Opnieuw staking bij Tata Steel
IJMUIDEN (ANP) - Er wordt woensdag opnieuw gestaakt bij de staalfabriek van Tata Steel in IJmuiden. Volgens bestuurder Roel Berghuis van vakbond FNV gaat het om werknemers van de locomotief die stalen plakken vervoert naar de warmbandwalserij. Het werk werd afgelopen nacht neergelegd en de actie zal de gehele dag duren.
Berghuis spreekt van een vitale plek bij de productieprocessen bij Tata in IJmuiden. Het personeel voert al weken acties uit angst voor een ophanden zijnde reorganisatie. Daarbij verdwijnen mogelijk duizend banen. Ook het ontslag van Theo Henrar als directeur van Tata Steel Nederland, die pal stond voor de Nederlandse belangen, leidde tot woede.
Dinsdag vond nog een gesprek plaats tussen FNV, de directie van Tata Steel Nederland en een lid van de directie van Tata Steel Europe. Dit leidde niet tot een doorbraak. Volgens FNV liet het staalbedrijf alleen weten meer tijd nodig te hebben om op de eisen te kunnen reageren. Donderdag wordt opnieuw gepraat.
Een woordvoerder van Tata Steel Nederland verklaarde dat de staking bij de locomotief die de stalen plakken vervoert een zware logistieke verstoring veroorzaakt bij het bedrijf, maar niet gelijk zorgt voor het volledig stilvallen van de fabriek omdat er voorraden liggen bij de walserij. De plakken kunnen tijdelijk worden opgeslagen.
Meer uit Financieel
KEULEN (ANP) - Het aantal mensen in Europa dat lid is van sportscholen is vorig jaar toegenomen. Het totale aantal leden in Europa bedraagt nu 75,5 miljoen. Het Nederlandse Basic-Fit is de grootste fitnessketen van Europa. Dat blijkt uit het rapport van European Health & Fitness Market 2025 van branchevereniging EuropeActive.
35 minuten geledenSINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - De rijstprijzen in Azië zijn vorige week het sterkst gestegen in meer dan twee jaar. Dat komt door zorgen over de bevoorrading, omdat brandstof en kunstmest fors duurder werden door de oorlog in het Midden-Oosten.
36 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Een EU-app voor leeftijdsverificatie is "technisch klaar voor gebruik" en "binnenkort beschikbaar voor burgers", zei de voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen woensdag. Met de app kan een website of een app de leeftijd van bezoekers verifiëren, "zoals winkels om een leeftijdsbewijs vragen bij het kopen van alcohol", zei ze.
1 uur geledenOSLO (ANP/BLOOMBERG) - De waarde van de olie-export van Noorwegen is in maart naar een recordniveau gestegen, aangejaagd door de sterk gestegen olieprijzen vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Noorwegen is een belangrijke exporteur van ruwe olie naar Europa.
1 uur geledenVELDHOVEN (ANP) - Mogelijke nieuwe exportcontroles behoren tot de grootste punten van zorg van ASML, zei financieel topman Roger Dassen in een toelichting op de kwartaalcijfers. Hij verwees naar een nieuw wetsvoorstel dat congresleden in de Verenigde Staten onlangs hebben ingediend over beperkingen voor de export van technologie naar China.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De reguliere postbezorging blijft in handen van PostNL. Twee andere bedrijven hadden aangeboden de zogenoemde universele postdienst (UPD) over te nemen, maar hun verzoek om daar een selectieprocedure voor te starten, is afgewezen. Zij hebben daartegen geen bezwaar gemaakt, meldt minister Heleen Herbert (Economische Zaken, CDA) aan de Tweede Kamer.
1 uur geledenANTWERPEN (ANP/BELGA) - In de haven van Antwerpen worden voor de zesde dag op rij schepen en kaaien gereinigd, nadat vorige week zware stookolie in het water terechtkwam bij het tanken van een schip. Zondag komt de Schelde hoger te staan door springtij en zullen de gevolgen voor de natuur pas echt zichtbaar worden.
1 uur geleden