Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Opnieuw scorende Hancko helpt Feyenoord aan zege bij Fortuna

Opnieuw scorende Hancko helpt Feyenoord aan zege bij Fortuna

SITTARD (ANP) - Verdediger David Hancko heeft Feyenoord in een moeizame wedstrijd aan een minimale zege bij Fortuna Sittard geholpen (0-1). De 26-jarige Slowaak maakte na ruim een kwartier zijn derde doelpunt in de laatste vier competitiewedstrijden, evenveel als in zijn eerste 57 Eredivisieduels voor de landskampioen.

Feyenoord zet door de zege een volgende stap om de tweede plek veilig te stellen. Met nog vier duels te gaan is de voorsprong op nummer 3 FC Twente 12 punten. De club uit Enschede gaat zondagmiddag nog wel op bezoek bij Ajax. De blik van Feyenoord kan nu eerst op de bekerfinale van volgend weekend tegen NEC.

De club uit Rotterdam kon de afgelopen week nog nagenieten van de historische 6-0-zege op rivaal Ajax vorig weekend. Nog nooit won de club uit Rotterdam de Klassieker met zo'n groot verschil.

Fel

Trainer Arne Slot zag dan ook geen reden om zijn elftal te wijzigen ten opzichte van vorige week. Wel duurde het even voordat Feyenoord zich liet zien in Sittard. De nummer 11 van de Eredivisie begon fel. Op snelheid creëerde Feyenoord-aanvaller Yankuba Minteh na een kwartier uiteindelijk de eerste kans, maar zijn schot kon makkelijk worden gepakt.

Iets later schoot Hancko Feyenoord alsnog op voorsprong. Lutsharel Geertruida vond na een corner via de rug van een Fortuna-verdediger eerst de paal, voordat Hancko het alertst was bij de rebound. Bart Nieuwkoop, eveneens een verdediger, verzuimde op aangeven van Quinten Timber halverwege de eerste helft de 2-0 in te koppen.

Terugkeer Trauner

De Griek Dimitris Siovas kreeg na een uur de beste kans op de gelijkmaker namens de thuisploeg, maar zijn volley ging over. Een paar minuten later ging een doelpunt van Feyenoorder Igor Paixão niet door omdat hij buitenspel stond.

Slot kon de tweede helft ook gebruiken om wat spelers rust te gunnen en de terugkeer van Gernot Trauner te vieren. De Oostenrijkse verdediger zat door blessureleed sinds begin februari aan de kant. Invallers Ayase Ueda en Luka Ivanusec misten kansen op de 2-0.

Het door Danny Buijs gecoachte Fortuna Sittard heeft nog een kans op de play-offs om Europees voetbal. De achterstand op nummer 9 Sparta Rotterdam is 5 punten.

Meer uit Voetbal

PSV'er Saibari twee keer trefzeker bij ruime oefenzege Marokko

RABAT (ANP) - Ismael Saibari heeft Marokko in aanloop naar het WK voetbal op weg geholpen naar een ruime zege in een oefenduel met Madagaskar. De middenvelder van PSV, die onlangs werd gekozen tot beste speler van de Eredivisie in het afgelopen seizoen, tekende voor de eerste twee doelpunten bij de 4-0-overwinning in Rabat.

3 uur geleden
België boekt oefenzege in Kroatië in aanloop naar WK voetbal

RIJEKA (ANP/BELGA) - België heeft in aanloop naar het WK voetbal een oefenwedstrijd tegen Kroatië gewonnen. De ploeg van bondscoach Rudi Garcia was in het Kroatische Rijeka met 2-0 te sterk.

3 uur geleden
Ajax bevestigt komst Spaanse trainer Míchel voor twee seizoenen

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de komst van de nieuwe hoofdtrainer Míchel afgerond. De 50-jarige Spanjaard, voluit Miguel Ángel Sánchez Muñoz, heeft een contract voor twee seizoenen getekend, tot en met 30 juni 2028. Míchel komt over van Girona, waar hij vorige week al zijn vertrek aankondigde na de degradatie van afgelopen maand.

5 uur geleden
Burgemeester verbiedt oefenduel Congo - Chili in Spanje om ebola

LA LÍNEA DE LA CONCEPCIÓN (ANP/AFP) - De burgemeester van La Línea de la Concepción in Spanje heeft het oefenduel tussen de voetbalploegen van de Democratische Republiek Congo en Chili verboden vanwege gezondheidsrisico's in verband met de ebola-uitbraak in het Afrikaanse land. Het duel stond op 9 juni op het programma in de plaats in de provincie Cádiz.

5 uur geleden
Noorse bond sluit zich aan bij klacht tegen FIFA-baas om Trump

OSLO (ANP/RTR) - De Noorse voetbalbond (NFF) heeft zich formeel aangesloten bij een officiële klacht tegen voorzitter Gianni Infantino van wereldvoetbalbond FIFA wegens schending van de regels voor politieke neutraliteit. Dat verklaarde voorzitter Lise Klaveness van de NFF tijdens een persconferentie.

6 uur geleden
Voetbalclub Fulham neemt na vijf jaar afscheid van trainer Silva

LONDEN (ANP) - Fulham neemt deze zomer afscheid van trainer Marco Silva. De 48-jarige Portugees was sinds 2021 de eindverantwoordelijke bij de club uit Londen.

6 uur geleden
Tennisser Zverev eenvoudig naar halve finales Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich voor de vijfde keer geplaatst voor de halve finales van Roland Garros. De Duitse nummer 3 van de wereld versloeg in Parijs de Spanjaard Rafael Jódar met 7-6 (3) 6-1 6-3. Hij speelt tegen de winnaar van de partij tussen de Braziliaan João Fonseca en de Tsjech Jakub Menšík om een plaats in de finale.

7 uur geleden