Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Opnieuw spreekverbod voor Trump in rechtszaak verkiezingen

Opnieuw spreekverbod voor Trump in rechtszaak verkiezingen

WASHINGTON (ANP) - Voormalig Amerikaans president Donald Trump krijgt opnieuw een spreekverbod in de rechtszaak tegen hem rond de presidentsverkiezingen van 2020. Dat besliste een federale rechter in Washington op zondag. Trump had opschorting van het verbod gekregen in afwachting van een hoger beroep.

Krachtens het verbod mag Trump zich niet uitlaten over de speciale aanklager in zijn zaak, noch over mensen die zouden kunnen worden opgeroepen om te getuigen over zijn pogingen om zijn verlies tegen huidig president Joe Biden ongedaan te maken.

Trump, opnieuw presidentskandidaat voor de Republikeinen, kreeg op verzoek van het ministerie van Justitie een zogeheten gag order opgelegd nadat hij speciaal aanklager Jack Smith onder meer een "gestoorde gek" en een "bandiet" noemde.

Trump heeft kleinerende opmerkingen gemaakt over de aanklagers in elk van de vier strafzaken die hem boven het hoofd hangen. Ook is hij uitgevaren tegen de hoofdofficier van justitie van de staat New York die hem voor de rechter wil brengen wegens fraude. Voor het overtreden van een ander spreekverbod kreeg hij al een boete.

Meer uit Buitenland

Ongeveer 40 doden bij brand in Zwitserse bar

CRANS-MONTANA (ANP) - Bij de brand in een Zwitserse bar zijn ongeveer veertig doden gevallen, meldt de lokale politie op een persconferentie. Ongeveer honderd mensen raakten gewond.

1 uur geleden
Veel jongeren onder slachtoffers brand Zwitserland

CRANS-MONTANA (ANP/DPA/AFP) - Onder de slachtoffers van de brand in Zwitserland zijn veel jongeren, zeggen ooggetuigen en ziekenhuizen die gewonden behandelen. In het ziekenhuis van Lausanne zijn 22 van de zwaarst gewonde mensen binnengekomen, die gemiddeld tussen de 16 en 26 jaar zijn.

1 uur geleden
Landen betuigen steun aan Zwitserland na fatale brand

DEN HAAG (ANP) - Verschillende landen hebben hun steun aan Zwitserland betuigd na de dodelijke brand in het Alpenland. In een bar in het skigebied Crans-Montana zijn rond de jaarwisseling tientallen doden en ongeveer honderd gewonden gevallen.

3 uur geleden
Macron solidair met Zwitserland na dodelijke brand

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft steun voor Zwitserland uitgesproken na de dodelijke brand in Crans-Montana. Hij schreef op X dat Frankrijk solidariteit betuigt en "broederlijke ondersteuning" aanbiedt.

4 uur geleden
Zwitserse president: moment van vreugde veranderde in tragedie

BERN (ANP) - De president van Zwitserland heeft geschokt gereageerd op de ramp in skioord Crans-Montana. "Wat een moment van vreugde had moeten zijn, veranderde gisteravond in een tragedie in Crans-Montana, iets wat in het hele land en daarbuiten werd gevoeld", schrijft president Guy Parmelin donderdag in een bericht op X. De regering is volgens hem zeer ontsteld en leeft mee met de slachtoffers en hun families.

5 uur geleden
Dode gemeld bij aanhoudende protesten in Iran

TEHERAN (ANP/RTR/AFP/DPA) - Zeker een persoon is om het leven gekomen tijdens aanhoudende protesten in Iran. Het gaat volgens staatsmedia om een 21-jarig lid van de Basij, een soort militie die het regime steunt. De man zou zijn omgekomen tijdens ongeregeldheden in de provincie Lorestān.

5 uur geleden
Israël gaat verbod op hulporganisaties handhaven

TEL AVIV (ANP/AFP) - Israël waarschuwt dat het een omstreden verbod gaat handhaven op activiteiten van non-gouvernementele organisaties die niet voldoen aan "veiligheids- en transparantiestandaarden". De autoriteiten zeggen dat 37 organisaties zijn geïnformeerd dat hun vergunningen komen te vervallen en dat ze hun werkzaamheden voor 1 maart moeten staken.

6 uur geleden