmaatschappij van superbelegger Warren Buffett, in het afgelopen kwartaal bijna 18 miljoen aandelen van het moederbedrijf van Google en YouTube heeft gekocht. Dat belang was eind september meer dan 4 miljard dollar waard.

12 uur geleden
Oud-LTO-voorman Van der Tak hoofd van nieuwe groentenvakgroep

DEN HAAG (ANP) - Sjaak van der Tak, voormalig voorman van LTO Nederland, wordt de nieuwe voorzitter van de vakgroep Vollegrondsgroenten bij de land- en tuinbouworganisatie. Deze nieuwe vakgroep is opgericht om de belangenbehartiging voor plantaardige sectoren verder te versterken, maakte LTO maandag bekend.

12 uur geleden