Opnieuw uitzege Fortuna: 1-2 bij RKC Waalwijk
WAALWIJK (ANP) - Fortuna Sittard heeft opnieuw een uitwedstrijd gewonnen. De ploeg van trainer Sjors Ultee was in Waalwijk met 2-1 te sterk voor RKC. Het was al de vierde zege in de laatste vijf uitwedstrijden voor de Limburgers, die klommen naar de elfde plaats in de Eredivisie. De goals van Fortuna kwamen op naam van Mats Seuntjens en Lisandro Semedo. David Min scoorde voor RKC, dat op de vijftiende plaats blijft hangen in de gevarenzone.
De twee ploegen hielden elkaar in de eerste helft goed in bedwang. Fortuna was als eerste gevaarlijk, maar spits Seuntjens schoot op de paal. Daarna werd de thuisploeg gevaarlijker met wat schoten van afstand, maar doelman Yanick van Osch van Fortuna kon ze tegenhouden.
Tien minuten na rust sloeg Seuntjens toe. Hij stond voor het eerst sinds de thuiswedstrijd tegen RKC op 22 december in de basis. De spits stond op de juiste plek toen George Cox doorzette over links en een strakke voorzet gaf. Een kleine tien minuten later verdubbelde Semedo de voorsprong. Hij liep de bal binnen in de rebound.
RKC vocht zich terug in de wedstrijd. De aansluitingstreffer diende zich al aan toen Anas Tahiri op de paal schoot. Invaller David Min rondde in de 84e minuut wel goed af. Een hectische slotfase volgde, waarin RKC bleef aandringen en nogmaals de paal raakte, maar niet meer wist te scoren.
Meer uit Voetbal
GRONINGEN (ANP) - Aanvaller Oskar Zawada komt dit seizoen niet meer in actie voor FC Groningen. Trainer Dick Lukkien heeft bekendgemaakt dat de Pool is geopereerd aan zijn schouder. "Dit betekent wel einde seizoen voor hem", zegt de coach op de clubwebsite.
1 uur geledenLISSABON (ANP/AFP) - Cristiano Ronaldo is wegens een hamstringblessure niet opgeroepen voor de oefeninterlands van het Portugese voetbalelftal. De vedette van het Portugese voetbal miste door de blessure de laatste twee competitiewedstrijden voor zijn Saudische club Al-Nassr.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoorder Bart Nieuwkoop komt dit seizoen niet meer in actie. De rechtervleugelverdediger liep zondag in de thuiswedstrijd tegen Excelsior als invaller een blessure op en die blessure houdt hem in ieder geval de laatste zeven competitiewedstrijden aan de kant.
4 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda wil dat de KNVB onderzoek doet naar een mogelijk niet-speelgerechtigde speler van Go Ahead Eagles. Om wie het gaat, is niet bekend. De Brabanders verloren het onderlinge duel in de Eredivisie zondag met 6-0.
5 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV'er Guus Til lijkt zondag in de uitwedstrijd tegen Telstar zijn rentree te kunnen maken. De aanvallende middenvelder liep een maand geleden een blessure op en kwam sindsdien niet meer in actie. Trainer Peter Bosz zei vrijdag op een persconferentie goede hoop te hebben dat Til weer van de partij is.
5 uur geledenBILBAO (ANP/RTR) - Ernesto Valverde vertrekt na dit seizoen bij Athletic Club. De 62-jarige trainer heeft de Spaanse club dan tien jaar, verdeeld over drie periodes, onder zijn hoede gehad. Valverde is daarmee de langstzittende trainer van Athletic Club.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax-trainer Óscar García wil dat zijn elftal zondag in De Kuip tegen Feyenoord met moed speelt. "Het zal een bijzondere sfeer zijn, gericht tegen ons. Daar moeten we mee dealen. Wij zijn Ajax en moeten uitgaan van eigen kracht, of we nou thuis of uit spelen", zei hij op een persconferentie.
6 uur geleden