Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Opnieuw te veel asielzoekers in aanmeldcentrum Ter Apel

Opnieuw te veel asielzoekers in aanmeldcentrum Ter Apel

TER APEL (ANP) - Opnieuw hebben meer dan de maximaal toegestane tweeduizend asielzoekers de nacht doorgebracht in het aanmeldcentrum in Ter Apel. Een woordvoerder van het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) laat weten dat er in de nacht van zaterdag op zondag 2145 mensen verbleven in het aanmeldcentrum.

Daarmee is het bedrag dat het COA de gemeente Westerwolde moet betalen aan dwangsommen, opgelopen tot 270.000 euro. Door een rechterlijke uitspraak moet het COA de gemeente Westerwolde, waar Ter Apel onder valt, elke dag dat het maximumaantal van tweeduizend asielzoekers wordt overschreden, een dwangsom van 15.000 euro betalen. De nacht van zaterdag op zondag werd dat aantal van maximaal tweeduizend asielzoekers in het aanmeldcentrum in Ter Apel voor de achttiende keer overschreden.

In de overlooplocatie in 2e Exloërmond sliepen net als de twee nachten ervoor tweehonderd mensen. Maandag opent een overlooplocatie in het WTC in Leeuwarden, waar maximaal 250 nieuwe asielzoekers terechtkunnen die nog niet kunnen worden opgevangen in het aanmeldcentrum in Ter Apel.

Meer uit Binnenland

Vader krijgt tbs met dwangverpleging voor doden zoon Gianny-Davey

GRONINGEN (ANP) - De rechtbank in Groningen heeft tbs met dwangverpleging opgelegd aan Curtly E. (46) uit Groningen voor het doodsteken van zijn 12-jarige zoon Gianny-Davey op 29 december vorig jaar. E. handelde in een psychose en was volledig ontoerekeningsvatbaar, oordeelt de rechtbank.

1 uur geleden
Nederland vraagt met 15 EU-landen om Europese regels voor e-steps

DEN HAAG (ANP) - Maak Europese regels voor kleine voertuigen zoals e-steps. Die oproep doet demissionair minister Robert Tieman (Infrastructuur en Waterstaat) donderdag in een overleg met EU-ministers. Zijn verklaring wordt gesteund door vijftien andere landen waaronder Duitsland, Polen en België.

2 uur geleden
Tweede Kamer binnenkort in debat over strafbaarheid illegaliteit

DEN HAAG (ANP) - Binnenkort gaat de Tweede Kamer in debat over het plan om een illegaal verblijf in Nederland strafbaar te stellen. Aan het begin van de zomer leidde het tot veel discussie toen de PVV dit wilde toevoegen aan een nieuwe strenge asielwet, en een Kamermeerderheid daarmee instemde. Het debat gaat over een aanpassing die demissionair asielminister David van Weel (VVD) voorstelt om tegemoet te komen aan de zorgen hierover.

2 uur geleden
Wilders ziet geen aanknopingspunten voor steun aan D66 en CDA

DEN HAAG (ANP) - Geert Wilders ziet "in geen enkel geval" voor zich dat de PVV steun zal verlenen aan een kabinet met D66 en CDA op basis van hun formatiestuk. Hij heeft geen goed woord over voor de plannen die de twee partijen dinsdag bekendmaakten.

2 uur geleden
Drie verdachten in soevereinenproces willen op vrije voeten komen

LEEUWARDEN (ANP) - Drie verdachten in een grote zaak die draait om een groep veronderstelde soevereinen hebben donderdag de rechtbank in Leeuwarden gevraagd of zij hun proces in vrijheid mogen afwachten. Het Friese trio maakt volgens het Openbaar Ministerie deel uit van een netwerk dat een anti-institutioneel gedachtegoed aanhangt en vanuit die overtuiging aanslagen wilde plegen. De verdachten ontkennen.

3 uur geleden
Yeşilgöz blijft erbij: VVD wil alleen in 'centrumrechts' kabinet

DEN HAAG (ANP) - VVD-leider Dilan Yeşilgöz blijft erbij dat zij alleen in een "centrumrechts" kabinet stapt en ze blijft GroenLinks-PvdA uitsluiten. "Dat gaat niet veranderen", zei ze na afloop van een gesprek met informateur Sybrand Buma. Ze zei dat samenwerking met die partij "op basis van de inhoud" niet mogelijk zou zijn. Ook zou het niet voldoen aan de wens van "de kiezer".

3 uur geleden
Programmamakers kritisch over bezuinigingen publieke omroep

HILVERSUM (ANP) - De Dutch Directors Guild (DDG) en Netwerk Scenarioschrijvers, die opkomen voor de belangen van filmmakers, scenarioschrijvers en regisseurs, vinden dat de NPO "onevenredig bezuinigt op kunst en cultuur". Dat laat DDG-voorzitter Mark Winkler weten aan het ANP.

3 uur geleden