
Opnieuw te veel mensen in aanmeldcentrum Ter Apel
TER APEL (ANP) - In Ter Apel hebben 2183 mensen de nacht van vrijdag op zaterdag doorgebracht in het aanmeldcentrum voor asielzoekers, laat een woordvoerder van het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) weten. Daarmee overschrijdt het COA voor de 31e keer het toegestane aantal van 2000. Voor iedere keer dat dat gebeurt, moet de asielopvangorganisatie op last van de rechter een dwangsom van 15.000 euro betalen aan de gemeente Westerwolde, waar Ter Apel onder valt. Inmiddels staat de teller op 465.000 euro.
In de nachtopvang in 2e Exloërmond verbleven afgelopen nacht 194 mensen. Die opvanglocatie, waar plek is voor tweehonderd mensen, is nog tot 10 april open. Asielzoekers die er de nacht doorbrengen, gaan overdag weer terug naar het aanmeldcentrum in Ter Apel, iets meer dan 10 kilometer verderop. Na 10 april verhuist de nachtopvang van 2e Exloërmond naar het Drentse Zuidwolde, dat enkele tientallen kilometers verder ligt.
Voor de zogeheten wachtkamer in Expo Assen is nog geen alternatief gevonden. De hal in de Drentse hoofdstad was ook afgelopen nacht helemaal vol, zegt de COA-woordvoerder. In de overlooplocatie is plek voor vijfhonderd ongeregistreerde asielzoekers.
Sinds 9 maart is het aantal asielzoekers dat in Ter Apel de nacht doorbracht niet meer onder de 2000 geweest.
Meer uit Binnenland
SCHIPHOL (ANP) - Een helikopter van de Amerikaanse luchtmacht is woensdagavond aangekomen op Schiphol, ziet een ANP-fotograaf. Mogelijk gaat het om de helikopter die de Amerikaanse president Donald Trump vervoert. Die heet dan, zodra de president erin zit, de Marine One. Het toestel is naar Nederland gebracht door een militair transportvliegtuig.
49 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het besluit van het demissionaire kabinet om mogelijke EU-sancties tegen twee extremistische Israëlische ministers te steunen, kan rekenen op een meerderheid in de Tweede Kamer. Thom van Campen (VVD) zei in een debat in de Kamer woensdag zich achter het beleid van het kabinet te scharen. Volgens hem moet de druk op Israël verder worden opgevoerd.
1 uur geledenRIJSWIJK (ANP) - Oud-staatssecretaris Ingrid Coenradie (Justitie, PVV), toont op een VVD-avond in Rijswijk begrip voor de keuze van VVD-leider Dilan Yeşilgöz om niet meer met de PVV samen te werken. "Het is als eerste aan de kiezer. Maar het is wel gebleken dat de heer Wilders niet uitblinkt in besturen en het nemen van verantwoordelijkheid."
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet laat zich niet lenen voor "chantage" van milieuclub MOB om nieuwe stikstofrechtszaken tegen te gaan. Dat zei landbouwminister Femke Wiersma in een debat over stikstof. NSC en GroenLinks-PvdA willen dat de minister een plan maakt om aan de eisen van MOB te voldoen.
2 uur geledenRILLAND (ANP) - Op snelweg A58 zijn ter hoogte van het Zeeuwse Rilland twee volwassenen en een kind gewond geraakt door een ongeluk. Rond 18.15 uur botsten daar drie auto's op elkaar, meldt de politie. De slachtoffers zijn met spoed naar het ziekenhuis vervoerd. Over hun toestand is niets bekendgemaakt.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De drie politievakbonden en de Centrale Ondernemingsraad uiten in een brief aan de Tweede Kamer hun zorgen over financiële tekorten bij de politie. De organisatie verwacht een tekort van tientallen miljoenen in 2026 dat oploopt tot 300 miljoen euro in 2030, maakte demissionair justitieminister David van Weel (VVD) donderdag bekend.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het demissionaire kabinet kan voorlopig door met het zorgbeleid. De Tweede Kamer heeft woensdag besloten geen enkel groot onderwerp dat met de zorgsector te maken heeft, op pauze te zetten in de aanloop naar verkiezingen en een nieuw kabinet. Alleen een wijziging van de Wet maatschappelijke ondersteuning waardoor gemeenten meer mogelijkheden krijgen een eigen bijdrage van cliënten te vragen, wordt controversieel verklaard. De hele Kamer moet daar volgende week nog officieel over stemmen.
5 uur geleden