Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Opnieuw staking bij Tata Steel

Opnieuw staking bij Tata Steel

IJMUIDEN (ANP) - Er wordt woensdag opnieuw gestaakt bij de staalfabriek van Tata Steel in IJmuiden. Volgens bestuurder Roel Berghuis van vakbond FNV gaat het om werknemers van de locomotief die stalen plakken vervoert naar de warmbandwalserij. Het werk werd afgelopen nacht neergelegd en de actie zal de gehele dag duren.

Berghuis spreekt van een vitale plek bij de productieprocessen bij Tata in IJmuiden. Het personeel voert al weken acties uit angst voor een ophanden zijnde reorganisatie. Daarbij verdwijnen mogelijk duizend banen. Ook het ontslag van Theo Henrar als directeur van Tata Steel Nederland, die pal stond voor de Nederlandse belangen, leidde tot woede.

Dinsdag vond nog een gesprek plaats tussen FNV, de directie van Tata Steel Nederland en een lid van de directie van Tata Steel Europe. Dit leidde niet tot een doorbraak. Volgens FNV liet het staalbedrijf alleen weten meer tijd nodig te hebben om op de eisen te kunnen reageren. Donderdag wordt opnieuw gepraat.

Een woordvoerder van Tata Steel Nederland verklaarde dat de staking bij de locomotief die de stalen plakken vervoert een zware logistieke verstoring veroorzaakt bij het bedrijf, maar niet gelijk zorgt voor het volledig stilvallen van de fabriek omdat er voorraden liggen bij de walserij. De plakken kunnen tijdelijk worden opgeslagen.

Meer uit Financieel

FT: verzekeraars trekken premies fors op voor schepen bij Iran

LONDEN (ANP) - Verzekeraars hebben scheepseigenaren zaterdag laten weten dat ze polissen zullen annuleren en de premies fors zullen optrekken voor schepen die door de Golf van Oman en de Straat van Hormuz varen, nadat de VS en Israël Iran aanvielen. Dat meldt de Financial Times.

1 uur geleden
Bijna 300 TUI-reizigers zitten vast in Midden-Oosten

RIJSWIJK (ANP) - Reisconcern TUI heeft bijna driehonderd reizigers vastzitten in het Midden-Oosten, waar het nu erg onrustig is door de Amerikaanse en Israëlische aanvallen op Iran. De organisatie is bezig om te kijken hoe het deze reizigers zo snel mogelijk terug naar Nederland kan krijgen, laat het bedrijf zaterdagavond weten.

1 uur geleden
Straat van Hormuz vrijwel leeg na sluitingsmeldingen aan schepen

TEHERAN (ANP/RTR/AFP) - De Straat van Hormuz, de ingang van de olierijke Perzische Golf, is zaterdag zo goed als leeggeraakt na oproepen van Iraanse autoriteiten aan schepen om niet meer door de zeestraat te varen. Dat blijkt uit gegevens van de site MarineTraffic, waar de locatie van schepen wereldwijd te volgen is. Aan weerszijden van de belangrijke vaarroute hopen de wachtende schepen zich op.

3 uur geleden
Bron: Iran verbiedt schepen Straat van Hormuz te gebruiken

TEHERAN (ANP/RTR) - Schepen mogen van Iran de belangrijke waterweg Straat van Hormuz niet gebruiken. Dat zegt een bron binnen de EU-marinemissie Aspides tegen persbureau Reuters.

4 uur geleden
Trump-regering wil rechtszaken over importheffingen uitstellen

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering van president Donald Trump kampt met meer dan 2000 rechtszaken van bedrijven die door hen betaalde invoerheffingen terugbetaald willen krijgen. Dat heeft persbureau Bloomberg becijferd. De rechtszaken hangen samen met de recente uitspraak van het Hooggerechtshof, waarbij een groot deel van Trumps tarieven onwettig verklaard werd. De regering probeert de rechtszaken voorlopig op de lange baan te schuiven.

4 uur geleden
In opspraak geraakte Zwitserse bank MBaer wordt opgeheven

ZÜRICH (ANP/BLOOMBERG) - De in opspraak geraakte Zwitserse bank MBaer Merchant Bank wordt opgeheven. Eerder deze week besloot het Amerikaanse ministerie van Financiën de bank al toegang tot het Amerikaanse financiële systeem te ontzeggen. Inmiddels heeft de financiële toezichthouder van Zwitserland laten weten dat de bank zich niet aan de regels heeft gehouden en moet worden geliquideerd.

5 uur geleden
Meerdere olietankers mijden Straat van Hormuz, ziet Bloomberg

NEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Meerdere grote olietankers lijken zaterdag de Straat van Hormuz, de ingang van de olierijke Perzische Golf, te mijden. Dat meldt persbureau Bloomberg. Dit lijkt te maken te hebben met de vrees dat de straat bij de militaire acties rond Iran kan worden betrokken. Als deze situatie aanhoudt, zou dit grote gevolgen kunnen hebben voor de olie- en gasprijzen.

6 uur geleden