Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Opnieuw scorende Hancko helpt Feyenoord aan zege bij Fortuna

Opnieuw scorende Hancko helpt Feyenoord aan zege bij Fortuna

SITTARD (ANP) - Verdediger David Hancko heeft Feyenoord in een moeizame wedstrijd aan een minimale zege bij Fortuna Sittard geholpen (0-1). De 26-jarige Slowaak maakte na ruim een kwartier zijn derde doelpunt in de laatste vier competitiewedstrijden, evenveel als in zijn eerste 57 Eredivisieduels voor de landskampioen.

Feyenoord zet door de zege een volgende stap om de tweede plek veilig te stellen. Met nog vier duels te gaan is de voorsprong op nummer 3 FC Twente 12 punten. De club uit Enschede gaat zondagmiddag nog wel op bezoek bij Ajax. De blik van Feyenoord kan nu eerst op de bekerfinale van volgend weekend tegen NEC.

De club uit Rotterdam kon de afgelopen week nog nagenieten van de historische 6-0-zege op rivaal Ajax vorig weekend. Nog nooit won de club uit Rotterdam de Klassieker met zo'n groot verschil.

Fel

Trainer Arne Slot zag dan ook geen reden om zijn elftal te wijzigen ten opzichte van vorige week. Wel duurde het even voordat Feyenoord zich liet zien in Sittard. De nummer 11 van de Eredivisie begon fel. Op snelheid creëerde Feyenoord-aanvaller Yankuba Minteh na een kwartier uiteindelijk de eerste kans, maar zijn schot kon makkelijk worden gepakt.

Iets later schoot Hancko Feyenoord alsnog op voorsprong. Lutsharel Geertruida vond na een corner via de rug van een Fortuna-verdediger eerst de paal, voordat Hancko het alertst was bij de rebound. Bart Nieuwkoop, eveneens een verdediger, verzuimde op aangeven van Quinten Timber halverwege de eerste helft de 2-0 in te koppen.

Terugkeer Trauner

De Griek Dimitris Siovas kreeg na een uur de beste kans op de gelijkmaker namens de thuisploeg, maar zijn volley ging over. Een paar minuten later ging een doelpunt van Feyenoorder Igor Paixão niet door omdat hij buitenspel stond.

Slot kon de tweede helft ook gebruiken om wat spelers rust te gunnen en de terugkeer van Gernot Trauner te vieren. De Oostenrijkse verdediger zat door blessureleed sinds begin februari aan de kant. Invallers Ayase Ueda en Luka Ivanusec misten kansen op de 2-0.

Het door Danny Buijs gecoachte Fortuna Sittard heeft nog een kans op de play-offs om Europees voetbal. De achterstand op nummer 9 Sparta Rotterdam is 5 punten.

Meer uit Voetbal

Ajax bevestigt datalek van supportersgegevens

AMSTERDAM (ANP) - Bij Ajax heeft zich een datalek voorgedaan. Dat bevestigt de voetbalclub op de eigen site na berichtgeving van RTL Nieuws. "Wat we nu weten, is dat van een paar honderd mensen alleen het e-mailadres is ingezien", schrijft Ajax. "Daarnaast zijn van minder dan twintig mensen met een stadionverbod hun namen, e-mailadressen en geboortedata ingezien."

1 uur geleden
Tsjechische politie klaagt 32 mensen aan in matchfixingschandaal

PRAAG (ANP/AFP) - De Tsjechische politie heeft 32 mensen aangeklaagd in een grootschalig schandaal rond matchfixing en omkoping. Dat gebeurde na invallen bij verschillende clubs en het hoofdkantoor van de voetbalbond (FACR), aldus een officier van justitie.

1 uur geleden
Almere City gaat na dit seizoen niet verder met trainer Rijsdijk

ALMERE (ANP) - Almere City en trainer Jeroen Rijsdijk (48) gaan na dit seizoen uit elkaar. "Jeroen heeft zich anderhalf seizoen volledig gegeven voor de club", zegt technisch manager Chiel Dekker in een persbericht. "Wij kiezen voor volgend seizoen echter voor een andere koers en ook een andere trainer."

2 uur geleden
Bayern wil aanvaller Olise ook voor veel geld niet laten gaan

MÜNCHEN (ANP/DPA) - Bayern München is ook voor een heel hoog bedrag niet bereid de Franse aanvaller Michael Olise te verkopen. "Michael heeft een contract bij ons tot 2029, zonder ontsnappingsclausule. We zitten er ontspannen in", zei sportief directeur Max Eberl tegen Sport Bild.

4 uur geleden
Ajax-verdediger Tomiyasu haakt geblesseerd af bij Japan

TOKIO (ANP) - Ajacied Takehiro Tomiyasu kan toch niet spelen voor Japan in de oefenduels met Schotland en Engeland van de komende dagen. De 27-jarige verdediger moest zondag in de uitwedstrijd tegen Feyenoord (1-1) worden gewisseld en is niet voldoende hersteld, meldt de Japanse voetbalbond.

8 uur geleden
Voetbalsters Arsenal winnen eerste kwartfinaleduel van Chelsea

LONDEN (ANP) - De voetbalsters van Arsenal hebben het eerste duel tegen Chelsea in de kwartfinales van de Champions League gewonnen. De ploeg van coach Renée Slegers, de titelhouder in de Champions League, was met 3-1 te sterk voor de Engelse kampioen. De returnwedstrijd is volgende week donderdag, eveneens in Londen.

18 uur geleden
Aanvoerder Diemers keerde terug naar Cambuur voor deze promotie

EMMEN (ANP) - Voor aanvoerder Mark Diemers betekent de promotie van SC Cambuur naar de Eredivisie heel veel. "Ik ben twee jaar geleden teruggekomen met maar één doel en dat is deze promotie", zei hij bij ESPN. "Dat we dit zo dicht bij huis kunnen vieren met de tribunes vol met Cambuur-mensen. Mooier kan niet."

18 uur geleden