Opnieuw tientallen schoolmeisjes vergiftigd in Iran
TEHERAN (ANP/AFP) - Tientallen scholieren, voornamelijk meisjes, in verschillende plaatsen in Iran zijn zaterdag getroffen door vergiftigingsverschijnselen. Door wie en waardoor is onbekend. Vermoedelijk gaat het om een soort gas of een giftige substantie, melden Iraanse media. Een aantal is in het ziekenhuis opgenomen.
Sinds november zijn duizenden meisjes in Iran vergiftigd op school. Volgens de autoriteiten moet sprake zijn van gerichte acties, omdat het doelwit in vrijwel alle gevallen meisjesscholen waren. Voor zover bekend zijn er geen doden gevallen.
De meisjes kregen last van onder meer hoofdpijn, benauwdheid, duizeligheid en ademhalingsproblemen. In sommige gevallen vielen ze flauw en moesten ze in het ziekenhuis worden opgenomen.
Commissie
Vrijdag werd bekend dat een commissie die de zaak onderzoekt binnen twee weken met een eindrapport komt. Ayatollah Ali Khamenei heeft verklaard dat de daders zwaar gestraft moeten worden. Verschillende politici vermoeden dat het gaat om een actie van groeperingen die een einde willen maken aan meisjesonderwijs in het strikt islamitische land. Sinds vorige maand zijn er al veel arrestaties verricht.
De vergiftigingen leiden tot nieuwe protesten tegen het regime in Teheran, dat al te maken had met grote onvrede onder de bevolking. Iraniërs houden sinds september grote antiregeringsbetogingen. Die protesten begonnen na de dood van de 22-jarige Mahsa Amini. Zij werd door de moraalpolitie opgepakt omdat ze haar hoofddoek niet de juiste manier zou hebben gedragen en stierf in detentie.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Een onderzoekscommissie van het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden heeft videobeelden van de getuigenverklaringen van voormalig president Bill Clinton en zijn vrouw Hillary gepubliceerd. De verklaringen werden vorige week achter gesloten deuren afgelegd voor de commissie.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - Voor het eerst zal Donald Trump als president het jaarlijkse Correspondents' Dinner voor Witte Huis-verslaggevers bijwonen. Daarmee beëindigt hij zijn jarenlange boycot van het evenement.
1 uur geledenBEIROET (ANP/AFP/RTR) - Israël heeft in de nacht van maandag op dinsdag opnieuw aanvallen uitgevoerd op de Libanese hoofdstad Beiroet. Volgens het Israëlische leger waren commandocentra en wapenopslagfaciliteiten van Hezbollah in Beiroet het doelwit.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio zegt te hopen dat het Iraanse volk de regering omver kan werpen. Hij zei ook dat Iran onder de huidige machthebbers een enorm risico vormt.
5 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Een commandant van de Iraanse Revolutionaire Garde heeft herhaald dat de Straat van Hormuz gesloten is. Schepen die toch proberen te passeren, zullen volgens hem in brand worden gestoken, aldus Iraanse media.
6 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse Revolutionaire Garde heeft gezworen wraak te nemen voor de aanval waarbij ayatollah Ali Khamenei werd gedood. "De vijand moet weten dat hun gelukkige dagen voorbij zijn", zei een bevelhebber van de Garde op staatstelevisie. "Ze zullen nergens ter wereld meer veilig zijn, zelfs niet in hun eigen huizen."
7 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse president Masoud Pezeshkian verklaart dat zijn land "niet zal zwijgen of voor misdaden zal zwichten", na wat volgens hem Amerikaanse en Israëlische aanvallen waren op een school en ziekenhuis in Iran. Hij roept de internationale gemeenschap op het geweld te veroordelen.
8 uur geleden