Opnieuw te veel mensen in aanmeldcentrum Ter Apel
TER APEL (ANP) - In het aanmeldcentrum in Ter Apel hebben opnieuw meer dan het maximaal toegestane aantal van 2000 asielzoekers de nacht doorgebracht. In de nacht van dinsdag op woensdag ging het om 2211 mensen, meldt een woordvoerder van het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA).
Het is daarmee de 28e keer dat het COA de gemeente Westerwolde een dwangsom van 15.000 euro moet betalen. De eerste twee dagen na het ingaan van het maximum waren er ook te veel mensen, daarna een paar dagen niet en inmiddels was de nacht van dinsdag op woensdag de 26e op rij dat het aantal erboven zat. Het is daarnaast de derde keer dat het aantal boven de 2200 uitkwam.
Door een uitspraak van de rechter moet het COA per dag dat het maximum van 2000 wordt overschreden een dwangsom van 15.000 euro betalen aan de gemeente Westerwolde, waar Ter Apel onder valt. Met de overschrijding van de nacht van dinsdag op woensdag erbij, komt het bedrag dat het COA tot nu toe aan de gemeente moet overmaken uit op 420.000. De dwangsommen kunnen oplopen tot een maximumbedrag van 1,5 miljoen euro.
Niet alleen in Ter Apel is het al tijden te druk, ook de wachtkamer in Expo Assen is nog steeds overvol. Deze wachtkamer, die eigenlijk bedoeld is voor maximaal vijfhonderd ongeregistreerde asielzoekers, had maandag al moeten sluiten, maar omdat deze mensen vooralsnog nergens naartoe kunnen is dat nog niet gelukt. Volgens een woordvoerder van het COA zitten er nu zelfs bijna zeshonderd mensen in deze wachtkamer. "We zijn naarstig op zoek naar plekken in het hele land, maar vooralsnog is er geen alternatief voor de Expo Assen."
Meer uit Binnenland
GRONINGEN (ANP) - Bewoners van het aardbevingsgebied in Groningen zijn nog steeds erg kritisch op de langdurige operatie om hun huizen te herstellen of versterken. Door de complexiteit en onzekerheid van het jarenlange proces ervaren mensen stress en frustratie, waardoor ze onder meer fysieke en mentale gezondheidsklachten hebben. Ook het vertrouwen in de overheid neemt niet echt toe.
30 minuten geledenDEN BOSCH (ANP) - Steeds meer huishoudens willen overstappen naar een nieuwe energieleverancier. Dat komt naar voren uit de Nationale Benchmark Energieleveranciers van onderzoeksbureau Multiscope. Volgens de onderzoekers betreft het 1,7 miljoen huishoudens.
1 uur geledenHOOFDDORP (ANP) - Bij een steekpartij in Hoofddorp is woensdagavond een dode gevallen, meldt de politie in een bericht op X. Volgens de politie hebben hulpdiensten nog geprobeerd het slachtoffer te redden, "maar dit mocht helaas niet meer baten".
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken) is "graag bereid" om te kijken naar de mogelijkheid om landen stapsgewijs lid te laten worden van de Europese Unie. De buitenlandminister wil hiervoor optrekken met Duitsland en Frankrijk. "Het moet wel realistisch en uitvoerbaar zijn", voegt de CDA-bewindsman toe in een debat in de Tweede Kamer.
10 uur geledenMIAMI (ANP) - Koning Willem-Alexander zegt dat hij de Amerikaanse president Donald Trump duidelijk heeft gemaakt "dat we het op fundamentele punten oneens zijn". Het gesprek tijdens het diner in het Witte Huis was volgens Willem-Alexander "open, eerlijk en met respect". De koning beklemtoonde ook dat "je niet verder in de wereld komt als je alleen praat met mensen met wie je het eens bent."
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Belastingdienst is recent gestuit op een datakluis met 64 miljoen bestanden die niet zijn onderzocht toen de parlementaire enquêtecommissie in het kader van de toeslagenaffaire verzocht om informatie. Dat meldden staatssecretarissen Eelco Eerenberg (Financiën, D66) en Sandra Palmen (Toeslagen, partijloos). De dataverzameling is in 2019 apart gezet en wordt nu onderzocht.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal datalekmeldingen bij de Autoriteit Persoonsgegevens naar aanleiding van de cyberaanval bij ChipSoft is opgelopen naar 66. Een van die meldingen is van ChipSoft zelf, laat een woordvoerder van de AP weten.
12 uur geleden