Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Opnieuw stemming over vakbond bij distributiecentrum Amazon

Opnieuw stemming over vakbond bij distributiecentrum Amazon

BESSEMER (ANP/BLOOMBERG) - Bij een distributiecentrum van webwinkelconcern Amazon in de Amerikaanse staat Alabama wordt in februari opnieuw gestemd over het oprichten van een vakbondsafdeling. De stemming zal per post plaatsvinden. Dat heeft onafhankelijk agentschap National Labor Relations Board bepaald in een zaak die was aangespannen om de stemming.

Het distributiecentrum in Alabama is een van meerdere Amazon-locaties waar wordt geprobeerd vakbondsafdelingen op te richten. In Alabama probeert vakbond Retail, Wholesale and Department Store Union (RWDSU) dat. Vorig jaar moest een eerdere stemming opnieuw gehouden worden omdat RWDSU protest tegen de uitkomst had aangetekend.

Amazon zou toen de stemming gedwarsboomd hebben door een tent met antivakbondsleuzen neer te zetten om een speciale brievenbus heen waarin medewerkers hun stemformulier konden deponeren. Verscheidene werknemers gaven aan door die tent het gevoel te hebben dat het bedrijf ze in de gaten hield.

Slechte werkomstandigheden

De verkiezing kreeg wereldwijd veel aandacht omdat Amazon tegelijkertijd ook in het nieuws was vanwege slechte werkomstandigheden in distributiecentra en bij de bezorging van bestellingen. Amazon heeft altijd volgehouden geen toegang te hebben gehad tot de inhoud van de brievenbus. Amazon zei destijds in beroep te gaan tegen het protest van de vakbond.

Zo'n twee derde van de stemmers was tegen de vakbondsafdeling. Het is allerminst zeker of er alsnog een vakbondsafdeling komt. Medewerkers van Amazon in Alabama hebben betere secundaire arbeidsvoorwaarden dan in duurdere steden zoals New York. Ook wordt verwacht dat Amazon stevig campagne zal voeren tegen de vakbond. Die vreest dat de nieuwe stemming niet eerlijk zal verlopen.

Meer uit Financieel

Toyota profiteert van grote vraag naar hybride auto's, meer omzet

TOKIO (ANP/BLOOMBERG) - Het Japanse autoconcern Toyota heeft het afgelopen kwartaal een hogere omzet geboekt en zijn nettowinst flink opgevoerd. De grootste autofabrikant ter wereld, waaronder ook de automerken Lexus en Daihatsu vallen, had dat onder meer te danken aan hogere verkopen van hybride voertuigen en kostenbesparingen.

1 uur geleden
Rabobank kondigt grote investeringen in AI aan

UTRECHT (ANP) - Rabobank gaat komende drie jaar tot 2 miljard euro investeren in het versterken van zijn IT en datasystemen. Daarmee wil de bank het gebruik van kunstmatige intelligentie (AI) opschalen, heeft het financiële concern aangekondigd bij de presentatie van zijn halfjaarcijfers. Dat kan op termijn ook banen kosten bij de bank, al gaat het dan naar verwachting niet om hele grote aantallen.

1 uur geleden
Webwinkel Zalando verlaagt groeiverwachting voor 2026

BERLIJN (ANP) - Webwinkelconcern Zalando heeft de verwachting voor de omzetgroei in 2026 verlaagd. Ook de vooruitzichten voor de bedrijfswinst dit jaar werden aangepast bij de publicatie van de resultaten over het tweede kwartaal.

1 uur geleden
Fors meer winst voor olieconcern Saudi Aramco

RIYAD (ANP) - Het Saudische staatsolieconcern Saudi Aramco heeft in het tweede kwartaal een flink hogere winst behaald door de sterk gestegen olieprijzen door de Iranoorlog en de blokkade van de Straat van Hormuz. Saudi Aramco omzeilt die blokkade door olie te transporteren via een pijplijn naar de Rode Zee.

2 uur geleden
Winst Lufthansa keldert door brandstofkosten en stakingen

FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - Hoge brandstofkosten door de oorlog in het Midden-Oosten en stakingen hebben het afgelopen kwartaal een negatieve impact gehad op de financiële resultaten van Lufthansa. Het Duitse luchtvaartconcern zag de winst kelderen.

2 uur geleden
Vastgoedjournaal komt onder een dak met Cobouw en Distrifood

ZEIST (ANP) - VMN media heeft Vastgoedjournaal overgenomen. Daardoor komt het vastgoedvakblad onder een dak met andere vakmedia, waaronder Vastgoedmarkt, Cobouw, Distrifood en Misset Horeca.

2 uur geleden
ING: iets meer nieuwe huizen opgeleverd in 2026 en 2027

AMSTERDAM (ANP) - Het aantal opgeleverde nieuwbouwwoningen zal dit en volgend jaar maar licht stijgen, verwacht ING Research. De woningbouw profiteert van het oplopende aantal bouwvergunningen, maar stikstofbeperkingen, personeelstekort, te weinig capaciteit op het volle stroomnet en hoge bouwkosten blijven de productie remmen.

6 uur geleden