Opnieuw staking bij Tata Steel
IJMUIDEN (ANP) - Er wordt woensdag opnieuw gestaakt bij de staalfabriek van Tata Steel in IJmuiden. Volgens bestuurder Roel Berghuis van vakbond FNV gaat het om werknemers van de locomotief die stalen plakken vervoert naar de warmbandwalserij. Het werk werd afgelopen nacht neergelegd en de actie zal de gehele dag duren.
Berghuis spreekt van een vitale plek bij de productieprocessen bij Tata in IJmuiden. Het personeel voert al weken acties uit angst voor een ophanden zijnde reorganisatie. Daarbij verdwijnen mogelijk duizend banen. Ook het ontslag van Theo Henrar als directeur van Tata Steel Nederland, die pal stond voor de Nederlandse belangen, leidde tot woede.
Dinsdag vond nog een gesprek plaats tussen FNV, de directie van Tata Steel Nederland en een lid van de directie van Tata Steel Europe. Dit leidde niet tot een doorbraak. Volgens FNV liet het staalbedrijf alleen weten meer tijd nodig te hebben om op de eisen te kunnen reageren. Donderdag wordt opnieuw gepraat.
Een woordvoerder van Tata Steel Nederland verklaarde dat de staking bij de locomotief die de stalen plakken vervoert een zware logistieke verstoring veroorzaakt bij het bedrijf, maar niet gelijk zorgt voor het volledig stilvallen van de fabriek omdat er voorraden liggen bij de walserij. De plakken kunnen tijdelijk worden opgeslagen.
Meer uit Financieel
SANTA CLARA (ANP) - Nvidia, de belangrijkste ontwikkelaar van chips voor toepassingen rond kunstmatige intelligentie (AI), heeft in het afgelopen kwartaal opnieuw recordresultaten behaald door de grote vraag naar zijn chips voor AI-datacenters. Volgens het bedrijf werd een omzet in de boeken gezet van 81,6 miljard dollar. Dat is een stijging van 85 procent vergeleken met een jaar eerder.
34 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met flinke winsten de handel uitgegaan, geholpen door een sterke daling van de olieprijzen. AI-chipconcern Nvidia stond bij de stijgers op Wall Street in aanloop naar de kwartaalcijfers die na het slot worden gepubliceerd.
50 minuten geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI, het moederbedrijf van ChatGPT, gaat snel een aanvraag indienen voor een beursgang in New York. Dat melden bronnen aan The Wall Street Journal. Dat zou binnen enkele dagen of weken kunnen gebeuren en mogelijk zelfs al komende vrijdag, aldus de zakenkrant.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een flinke plus gesloten, waarbij een nieuw slotrecord werd bereikt. De chipfondsen ASMI, Besi en ASML stonden bij de sterkste stijgers in de hoofdgraadmeter. De olieprijzen gingen juist flink omlaag.
5 uur geledenSEJONG (ANP/AFP/RTR) - De vakbond bij het Zuid-Koreaanse technologieconcern Samsung Electronics heeft een geplande staking tot nader order uitgesteld. Tienduizenden werknemers van Samsung dreigden te staken uit onvrede over het uitblijven van een deal over hogere bonussen. Maar volgens de bond is nu een voorlopige deal gesloten na arbitrage van de minister van Arbeid in het conflict.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ASN Bank wil zijn aandeel in de hypotheekmarkt verdubbelen. Volgens topman Roland Boekhout kan het financiƫle concern dat voor elkaar krijgen door ervoor te zorgen dat een hypotheekaanvraag "appeltje-eitje" is bij de bank.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse beurzen gingen woensdag hoger van start, geholpen door meevallende bedrijfsresultaten en een daling van de olieprijs. Beleggers kijken vooral uit naar de kwartaalresultaten van chipconcern Nvidia, die na de slotbel worden gepubliceerd.
7 uur geleden