Opnieuw stemming over vakbond bij distributiecentrum Amazon
BESSEMER (ANP/BLOOMBERG) - Bij een distributiecentrum van webwinkelconcern Amazon in de Amerikaanse staat Alabama wordt in februari opnieuw gestemd over het oprichten van een vakbondsafdeling. De stemming zal per post plaatsvinden. Dat heeft onafhankelijk agentschap National Labor Relations Board bepaald in een zaak die was aangespannen om de stemming.
Het distributiecentrum in Alabama is een van meerdere Amazon-locaties waar wordt geprobeerd vakbondsafdelingen op te richten. In Alabama probeert vakbond Retail, Wholesale and Department Store Union (RWDSU) dat. Vorig jaar moest een eerdere stemming opnieuw gehouden worden omdat RWDSU protest tegen de uitkomst had aangetekend.
Amazon zou toen de stemming gedwarsboomd hebben door een tent met antivakbondsleuzen neer te zetten om een speciale brievenbus heen waarin medewerkers hun stemformulier konden deponeren. Verscheidene werknemers gaven aan door die tent het gevoel te hebben dat het bedrijf ze in de gaten hield.
Slechte werkomstandigheden
De verkiezing kreeg wereldwijd veel aandacht omdat Amazon tegelijkertijd ook in het nieuws was vanwege slechte werkomstandigheden in distributiecentra en bij de bezorging van bestellingen. Amazon heeft altijd volgehouden geen toegang te hebben gehad tot de inhoud van de brievenbus. Amazon zei destijds in beroep te gaan tegen het protest van de vakbond.
Zo'n twee derde van de stemmers was tegen de vakbondsafdeling. Het is allerminst zeker of er alsnog een vakbondsafdeling komt. Medewerkers van Amazon in Alabama hebben betere secundaire arbeidsvoorwaarden dan in duurdere steden zoals New York. Ook wordt verwacht dat Amazon stevig campagne zal voeren tegen de vakbond. Die vreest dat de nieuwe stemming niet eerlijk zal verlopen.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met duidelijke verliezen gesloten. Beleggers hadden zorgen over oplopende energieprijzen, inflatie en stijgende rentes. Die werden ingegeven door oplopende spanningen tussen de Verenigde Staten en Iran. Nieuwe Amerikaanse aanvallen op Iraanse doelen deden het sentiment gedurende de handelssessie weinig goeds.
22 minuten geledenAMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De Europese gasprijs is tot het hoogste niveau sinds 2023 gestegen. Op energiemarkten reageren handelaren op de toegenomen spanningen tussen Iran en de Verenigde Staten. Nieuwe gevechten hebben een einde gemaakt aan de hoop op een snelle opening van de Straat van Hormuz, een zeestraat die erg belangrijk is voor de wereldhandel in energie.
57 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Door de schorsing van een belangrijke controleur voor bouwprojecten moeten veel bouwwerkzaamheden worden stilgelegd. Daarvoor waarschuwt de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG). De belangenorganisatie voor gemeenten schat in dat mogelijk tot 1300 projecten stil komen te liggen.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De prijs voor benzine in Nederland bereikt woensdag een recordhoogte, verwacht consumentencollectief UnitedConsumers. Door de opgelopen spanningen tussen Iran en de Verenigde Staten vervliegt de hoop dat de Straat van Hormuz snel open kan. Die zeestraat is belangrijk voor olie en brandstoffen uit de Golfregio, maar wordt sinds het begin van de Iranoorlog zo goed als geblokkeerd door Iran.
2 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Actiecamerafabrikant GoPro fuseert met het Amerikaanse fotonicabedrijf Starman Optical. Daarmee wordt GoPro gered van een dreigend faillissement.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is dinsdag met een verlies gesloten, waarbij zorgen over oplopende olieprijzen, inflatie en rentes overheersten. Ook op andere Europese beurzen daalden de belangrijkste graadmeters.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De financiële positie van pensioenfondsen is in augustus verder verbeterd. Daarbij profiteerden ze vooral van de gestegen rente, meldt financieel dienstverlener Aon. Dit is gunstig voor de tientallen pensioenfondsen die volgend jaar overgaan naar het nieuwe pensioenstelsel. Er valt dan ook meer te verdelen op het moment van de overgang, legt Aon-bestuurder Frank Driessen uit.
5 uur geleden