Opnieuw veertien Nederlandse wielrenners in Tour de France
FLORENCE (ANP) - Er staan zaterdag veertien Nederlandse wielrenners aan de start van de Tour de France in Florence. Red Bull - Bora-hansgrohe, zoals het team vanaf zaterdag heet, was de laatste ploeg die de selectie bekendmaakte. Zoals verwacht maakt Danny van Poppel deel uit van de ploeg die met de Sloveen Primoz Roglic een podiumkandidaat heeft.
Dsm-firmenich PostNL heeft de grootste Nederlandse inbreng met Nils Eekhoff, Fabio Jakobsen, Frank van den Broek en Bram Welten. Visma - Lease a Bike heeft met Wilco Kelderman en de op het laatste moment opgeroepen Bart Lemmen twee Nederlanders in de ploeg. Net als Jayco-AlUla met Nederlands kampioen Dylan Groenewegen en Elmar Reinders.
De andere vijf Nederlanders zijn wat nationaliteit betreft eenlingen in hun ploeg. Het gaat om Mathieu van der Poel (Alpecin-Deceuninck), Cees Bol (Astana), Wout Poels (Bahrain Victorious), Marijn van den Berg (EF Education - EasyPost) en Mike Teunissen (Intermarché-Wanty).
Vorig jaar bedroeg het aantal Nederlanders in de Tour de France ook veertien. Dat waren er vier meer dan in 2022.
Meer uit Sport
LIÉVIN (ANP) - De Britse atlete Keely Hodgkinson (23) heeft een wereldrecord gelopen op de 800 meter indoor. In het Franse Liévin liep ze naar een tijd van 1.54,87, bijna een seconde sneller dan het bijna 24 jaar oude wereldrecord van de Sloveense Jolanda Ceplak. Het record stond sinds 3 maart 2002, de geboortedag van Hodgkinson.
3 uur geledenGLASGOW (ANP) - Darter Gian van Veen heeft op de derde speeldag van de Premier League de finale verloren. In het Schotse Glasgow was Jonny Clayton uit Wales met 6 legs tegen 2 te sterk voor de Nederlander, die in januari verliezend finalist was op het WK darts.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - Kunstrijdster Alysa Liu heeft namens de Verenigde Staten goud gewonnen op de individuele wedstrijd op de Olympische Spelen van Milaan en Cortina. De Japanse Kaori Sakamoto pakte het zilver, voor haar landgenote Ami Nakai.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - De Amerikaanse ijshockeysters hebben goud gewonnen op de Olympische Spelen van Milaan door in de finale na verlenging met 2-1 te winnen van Canada. Dat het zo lang spannend bleef was verrassend, omdat de VS in de groepsfase nog met 5-0 te sterk waren voor Canada. Het brons ging naar Zwitserland, dat eerder op de dag in de extra tijd Zweden versloeg.
5 uur geledenLIÉVIN (ANP) - Atlete Nadine Visser heeft in het Franse Liévin onder de limiet voor de WK indoor gelopen op de 60 meter horden. Met 7,90 werd ze tweede in haar race achter Devyne Charlton uit de Bahama's.
5 uur geledenMILAAN (ANP) - Kjeld Nuis is na zijn bronzen medaille op de 1500 meter van de Spelen van Milaan zeker nog niet van plan te stoppen. De 36-jarige schaatser gaat zeker een jaar door. "Nog wel twee jaar ook misschien", voegde hij eraan toe.
6 uur geledenMILAAN (ANP) - Femke Kok rijdt vrijdag bij haar internationale debuut op de 1500 meter in haar eentje in rit 1. Dat blijkt uit de loting. De schaatsster plaatste zich op het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) voor de afstand die ze bijna nooit rijdt. Kok won in Milaan al goud op 'haar' 500 meter en zilver op de 1000 meter.
6 uur geleden