Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Opnieuw tientallen luchtaanvallen Israël op Gaza

Opnieuw tientallen luchtaanvallen Israël op Gaza

TEL AVIV (ANP) - Israël heeft in de nacht van zondag op maandag opnieuw tientallen luchtaanvallen uitgevoerd op de Gazastrook. Palestijnse militanten zouden onder meer raketten hebben afgevuurd op de zuidelijke steden Beër Sjeva en Ashkelon.

Het leger van Israël bevestigt de aanvallen op Twitter. Persbureau AFP meldt dat op verschillende plekken sprake is van stroomstoringen. Volgens het Israëlische leger was een complex van de inlichtingendienst van Hamas een van de doelwitten van de aanvallen.

Israël en militante Palestijnen bestoken elkaar al ongeveer een week. Hamas vuurt doorlopend raketten af en Israël slaat terug met luchtaanvallen. Het gaat om het ernstigste gewapende conflict in het gebied sinds 2014. Alleen zondag al zouden in de Gazastrook zeker 42 Palestijnen zijn omgekomen, onder wie 13 kinderen, waarmee het totaal richting de 200 gaat. Aan Israëlische zijde zijn tien doden gevallen.

De spanningen tussen Israël en de Palestijnen zijn naar nieuwe dieptepunten gedreven door de dreigende uitzetting van gezinnen uit een Arabische wijk in Oost-Jeruzalem. Zij moeten plaatsmaken voor Joodse kolonisten. Het leidde tot felle protesten bij de al-Aqsamoskee en beschietingen over en weer tussen strijders van onder meer de beweging Hamas in Gaza en de Israëlische strijdkrachten.

Meer uit Buitenland

Evacuaties door bosbrand op het Griekse eiland Kreta

IERAPETRA (ANP/RTR) - Op het Griekse eiland Kreta woedt sinds woensdagmiddag een grote bosbrand. Zeker 155 brandweerlieden bestrijden de brand, meldt de Griekse brandweer. Bewoners en toeristen uit vier dorpjes zijn geëvacueerd; ongeveer 3.000 mensen zijn ondergebracht in tijdelijke opvang, aldus lokale autoriteiten.

1 uur geleden
Pentagon denkt atoomprogramma Iran twee jaar te hebben vertraagd

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Iraanse atoomprogramma heeft tot twee jaar vertraging opgelopen door de zware bombardementen vorige maand van de Verenigde Staten. Een woordvoerder van het Amerikaanse ministerie van Defensie heeft dat woensdag gezegd.

9 uur geleden
Israël zegt 'dicht bij akkoord' Gaza te zijn

TEL AVIV (ANP/RTR) - Volgens buitenlandminister Gideon Saar is Israël "dicht bij een akkoord" over een wapenstilstand in Gaza. "We zijn zeer van wil om een akkoord over de gijzelaars en een wapenstilstand te bereiken", aldus de minister op een persconferentie. "We zijn akkoord met alle Amerikaanse voorstellen."

13 uur geleden
Hamas bestudeert voorstel wapenstilstand, nog geen reactie Israël

GAZA (ANP/RTR) - Hamas zegt het nieuwe voorstel voor een wapenstilstand in Gaza te bestuderen. Israël heeft nog geen reactie gegeven op de verklaring van de Amerikaanse president Donald Trump dat Israël "akkoord is met een staakt-het-vuren".

14 uur geleden
Rapper Diddy deels schuldig bevonden door jury

NEW YORK (ANP/RTR) - Rapper Sean 'Diddy' Combs is deels schuldig bevonden in een omvangrijke zedenzaak tegen hem. De jury oordeelde dat de Amerikaanse artiest schuldig is aan twee gevallen van het vervoeren van personen met het oog op prostitutie. De jury achtte hem niet schuldig aan de overige drie aanklachten.

15 uur geleden
Tientallen doden bij overstromingen in Pakistan

ISLAMABAD (ANP/AFP) - Overstromingen in Pakistan hebben tot dusver 64 levens geëist. Er zijn 117 gewonden. Mogelijk lopen die aantallen verder op omdat de zware regens zeker tot zaterdag zullen aanhouden, met waarschijnlijk nieuwe overstromingen tot gevolg, waarschuwt het Pakistaanse weerinstituut.

17 uur geleden
Chinese president Xi slaat voor het eerst BRICS-top over

RIO DE JANEIRO (ANP/DPA) - De Chinese president Xi Jinping reist komend weekend niet af naar Brazilië voor de top van BRICS-landen. Het is voor het eerst sinds hij in 2013 aan de macht kwam dat Xi een jaarlijkse BRICS-top overslaat.

17 uur geleden