Opnieuw tientallen schoolmeisjes vergiftigd in Iran
TEHERAN (ANP/AFP) - Tientallen scholieren, voornamelijk meisjes, in verschillende plaatsen in Iran zijn zaterdag getroffen door vergiftigingsverschijnselen. Door wie en waardoor is onbekend. Vermoedelijk gaat het om een soort gas of een giftige substantie, melden Iraanse media. Een aantal is in het ziekenhuis opgenomen.
Sinds november zijn duizenden meisjes in Iran vergiftigd op school. Volgens de autoriteiten moet sprake zijn van gerichte acties, omdat het doelwit in vrijwel alle gevallen meisjesscholen waren. Voor zover bekend zijn er geen doden gevallen.
De meisjes kregen last van onder meer hoofdpijn, benauwdheid, duizeligheid en ademhalingsproblemen. In sommige gevallen vielen ze flauw en moesten ze in het ziekenhuis worden opgenomen.
Commissie
Vrijdag werd bekend dat een commissie die de zaak onderzoekt binnen twee weken met een eindrapport komt. Ayatollah Ali Khamenei heeft verklaard dat de daders zwaar gestraft moeten worden. Verschillende politici vermoeden dat het gaat om een actie van groeperingen die een einde willen maken aan meisjesonderwijs in het strikt islamitische land. Sinds vorige maand zijn er al veel arrestaties verricht.
De vergiftigingen leiden tot nieuwe protesten tegen het regime in Teheran, dat al te maken had met grote onvrede onder de bevolking. Iraniërs houden sinds september grote antiregeringsbetogingen. Die protesten begonnen na de dood van de 22-jarige Mahsa Amini. Zij werd door de moraalpolitie opgepakt omdat ze haar hoofddoek niet de juiste manier zou hebben gedragen en stierf in detentie.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Democraat Al Green is opnieuw uit de zaal gehaald tijdens een toespraak van de Amerikaanse president Donald Trump. Green hield tijdens Trumps State of the Union een bord omhoog waarmee hij vermoedelijk protesteerde tegen de racistische video die op Trumps social media was verschenen over de Obama's.
49 minuten geledenLOS ANGELES (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie heeft de Universiteit van Californië in Los Angeles (UCLA) aangeklaagd voor het creëren van een vijandige werkomgeving voor Joodse en Israëlische werknemers. UCLA zou "een oogje hebben dichtgeknepen" voor antisemitisme op de campus tijdens de pro-Palestijnse studentenprotesten.
53 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De State of the Union-toespraak van de Amerikaanse president Donald Trump wordt ook bijgewoond door vrouwen die zakenman Jeffrey Epstein hebben beschuldigd van seksueel misbruik. Ze zijn uitgenodigd door Democraten en zijn uit op gerechtigheid, zei een Democratisch parlementslid voorafgaand aan de speech.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - De politie is klaar met de doorzoekingen in de oude woning van de voormalige Britse prins Andrew, meldt de politie. Wat de doorzoekingen hebben opgeleverd, is nog niet bekend.
6 uur geledenSANTA CRUZ DE TENERIFE (ANP) - Koning Harald van Noorwegen is tijdens zijn vakantie op Tenerife opgenomen in het ziekenhuis. De 89-jarige vorst wordt behandeld aan een infectie en uitdroging, heeft het paleis bekendgemaakt. Zijn toestand "is naar omstandigheden goed".
6 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Een deal tussen Iran en de Verenigde Staten is "binnen bereik, mits diplomatie de prioriteit krijgt". Dat zegt de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi op X. Volgens Araghchi streeft Iran ernaar "in de kortst mogelijke tijd" een "eerlijke en rechtvaardige" deal te sluiten met de VS. Ook herhaalde hij eerdere claims van Iran; het land zou slechts "vreedzame" kerntoepassingen op het oog hebben.
8 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Amerikaanse ambassadeur in Parijs Charles Kushner heeft volgens zijn ambassade een "open en vriendschappelijk" telefoongesprek gevoerd met de Franse minister van Buitenlandse Zaken, Jean-Noël Barrot. Een bron bij de Franse regering zei dat de ambassadeur heeft beloofd zich niet met binnenlandse kwesties te bemoeien. Daarmee lijkt een diplomatieke ruzie gesust.
8 uur geleden