Opnieuw spreekverbod voor Trump in rechtszaak verkiezingen
WASHINGTON (ANP) - Voormalig Amerikaans president Donald Trump krijgt opnieuw een spreekverbod in de rechtszaak tegen hem rond de presidentsverkiezingen van 2020. Dat besliste een federale rechter in Washington op zondag. Trump had opschorting van het verbod gekregen in afwachting van een hoger beroep.
Krachtens het verbod mag Trump zich niet uitlaten over de speciale aanklager in zijn zaak, noch over mensen die zouden kunnen worden opgeroepen om te getuigen over zijn pogingen om zijn verlies tegen huidig president Joe Biden ongedaan te maken.
Trump, opnieuw presidentskandidaat voor de Republikeinen, kreeg op verzoek van het ministerie van Justitie een zogeheten gag order opgelegd nadat hij speciaal aanklager Jack Smith onder meer een "gestoorde gek" en een "bandiet" noemde.
Trump heeft kleinerende opmerkingen gemaakt over de aanklagers in elk van de vier strafzaken die hem boven het hoofd hangen. Ook is hij uitgevaren tegen de hoofdofficier van justitie van de staat New York die hem voor de rechter wil brengen wegens fraude. Voor het overtreden van een ander spreekverbod kreeg hij al een boete.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft zijn eerste inkomsten ontvangen uit tolheffingen die het heeft opgelegd op de strategische Straat van Hormuz, aldus een hoge Iraanse parlementaire functionaris. De verklaring is gepubliceerd door verschillende Iraanse media.
34 minuten geledenDEN HAAG (ANP/RTR) - Het Internationaal Strafhof (ICC) heeft bekendgemaakt dat de Filipijnse oud-president Rodrigo Duterte wordt vervolgd voor misdaden tegen de menselijkheid. Duterte werd vorig jaar opgepakt en uitgeleverd aan het strafhof in Den Haag. Daar is nu vastgesteld dat er genoeg bewijs is om over te gaan tot vervolging.
49 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse Senaat heeft ingestemd met een financieringsplan voor immigratiedienst ICE en de grenswacht. Dat betekent dat er een einde kan komen aan de gedeeltelijke shutdown, als het Huis van Afgevaardigden ook akkoord gaat.
53 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Het Amerikaanse ministerie van Defensie denkt dat het tot een half jaar kan duren om de Straat van Hormuz volledig te ontdoen van Iraanse mijnen, meldt The Washington Post op basis van bronnen. De krant wijst erop dat de gas- en olieprijzen daardoor hoog kunnen blijven na een eventuele vredesdeal.
1 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/RTR) - Bij een frontale botsing tussen twee passagierstreinen in Denemarken zijn zeventien gewonden gevallen. De toestand van vijf slachtoffers is kritiek. Het ongeluk gebeurde bij Hillerød, een stad op ongeveer 30 kilometer ten noorden van Kopenhagen.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben tijdens hun blokkade van Iraanse havens 31 schepen tegengehouden. Die kregen de opdracht om te keren of terug naar hun havens te gaan, aldus CENTCOM, het Amerikaanse militaire commando in de regio.
3 uur geledenDNIPRO (ANP/AFP) - Zeker twee mensen zijn omgekomen bij een Russische aanval op de Oekraïense stad Dnipro. Bij de aanval vielen ook acht gewonden en één persoon wordt nog vermist.
5 uur geleden