Opnieuw veertien Nederlandse wielrenners in Tour de France
FLORENCE (ANP) - Er staan zaterdag veertien Nederlandse wielrenners aan de start van de Tour de France in Florence. Red Bull - Bora-hansgrohe, zoals het team vanaf zaterdag heet, was de laatste ploeg die de selectie bekendmaakte. Zoals verwacht maakt Danny van Poppel deel uit van de ploeg die met de Sloveen Primoz Roglic een podiumkandidaat heeft.
Dsm-firmenich PostNL heeft de grootste Nederlandse inbreng met Nils Eekhoff, Fabio Jakobsen, Frank van den Broek en Bram Welten. Visma - Lease a Bike heeft met Wilco Kelderman en de op het laatste moment opgeroepen Bart Lemmen twee Nederlanders in de ploeg. Net als Jayco-AlUla met Nederlands kampioen Dylan Groenewegen en Elmar Reinders.
De andere vijf Nederlanders zijn wat nationaliteit betreft eenlingen in hun ploeg. Het gaat om Mathieu van der Poel (Alpecin-Deceuninck), Cees Bol (Astana), Wout Poels (Bahrain Victorious), Marijn van den Berg (EF Education - EasyPost) en Mike Teunissen (Intermarché-Wanty).
Vorig jaar bedroeg het aantal Nederlanders in de Tour de France ook veertien. Dat waren er vier meer dan in 2022.
Meer uit Sport
INCHEON (ANP/AFP) - Zuid-Korea wil in 2028 terugkeren in de Formule 1 met een race op een stratencircuit in Incheon. De stad net buiten hoofdstad Seoul maakte donderdag het plan voor een nieuw circuit bekend dat volgens de organisatoren financieel levensvatbaar is.
8 minuten geledenTBILISI (ANP) - Joanne van Lieshout is op de EK judo in het Georgische Tbilisi doorgedrongen tot de finale in de klasse tot 63 kilogram. De 23-jarige judoka versloeg in de halve eindstrijd de Poolse Angelika Szymanska.
15 minuten geledenTOKIO (ANP/AFP) - De Japanse kunstrijders Riku Miura en Ryuichi Kihara beëindigen hun carrières. Het duo veroverde in februari de gouden medaille op de Olympische Spelen van Milaan en Cortina.
3 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - De Servische tennisser Novak Djokovic (38) weet nog niet of hij volgende week fit genoeg is om deel te nemen aan het masterstoernooi van Madrid. De nummer 4 van de wereldranglijst kampt al enige tijd met een schouderblessure.
4 uur geledenTBILISI (ANP) - Naomi van Krevel heeft op de EK judo in het Georgische Tbilisi naast een bronzen medaille gegrepen in de klasse tot 52 kilogram. De 25-jarige judoka verloor in de strijd om het brons van de Spaanse Ariane Toro Soler, die eerder werd uitgeschakeld in de halve finale.
20 uur geledenBRISBANE (ANP/RTR) - De organisatie van de Olympische Spelen van 2032 in het Australische Brisbane ziet geen reden om te kijken naar een alternatieve locatie voor het olympische roeitoernooi. De roeiwedstrijden moeten plaatsvinden in de rivier de Fitzroy in de deelstaat Queensland, die bekendstaat om sterke getijden en als leefgebied van krokodillen.
1 dag geledenSTUTTGART (ANP/AFP) - Iga Swiatek is overtuigend begonnen aan haar gravelseizoen. De Poolse tennisster boekte in Stuttgart in de achtste finales een duidelijke zege op de Duitse Laura Siegemund: 6-2 6-3.
1 dag geleden