Opnieuw Tilburger (17) aangehouden vanwege explosie Winschoten
WINSCHOTEN (ANP) - De politie heeft zondag een vijfde verdachte aangehouden in het onderzoek naar een explosie in het Groningse Winschoten. Het gaat om een 17-jarige jongen uit Tilburg. Eerder werden al vier andere Tilburgers gearresteerd in de zaak.
De 17-jarige verdachte zit in volledige beperkingen en mag dus alleen contact hebben met zijn advocaat. Drie van de vier andere aangehouden Tilburgers zitten ook nog vast. De vierde verdachte, een 19-jarige vrouw, is zondag vrijgelaten, maar blijft wel verdachte.
De explosie vond op 16 september plaats bij een bedrijfspand in de Langestraat in Winschoten. Eerder deelde de politie beelden van het incident. Daarop was te zien dat een tas ontploft, kort nadat die bij het pand was neergezet.
De explosie in de Langestraat is onderdeel van een reeks ontploffingen en andere geweldsincidenten in Winschoten, het naastgelegen Oude Pekela en Groningen. Die is in juli begonnen. De politie onderzoekt of er een verband is tussen de incidenten en houdt er rekening mee dat die onderdeel zijn van een of meer conflicten in het criminele circuit.
Meer uit Binnenland
SCHOONHOVEN (ANP) - De man van Iraanse komaf die donderdagochtend is neergeschoten in Schoonhoven is een medewerker van de politie. Korpschef Janny Knol en directeur Paul van Musscher van het Politiedienstencentrum laten dat weten. De man raakte ernstig gewond. Waarom hij werd neergeschoten is niet duidelijk.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Regeringspartij D66 is kritisch op minister Eelco Heinen (Financiën, D66) omdat die deze week "terloops" een tegenvaller van ruim 1 miljard euro op de arbeidsongeschiktheidsuitkering WIA noemde in een interview. "Dat kan natuurlijk niet", zei Tweede Kamerlid Stephan Neijenhuis tijdens een begrotingsdebat in de Tweede Kamer.
2 uur geledenDORDRECHT (ANP) - In sommige sloten in Dordrecht, Sliedrecht, Papendrecht en de gemeente Molenlanden is de PFAS-vervuiling de afgelopen jaren verergerd. Daarom hebben gemeenten en waterschappen besloten dat in een groter deel geen slootwater meer gebruikt mag worden voor het beregenen van voedselgewassen.
3 uur geledenSCHOONHOVEN (ANP) - Minister van Justitie en Veiligheid David van Weel zegt op X geïnformeerd te zijn door de politie over het neerschieten van een 36-jarige Iraniër in Schoonhoven donderdag. Volgens hem zijn verschillende autoriteiten alert en nemen die maatregelen.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De politie heeft een vijfde verdachte aangehouden voor de explosie vorige week bij de synagoge aan het A.B.N. Davidsplein in Rotterdam. Het gaat om een 19-jarige man uit Tilburg, die donderdag in zijn woonplaats is gearresteerd. Zijn rol wordt onderzocht, meldt de politie.
6 uur geledenDOESBURG (ANP) - In de Gelderse gemeente Doesburg is de uitslag van de gemeenteraadsverkiezingen donderdag toch nog iets veranderd. De SP krijgt er een tweede zetel. Dat gaat ten koste van GroenLinks-PvdA. Die partij komt niet met drie mensen in de raad, maar met twee.
6 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - Lokale partijen zouden ook geld moeten krijgen voor hun werk, net als de plaatselijke afdelingen van landelijke partijen. Daarvoor pleit de Raad van Europa. Een betere vergoeding "zorgt voor een gelijker speelveld tussen partijen", stelt de organisatie daags na de gemeenteraadsverkiezingen in Nederland.
6 uur geleden