Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Opnieuw stemming over vakbond bij distributiecentrum Amazon

Opnieuw stemming over vakbond bij distributiecentrum Amazon

BESSEMER (ANP/BLOOMBERG) - Bij een distributiecentrum van webwinkelconcern Amazon in de Amerikaanse staat Alabama wordt in februari opnieuw gestemd over het oprichten van een vakbondsafdeling. De stemming zal per post plaatsvinden. Dat heeft onafhankelijk agentschap National Labor Relations Board bepaald in een zaak die was aangespannen om de stemming.

Het distributiecentrum in Alabama is een van meerdere Amazon-locaties waar wordt geprobeerd vakbondsafdelingen op te richten. In Alabama probeert vakbond Retail, Wholesale and Department Store Union (RWDSU) dat. Vorig jaar moest een eerdere stemming opnieuw gehouden worden omdat RWDSU protest tegen de uitkomst had aangetekend.

Amazon zou toen de stemming gedwarsboomd hebben door een tent met antivakbondsleuzen neer te zetten om een speciale brievenbus heen waarin medewerkers hun stemformulier konden deponeren. Verscheidene werknemers gaven aan door die tent het gevoel te hebben dat het bedrijf ze in de gaten hield.

Slechte werkomstandigheden

De verkiezing kreeg wereldwijd veel aandacht omdat Amazon tegelijkertijd ook in het nieuws was vanwege slechte werkomstandigheden in distributiecentra en bij de bezorging van bestellingen. Amazon heeft altijd volgehouden geen toegang te hebben gehad tot de inhoud van de brievenbus. Amazon zei destijds in beroep te gaan tegen het protest van de vakbond.

Zo'n twee derde van de stemmers was tegen de vakbondsafdeling. Het is allerminst zeker of er alsnog een vakbondsafdeling komt. Medewerkers van Amazon in Alabama hebben betere secundaire arbeidsvoorwaarden dan in duurdere steden zoals New York. Ook wordt verwacht dat Amazon stevig campagne zal voeren tegen de vakbond. Die vreest dat de nieuwe stemming niet eerlijk zal verlopen.

Meer uit Financieel

Amerikaanse waakhond en 22 staten klagen Amazon aan om misleiding

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse mededingingsautoriteit FTC en 22 staten hebben Amazon maandag aangeklaagd. Ze beschuldigen het tech- en webwinkelconcern van misleidende en oneerlijke praktijken, waarmee het bedrijf in het geheim de prijzen van zijn onlineveilingen voor zoekadvertenties heeft opgedreven.

26 minuten geleden
AEX sluit met verlies, SBM Offshore winnaar op het Damrak

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is maandag met verlies gesloten. Beleggers vrezen voor een escalatie van het geweld in het Midden-Oosten na nieuwe aanvallen van de Verenigde Staten op Iran, waarna Iran een vergeldingsaanval uitvoerde. SBM Offshore profiteerde van de hogere olieprijzen en was de grootste stijger bij de hoofdfondsen. Het aandeel steeg 2,9 procent.

4 uur geleden
Decathlon wil positie in Franse bergen verbeteren via Sport 2000

VILLENEUVE D'ASCQ (ANP/RTR) - De Franse sportwinkelketen Decathlon wil zijn aanwezigheid in Franse skigebieden verhogen. Daarvoor is het van plan een belang van 50 procent te nemen in branchegenoot Sport 2000 France, eigendom van Céraclès Coopérative, maakten beide bedrijven bekend.

5 uur geleden
Wall Street daalt na oplopende spanningen in Midden-Oosten

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn maandag met kleine verliezen begonnen. Beleggers bleven voorzichtig na de Amerikaanse aanvallen op Iraanse raketlanceerinstallaties bij de Straat van Hormuz. Als vergelding voerde Iran een aanval met raketten en drones uit op Amerikaanse luchtmachtbases in Jordanië. De olieprijzen liepen door de vrees voor een nieuwe escalatie van het geweld in het Midden-Oosten flink op.

6 uur geleden
Industrie VS gaat veel meer afweer tegen ballistische raket maken

ARLINGTON (ANP) - De Amerikaanse fabrikanten van de schaarse verdedigingswapens tegen Ruslands snelste raketten gaan de productie verveelvoudigen. Ze gaan de komende jaren drie keer zoveel Patriot- en vier keer zoveel THAAD-onderscheppingsraketten maken, hebben ze met het Amerikaanse ministerie van Defensie afgesproken.

6 uur geleden
Lichte stijging inflatie in Duitsland in augustus

WIESBADEN (ANP) - De inflatie in Duitsland is in augustus licht gestegen naar 2,9 procent op jaarbasis, van 2,8 procent in juli. Dat meldt het Duitse federale statistiekbureau Destatis op basis van een voorlopige schatting. Daarmee wordt het weer wat waarschijnlijker dat de Europese Centrale Bank (ECB) binnenkort met een renteverhoging komt.

7 uur geleden
Waterstanden Rijn in Duitsland flink gestegen door regen

KAUB (ANP/RTR) - De waterstanden van de Rijn in Duitsland zijn na recente regenval flink gestegen. Dat meldt de Duitse binnenvaartbeheerder WSV. Het waterpeil bij Kaub, een belangrijk knelpunt in de rivier, is maandag gestegen tot zo'n 72 centimeter. Maar binnenvaartschepen worden nog steeds minder vol beladen en het peil dreigt weer te zakken.

8 uur geleden