Opnieuw veel minder kijkers voor coronapersconferentie
HILVERSUM (ANP) - De coronapersconferenties van het kabinet trekken langzamerhand steeds minder kijkers. Woensdag keken via de NPO, RTL en SBS bijna 3,9 miljoen mensen, blijkt uit cijfers van Stichting KijkOnderzoek. Dat zijn er zo'n 1,8 miljoen minder dan twee weken geleden.
Eind mei keken ook al fors minder mensen mee. Eerder tikten de updates van premier Mark Rutte steevast de 7 miljoen kijkers aan. De best bekeken persconferentie is de persconferentie van 21 april, toen er ruim 7,8 miljoen mensen aan de buis gekluisterd zaten.
De update van woensdag, die vooral ging over de vraag of Nederlanders deze zomer nog wel op vakantie kunnen, was nog wel het best bekeken programma woensdag. Via NPO 1 keken 2,6 miljoen mensen mee. Op de tweede plaats volgt het NOS Journaal van 20.00 uur met bijna 2,4 miljoen kijkers.
Op primetime zagen de meeste mensen Tussen kunst en kitsch op NPO 1 (bijna 1,7 miljoen). Help mijn man is klusser trok op RTL 4 661.000 kijkers en SBS6 zat daar net onder met Steenrijk, straatarm (600.000). Op NPO 2 keken 485.000 mensen mee met de Eindexamen Geschiedenis Quiz met Jeroen Pauw.
Meer uit Binnenland
BARENDRECHT (ANP) - Demonstranten van de groep Geef Tegengas hebben zaterdag opnieuw een spoorlijn in het havengebied van Rotterdam geblokkeerd. Het is de achtste dag op rij dat dit gebeurt. Goederentreinen kunnen daardoor niet van en naar de haven rijden.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In enkele steden wordt zaterdagmiddag onder de noemer Nationaal Protest geprotesteerd tegen onder meer asielopvang en bezuinigingen op de zorg. De organisatie zei vooraf uit te gaan van een vreedzame en massale demonstratie. De actie was aangekondigd in negen steden. Hier en daar zijn ook mensen de straat opgegaan om een tegengeluid te laten horen.
5 uur geledenPURMEREND (ANP) - De politie is vrijdagavond op een kermis in Purmerend aangevallen door tientallen jongeren. Dat gebeurde nadat agenten een grote vechtpartij tussen meerdere jonge mensen hadden gestopt. Een deel van de groep keerde zich tegen de politie en bekogelde die met vuurwerk en stenen.
5 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Radio- en televisiepresentator Bas Westerweel is onverwacht overleden op 62-jarige leeftijd. Dat bevestigt zijn familie aan het ANP na berichtgeving van RTL Boulevard. Westerweel overleed in de nacht van donderdag op vrijdag in zijn slaap.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie en de beveiliging van de Westfield Mall of the Netherlands in Leidschendam hebben zaterdagochtend een paar honderd mensen uit het winkelcentrum weggestuurd. Voor de Swatchwinkel stond een lange rij omdat daar zaterdag een nieuw horloge in de verkoop zou gaan.
8 uur geledenHELMOND (ANP) - In Helmond is in de nacht van vrijdag op zaterdag een overleden vrouw van 45 jaar gevonden in haar huis, meldt de politie. Een 33-jarige man zonder vaste woon- of verblijfplaats is in dezelfde woning aangehouden. De politie gaat uit van een misdrijf.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Universiteit Leiden geeft twee eeuwenoude ringen met beschreven koperen platen terug aan India. De Indiase premier Narendra Modi krijgt de 'Chola-platen' deze zaterdag ook te zien bij zijn bezoek aan Den Haag, meldt de universiteit.
9 uur geleden