Opnieuw uitzege Fortuna: 1-2 bij RKC Waalwijk
WAALWIJK (ANP) - Fortuna Sittard heeft opnieuw een uitwedstrijd gewonnen. De ploeg van trainer Sjors Ultee was in Waalwijk met 2-1 te sterk voor RKC. Het was al de vierde zege in de laatste vijf uitwedstrijden voor de Limburgers, die klommen naar de elfde plaats in de Eredivisie. De goals van Fortuna kwamen op naam van Mats Seuntjens en Lisandro Semedo. David Min scoorde voor RKC, dat op de vijftiende plaats blijft hangen in de gevarenzone.
De twee ploegen hielden elkaar in de eerste helft goed in bedwang. Fortuna was als eerste gevaarlijk, maar spits Seuntjens schoot op de paal. Daarna werd de thuisploeg gevaarlijker met wat schoten van afstand, maar doelman Yanick van Osch van Fortuna kon ze tegenhouden.
Tien minuten na rust sloeg Seuntjens toe. Hij stond voor het eerst sinds de thuiswedstrijd tegen RKC op 22 december in de basis. De spits stond op de juiste plek toen George Cox doorzette over links en een strakke voorzet gaf. Een kleine tien minuten later verdubbelde Semedo de voorsprong. Hij liep de bal binnen in de rebound.
RKC vocht zich terug in de wedstrijd. De aansluitingstreffer diende zich al aan toen Anas Tahiri op de paal schoot. Invaller David Min rondde in de 84e minuut wel goed af. Een hectische slotfase volgde, waarin RKC bleef aandringen en nogmaals de paal raakte, maar niet meer wist te scoren.
Meer uit Voetbal
PORTO (ANP) - Trainer Francesco Farioli staat met FC Porto in de kwartfinale van de Europa League. Hij won met zijn ploeg ook het thuisduel met VfB Stuttgart (2-0) , na een zege vorige week in Duitsland. William Gomes en Victor Froholdt maakten de doelpunten voor de thuisploeg, waar de Nederlander Pablo Rosario een basisplaats had.
8 uur geledenPRAAG (ANP) - Sven Mijnans was trots op AZ na de gewonnen uitwedstrijd tegen Sparta Praag (0-4) in de achtste finale van de Conference League. "Ik denk dat we het gewoon heel goed hebben gedaan", zei de aanvoerder van de club uit Alkmaar.
8 uur geledenPRAAG (ANP) - AZ staat in de kwartfinale van de Conference League. De club was in de uitwedstrijd veel te sterk voor Sparta Praag (0-4), na een mager uitgevallen zege vorige week in Alkmaar (2-1).
8 uur geledenFREIBURG (ANP) - SC Freiburg heeft zich geplaatst voor de kwartfinale van de Europa League na een 5-1-thuisoverwinning op KRC Genk. Celta de Vigo heeft zich ook bij de laatste acht gevoegd door met 2-0 te winnen op bezoek bij Olympique Lyon. In de kwartfinale treffen Freiburg en Celta de Vigo elkaar.
9 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse voetbalsters hebben in Iran een heldenonthaal gekregen na hun terugkeer uit Australië. Op een centraal plein in Teheran werd het team gehuldigd voor duizenden toeschouwers. "Het is duidelijk dat deze sporters loyaal zijn aan hun thuisland, de vlag, de leider en de revolutie", zei voorzitter van de Iraanse voetbalbond Mehdi Taj terwijl hij naast de speelsters op een podium stond. Op een groot reclamebord op het plein was de selectie te zien met de tekst "mijn keuze, mijn thuisland".
9 uur geledenPRAAG (ANP) - Aanvaller Ro-Zangelo Daal begint om 21.00 uur met AZ aan het uitduel met Sparta Praag in de achtste finales van de Conference League. De vleugelaanvaller viel zondag tijdens het thuisduel met Heracles Almelo geblesseerd uit, maar is op tijd hersteld.
10 uur geledenZÜRICH (ANP) - Elk team in een vrouwencompetitie van de FIFA is voortaan verplicht om ten minste één vrouwelijke hoofd- of assistent-coach in dienst te hebben. Dit maakt deel uit van een reeks nieuwe regels van de wereldvoetbalbond, gericht op het vergroten van het aantal vrouwen dat op het hoogste niveau als coach actief is.
11 uur geleden