Opnieuw Tilburger (17) aangehouden vanwege explosie Winschoten
WINSCHOTEN (ANP) - De politie heeft zondag een vijfde verdachte aangehouden in het onderzoek naar een explosie in het Groningse Winschoten. Het gaat om een 17-jarige jongen uit Tilburg. Eerder werden al vier andere Tilburgers gearresteerd in de zaak.
De 17-jarige verdachte zit in volledige beperkingen en mag dus alleen contact hebben met zijn advocaat. Drie van de vier andere aangehouden Tilburgers zitten ook nog vast. De vierde verdachte, een 19-jarige vrouw, is zondag vrijgelaten, maar blijft wel verdachte.
De explosie vond op 16 september plaats bij een bedrijfspand in de Langestraat in Winschoten. Eerder deelde de politie beelden van het incident. Daarop was te zien dat een tas ontploft, kort nadat die bij het pand was neergezet.
De explosie in de Langestraat is onderdeel van een reeks ontploffingen en andere geweldsincidenten in Winschoten, het naastgelegen Oude Pekela en Groningen. Die is in juli begonnen. De politie onderzoekt of er een verband is tussen de incidenten en houdt er rekening mee dat die onderdeel zijn van een of meer conflicten in het criminele circuit.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Veilig Thuis kreeg vorig jaar opnieuw meer meldingen van vermoedelijk huiselijk geweld en kindermishandeling. Dat melden Veilig Thuis en het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van voorlopige cijfers. Het advies- en meldpunt kreeg 136.000 meldingen binnen; een jaar eerder waren dat er nog 129.000.
57 minuten geledenHAARLEM (ANP) - Een rechter van de rechtbank Noord-Holland die op persoonlijke titel meer dan 4000 Woo-verzoeken deed bij gemeenten in het hele land, behandelt tot nader order geen zaken. Dat meldt de rechtbank Noord-Holland woensdagavond in een verklaring.
8 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - De mobiele eenheid heeft woensdagavond opgetreden bij een azc-protest in Loosdrecht. Het is voor de derde avond op rij dat in de Noord-Hollandse plaats de politie ingrijpt tegen demonstranten die tegen de komst van asielzoekers zijn. Er zijn zeker twee mensen aangehouden.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Syrische asielzoekers moeten mogelijk terugkeren naar een veilig gedeelte van hun thuisland in plaats van dat zij een verblijfsvergunning in Nederland krijgen, schrijft asielminister Bart van den Brink (CDA) in een brief aan de Tweede Kamer. Per individueel geval gaat de Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND) onderzoeken of dat kan.
10 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - In Loosdrecht wordt opnieuw gedemonstreerd tegen de komst van een noodopvanglocatie voor asielzoekers. Aan het begin van de avond hebben een paar honderd mensen zich verzameld bij het gemeentehuis. Uit een speaker klinkt een anti-azc-lied en af en toe is er geknal van vuurwerk te horen.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - VVD-minister Eelco Heinen (Financiën) staat in principe open voor het belasten van overwinsten bij bedrijven die profiteren van de oorlogen in het Midden-Oosten, zoals oliebedrijven. Maar nu wil hij daar nog niet aan: eerst moet er nog een aantal stappen voor worden doorlopen.
12 uur geledenLELYSTAD (ANP) - De rechter heeft woensdag vastgesteld dat het maatschappelijk belang om humanitaire opvang voor asielzoekers te regelen zwaarder weegt dan het belang van omwonenden om inspraak te hebben in die beslissing. Dat is de conclusie nadat dertien omwonenden en ondernemers de tijdelijke opvang van 110 asielzoekers in het leegstaande gemeentehuis in Loosdrecht probeerden te voorkomen.
12 uur geleden