Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Opnieuw verdachte gearresteerd voor dood Derk Wiersum

Opnieuw verdachte gearresteerd voor dood Derk Wiersum

AMSTERDAM (ANP) - De politie heeft een nieuwe verdachte aangehouden voor de moord op advocaat Derk Wiersum. Het is een 31-jarige Rotterdammer die maandag in Amsterdam is gearresteerd. Hij wordt verdacht van het medeplegen van de moord.

De man is donderdag voorgeleid aan de rechter-commissaris en is voor veertien dagen vastgezet. Hij zit in alle beperkingen en mag alleen contact hebben met zijn advocaat. Na zijn arrestatie zijn op twee plekken in Amsterdam en Rotterdam doorzoekingen gedaan, meldde de politie.

In de moordzaak zitten nog twee verdachten vast. Half januari verlengde de rechtbank het voorarrest van Giërmo B. al. De 36-jarige man uit Almere was in de periode rond de moord de bestuurder van de vluchtauto. Bij de behandeling van de zaak liet het Openbaar Ministerie al weten te verwachten op afzienbare termijn meer verdachten aan te houden.

Anouar T.

Afgelopen maandag verlengde de raadkamer van de rechtbank in Amsterdam ook het voorarrest van Anouar T., de neef van verondersteld topcrimineel Ridouan Taghi. T. zou de moord op Wiersum hebben gecoördineerd, zo maakte het OM eerder bekend. B. werd eind september opgepakt, T. in november. T. staat op 4 maart voor het eerst voor de rechter.

Derk Wiersum (44) werd op 18 september bij zijn woning in Amsterdam-Buitenveldert doodgeschoten. Hij was de advocaat van Nabil B., die als kroongetuige belastende verklaringen heeft afgelegd over Ridouan Taghi. Eerder werd ook de broer van B. vermoord.

Meer uit Binnenland

Acht aanhoudingen na vondst honderden kilo's cocaïne in busje

KLUNDERT (ANP) - De zeehavenpolitie van Zeeland-West-Brabant heeft in de Brabantse plaats Klundert acht verdachten aangehouden in verband met een eerdere vondst van honderden kilo's cocaïne in een busje in Papendrecht. Dat heeft de politie in de nacht van donderdag op vrijdag bekendgemaakt.

1 uur geleden
Jetten noemt het 'schandalig' dat Orbán steeds dwarsligt

BRUSSEL (ANP) - Het gesprek dat EU-leiders hadden met de Hongaarse premier Viktor Orbán was "niet gezellig", stelde premier Rob Jetten na afloop van de EU-top. "En dat was ook precies het doel", zei hij. "Het is eigenlijk schandalig dat hij elke keer weer dwarsligt voor iets wat alle Europeanen raakt."

2 uur geleden
Neergeschoten Iraniër werkt bij politie en is ernstig gewond

SCHOONHOVEN (ANP) - De man van Iraanse komaf die donderdagochtend is neergeschoten in Schoonhoven is een medewerker van de politie. Korpschef Janny Knol en directeur Paul van Musscher van het Politiedienstencentrum laten dat weten. De man raakte ernstig gewond. Waarom hij werd neergeschoten is niet duidelijk.

4 uur geleden
PFAS-vervuiling in deel sloten Dordrecht en omgeving verergerd

DORDRECHT (ANP) - In sommige sloten in Dordrecht, Sliedrecht, Papendrecht en de gemeente Molenlanden is de PFAS-vervuiling de afgelopen jaren verergerd. Daarom hebben gemeenten en waterschappen besloten dat in een groter deel geen slootwater meer gebruikt mag worden voor het beregenen van voedselgewassen.

6 uur geleden
Veiligheidsmaatregelen na neerschieten Iraniër in Schoonhoven

SCHOONHOVEN (ANP) - Minister van Justitie en Veiligheid David van Weel zegt op X geïnformeerd te zijn door de politie over het neerschieten van een 36-jarige Iraniër in Schoonhoven donderdag. Volgens hem zijn verschillende autoriteiten alert en nemen die maatregelen.

8 uur geleden
Vijfde verdachte aangehouden voor explosie bij synagoge Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - De politie heeft een vijfde verdachte aangehouden voor de explosie vorige week bij de synagoge aan het A.B.N. Davidsplein in Rotterdam. Het gaat om een 19-jarige man uit Tilburg, die donderdag in zijn woonplaats is gearresteerd. Zijn rol wordt onderzocht, meldt de politie.

8 uur geleden
Uitslag in Doesburg iets veranderd na controle van stemmen

DOESBURG (ANP) - In de Gelderse gemeente Doesburg is de uitslag van de gemeenteraadsverkiezingen donderdag toch nog iets veranderd. De SP krijgt er een tweede zetel. Dat gaat ten koste van GroenLinks-PvdA. Die partij komt niet met drie mensen in de raad, maar met twee.

9 uur geleden