Opnieuw te weinig stemmen voor voorzitterschap McCarthy
WASHINGTON (ANP) - De Republikein Kevin McCarthy heeft donderdag weer niet genoeg stemmen gekregen om voorzitter van het Huis van Afgevaardigden te worden. Na zeven keer stemmen is nog steeds niet duidelijk wanneer het Amerikaanse lagerhuis een nieuwe voorzitter krijgt.
Fractieleider McCarthy heeft, als parlementariërs zich niet van stemming onthouden, 218 stemmen nodig om voorzitter te worden. Hij wordt bij elke stemming telkens gesteund door iets meer dan 200 partijgenoten, ongeveer twintig anderen stemmen steeds op anderen. Een van hen stemde donderdag op oud-president Donald Trump, die de Republikeinen eerder opriep om McCarthy te steunen.
De groep dissidenten vindt dat McCarthy niet conservatief genoeg is en denkt dat hij te bereid zou zijn om deals te sluiten met de Democraten, die de dienst uitmaken in de Senaat en het Witte Huis. Ondanks nieuwe concessies is het McCarthy ook donderdag niet gelukt om het voorzitterschap veilig te stellen, terwijl de aanstelling van een voorzitter doorgaans als een formaliteit geldt.
Het Huis is dinsdag voor het eerst in nieuwe samenstelling bijeengekomen. Zonder voorzitter kunnen de parlementariërs niet worden beëdigd. De Republikeinse partij won bij de tussentijdse verkiezingen van vorig jaar meer zetels dan de Democraten. De Democratische partij verenigt zich bij de stemmingen achter hun kandidaat-voorzitter Hakeem Jeffries.
Meer uit Buitenland
ADELANTO (ANP/RTR) - Een Mexicaanse immigrant is overleden in een Amerikaans immigratiedetentiecentrum in Los Angeles, meldde immigratiedienst ICE maandag. De man zou bewusteloos zijn aangetroffen in zijn bed. Het is niet bekend waar hij aan overleed. Volgens een lokale nieuwssite was hij 36 jaar.
54 minuten geledenANKARA (ANP/AFP) - Opnieuw is een Iraanse raket neergehaald die het Turkse luchtruim was binnengedrongen. De ballistische raket werd onschadelijk gemaakt door de NAVO-luchtverdediging in de oostelijke Middellandse Zee, meldt het Turkse ministerie van Nationale Defensie.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA/RTR) - Duitsland en Syrië gaan samenwerken aan de terugkeer van honderdduizenden Syrische vluchtelingen in de komende jaren. Dat kondigden de Duitse bondskanselier Friedrich Merz en de Syrische president Ahmed al-Sharaa aan op een gezamenlijke persconferentie in Berlijn.
2 uur geledenBREST (ANP/AFP) - De Chinese kapitein van een olietanker die vermoedelijk behoort tot de Russische schaduwvloot, is in Frankrijk veroordeeld tot een jaar cel en een geldboete van 150.000 euro. Ook is een arrestatiebevel uitgevaardigd tegen kapitein Chen Zhangjie, die bij verstek werd veroordeeld voor het weigeren van het stilleggen van zijn schip toen hij hiertoe werd bevolen.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Twee Chinese containerschepen zijn door de Straat van Hormuz gevaren, is te zien bij scheepvaartmonitor MarineTraffic. Iran heeft sinds het begin van de oorlog vorige maand slechts enkele schepen doorgelaten en heeft schepen aangevallen die ondanks de blokkade toch probeerden om door te varen.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt om het Iraanse eiland Kharg op te blazen als het regime niet snel een deal met hem sluit. Hij eist op Truth Social dat de Straat van Hormuz onmiddellijk wordt heropend voor de scheepvaart.
4 uur geledenGAZA-STAD (ANP/RTR) - Bij een Israëlische luchtaanval op de Gazastrook zijn zeker drie doden gevallen, meldden de lokale autoriteiten. Ook op de bezette Westelijke Jordaanoever is een persoon gedood door Israëlische militairen.
4 uur geleden