Opnieuw tbs-verlenging voor man die Sybine Jansons (13) doodde
UTRECHT (ANP) - De tbs-maatregel van de man die in 2001 is veroordeeld voor het doden van de 13-jarige Sybine Jansons en het verkrachten van twee vrouwen is opnieuw verlengd met twee jaar, meldt de rechtbank in Utrecht. Verschillende klinieken hebben behandelpogingen ondernomen, maar er is een "plafond bereikt" in het leervermogen van de nu 61-jarige Martin C. De kans dat hij opnieuw de fout ingaat als de tbs-maatregel wordt beëindigd, wordt als hoog ingeschat.
Sybine verdween op 19 januari 1999 in de buurt van haar woonplaats Maarn in de provincie Utrecht. Haar lichaam werd ruim een maand later teruggevonden in een vaart bij Breukelen. C. kwam in beeld als verdachte nadat hij was opgepakt voor twee gewelddadige verkrachtingen, gepleegd in de zomer van dat jaar. Hij was al eerder veroordeeld voor ernstige zedendelicten.
De man zit nu op een zogenoemde ‘longstay-afdeling’. Er wordt niet actief gezocht naar behandelmethoden, de focus ligt op kwaliteit van leven. "Uitzicht op begeleide verloven of andere vormen van ‘vrijheid’ is er op dit moment niet." Het lukt C. volgens deskundigen niet om "maatschappelijk verantwoorde vaardigheden te ontwikkelen".
De advocaat van de man had zich niet verzet tegen een verlenging van de tbs-maatregel, maar wel was gevraagd om een zogeheten zorgconferentie te organiseren. Daarin zou moeten worden gekeken waarom de tbs-behandeling niet goed loopt. Maar de rechtbank vindt zo’n zorgconferentie "nu niet voor de hand liggen. Er is dan ook geen aanleiding om af te wijken van de route die de kliniek voorstelt: eerst zorgen voor stabilisatie en incidentvrij functioneren en dan opnieuw bekijken of er behandelmogelijkheden zijn".
Meer uit Binnenland
DE BILT (ANP) - Wegens mogelijke gladheid door sneeuwval is ook voor de provincies Flevoland en Noord-Holland code geel afgegeven door het KNMI. De sneeuwbuien trekken van het zuiden van het land richting het noorden. Code geel was al gegeven voor Utrecht, Gelderland, Limburg, Noord-Brabant en Zuid-Holland en geldt vanaf de nacht tot het begin van de donderdagmiddag.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Persoonsgegevens (AP) wil weten waarom de Technische Universiteit Delft de namen van klimaatactivisten heeft doorgegeven aan de politie. De privacytoezichthouder heeft de universiteit en de politie om uitleg gevraagd. Dat bevestigt de waakhond na een bericht van het Hoger Onderwijs Persbureau.
5 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - De Provinciale Staten van Friesland steunen het plan om het schaatstoernooi bij de Olympische Spelen in 2030 naar schaatsstadion Thialf te halen. De Friese politiek nam een voorstel aan dat het provinciebestuur oproept de lobby voor Thialf breed te ondersteunen. Ook staan de Staten open voor een financiële bijdrage vanuit de provincie.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De rechtbank in Amsterdam heeft woensdag een 26-jarige man, verdacht van het leveren van het wapen waarmee rapper Bigidagoe is doodgeschoten, op vrije voeten gesteld. Dinsdag eiste het Openbaar Ministerie nog tien jaar gevangenisstraf tegen de man. De advocaat van de verdachte, Willem van Vliet, bevestigt een bericht van Crimesite over de vrijlating.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - NS heeft het afgelopen weekend ongeveer 200.000 mensen van en naar carnavalssteden vervoerd, volgens de vervoerder ongeveer evenveel als vorig jaar. Zij veroorzaakten wel meer viezigheid dan vorig jaar.
6 uur geledenBILTHOVEN (ANP) - Meer mensen gaan met griepachtige klachten naar de huisarts, en daardoor houdt de epidemie aan. Die begon vorige week.
7 uur geledenARNHEM (ANP) - Een 31-jarige man uit Arnhem is woensdag veroordeeld tot een gevangenisstraf van achttien jaar voor de moord op zijn ex-vrouw in april vorig jaar. Het Openbaar Ministerie had twintig jaar geëist.
8 uur geleden