Opnieuw veel minder kijkers voor coronapersconferentie
HILVERSUM (ANP) - De coronapersconferenties van het kabinet trekken langzamerhand steeds minder kijkers. Woensdag keken via de NPO, RTL en SBS bijna 3,9 miljoen mensen, blijkt uit cijfers van Stichting KijkOnderzoek. Dat zijn er zo'n 1,8 miljoen minder dan twee weken geleden.
Eind mei keken ook al fors minder mensen mee. Eerder tikten de updates van premier Mark Rutte steevast de 7 miljoen kijkers aan. De best bekeken persconferentie is de persconferentie van 21 april, toen er ruim 7,8 miljoen mensen aan de buis gekluisterd zaten.
De update van woensdag, die vooral ging over de vraag of Nederlanders deze zomer nog wel op vakantie kunnen, was nog wel het best bekeken programma woensdag. Via NPO 1 keken 2,6 miljoen mensen mee. Op de tweede plaats volgt het NOS Journaal van 20.00 uur met bijna 2,4 miljoen kijkers.
Op primetime zagen de meeste mensen Tussen kunst en kitsch op NPO 1 (bijna 1,7 miljoen). Help mijn man is klusser trok op RTL 4 661.000 kijkers en SBS6 zat daar net onder met Steenrijk, straatarm (600.000). Op NPO 2 keken 485.000 mensen mee met de Eindexamen Geschiedenis Quiz met Jeroen Pauw.
Meer uit Binnenland
HENGELO (ANP) - De eerste eikenprocessierupsen van dit voorjaar zijn al gesignaleerd, vroeger dan ooit eerder in Nederland. Kenniscentrum Eikenprocessierups laat weten dat de beestjes, die later in het seizoen voor veel hinder kunnen zorgen, begin deze week in Hengelo (Overijssel) zijn waargenomen.
13 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De advocaat van Ali B heeft bij het gerechtshof in Amsterdam gepleit om de rapper in hoger beroep vrij te spreken van het aanranden en verkrachten van een vrouw tijdens een schrijverskamp in Heiloo in augustus 2018.
20 minuten geledenSCHOONHOVEN (ANP) - Een 27-jarige man zonder vaste woon- of verblijfplaats is woensdagavond in Duitsland opgepakt op verdenking van betrokkenheid bij het neerschieten van een politiemedewerker van Iraanse afkomst in Schoonhoven. De beschieting was vorige week donderdag, de 36-jarige politiemedewerker raakte zwaargewond.
27 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Iets meer mensen overleden vorig jaar door een arbeidsongeval. In 2025 overleden 59 mensen na een ongeluk op de werkvloer, een jaar eerder waren dat er 52. Dat meldt de Nederlandse Arbeidsinspectie.
41 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Tegen Ali B is donderdag een celstraf van dertig maanden geëist in het hoger beroep van zijn zedenzaak. Het Openbaar Ministerie acht hem schuldig aan een aanranding en twee verkrachtingen.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft in het hoger beroep van de zedenzaak tegen Ali B gevraagd om de artiest vrij te spreken van het aanranden van Jill Helena. Op de tweede zittingsdag heeft het OM aangegeven dat er in hoger beroep geen aanvullend bewijs is gevonden voor de aanklacht.
2 uur geledenGORINCHEM (ANP) - De verkiezingsuitslag in het Zuid-Hollandse Gorinchem is formeel vastgesteld, ondanks vermoedens van stemfraude. Dat heeft het Centraal Stembureau (CSB) onder leiding van burgemeester Reinie Melissant donderdagochtend bekendgemaakt.
2 uur geleden