Opnieuw te veel mensen in aanmeldcentrum Ter Apel
TER APEL (ANP) - In het aanmeldcentrum in Ter Apel hebben opnieuw meer dan het maximaal toegestane aantal van 2000 asielzoekers de nacht doorgebracht. In de nacht van dinsdag op woensdag ging het om 2211 mensen, meldt een woordvoerder van het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA).
Het is daarmee de 28e keer dat het COA de gemeente Westerwolde een dwangsom van 15.000 euro moet betalen. De eerste twee dagen na het ingaan van het maximum waren er ook te veel mensen, daarna een paar dagen niet en inmiddels was de nacht van dinsdag op woensdag de 26e op rij dat het aantal erboven zat. Het is daarnaast de derde keer dat het aantal boven de 2200 uitkwam.
Door een uitspraak van de rechter moet het COA per dag dat het maximum van 2000 wordt overschreden een dwangsom van 15.000 euro betalen aan de gemeente Westerwolde, waar Ter Apel onder valt. Met de overschrijding van de nacht van dinsdag op woensdag erbij, komt het bedrag dat het COA tot nu toe aan de gemeente moet overmaken uit op 420.000. De dwangsommen kunnen oplopen tot een maximumbedrag van 1,5 miljoen euro.
Niet alleen in Ter Apel is het al tijden te druk, ook de wachtkamer in Expo Assen is nog steeds overvol. Deze wachtkamer, die eigenlijk bedoeld is voor maximaal vijfhonderd ongeregistreerde asielzoekers, had maandag al moeten sluiten, maar omdat deze mensen vooralsnog nergens naartoe kunnen is dat nog niet gelukt. Volgens een woordvoerder van het COA zitten er nu zelfs bijna zeshonderd mensen in deze wachtkamer. "We zijn naarstig op zoek naar plekken in het hele land, maar vooralsnog is er geen alternatief voor de Expo Assen."
Meer uit Binnenland
ARNHEM (ANP) - De inzet van de buitenlandse brandweerdiensten is niet meer nodig bij het bestrijden van de natuurbranden. Dat laten minister David van Weel van Justitie en Veiligheid en voorzitter Hein van der Loo van het Interregionaal Beleidsteam (IRBT) weten.
2 uur geledenBUDEL (ANP) - De brandweer gaat bij het bestrijden van de natuurbrand bij Weert en Budel over op een andere tactiek. Er worden daar nu voor het eerst twee zogenoemde handcrews ingezet, meldt de brandweer. Dat zijn specialistische brandweerteams die met handgereedschap de brand tegengaan op plekken waar blusvoertuigen niet kunnen komen.
3 uur geledenOIRSCHOT (ANP) - In de buurt van Oirschot is zaterdagmiddag opnieuw vuur waargenomen in een natuurgebied waar eerder ook al brand heeft gewoed. Dat meldt de veiligheidsregio van Zuidoost-Brabant.
5 uur geledenDEN HAAG/ATHENE (ANP) - De Nederlandse ambassade in Griekenland heeft consulaire bijstand verleend aan drie Nederlandse deelnemers aan de Global Sumud Flotilla, de burgervloot met hulpgoederen voor Gaza. Dat laat het ministerie van Buitenlandse Zaken weten.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De voormalige televisiepresentator en politicus Carlo Strijk is op 59-jarige leeftijd overleden. Dat laat Niels Jens Uitvaartzorg weten aan het ANP namens de familie. Strijk overleed afgelopen week in zijn slaap.
8 uur geleden'T HARDE (ANP) - De brandweer heeft het sein brand meester gegeven voor de grote natuurbrand in 't Harde. Dat meldt de Veiligheidsregio Noord- en Oost-Gelderland.
11 uur geledenHOUTEN (ANP) - Het warme en droge weer van de afgelopen dagen maakt in het weekend plaats voor fris en regenachtig lenteweer. Op zowel dodenherdenking als Bevrijdingsdag is het fris, met op maandag temperaturen tussen de 14 tot 16 graden. Op Bevrijdingsdag wordt het niet warmer dan 12 tot 16 graden.
12 uur geleden