Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Opnieuw slaat hond aan bij zoektocht naar vermisten in Rotterdam

Opnieuw slaat hond aan bij zoektocht naar vermisten in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Bij de zoektocht naar de twee vermisten na de explosie in Rotterdam heeft donderdag voor de derde keer een speurhond geblaft. Rond 17.00 uur sloeg een speurhond ook al aan, en een uur eerder blafte een hond op een andere plek tussen het puin, vertelde een politiewoordvoerder aan een ANP-verslaggeefster ter plaatse.

Na het aanslaan van de tweede hond werd weer gestart met puinruimen met behulp van een machine. Daarna zijn de honden opnieuw ingezet in de hoop de lichamen van de laatste twee vermisten aan de Schammenkamp in Rotterdam-Zuid te vinden. De politie zegt mogelijk ook in de avond en nacht nog door te moeten zoeken.

De twee mannen die nog vermist zijn, waren collega's bij een garagebedrijf, zo zei een broer van een van de twee eerder tegen het ANP. De politie-inzet richt zich op het zo snel mogelijk vinden van hen. Dat bevestigde ook locoburgemeester van Rotterdam Robert Simons donderdagmiddag. Hij was aanwezig om mensen "een hart onder de riem te steken" en zei nauw contact te hebben met de naasten.

Ontmanteling

Om te kunnen zoeken, moest het pand in Zuidwijk van buiten naar binnen en stukje voor stukje ontmanteld worden. Er was groot instortingsgevaar, verstevigen van de constructie was door de instabiliteit niet mogelijk. De woningen zijn inmiddels weg boven het middendeel waar de klap het grootst was en de lichamen vermoedelijk liggen.

Maandag zorgde een explosie, waarschijnlijk met gas en gevolgd door een brand, voor een enorme ravage bij het wooncomplex. Er raakten twee mensen gewond en drie mensen vermist. Een van de lichamen werd woensdag gevonden en geborgen. Dat gebeurde op eigen initiatief door familieleden.

Meer uit Binnenland

KNMI waarschuwt voor gladheid in hele land behalve Zeeland

DE BILT (ANP) - Voor het hele land behalve Zeeland heeft het KNMI donderdagochtend code geel uitgeroepen. Op veel plaatsen sneeuwt het, of heeft het gesneeuwd, waardoor het glad is. De meeste gladheid verdwijnt in de loop van de dag weer.

16 minuten geleden
CDA-fractie stemt als laatste ook in met coalitieakkoord

DEN HAAG (ANP) - Na D66 en de VVD heeft ook bij het CDA de Tweede Kamerfractie ingestemd met het coalitieakkoord dat de partijleiders eerder deze week sloten. Dat heeft partijleider Henri Bontenbal na een uren durend fractieoverleg bekendgemaakt.

5 uur geleden
VVD-fractie is 'erg positief' over akkoord, zegt Yeşilgöz

DEN HAAG (ANP) - De VVD-fractie is volgens partijleider Dilan Yeşilgöz "erg positief" over het akkoord dat ze heeft uitonderhandeld met D66 en CDA. Kort na middernacht meldde Yeşilgöz op X dat haar fractie akkoord is gegaan, en even later kwam ze het overleg toelichten op de gang van de partij in de Tweede Kamer.

5 uur geleden
Fracties D66 en VVD stemmen in met coalitieakkoord

DEN HAAG (ANP) - De fracties van D66 en de VVD hebben ingestemd met het coalitieakkoord dat de partijen sluiten met het CDA. Rob Jetten (D66) laat tegen verzamelde pers weten dat er nog "een paar kleine puntjes" zijn, maar de fractie verder kan instemmen. Dilan Yeşilgöz (VVD) toont op X een foto van haar telefoon, met daarop de tekst "fractie is akkoord".

5 uur geleden
Bureau: aantal mensen dat nieuws amper volgt in 3 jaar verdubbeld

AMSTERDAM (ANP) - In de afgelopen drie jaar is het aantal Nederlanders dat nieuws niet of nauwelijks volgt verdubbeld. Het ging vorig jaar om zo'n 2,1 miljoen mensen, meldt onderzoeksbureau Newcom op basis van onderzoek onder ruim 8000 mensen.

6 uur geleden
Vrouwen gaan aangifte doen tegen Utrechtse agent om geweld

UTRECHT (ANP) - Twee vrouwen die maandag betrokken waren bij een geweldsincident met een politieman op het stationsplein in Utrecht, gaan aangifte doen tegen de agent in kwestie. Dat laat hun advocaat Anis Boumanjal woensdagavond weten in Nieuwsuur.

8 uur geleden
Nederland warmt nog iets sneller op dan in hoge scenario's KNMI

DE BILT (ANP) - De stijging van de gemiddelde temperaturen in Nederland gaat nog iets sneller dan in de hoge scenario's die het KNMI eerder opstelde. In het eerste kwart van deze eeuw werd het in ons land 1 graad warmer. Dat komt neer op 0,4 graad per tien jaar, becijfert het instituut in een donderdag verschenen rapport.

8 uur geleden