Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Opnieuw slaat hond aan bij zoektocht naar vermisten in Rotterdam

Opnieuw slaat hond aan bij zoektocht naar vermisten in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Bij de zoektocht naar de twee vermisten na de explosie in Rotterdam heeft donderdag voor de derde keer een speurhond geblaft. Rond 17.00 uur sloeg een speurhond ook al aan, en een uur eerder blafte een hond op een andere plek tussen het puin, vertelde een politiewoordvoerder aan een ANP-verslaggeefster ter plaatse.

Na het aanslaan van de tweede hond werd weer gestart met puinruimen met behulp van een machine. Daarna zijn de honden opnieuw ingezet in de hoop de lichamen van de laatste twee vermisten aan de Schammenkamp in Rotterdam-Zuid te vinden. De politie zegt mogelijk ook in de avond en nacht nog door te moeten zoeken.

De twee mannen die nog vermist zijn, waren collega's bij een garagebedrijf, zo zei een broer van een van de twee eerder tegen het ANP. De politie-inzet richt zich op het zo snel mogelijk vinden van hen. Dat bevestigde ook locoburgemeester van Rotterdam Robert Simons donderdagmiddag. Hij was aanwezig om mensen "een hart onder de riem te steken" en zei nauw contact te hebben met de naasten.

Ontmanteling

Om te kunnen zoeken, moest het pand in Zuidwijk van buiten naar binnen en stukje voor stukje ontmanteld worden. Er was groot instortingsgevaar, verstevigen van de constructie was door de instabiliteit niet mogelijk. De woningen zijn inmiddels weg boven het middendeel waar de klap het grootst was en de lichamen vermoedelijk liggen.

Maandag zorgde een explosie, waarschijnlijk met gas en gevolgd door een brand, voor een enorme ravage bij het wooncomplex. Er raakten twee mensen gewond en drie mensen vermist. Een van de lichamen werd woensdag gevonden en geborgen. Dat gebeurde op eigen initiatief door familieleden.

Meer uit Binnenland

PostNL: versoepel regels voor wettelijke taak postbezorging

DEN HAAG (ANP) - PostNL wil soepelere wettelijke verplichtingen voor de bezorging van post. Volgens de postbezorgdienst sluiten de wettelijke verplichtingen niet meer aan bij de werkelijkheid van de postmarkt.

1 uur geleden
Grote steden weer rustig na onrust rond WK-wedstrijd Marokko

DEN HAAG (ANP) - In Rotterdam en Den Haag is het weer rustig op straat nadat de Mobiele Eenheid (ME) in de nacht van donderdag op vrijdag ingreep na ongeregeldheden rond de verloren WK-wedstrijd van Marokko tegen Frankrijk.

2 uur geleden
ME grijpt in bij onrust in Den Haag, Rotterdam en Amsterdam

DEN HAAG/ROTTERDAM/AMSTERDAM (ANP) - De ME heeft in Den Haag, Rotterdam en Amsterdam ingegrepen na onrust die ontstond na de met 2-0 verloren WK-wedstrijd van Marokko tegen Frankrijk. In de Haagse Schilderswijk werd de politie op en rond de Vaillantlaan en de Hoefkade bekogeld met glazen flesjes en werd onder meer "Alle joden zijn homo's" gescandeerd.

2 uur geleden
Fans Marokko in diverse steden straat op na verloren WK-wedstrijd

DEN HAAG (ANP) - In diverse steden zijn fans van Marokko de straat op gegaan na de met 2-0 verloren WK-wedstrijd tegen Frankrijk. In de Schilderswijk rijden veel auto's en scooters op de Vaillantlaan toeterend heen en weer en klinken een paar harde vuurwerkknallen. Ook staan er veel mensen langs de kant van de weg, ziet een ANP-verslaggever.

4 uur geleden
Protest tegen schrappen lhbti-beleid in Oldebroek

OLDEBROEK (ANP) - Bij het gemeentehuis van het Gelderse Oldebroek is donderdagavond gedemonstreerd voor de lhbti-gemeenschap. Dat gebeurde voorafgaand aan de installatie van het nieuwe conservatieve college van burgemeester en wethouders, dat de regenboogvlag niet meer wil hijsen en het lokale lhbti-beleid schrapt.

7 uur geleden
Onderwijsinspectie meldt wanbeheer bij Cornelius Haga Lyceum

DEN HAAG (ANP) - Bij het Cornelius Haga Lyceum in Amsterdam is sprake van wanbeheer, meldt de onderwijsinspectie. Het bestuur van de islamitische school heeft "langdurig en in ernstige mate nagelaten" om het onderwijs te verbeteren.

7 uur geleden
Nederland voelt wel voor meedoen aan oefeningen Oekraïne-coalitie

DEN HAAG (ANP) - Nederland kijkt welwillend naar de gezamenlijke militaire oefeningen die Frankrijk wil organiseren met de bondgenoten van Oekraïne. Het ministerie van Defensie heeft "een positieve grondhouding", laat het weten.

10 uur geleden