Opnieuw veertien Nederlandse wielrenners in Tour de France
FLORENCE (ANP) - Er staan zaterdag veertien Nederlandse wielrenners aan de start van de Tour de France in Florence. Red Bull - Bora-hansgrohe, zoals het team vanaf zaterdag heet, was de laatste ploeg die de selectie bekendmaakte. Zoals verwacht maakt Danny van Poppel deel uit van de ploeg die met de Sloveen Primoz Roglic een podiumkandidaat heeft.
Dsm-firmenich PostNL heeft de grootste Nederlandse inbreng met Nils Eekhoff, Fabio Jakobsen, Frank van den Broek en Bram Welten. Visma - Lease a Bike heeft met Wilco Kelderman en de op het laatste moment opgeroepen Bart Lemmen twee Nederlanders in de ploeg. Net als Jayco-AlUla met Nederlands kampioen Dylan Groenewegen en Elmar Reinders.
De andere vijf Nederlanders zijn wat nationaliteit betreft eenlingen in hun ploeg. Het gaat om Mathieu van der Poel (Alpecin-Deceuninck), Cees Bol (Astana), Wout Poels (Bahrain Victorious), Marijn van den Berg (EF Education - EasyPost) en Mike Teunissen (Intermarché-Wanty).
Vorig jaar bedroeg het aantal Nederlanders in de Tour de France ook veertien. Dat waren er vier meer dan in 2022.
Meer uit Sport
JEREZ (ANP) - Marc Márquez heeft een spectaculaire sprintrace gewonnen bij de Grote Prijs van Spanje. De regerend wereldkampioen in de MotoGP leek kansloos na een val op een door de regen nat geworden baan, maar wist na een motorwissel alsnog als eerste over de finish te rijden op het circuit van Jerez. Francesco Bagnaia, zijn Italiaanse teamgenoot bij Ducati, eindigde als tweede en de Italiaan Franco Morbidelli werd derde.
11 uur geledenJEREZ (ANP) - Collin Veijer heeft voor het eerst in zijn carrière poleposition veroverd in de Moto2. De Nederlandse wegracer was de snelste in de kwalificatie voor de Grote Prijs van Spanje op het circuit van Jerez. Hij was nipt sneller dan thuisrijders Álex Escrig en Manuel González.
12 uur geledenLUIK (ANP/BELGA) - Julian Alaphilippe staat zondag niet aan de start van de 112e editie van Luik-Bastenaken-Luik. De 33-jarige Fransman mist de Ardennenklassieker om "medische redenen", meldt zijn ploeg Tudor Pro Cycling Team via sociale media. De tweevoudig wereldkampioen laat om die reden volgende week vrijdag ook Eschborn-Frankfurt aan zich voorbijgaan.
14 uur geledenJEREZ (ANP) - Wegracer Marc Márquez heeft zijn eerste poleposition van dit jaar in de MotoGP te pakken. De regerend wereldkampioen was op zijn Ducati de snelste in de kwalificatie voor de Grote Prijs van Spanje op het circuit van Jerez. De Fransman Johann Zarco reed de tweede tijd en de Italiaan Fabio Di Giannantonio klokte de derde tijd.
15 uur geledenMADRID (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft zich met de nodige moeite geplaatst voor de derde ronde van het masterstoernooi in Madrid. De nummer 1 van de wereld had bijna 2,5 uur nodig om de Fransman Benjamin Bonzi in drie sets te verslaan: 6-7 (6) 6-1 6-4.
1 dag geledenMADRID (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft zich afgemeld voor Roland Garros. De winnaar van de laatste twee edities van het grandslamtoernooi in Parijs kan niet meedoen vanwege de polsblessure die hem al een tijdje kwelt.
1 dag geledenCHORZOW (ANP) - Het EK atletiek wordt in 2028 georganiseerd in de Poolse regio Silezië. Dat maakte de Europese atletiekbond bekend. Het toernooi vindt plaats in het Slaski Stadion in de stad Chorzow.
1 dag geleden