Opnieuw Tilburger (17) aangehouden vanwege explosie Winschoten
WINSCHOTEN (ANP) - De politie heeft zondag een vijfde verdachte aangehouden in het onderzoek naar een explosie in het Groningse Winschoten. Het gaat om een 17-jarige jongen uit Tilburg. Eerder werden al vier andere Tilburgers gearresteerd in de zaak.
De 17-jarige verdachte zit in volledige beperkingen en mag dus alleen contact hebben met zijn advocaat. Drie van de vier andere aangehouden Tilburgers zitten ook nog vast. De vierde verdachte, een 19-jarige vrouw, is zondag vrijgelaten, maar blijft wel verdachte.
De explosie vond op 16 september plaats bij een bedrijfspand in de Langestraat in Winschoten. Eerder deelde de politie beelden van het incident. Daarop was te zien dat een tas ontploft, kort nadat die bij het pand was neergezet.
De explosie in de Langestraat is onderdeel van een reeks ontploffingen en andere geweldsincidenten in Winschoten, het naastgelegen Oude Pekela en Groningen. Die is in juli begonnen. De politie onderzoekt of er een verband is tussen de incidenten en houdt er rekening mee dat die onderdeel zijn van een of meer conflicten in het criminele circuit.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Ook CNV zegt fel tegenstander te zijn van de Kamermotie die de door het kabinet beoogde ingrepen in de AOW moet verzachten. Volgens CNV-voorzitter Piet Fortuin moet ieder plan om de pensioenleeftijd sneller te laten stijgen van tafel, omdat het om een schending van eerdere afspraken tussen vakbonden, werkgevers en de politiek gaat. Eerder beklaagde FNV zich over die motie.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - "JA21 is niet op zoek naar het conflict", zo sloot partijleider Joost Eerdmans zijn betoog af in het debat over de regeringsverklaring. "Wij zijn op zoek naar de oplossing en we hopen dat het kabinet deze handschoen oppakt."
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - In een woning in Rotterdam heeft de politie dinsdag twee mensen aangehouden die worden verdacht van betrokkenheid bij de productie van en handel in verdovende middelen. In de woning en bijbehorende berging aan de Verschoorstraat vond de politie duizenden xtc-pillen, ruim 5 kilo amfetamine, jerrycans met amfetamineolie en een vuurwapen.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - "Hoe verhoud je je tot de opkomst van modern fascisme? Wat vind je van de hedendaagse onverdraagzaamheid en intolerantie? Welke offers zijn wij bereid te brengen voor een menswaardige samenleving?" Die vragen stelde de Amsterdamse locoburgemeester Rutger Groot Wassink bij de 85e herdenking van de Februaristaking van 1941, bij het beeld van de Dokwerker.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het gerechtshof in Den Haag heeft woensdag twee verdachten vrijgesproken van betrokkenheid bij het doodsteken van de 17-jarige Myron in mei 2021 op de Rijswijksestraat in Den Haag. In hoger beroep is een derde verdachte, Jermain D., veroordeeld tot een celstraf van acht jaar en zes maanden.
4 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - In Maastricht is woensdagmiddag 19,3 graden gemeten. Niet eerder werd het op een plek in Nederland zo warm op 25 februari, meldt Weeronline. Het laatste record stamde uit 2019, toen werd 19,1 graden gemeten in Gilze-Rijen.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - FNV is het niet eens met voorstellen waarmee een meerderheid in de Tweede Kamer de ingreep in de AOW wil "verzachten". Volgens de grootste vakbond van Nederland komt het nog steeds neer op een schending van gemaakte afspraken in het pensioenakkoord uit 2019 tussen bonden, werkgevers en de politiek.
5 uur geleden