Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Opnieuw veel minder warmtepompen verkocht voor huizen

Opnieuw veel minder warmtepompen verkocht voor huizen

NAARDEN (ANP) - Fabrikanten van warmtepompen hebben afgelopen kwartaal opnieuw aanzienlijk minder apparaten verkocht voor woningen. In het derde kwartaal werden volgens brancheorganisatie Vereniging Warmtepompen 23.000 warmtepompen verkocht voor het verwarmen van huizen. Dat is 40 procent minder dan in die periode vorig jaar.

Het is daarmee het vierde kwartaal op rij dat de verkoop is gedaald, zegt Vereniging Warmtepompen. De krimp is volgens de koepelorganisatie vooral bij bestaande huizen te zien en dat zou onder meer komen doordat stimuleringsmaatregelen voor de aanschaf van een warmtepomp worden afgebouwd. Ook schrapte het kabinet de verplichting om cv-ketels vanaf 2026 te vervangen door warmtepompen.

Dit soort maatregelen maken warmtepompen niet alleen duurder voor bijvoorbeeld huiseigenaren, maar hebben ook effect op de energietransitie, aldus de brancheorganisatie. "De doelstelling om één op de vijf woningen in 2030 efficiënt te verwarmen met een warmtepomp is vrijwel onbereikbaar geworden", stelt Vereniging Warmtepompen.

Meer uit Financieel

Shell verwacht langjarige sterke groei wereldwijde lng-vraag

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De wereldwijde vraag naar vloeibaar gemaakt aardgas (lng) zal de komende jaren sterk blijven toenemen. Dat verwacht Shell. Het bedrijf denkt dat die vraag in 2050 met minstens 45 procent zal groeien vergeleken met vorig jaar.

16 minuten geleden
Minister Bessent zwakt dreigement Trump over top in China af

PARIJS (ANP) - De Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent heeft een dreigement van president Donald Trump aan China maandag afgezwakt. Trump gaf zondag in de Financial Times aan dat hij een top met zijn Chinese ambtgenoot Xi Jinping eind deze maand overweegt uit te stellen als China niet helpt met het heropenen van de Straat van Hormuz.

20 minuten geleden
Vakbond en reders eens over oorlogstoeslag Midden-Oosten

ROTTERDAM (ANP) - Nederlandse zeevarenden die vastzitten in de Perzische Golf krijgen een oorlogstoeslag. Dat melden de vakbond Nautilus en de Koninklijke Vereniging van Nederlandse Reders (KVNR) na overleg. De Perzische Golf is aangemerkt als oorlogsgebied en bemanningsleden krijgen daarom een dubbele gage. De gevarentoeslag geldt ook voor zeevarenden die varen door de Straat van Hormuz en de Golf van Oman.

1 uur geleden
Amsterdams AI-cloudbedrijf sluit miljardendeal met Meta

AMSTERDAM (ANP) - Het AI-cloudbedrijf Nebius heeft een overeenkomst met Meta ondertekend ter waarde van zo'n 27 miljard dollar (ongeveer 23,5 miljard euro). Het bedrijf zegt infrastructuur voor kunstmatige intelligentie (AI) te gaan leveren aan de eigenaar van Facebook en Instagram.

1 uur geleden
OESO: significante risico's voor wereldeconomie door oorlog

BOEKAREST (ANP/RTR) - De oorlog in het Midden-Oosten zorgt voor "significante" risico's voor de groei van de wereldeconomie, maar het is nog te vroeg om een inschatting te geven van de exacte impact. Dat heeft secretaris-generaal Mathias Cormann van de Organisatie voor Economische Samenwerking en Ontwikkeling (OESO) gezegd.

2 uur geleden
Netbeheerders willen tijdsgebonden tarieven voor grootverbruikers

DEN HAAG (ANP) - Regionale netbeheerders willen tijdsafhankelijke nettarieven aan grootverbruikers op het elektriciteitsnet kunnen vragen, meldt Netbeheer Nederland. Daarmee zouden netbeheerders stroomverbruik op rustige momenten op het net goedkoper kunnen maken dan op piekmomenten. De brancheorganisatie hoopt dat de nieuwe tarieven, die gelden voor alle ruim 70.000 grootverbruikers voor de afname van elektriciteit, in 2028 kunnen ingaan.

3 uur geleden
UnitedConsumers: adviesprijs benzine mogelijk boven 2,50 euro

EINDHOVEN (ANP) - De adviesprijs voor een liter Euro95 kan dinsdag boven de 2,50 euro stijgen door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat zegt brandstofexpert Derk Foolen van consumentencollectief UnitedConsumers. Nu staat die landelijke adviesprijs voor Euro95 van de grote oliemaatschappijen op 2,486 euro per liter.

3 uur geleden