Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Opnieuw spreekverbod voor Trump in rechtszaak verkiezingen

Opnieuw spreekverbod voor Trump in rechtszaak verkiezingen

WASHINGTON (ANP) - Voormalig Amerikaans president Donald Trump krijgt opnieuw een spreekverbod in de rechtszaak tegen hem rond de presidentsverkiezingen van 2020. Dat besliste een federale rechter in Washington op zondag. Trump had opschorting van het verbod gekregen in afwachting van een hoger beroep.

Krachtens het verbod mag Trump zich niet uitlaten over de speciale aanklager in zijn zaak, noch over mensen die zouden kunnen worden opgeroepen om te getuigen over zijn pogingen om zijn verlies tegen huidig president Joe Biden ongedaan te maken.

Trump, opnieuw presidentskandidaat voor de Republikeinen, kreeg op verzoek van het ministerie van Justitie een zogeheten gag order opgelegd nadat hij speciaal aanklager Jack Smith onder meer een "gestoorde gek" en een "bandiet" noemde.

Trump heeft kleinerende opmerkingen gemaakt over de aanklagers in elk van de vier strafzaken die hem boven het hoofd hangen. Ook is hij uitgevaren tegen de hoofdofficier van justitie van de staat New York die hem voor de rechter wil brengen wegens fraude. Voor het overtreden van een ander spreekverbod kreeg hij al een boete.

Meer uit Buitenland

Trump ontkent meningsverschil met generaal over aanval op Iran

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump ontkent dat er onenigheid bestaat tussen hem en zijn generaal Daniel Caine over aanvallen op Iran. Amerikaanse media schreven dat Caine had gewaarschuwd dat zo'n aanval risico's met zich meebrengt.

33 minuten geleden
Bijna 20 landen veroordelen stappen richting annexatie Westoever

JERUZALEM (ANP/AFP) - Een groot aantal landen heeft zich uitgesproken tegen recente stappen van Israël om de controle over de Westelijke Jordaanoever te vergroten. In een gezamenlijke verklaring bestempelden de buitenlandministers van bijna twintig landen, waaronder een groot aantal Europese landen, deze stappen als "pogingen om het gebied te annexeren en de Palestijnse staat te ondermijnen".

35 minuten geleden
Opnieuw doden door Amerikaanse aanval op vermeende drugsboot

WASHINGTON (ANP/AFP) - Door een Amerikaanse aanval op een vermeende drugsboot in de Caribische Zee zijn opnieuw drie doden gevallen. Dat meldt het Amerikaanse leger.

1 uur geleden
Amerikanen spreken Russen en Chinezen in Genève over kernwapens

GENÈVE (ANP/AFP) - Amerikaanse functionarissen voeren in Genève gesprekken met Russische en Chinese delegaties over kernwapens. Maandag spraken ze al met de Russen, dinsdag volgen de Chinezen, meldt een hooggeplaatst figuur van het Amerikaanse buitenlandministerie.

1 uur geleden
Ontboden ambassadeur VS komt niet opdagen bij Frans ministerie

PARIJS (ANP/AFP) - De Amerikaanse ambassadeur Charles Kushner is niet komen opdagen bij het Franse ministerie van Buitenlandse Zaken, dat hem zondag had ontboden. Het ministerie legt Kushner daarom beperkingen op voor het contact dat hij kan hebben met de Franse regering.

2 uur geleden
Zoon van Rob Reiner pleit onschuldig in moordzaak ouders

LOS ANGELES (ANP) - Nick Reiner zegt dat hij de moord op zijn vader en moeder, regisseur Rob Reiner en Michele Singer, niet heeft gepleegd. Tijdens een hoorzitting in Los Angeles pleitte hij onschuldig, melden Amerikaanse media.

4 uur geleden
Rechter blokkeert publicatie rapport geheime documenten Trump

WASHINGTON (ANP/AFP) - Een Amerikaanse rechter heeft de voormalige speciaal aanklager Jack Smith verboden om zijn rapport over president Donald Trumps achterhouden van geheime documenten te publiceren. Justitie liet die zaak vallen na de verkiezingsoverwinning van Trump in november 2024 en volgens rechter Aileen Cannon, die door Trump is aangesteld, is het niet eerlijk om informatie openbaar te maken uit een zaak die niet is afgerond.

4 uur geleden