Opnieuw streep door plan voor woningbouw bij Schiphol
DEN HAAG (ANP) - Het bestemmingsplan voor de bouw van 700 woningen in de wijk Schuilhoeve bij Schiphol is door de Raad van State vernietigd. De gemeente Haarlemmermeer heeft niet genoeg kunnen aantonen dat daar "een aanvaardbaar woon- en leefklimaat" kan worden gerealiseerd, is het oordeel. De bewoners zouden last kunnen hebben van geluidsoverlast, onder meer door het proefdraaien van vliegtuigen.
De Raad van State zegt het belang van het bouwen van woningen te begrijpen, maar toekomstige bewoners moeten er wel prettig kunnen wonen. Het vernietigde bestemmingsplan gaf hiervoor niet genoeg zekerheid. Volgens de bestuursrechter zijn de onderzoeken die Haarlemmermeer naar de geluidsoverlast liet doen niet betrouwbaar genoeg.
KLM ging tegen het bestemmingsplan van de gemeente in beroep. Het bedrijf vreesde onder meer dat de woningen in de weg zouden staan voor het proefdraaien van vliegtuigen. Dit zorgt voor veel lawaai. Het staat de gemeente vrij een nieuw bestemmingsplan voor de bouw van woningen in die wijk te maken.
Het is niet de eerste keer dat de Raad van State zich buigt over een bestemmingsplan dat woningbouw mogelijk moet maken in diezelfde wijk. Al in april 2014 vernietigde zij een eerder bestemmingsplan van de gemeenteraad van Haarlemmermeer. In het nieuwe bestemmingsplan zag de afdeling bestuursrechtspraak in 2020 gebreken. Haarlemmermeer kreeg de kans deze te herstellen, maar dat is dus niet voldoende gelukt.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het aantal minderjarige drugsuithalers is de afgelopen jaren sterk gestegen. Waar in 2020 nog 1 procent van de aangehouden uithalers minderjarig was, lag dat aandeel vorig jaar op ruim 22 procent. Dat meldt het CBS op basis van onderzoek van de Zeehavenpolitie.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De hoofdrijbaan van de A16 bij Rotterdam is ook in noordelijke richting weer open voor verkeer. Eerder in de nacht vonden op dat deel van de weg nog herstelwerkzaamheden plaats, nadat donderdagmiddag een vrachtwagen vlam had gevat.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De huurprijzen op de vrije markt zijn in de eerste drie maanden van dit jaar harder gestegen dan de prijzen voor koopwoningen. Dat stellen woningplatforms Huurwoningen.nl en Pararius na een analyse.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie heeft een man aangehouden op verdenking van meerdere brandstichtingen in Den Haag. De branden werden allemaal gesticht in hetzelfde gebied in het zuidwesten van de stad.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het systeem dat het Nederlandse spoor beveiligt, is sneller aan vervanging toe dan gedacht. Delen van het systeem zijn tussen 2035 en 2040 aan vervanging toe, schrijft staatssecretaris Annet Bertram (Infrastructuur, CDA) aan de Tweede Kamer. De haast om over te stappen op het nieuwe Europese spoorbeveiligingssysteem ERTMS is daarmee gegroeid.
14 uur geledenHAARLEM (ANP) - Het Openbaar Ministerie wil dat een inmiddels 18-jarige man uit Heemskerk zeker zes maanden de cel in gaat voor poging tot doodslag in vereniging en openlijke geweldpleging in Beverwijk. Die misdrijven zou hij hebben gepleegd in september met jongeren uit Beverwijk, rond een langer lopend conflict met jongeren uit Haarlem. Volgens het OM heeft hij bekend betrokken te zijn.
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Mediabedrijf Talpa moet Yvonne Coldeweijer blijven doorbetalen in het conflict over de beƫindiging van een overeenkomst voor een televisieprogramma dat uiteindelijk niet doorging. Dat heeft de voorzieningenrechter in Amsterdam bepaald.
15 uur geleden