Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Opnieuw te veel mensen in aanmeldcentrum Ter Apel

Opnieuw te veel mensen in aanmeldcentrum Ter Apel

TER APEL (ANP) - In het aanmeldcentrum in Ter Apel hebben opnieuw meer dan het maximaal toegestane aantal van 2000 asielzoekers de nacht doorgebracht. In de nacht van dinsdag op woensdag ging het om 2211 mensen, meldt een woordvoerder van het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA).

Het is daarmee de 28e keer dat het COA de gemeente Westerwolde een dwangsom van 15.000 euro moet betalen. De eerste twee dagen na het ingaan van het maximum waren er ook te veel mensen, daarna een paar dagen niet en inmiddels was de nacht van dinsdag op woensdag de 26e op rij dat het aantal erboven zat. Het is daarnaast de derde keer dat het aantal boven de 2200 uitkwam.

Door een uitspraak van de rechter moet het COA per dag dat het maximum van 2000 wordt overschreden een dwangsom van 15.000 euro betalen aan de gemeente Westerwolde, waar Ter Apel onder valt. Met de overschrijding van de nacht van dinsdag op woensdag erbij, komt het bedrag dat het COA tot nu toe aan de gemeente moet overmaken uit op 420.000. De dwangsommen kunnen oplopen tot een maximumbedrag van 1,5 miljoen euro.

Niet alleen in Ter Apel is het al tijden te druk, ook de wachtkamer in Expo Assen is nog steeds overvol. Deze wachtkamer, die eigenlijk bedoeld is voor maximaal vijfhonderd ongeregistreerde asielzoekers, had maandag al moeten sluiten, maar omdat deze mensen vooralsnog nergens naartoe kunnen is dat nog niet gelukt. Volgens een woordvoerder van het COA zitten er nu zelfs bijna zeshonderd mensen in deze wachtkamer. "We zijn naarstig op zoek naar plekken in het hele land, maar vooralsnog is er geen alternatief voor de Expo Assen."

Meer uit Binnenland

Roemeen opvolger Eickhout als covoorzitter Groenen EU-parlement

STRAATSBURG (ANP) - De Roemeense Europarlementariër Nicolae Ștefănuță is de opvolger van Bas Eickhout als covoorzitter van de Groenen in het Europees Parlement. De Nederlandse Eickhout stopte in mei als Europarlementariër na zeventien jaar. Hij was een van de bekendste Nederlandse gezichten in het Europees Parlement.

8 minuten geleden
Helmonder vast voor woningbrand Eindhoven waarbij gewonde viel

HORST (ANP) - Een aanhoudingseenheid van de politie heeft dinsdag een 26-jarige Helmonder aangehouden voor een brand in 2020 in Eindhoven waarbij een jongen zwaargewond raakte. De politie kon de verdachte in het Limburgse Horst aanhouden na nieuw ontvangen informatie.

2 uur geleden
Schietpartij centrum Rotterdam, politie zoekt schutter en doelwit

ROTTERDAM (ANP) - Op de Nieuwstraat in het centrum van Rotterdam is dinsdag rond 17.45 uur geschoten. De schutter is in een auto gestapt en weggereden in de richting van treinstation Blaak, meldt een woordvoerder van de politie. Het mogelijke doelwit is ook weggekomen. De politie is naar beiden op zoek.

2 uur geleden
Nederland werkt aan levering extra munitie voor F-16's Oekraïne

DEN HAAG (ANP) - Nederland kijkt naar de levering van extra munitie voor de boordkanonnen van Oekraïnes F-16's, zegt het ministerie van Defensie. Daarmee kunnen de gevechtsvliegtuigen Russische drones en kruisraketten neerhalen.

2 uur geleden
Het Hogeland stuurt COA waarschuwingsbrief over azc Uithuizen

UITHUIZEN (ANP) - In een waarschuwingsbrief aan het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) verzoekt de Groningse gemeente Het Hogeland om de noodopvanglocatie in Uithuizen te beëindigen. De gemeente geeft het COA een "hersteltermijn" van drie maanden, meldt zij dinsdag.

4 uur geleden
Kamer wil constructie voor ontwijken erfbelasting aanpakken

DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer wil niet dat kleine spaarders en beleggers de rekening betalen voor de beoogde hervorming van de belasting op inkomsten uit vermogen (box 3). Een ruime meerderheid vraagt het kabinet om in ieder geval naar de erf- en schenkbelasting te kijken als alternatieve dekking. Ook de regeringspartijen D66 en CDA steunen die oproep, zeer tegen de zin van coalitiepartner VVD.

4 uur geleden
OM: 16-jarig slachtoffer moest naam Zoro kerven in eigen lichaam

ROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie verdenkt de 20-jarige Mohammed H. uit Purmerend ervan dat hij een 16-jarig meisje in Rotterdam heeft mishandeld door haar online onder druk te zetten en op te dragen zichzelf te snijden. Volgens het OM moest het slachtoffer tussen 30 april en 10 juli met een scherp voorwerp de naam Zoro in haar lichaam kerven, waardoor ze littekens opliep.

4 uur geleden