Opnieuw scorende Hancko helpt Feyenoord aan zege bij Fortuna
SITTARD (ANP) - Verdediger David Hancko heeft Feyenoord in een moeizame wedstrijd aan een minimale zege bij Fortuna Sittard geholpen (0-1). De 26-jarige Slowaak maakte na ruim een kwartier zijn derde doelpunt in de laatste vier competitiewedstrijden, evenveel als in zijn eerste 57 Eredivisieduels voor de landskampioen.
Feyenoord zet door de zege een volgende stap om de tweede plek veilig te stellen. Met nog vier duels te gaan is de voorsprong op nummer 3 FC Twente 12 punten. De club uit Enschede gaat zondagmiddag nog wel op bezoek bij Ajax. De blik van Feyenoord kan nu eerst op de bekerfinale van volgend weekend tegen NEC.
De club uit Rotterdam kon de afgelopen week nog nagenieten van de historische 6-0-zege op rivaal Ajax vorig weekend. Nog nooit won de club uit Rotterdam de Klassieker met zo'n groot verschil.
Fel
Trainer Arne Slot zag dan ook geen reden om zijn elftal te wijzigen ten opzichte van vorige week. Wel duurde het even voordat Feyenoord zich liet zien in Sittard. De nummer 11 van de Eredivisie begon fel. Op snelheid creëerde Feyenoord-aanvaller Yankuba Minteh na een kwartier uiteindelijk de eerste kans, maar zijn schot kon makkelijk worden gepakt.
Iets later schoot Hancko Feyenoord alsnog op voorsprong. Lutsharel Geertruida vond na een corner via de rug van een Fortuna-verdediger eerst de paal, voordat Hancko het alertst was bij de rebound. Bart Nieuwkoop, eveneens een verdediger, verzuimde op aangeven van Quinten Timber halverwege de eerste helft de 2-0 in te koppen.
Terugkeer Trauner
De Griek Dimitris Siovas kreeg na een uur de beste kans op de gelijkmaker namens de thuisploeg, maar zijn volley ging over. Een paar minuten later ging een doelpunt van Feyenoorder Igor Paixão niet door omdat hij buitenspel stond.
Slot kon de tweede helft ook gebruiken om wat spelers rust te gunnen en de terugkeer van Gernot Trauner te vieren. De Oostenrijkse verdediger zat door blessureleed sinds begin februari aan de kant. Invallers Ayase Ueda en Luka Ivanusec misten kansen op de 2-0.
Het door Danny Buijs gecoachte Fortuna Sittard heeft nog een kans op de play-offs om Europees voetbal. De achterstand op nummer 9 Sparta Rotterdam is 5 punten.
Meer uit Voetbal
NOTTINGHAM (ANP) - Nottingham Forest wil een tribune van het stadion City Ground vernoemen naar John Robertson. De voormalige buitenspeler overleed afgelopen week op 72-jarige leeftijd. "Ik heb het bestuur geadviseerd om onze held zo te eren", zei clubeigenaar Evangelos Marinakis vlak voor het thuisduel met Manchester City.
1 uur geledenAGADIR (ANP/Belga) - Bondscoach Hugo Broos van Zuid-Afrika is boos over de onduidelijke regels van de arbitrage op de Afrika Cup. De Belg uitte zijn ongenoegen na afloop van de 1-0-nederlaag tegen Egypte in Marokko. "Voor het toernooi werd een meeting georganiseerd met de scheidsrechters. Ze legden ons de reglementen nog eens uit. Het waren wel vijftig regels, allemaal voor overtredingen en rode kaarten. Je ziet de bomen door het bos niet meer en niemand weet meer wat te doen", zei Broos.
4 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft de thuiswedstrijd tegen Newcastle United met 1-0 gewonnen. Daarmee komt de ploeg voorlopig op de vijfde plaats in de Premier League, met een duel meer gespeeld dan de concurrentie.
16 uur geledenRABAT (ANP) - Marokko is er niet in geslaagd zijn tweede wedstrijd in de groepsfase van de Afrika Cup te winnen. Na winst in het openingsduel met de Comoren (2-0) kwam het gastland tegen Mali niet verder dan 1-1.
16 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - De Noorse aanvaller Lars Olden Larsen keert niet meer terug bij NEC. De Nijmeegse Eredivisionist heeft overeenstemming bereikt met Tromsø IL over de definitieve overgang van Olden Larsen, die deze zomer al voor een halfjaar werd gehuurd door de Noorse club. Tromsø IL heeft de optie tot koop gelicht, meldt NEC vrijdag.
19 uur geledenAGADIR (ANP) - Met opnieuw een belangrijke rol voor Mohamed Salah heeft Egypte ook de tweede groepswedstrijd op de Afrika Cup gewonnen. De aanvaller van Liverpool benutte tegen Zuid-Afrika in het Marokkaanse Agadir kort voor rust een strafschop. Dankzij de 1-0-zege is Egypte al zeker van een plaats in de achtste finales.
21 uur geledenMONTPELLIER (ANP/AFP) - De Franse voetbaltrainer Jean-Louis Gasset is vrijdag op 72-jarige leeftijd overleden. Dat meldt voetbalclub Montpellier.
1 dag geleden