
Opnieuw uitzege Fortuna: 1-2 bij RKC Waalwijk
WAALWIJK (ANP) - Fortuna Sittard heeft opnieuw een uitwedstrijd gewonnen. De ploeg van trainer Sjors Ultee was in Waalwijk met 2-1 te sterk voor RKC. Het was al de vierde zege in de laatste vijf uitwedstrijden voor de Limburgers, die klommen naar de elfde plaats in de Eredivisie. De goals van Fortuna kwamen op naam van Mats Seuntjens en Lisandro Semedo. David Min scoorde voor RKC, dat op de vijftiende plaats blijft hangen in de gevarenzone.
De twee ploegen hielden elkaar in de eerste helft goed in bedwang. Fortuna was als eerste gevaarlijk, maar spits Seuntjens schoot op de paal. Daarna werd de thuisploeg gevaarlijker met wat schoten van afstand, maar doelman Yanick van Osch van Fortuna kon ze tegenhouden.
Tien minuten na rust sloeg Seuntjens toe. Hij stond voor het eerst sinds de thuiswedstrijd tegen RKC op 22 december in de basis. De spits stond op de juiste plek toen George Cox doorzette over links en een strakke voorzet gaf. Een kleine tien minuten later verdubbelde Semedo de voorsprong. Hij liep de bal binnen in de rebound.
RKC vocht zich terug in de wedstrijd. De aansluitingstreffer diende zich al aan toen Anas Tahiri op de paal schoot. Invaller David Min rondde in de 84e minuut wel goed af. Een hectische slotfase volgde, waarin RKC bleef aandringen en nogmaals de paal raakte, maar niet meer wist te scoren.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Rafael van der Vaart ziet Louis van Gaal als ideale man om Ajax uit een crisis te loodsen. De oud-voetballer sprak zondag met de voormalig bondscoach van Oranje. "Zijn hart huilt, zoals hij vanmiddag heeft gezegd", zei Van der Vaart bij het programma Studio voetbal van de NOS. "Maar zijn gezondheid laat het niet toe om een fulltime job te hebben. Dus in principe is dat een nee. Maar hij kan zeer zeker advies geven. Hij heeft verstand van voetbal. In mijn ogen is hij op dit moment de ideale man om Ajax te redden."
2 uur geledenMADRID (ANP) - Atlético Madrid heeft rivaal Real Madrid in de stadsderby de eerste nederlaag van het seizoen bezorgd. De ploeg van coach Diego Simeone won in het eigen Metropolitana met 3-1. Álvaro Morata was met twee treffers de grote man bij de thuisploeg.
3 uur geledenTURIJN (ANP) - AS Roma is er niet in geslaagd de tweede overwinning in de Italiaanse competitie te boeken. Bij Torino kwam de ploeg van coach José Mourinho niet verder dan 1-1.
3 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB verwacht maandag te kunnen melden wat er gebeurt met de zondag gestaakte wedstrijd tussen Ajax en Feyenoord. Dat meldt een woordvoerster van de voetbalbond.
3 uur geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft de topper in de Franse competitie tegen Olympique Marseille overtuigend gewonnen. In het Parc des Princes werd het 4-0 voor de Parijzenaars van coach Luis Enrique.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax beëindigt per direct de samenwerking met directeur voetbalzaken Sven Mislintat. Het gebrek aan een breed draagvlak binnen de organisatie is de reden voor dit besluit, meldt de Amsterdamse voetbalclub.
3 uur geledenPARIJS (ANP) - Vedette Kylian Mbappé van Paris Saint-Germain is geblesseerd uitgevallen in de competitiewedstrijd tegen Olympique Marseille. De aanvaller werd in de 32e minuut gewisseld.
4 uur geleden