Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Opnieuw te veel mensen in aanmeldcentrum Ter Apel

Opnieuw te veel mensen in aanmeldcentrum Ter Apel

TER APEL (ANP) - In het aanmeldcentrum in Ter Apel hebben opnieuw meer dan het maximaal toegestane aantal van 2000 asielzoekers de nacht doorgebracht. In de nacht van dinsdag op woensdag ging het om 2211 mensen, meldt een woordvoerder van het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA).

Het is daarmee de 28e keer dat het COA de gemeente Westerwolde een dwangsom van 15.000 euro moet betalen. De eerste twee dagen na het ingaan van het maximum waren er ook te veel mensen, daarna een paar dagen niet en inmiddels was de nacht van dinsdag op woensdag de 26e op rij dat het aantal erboven zat. Het is daarnaast de derde keer dat het aantal boven de 2200 uitkwam.

Door een uitspraak van de rechter moet het COA per dag dat het maximum van 2000 wordt overschreden een dwangsom van 15.000 euro betalen aan de gemeente Westerwolde, waar Ter Apel onder valt. Met de overschrijding van de nacht van dinsdag op woensdag erbij, komt het bedrag dat het COA tot nu toe aan de gemeente moet overmaken uit op 420.000. De dwangsommen kunnen oplopen tot een maximumbedrag van 1,5 miljoen euro.

Niet alleen in Ter Apel is het al tijden te druk, ook de wachtkamer in Expo Assen is nog steeds overvol. Deze wachtkamer, die eigenlijk bedoeld is voor maximaal vijfhonderd ongeregistreerde asielzoekers, had maandag al moeten sluiten, maar omdat deze mensen vooralsnog nergens naartoe kunnen is dat nog niet gelukt. Volgens een woordvoerder van het COA zitten er nu zelfs bijna zeshonderd mensen in deze wachtkamer. "We zijn naarstig op zoek naar plekken in het hele land, maar vooralsnog is er geen alternatief voor de Expo Assen."

Meer uit Binnenland

62 procent jongeren voelt dat mening niet meetelt bij gemeenten

DEN HAAG (ANP) - Van kinderen en jongeren tussen de 10 en 18 jaar heeft 62 procent het gevoel dat hun mening niet meetelt bij de gemeente, wijst een peiling van UNICEF Nederland onder meer dan duizend kinderen uit. Dit terwijl 72 procent van de kinderen graag hun mening zou willen inbrengen bij de gemeente.

3 uur geleden
Meer meldingen van vermoedelijke misstanden op werkvloer in 2025

DEN HAAG (ANP) - Meer mensen deden vorig jaar melding van vermoedens van misstanden op de werkvloer, meldt het Huis voor Klokkenluiders (HvK). Er werden bijna 700 aanvragen voor advies ingediend, het hoogste aantal sinds de oprichting van het adviespunt in 2016. In 2024 waren het er nog 467. Bijna alle klokkenluiders zeggen dat ze na melding benadeeld worden, hoewel dat wettelijk verboden is.

7 uur geleden
Tweede vlucht met gestrande Nederlanders geland op Schiphol

SCHIPHOL (ANP) - Op Schiphol is maandagavond een tweede groep gestrande Nederlanders uit het Midden-Oosten aangekomen. De vlucht van TUI uit Hurghada (Egypte) landde even na 22.20 uur. De reizigers aan boord waren eerst met een vliegtuig van Defensie opgehaald uit Muscat, de hoofdstad van Oman.

9 uur geleden
Arts Rijnstate verwekte zeker 16 donorkinderen met eigen zaad

ARNHEM (ANP) - De gynaecoloog van het Rijnstate die in de jaren zeventig en tachtig zijn eigen sperma gebruikte als donorzaad heeft zeker zestien donorkinderen verwekt. Dat meldt het Arnhemse ziekenhuis maandag op basis van onafhankelijk onderzoek naar de manier waarop in het verleden met donorzaad is omgegaan. De bekentenis van de voormalige arts was daarvoor de aanleiding. De man, die werkte in de kliniek van het Elisabeth Gasthuis dat later samen met twee andere ziekenhuizen Rijnstate werd, heeft een erfelijke ziekte.

9 uur geleden
Claudia de Breij doet Oudejaarsconference 2026

HILVERSUM (ANP) - Claudia de Breij doet in 2026 opnieuw de Oudejaarsconference. Het wordt de vierde keer dat de cabaretière op oudejaarsavond op NPO 1 terugblikt op het voorbije jaar.

9 uur geleden
Frenna en Sef belangrijkste winnaars Edison Pop

LEUSDEN (ANP) - Frenna en Sef zijn maandag de belangrijkste winnaars geworden van de Edison Pop 2026. Zij kregen in het AFAS Theater in Leusden de prijzen voor respectievelijk beste single (ZAZAA) en beste album (lieve monsters). DI-RECT kreeg de Edison Oeuvreprijs en Samuel Welten viel tweemaal in de prijzen.

10 uur geleden
Weer dichte mist in noordwesten, hinder voor verkeer

DE BILT (ANP) - In het Waddengebied, Friesland en in de kop van Noord-Holland komt dichte mist voor. Het zicht kan minder dan 200 meter zijn, meldt het KNMI. Het verkeer kan hier hinder van ondervinden.

10 uur geleden