
Opnieuw stakingen bij Tata Steel in IJmuiden
IJMUIDEN (ANP) - Werknemers van Tata Steel in IJmuiden staken opnieuw, heeft vakbond FNV laten weten. De verladers, die containers met erts en rollen blik vullen die daarna per trein en boot naar andere fabrieken gaan, hebben om 06.00 uur het werk neergelegd. Sinds 07.00 uur staken ook de medewerkers in de magazijnen.
De staking bij de verladers duurt zeker tot 14.00 uur als de ochtenddienst erop zit. Volgens FNV-bestuurder Roel Berghuis is de oproep tot staken ook naar de medewerkers van de late dienst uitgegaan, maar wordt pas later duidelijk of die ook het werk neerleggen. De staking van de magazijnmedewerkers duurt tot 15.00 uur. Zij leveren alleen materialen uit als er anders veiligheidsproblemen ontstaan.
Het personeel van Tata voert sinds woensdag actie tegen de dreigende reorganisatie waarbij honderden banen verloren gaan. Daarbij werd afgetrapt door werknemers die verantwoordelijk zijn voor de toevoer van grondstoffen naar de hoogovens, die daardoor stil kwamen te liggen. Ook worden stiptheidsacties gehouden.
Behalve de dreigende reorganisatie is het personeel boos over het vertrek van topman Theo Henrar van Tata Steel Nederland, dat door hen wordt gezien als ontslag van de directeur. Bovendien menen ze dat ze onterecht opdraaien voor de verliezen van met name de Engelse vestiging van Tata.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP) - De deadline voor Amerikaanse invoerheffingen op producten uit China wordt met nog eens 90 dagen uitgesteld. De Amerikaanse president Donald Trump heeft maandag een presidentieel besluit daartoe ondertekend. China stemt daarmee in. De nieuwe deadline is 10 november. Tot die tijd blijven de huidige heffingen over en weer gelden.
53 minuten geledenUTRECHT (ANP) - In de thuiszorg, kinderopvang en ziekenhuizen werken de afgelopen tijd steeds minder zzp'ers. Dat stelt de Kamer van Koophandel (KVK) op basis van nieuwe cijfers. De afname heeft te maken met de handhaving van regels tegen schijnzelfstandigheid sinds begin dit jaar, waarna Brancheorganisatie Kinderopvang bijvoorbeeld afraadde om nog met zzp'ers te blijven werken.
54 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Beleggers op Wall Street verzilverden maandag een deel van hun winsten, na de koersstijgingen van afgelopen vrijdag. Zij deden het voorzichtig aan in aanloop naar twee belangrijke Amerikaanse inflatiecijfers op dinsdag en donderdag, die van invloed zijn op het rentebeleid van de Federal Reserve. Een hogere inflatie kan de opmars van de aandelenmarkten afremmen.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft een presidentieel besluit ondertekend waarmee de deadline voor de invoerheffingen op China met nog eens 90 dagen wordt uitgesteld, meldt de Amerikaanse nieuwszender CNBC.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump voert geen extra heffingen in op de import van goud. "Goud krijgt geen invoerheffing!", schreef hij op sociale media, zonder verdere details te geven.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - IT-bedrijf Centric ziet af van de overname van het failliete Groupcard, een bedrijf dat voor gemeenten tegoedpassen zoals stadspassen regelde. Volgens het bedrijf zijn onder meer de financiƫle risico's te groot. "Om die reden ziet Centric zich genoodzaakt af te zien van de overname van het platform", aldus de onderneming.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Europese beleggers hebben het maandag rustig aan gedaan in afwachting van duidelijkheid over de importheffingen tussen de Verenigde Staten en China. Dinsdag verlopen de tijdelijke afspraken in de handelsoorlog tussen de twee grootmachten en er is nog niets officieel bekendgemaakt over het vervolg daarvan.
12 uur geleden