Opnieuw succes veldrijdster Alvarado in wereldbeker
NAMEN (ANP) - Veldrijdster Ceylin del Carmen Alvarado heeft haar derde wereldbekerzege van het seizoen geboekt. De Rotterdamse van Alpecin-Deceuninck was duidelijk de beste in de cross van Namen en vergrootte daarmee haar voorsprong in het klassement.
Achter haar sprintte landgenote Puck Pieterse nog net naar de tweede plek. Met een balende Lucinda Brand als derde werd het opnieuw een volledig Nederlands podium.
Fem van Empel, zaterdag winnares van de cross van Herentals, had zich afgemeld. Ze had nog wat last van een eerdere val tijdens een trainingsstage en was bovendien licht verkouden.
Voorsprong
Alvarado zag meteen na de start de Italiaanse Sara Casasola bergop de leiding nemen, maar denderde er op het parcours rond de Citadel al snel voorbij. Ze had gezien dat voorname concurrentes als Pieterse en Brand problemen hadden in de eerste ronde. "Maar dat ik zo makkelijk een voorsprong kreeg had ik niet verwacht. Ik heb een vermoeiende week achter de rug en was er daarom zaterdag ook niet bij in Herentals", vertelde de winnares in het flashinterview na de race.
Met Pieterse en Brand, tussen 2018 en 2021 vier keer op rij winnares in Namen, kreeg ze naar eigen zeggen "twee hardrijders" achter zich aan. Maar de voorsprong kwam eigenlijk nooit in gevaar. "Het is de eerste keer dat ik hier win. Dat dagje extra rust heeft me wellicht geholpen, maar ik heb ook een bijna foutloze wedstrijd gereden."
Brand (34) mopperde met name over de ruimte die ze de dertien jaar jongere Pieterse had geboden om nog te passeren. "Stom, dat mag me zeker op mijn leeftijd niet gebeuren." Brand staat na acht wedstrijden tweede in de wereldbekerstand, op ruime afstand van Alvarado.
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Louis Hollaar heeft de 1500 meter op het Nederlands kampioenschap allround gewonnen. Met een tijd van 1.46,65 was hij 0,18 seconde sneller dan klassementsleider Marcel Bosker. Remco Stam werd derde op ruim een seconde van Hollaar.
6 minuten geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Gioya Lancee heeft haar leidende positie op het NK allround verstevigd door de 1500 meter te winnen. Ze was in een persoonlijk record van 1.55,83 de snelste. Jade Groenewoud werd tweede in 1.57,60, voor Meike Veen (1.57,88).
1 uur geledenBURIRAM (ANP/AFP) - Motorcoureur Marco Bezzecchi heeft zondag de Grote Prijs van Thailand gewonnen. De race op het circuit van Buriram was de eerste van het seizoen in de MotoGP. De 27-jarige Italiaan startte op pole en gaf de leiding niet uit handen. Bezzecchi eindigde vorig seizoen als derde in de eindstand van het wereldkampioenschap.
2 uur geledenTOKIO (ANP) - De Ethiopische atleet Tadese Takele heeft in de nacht van zaterdag op zondag zijn titel op de stadsmarathon van Tokio geprolongeerd. Hij klopte twee Keniaanse atleten op de streep en eindigde in een tijd van 2 uur, 3 minuten en 37 seconden. Daarmee was hij 14 seconden langzamer dan een jaar geleden. De overwinningen in Tokio waren de eerste twee grote marathonzeges in zijn carrière.
3 uur geledenARNHEM (ANP/DPA) - Het schaatspak van olympisch kampioene Jutta Leerdam is geveild voor 195.000 euro. Dat is te zien op de website van veilingaanbieder MatchWornShirt. De opbrengst gaat naar IJsvereniging Pijnacker, de jeugdclub van de kampioene op de 1000 meter in Milaan.
16 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting heeft haar leiding op de NK sprint in Heerenveen uitgebouwd met de winst op de eerste 1000 meter. De 28-jarige Schulting was eerder op zaterdag ook al de beste op de eerste 500 meter.
19 uur geledenNINOVE (ANP) - Mathieu van der Poel heeft bij zijn debuut in de Omloop Het Nieuwsblad direct overtuigend gewonnen. De oud-wereldkampioen van Alpecin-Premier Tech, die in de openingskoers van het Belgische voorjaar zijn rentree op de weg beleefde, maakte het verschil op de Muur van Geraardsbergen. In de resterende 16 kilometer soleerde de 31-jarige Nederlander onbedreigd naar de finish in Ninove.
20 uur geleden