Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Opnieuw te weinig stemmen voor voorzitterschap McCarthy

Opnieuw te weinig stemmen voor voorzitterschap McCarthy

WASHINGTON (ANP) - De Republikein Kevin McCarthy heeft donderdag weer niet genoeg stemmen gekregen om voorzitter van het Huis van Afgevaardigden te worden. Na zeven keer stemmen is nog steeds niet duidelijk wanneer het Amerikaanse lagerhuis een nieuwe voorzitter krijgt.

Fractieleider McCarthy heeft, als parlementariërs zich niet van stemming onthouden, 218 stemmen nodig om voorzitter te worden. Hij wordt bij elke stemming telkens gesteund door iets meer dan 200 partijgenoten, ongeveer twintig anderen stemmen steeds op anderen. Een van hen stemde donderdag op oud-president Donald Trump, die de Republikeinen eerder opriep om McCarthy te steunen.

De groep dissidenten vindt dat McCarthy niet conservatief genoeg is en denkt dat hij te bereid zou zijn om deals te sluiten met de Democraten, die de dienst uitmaken in de Senaat en het Witte Huis. Ondanks nieuwe concessies is het McCarthy ook donderdag niet gelukt om het voorzitterschap veilig te stellen, terwijl de aanstelling van een voorzitter doorgaans als een formaliteit geldt.

Het Huis is dinsdag voor het eerst in nieuwe samenstelling bijeengekomen. Zonder voorzitter kunnen de parlementariërs niet worden beëdigd. De Republikeinse partij won bij de tussentijdse verkiezingen van vorig jaar meer zetels dan de Democraten. De Democratische partij verenigt zich bij de stemmingen achter hun kandidaat-voorzitter Hakeem Jeffries.

Meer uit Buitenland

Israël: vredesplan Trump zal 'vrede en welvaart' brengen

JERUZALEM (ANP/AFP) - Israël zegt dat het vredesplan van de Amerikaanse president Donald Trump "vrede en welvaart" zal brengen. De VN-Veiligheidsraad keurde dat plan maandagavond goed.

39 minuten geleden
Eerste aanklachten in Filipijns corruptieschandaal waterwerken

MANILLA (ANP/AFP) - Filipijnse aanklagers hebben de eerste aanklachten ingediend in een corruptieschandaal rondom de waterwerken in het land. Miljarden euro's zouden verloren zijn gegaan aan ondermaatse projecten voor bescherming tegen overstromingen.

42 minuten geleden
China herhaalt onvrede in gesprek met Japanse topfunctionaris

BEIJING (ANP/AFP/RTR) - China heeft opnieuw "krachtig geprotesteerd" tegen de Taiwan-uitspraken van de Japanse premier Sanae Takaichi. Dit gebeurde in een overleg met een Japanse afgevaardigde, die door Tokio is gestuurd om de diplomatieke ruzie te sussen.

3 uur geleden
Zelensky wil in Turkije onderhandelingen nieuw leven inblazen

KYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky is van plan woensdag naar Turkije te gaan. Hij wil daar de onderhandelingen voor een einde aan de oorlog met Rusland nieuw leven inblazen en zegt oplossingen te hebben ontwikkeld "die we aan onze partners zullen voorstellen".

3 uur geleden
Tienduizenden Slowaken protesteren tegen premier Fico

BRATISLAVA (ANP/DPA) - Tienduizenden Slowaken hebben maandagavond geprotesteerd tegen de regering van de conservatief-nationalistische premier Robert Fico.

4 uur geleden
Trump sluit het zenden van troepen naar Venezuela niet uit

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump sluit het zenden van troepen naar Venezuela niet uit. Dat zei hij maandag in het Witte Huis, aldus The Washington Post.

4 uur geleden
Democraat Larry Summers trekt zich terug om contact met Epstein

WASHINGTON (ANP) - De vooraanstaande Democraat Larry Summers trekt zich terug uit het openbare leven vanwege zijn contact met de overleden zedendelinquent Jeffrey Epstein. Dat schrijft The Washington Post.

4 uur geleden