Opnieuw staking bij Tata Steel
IJMUIDEN (ANP) - Er wordt woensdag opnieuw gestaakt bij de staalfabriek van Tata Steel in IJmuiden. Volgens bestuurder Roel Berghuis van vakbond FNV gaat het om werknemers van de locomotief die stalen plakken vervoert naar de warmbandwalserij. Het werk werd afgelopen nacht neergelegd en de actie zal de gehele dag duren.
Berghuis spreekt van een vitale plek bij de productieprocessen bij Tata in IJmuiden. Het personeel voert al weken acties uit angst voor een ophanden zijnde reorganisatie. Daarbij verdwijnen mogelijk duizend banen. Ook het ontslag van Theo Henrar als directeur van Tata Steel Nederland, die pal stond voor de Nederlandse belangen, leidde tot woede.
Dinsdag vond nog een gesprek plaats tussen FNV, de directie van Tata Steel Nederland en een lid van de directie van Tata Steel Europe. Dit leidde niet tot een doorbraak. Volgens FNV liet het staalbedrijf alleen weten meer tijd nodig te hebben om op de eisen te kunnen reageren. Donderdag wordt opnieuw gepraat.
Een woordvoerder van Tata Steel Nederland verklaarde dat de staking bij de locomotief die de stalen plakken vervoert een zware logistieke verstoring veroorzaakt bij het bedrijf, maar niet gelijk zorgt voor het volledig stilvallen van de fabriek omdat er voorraden liggen bij de walserij. De plakken kunnen tijdelijk worden opgeslagen.
Meer uit Financieel
DOHA (ANP/AFP) - Qatar stopt voorlopig met de productie van vloeibaar gemaakt aardgas (lng) vanwege de aanvallen op energiefaciliteiten door Iran. Qatar is een belangrijke leverancier van lng aan Europa.
26 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De ondernemingskamer van het gerechtshof in Amsterdam heeft twee onderzoekers aangesteld om het onderzoek naar Nexperia te starten. Dit is de nieuwste stap in het juridische geschil tussen het Europese management van de Nijmeegse chipmaker en zijn Chinese eigenaar Wingtech.
41 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De economie van de eurozone zal van alle grote economieƫn ter wereld het hardst worden getroffen door een langdurig conflict tussen de Verenigde Staten en Iran, meldt ING in een rapport. Dat komt volgens de economen van de bank doordat de eurolanden vrijwel al hun olie en een groot deel van het benodigde gas importeren.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Veel schepen liggen voor anker in de Perzische Golf. Dat komt door de blijvende onveiligheid in het gebied en de blokkade van aangrenzende wateren door het conflict rond Iran. "Op het moment dat er voldoende aanvallen op schepen worden uitgevoerd, betekent dat feitelijk dat een veilig vertrek van schepen uit de Perzische Golf vrijwel onmogelijk wordt gemaakt", meldt de Koninklijke Vereniging van Nederlandse Reders (KVNR).
3 uur geledenDUBAI (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Amazon kampt met een storing bij zijn clouddiensten in de Verenigde Arabische Emiraten door problemen met de stroomvoorziening. Amazon heeft ook gemeld dat een datacenter is geraakt door een onbekend object waardoor brand ontstond. Daarop werd de stroomtoevoer stilgelegd door de brandweer.
3 uur geledenRIYAD (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het Saudische staatsolieconcern Saudi Aramco heeft de grote olieraffinaderij Ras Tanura maandagochtend stilgelegd na een drone-aanval waardoor een kleine brand bij het complex uitbrak. Volgens de autoriteiten gaat het om een voorzorgsmaatregel: er is geen grote schade aan de raffinaderij en er zijn geen gewonden.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Air France-KLM behoorde maandag tot de verliezers op de Amsterdamse beurs. Ook andere grote luchtvaartmaatschappijen stonden onder druk door de annuleringen van veel vluchten in het Midden-Oosten en de sterk gestegen brandstofprijzen. Olie- en gasproducenten als Shell profiteerden daarentegen van de forse opmars van de olie- en gasprijzen die volgden op de Amerikaanse en Israƫlische aanvallen op Iran. Air France-KLM zakte ruim 7 procent en Shell klom 5 procent.
4 uur geleden