
Opnieuw synagoge in Sydney beklad met antisemitische graffiti
SYDNEY (ANP/RTR) - Opnieuw is in de Australische stad Sydney een synagoge beklad met antisemitische graffiti. Nadat vrijdag al een Joods gebedshuis in de voorstad Allawah was beklad met swastika's en de leus 'Hitler on top', was het doelwit zaterdag een synagoge in de stadswijk Newtown.
Ook een huis in het oosten van Sydney, een belangrijke ontmoetingsplaats van de Joodse gemeenschap in de stad, werd beklad met antisemitische graffiti, aldus de politie. Zij onderzoekt bovendien nog enkele aanstootgevende leuzen op een straatposter in de buitenwijk Marrickville.
De bekladding van de twee synagogen dit weekend vormt een nieuwe stap binnen een hele reeks antisemitische incidenten in Australië het afgelopen jaar. Meerdere gebouwen en auto's in Sydney werden al beklad met graffiti. En er was brandstichting in een synagoge in Melbourne, een daad die de politie als terrorisme heeft bestempeld.
Het aantal antisemitische en islamofobe incidenten in Australië is toegenomen sinds Hamas Israël in oktober 2023 aanviel en Israël de oorlog in Gaza begon. Sommige Joodse organisaties vinden dat de Australische regering niet voldoende actie onderneemt.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP/AFP) - Israël is bereid om tijdens een tijdelijk bestand te onderhandelen over een permanent staakt-het-vuren in Gaza. Voorwaarde is wel dat Hamas wordt gedemilitariseerd, zei de Israëlische premier Benjamin Netanyahu.
4 uur geledenRAFAH (ANP/RTR) - Een team van de Verenigde Naties heeft woensdag voor het eerst in 130 dagen weer een lading brandstof kunnen leveren aan de Gazastrook. Het gaat om 75.000 liter en volgens woordvoerder Stéphane Dujarric is dat slechts een fractie van wat de Palestijnse bevolking in Gaza nodig heeft.
6 uur geledenAMMAN (ANP) - Vanuit Jordanië en de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) zijn tientallen trucks met hulpgoederen de Gazastrook binnengebracht. Dit gebeurde woensdag in opdracht van de Jordaanse koning Abdullah en sjeik Mohammed bin Zayed al-Nahyan, meldden staatspersbureaus Petra en WAM.
7 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De originele Birkin-tas is door veilinghuis Sotheby's in Parijs geveild voor ruim 8,5 miljoen euro. Het gaat om een prototype van de handtas uit 1985 die werd ontworpen voor de Brits-Franse actrice en zangeres Jane Birkin.
8 uur geledenROME (ANP/DPA/RTR) - Duitsland is bereid om Patriot-systemen voor Oekraïne te kopen, als de Verenigde Staten daarvoor toestemming geven. Bondskanselier Friedrich Merz zei dat hij daar vorige week nog over heeft gesproken met de Amerikaanse president Donald Trump. Een besluit over de geavanceerde luchtverdedigingssystemen is nog niet genomen.
9 uur geledenGENÈVE (ANP) - De mensenrechtenchef van de Verenigde Naties wil dat Amerikaanse sancties tegen speciaal rapporteur Francesca Albanese meteen worden teruggedraaid. "Zelfs bij grote meningsverschillen zouden VN-lidstaten inhoudelijk en constructief met elkaar in gesprek moeten gaan, in plaats van hun toevlucht te nemen tot strafmaatregelen", zegt Hoge Commissaris voor de Mensenrechten Volker Türk in een verklaring.
10 uur geledenKUALA LUMPUR (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, Marco Rubio, heeft zijn Russische ambtgenoot Sergej Lavrov verteld dat president Donald Trump "teleurgesteld en gefrustreerd" is over het gebrek aan voortgang in het vredesproces tussen Rusland en Oekraïne. "Hopelijk krijgen we de komende dagen meer duidelijkheid over wat het Russische standpunt is en wat hun prioriteiten zijn", zei Rubio na afloop van het gesprek. "Maar het gaat duidelijk moeizaam, zoals jullie allemaal hebben kunnen zien."
10 uur geleden