Opnieuw slaat hond aan bij zoektocht naar vermisten in Rotterdam
ROTTERDAM (ANP) - Bij de zoektocht naar de twee vermisten na de explosie in Rotterdam heeft donderdag voor de derde keer een speurhond geblaft. Rond 17.00 uur sloeg een speurhond ook al aan, en een uur eerder blafte een hond op een andere plek tussen het puin, vertelde een politiewoordvoerder aan een ANP-verslaggeefster ter plaatse.
Na het aanslaan van de tweede hond werd weer gestart met puinruimen met behulp van een machine. Daarna zijn de honden opnieuw ingezet in de hoop de lichamen van de laatste twee vermisten aan de Schammenkamp in Rotterdam-Zuid te vinden. De politie zegt mogelijk ook in de avond en nacht nog door te moeten zoeken.
De twee mannen die nog vermist zijn, waren collega's bij een garagebedrijf, zo zei een broer van een van de twee eerder tegen het ANP. De politie-inzet richt zich op het zo snel mogelijk vinden van hen. Dat bevestigde ook locoburgemeester van Rotterdam Robert Simons donderdagmiddag. Hij was aanwezig om mensen "een hart onder de riem te steken" en zei nauw contact te hebben met de naasten.
Ontmanteling
Om te kunnen zoeken, moest het pand in Zuidwijk van buiten naar binnen en stukje voor stukje ontmanteld worden. Er was groot instortingsgevaar, verstevigen van de constructie was door de instabiliteit niet mogelijk. De woningen zijn inmiddels weg boven het middendeel waar de klap het grootst was en de lichamen vermoedelijk liggen.
Maandag zorgde een explosie, waarschijnlijk met gas en gevolgd door een brand, voor een enorme ravage bij het wooncomplex. Er raakten twee mensen gewond en drie mensen vermist. Een van de lichamen werd woensdag gevonden en geborgen. Dat gebeurde op eigen initiatief door familieleden.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De eerste twee van bijna vijftig Palestijnen uit Gaza met een studie- of werkvisum zijn onderweg naar Nederland. Dat bevestigt het ministerie van Buitenlandse Zaken na berichtgeving van de NOS. Wanneer de rest van de groep mag vertrekken, is nog niet duidelijk.
2 uur geleden2E EXLOËRMOND (ANP) - Nog altijd is er geen structurele opvangplek gevonden voor asielzoekers die niet bij het azc in Ter Apel terechtkunnen. Wel kunnen zij de komende drie nachten naar het Drentse 2e Exloërmond. De gemeente Borger-Odoorn, waar het dorp onder valt, heeft de sporthal Hunsowhal voorzien van 150 slaapplekken.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland zet in ieder geval het komende halfjaar geen mensen uit naar Libanon, vanwege de Israëlische inval in het land. Minister Bart van den Brink (Asiel en Migratie) schrijft in een brief aan de Tweede Kamer dat er de komende zes maanden geen besluit wordt genomen over verblijfsvergunningen voor Libanezen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Defensie wil het eens worden met de Algemene Rekenkamer over de onderbouwing van uitgaven voor de uitbreiding van Defensie. De Algemene Rekenkamer concludeerde op Verantwoordingsdag dat Defensie risico's neemt door niet bij alle uitgaven een aanbestedingsprocedure te gebruiken.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Centraal Joods Overleg (CJO) spant een kort geding aan om de optredens van rapper Ye in Arnhem tegen te houden. Het CJO eist een inreisverbod voor de artiest, ook bekend als Kanye West.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De 58-jarige Seyed A., verdacht van het doodschieten van zijn onderbuurvrouw in Rijswijk (Zuid-Holland), heeft maandag in de rechtbank verklaard dat hij niet "gekozen heeft" voor wat er is gebeurd. "Zij heeft dit zelf gedaan", zei A. over het 38-jarige slachtoffer.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Advocaat Geert-Jan Knoops wordt voorwaardelijk geschorst voor vier weken. Dit heeft de Raad van Discipline Amsterdam, het tuchtcollege voor de advocatuur, besloten. Aan de advocaat is niet eerder een tuchtmaatregel opgelegd.
7 uur geleden