Opnieuw tientallen schoolmeisjes vergiftigd in Iran
TEHERAN (ANP/AFP) - Tientallen scholieren, voornamelijk meisjes, in verschillende plaatsen in Iran zijn zaterdag getroffen door vergiftigingsverschijnselen. Door wie en waardoor is onbekend. Vermoedelijk gaat het om een soort gas of een giftige substantie, melden Iraanse media. Een aantal is in het ziekenhuis opgenomen.
Sinds november zijn duizenden meisjes in Iran vergiftigd op school. Volgens de autoriteiten moet sprake zijn van gerichte acties, omdat het doelwit in vrijwel alle gevallen meisjesscholen waren. Voor zover bekend zijn er geen doden gevallen.
De meisjes kregen last van onder meer hoofdpijn, benauwdheid, duizeligheid en ademhalingsproblemen. In sommige gevallen vielen ze flauw en moesten ze in het ziekenhuis worden opgenomen.
Commissie
Vrijdag werd bekend dat een commissie die de zaak onderzoekt binnen twee weken met een eindrapport komt. Ayatollah Ali Khamenei heeft verklaard dat de daders zwaar gestraft moeten worden. Verschillende politici vermoeden dat het gaat om een actie van groeperingen die een einde willen maken aan meisjesonderwijs in het strikt islamitische land. Sinds vorige maand zijn er al veel arrestaties verricht.
De vergiftigingen leiden tot nieuwe protesten tegen het regime in Teheran, dat al te maken had met grote onvrede onder de bevolking. Iraniërs houden sinds september grote antiregeringsbetogingen. Die protesten begonnen na de dood van de 22-jarige Mahsa Amini. Zij werd door de moraalpolitie opgepakt omdat ze haar hoofddoek niet de juiste manier zou hebben gedragen en stierf in detentie.
Meer uit Buitenland
TEL AVIV (ANP/DPA/AFP) - De wederopbouw van de Gazastrook zal pas plaatsvinden als het gebied is gedemilitariseerd en Hamas-tunnels zijn vernietigd. Dat verklaarde de Israëlische premier Benjamin Netanyahu, die op een persconferentie ook duidelijk maakte geen Palestijnse staat te zullen toestaan in het kustgebied. Israël houdt volgens de rechtse leider op veiligheidsgebied de controle over Gaza.
30 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump waarschuwt Irak dat het niet zonder gevolgen blijft als Nouri al-Maliki weer premier wordt. Het land kan dan niet langer rekenen op Amerikaanse steun, schreef hij op sociale media.
56 minuten geledenTUCSON (ANP) - In de Amerikaanse grensstaat Arizona is iemand ernstig gewond geraakt na een schietincident waar de grenspolitie bij betrokken was. Dat meldt de lokale politie aan NBC News. In de VS ontstond de afgelopen tijd grote onrust door fatale schietpartijen waarbij federale agenten betrokken waren. Over wat precies is voorgevallen in Pima County bestaat nog onduidelijkheid.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - President Donald Trump heeft beklemtoond dat de minister van Binnenlandse Veiligheid, Kristi Noem, niet aftreedt naar aanleiding van de schietpartij afgelopen weekend in Minneapolis in de staat Minnesota, waarbij een 37-jarige man door federale agenten werd doodgeschoten.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse componist Philip Glass heeft de wereldpremière van zijn nieuwe stuk in het Kennedy Center in Washington geschrapt. Het National Symphony Orchestra zou in juni voor het eerst zijn stuk Symphony No. 15: Lincoln spelen. Maar Glass wil niet dat dit doorgaat nu president Donald Trump het culturele centrum heeft overgenomen.
4 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP) - De Amerikaanse federale autoriteiten beschuldigen twee vrouwen van geweld tegen federale agenten na de dood van Alex Pretti in de staat Minnesota. Ze zouden agenten in de vingers hebben gebeten, berichten lokale en landelijke media als NBC News en de Minnesota Star Tribune. In één geval zou een deel van de vinger zijn afgebeten.
4 uur geledenTEGUCIGALPA (ANP/AFP) - De conservatieve ondernemer en politicus Nasry Juan Asfura Zablah is na de gewonnen presidentsverkiezingen geïnstalleerd als president van Honduras. Asfura werd in zijn campagne geprezen door president Donald Trump.
4 uur geleden