
Opnieuw staking bij havenmedewerkers Tata Steel
IJMUIDEN (ANP) - Havenmedewerkers van Tata Steel in IJmuiden hebben zondag het werk opnieuw neergelegd. Doordat een havenploeg om 14.00 het werk heeft neergelegd, kan volgens vakbond FNV een schip met een lading staal niet naar het Verenigd Koninkrijk uitvaren.
Vrijdag staakten havenmedewerkers ook al. De acties kwamen kort nadat vakbonden een korte stakingspauze, die was ingelast voor verkennende gesprekken met Tata Steel, hadden beëindigd. Volgens FNV en CNV deed de staalmaker in die gesprekken geen concrete toezeggingen over het eisenpakket van de bonden.
Vakbonden begonnen eerder deze maand met hun eerste grote stakingsacties bij Tata Steel in IJmuiden in 28 jaar, waarbij onder andere de hoogovens een dag werden stilgelegd. Personeel is bezorgd over een op handen zijnde reorganisatie, waarbij wordt gevreesd voor banenverlies. Ook het vertrek van Theo Henrar als directeur van Tata Steel Nederland, dat als ontslag wordt gezien, leidde tot woede.
De bonden roepen Tata Steel onder meer op om geen gedwongen ontslagen door te voeren. Ook mogen er geen onderdelen van Tata Steel Nederland worden verkocht. Daarnaast verzetten ze zich tegen een eventuele integratie van Nederlandse activiteiten met Britse onderdelen.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De groei van boodschappenbezorgingen door supermarkten lijkt verder af te vlakken, meldt ABN AMRO op basis van transactiedata. Het aantal bezorgingen is de afgelopen twaalf maanden maandelijks met gemiddeld 11 procent gestegen, na een maandelijkse groei van gemiddeld 69 procent en 21 procent in respectievelijk 2023 en 2024.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De groei van boodschappenbezorgingen door supermarkten lijkt verder af te vlakken, meldt ABN AMRO op basis van transactiedata. Het aantal bezorgingen is de afgelopen twaalf maanden maandelijks met gemiddeld 11 procent gestegen, na een maandelijkse groei van gemiddeld 69 procent en 21 procent in respectievelijk 2023 en 2024.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn met aanzienlijke verliezen gesloten. Zorgen over de Amerikaanse overheidsfinanciën traden weer op de voorgrond na een teleurstellend verlopen veiling van 16 miljard dollar aan nieuwe staatsobligaties. Onlangs verlaagde ratingbureau Moody's de kredietwaardigheid van de Verenigde Staten, waardoor de federale overheid waarschijnlijk duurder uit is bij het lenen van geld.
7 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Enexis wil in Brabant een proef doen waarbij klanten met zonnepanelen op hun huis betaald krijgen om tijdelijk minder stroom te leveren aan het net op zeer zonnige momenten. De netbeheerder vraagt daarbij aan klanten in de regio's Helmond en Waalwijk toestemming om de opwek van stroom tijdelijk te verlagen. Enexis wil zo nagaan of het dimmen van zonnepanelen een oplossing kan zijn voor momenten dat overbelasting van het elektriciteitsnet dreigt door een overschot aan zonne-energie.
8 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP) - De ontwerper achter de iPhone van Apple, Jony Ive, gaat nauw samenwerken met ChatGPT-maker OpenAI. Zijn ontwerpbedrijf io fuseert ook met OpenAI, maakten het bedrijf en Ive bekend.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Energieconcern Uniper doet voorlopig geen nieuwe grote investeringen in Nederland. Het Duitse concern vindt dat er te veel onduidelijkheid is over de toekomst van de Nederlandse energiemarkt. Daardoor blijft het volgens Uniper ook onzeker of investeringen zich kunnen terugbetalen.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een bescheiden winst de handel uitgegaan. Beleggers verwerkten nieuws over mogelijke nieuwe spanningen tussen Israël en Iran en handelsbesprekingen tussen de Europese Unie en de Verenigde Staten.
12 uur geleden