Opnieuw Saharastof onderweg naar Nederland
AMSTERDAM (ANP) - Er is opnieuw Saharastof onderweg naar Nederland, meldt Weer.nl. Half maart daalde ook al Saharastof neer in Nederland, en dat leidde tot drukte bij autowasstraten. Ook voor komende week verwacht Weer.nl dat veel auto’s en dakramen van een laagje stof voorzien gaan worden.
Het stof kan met neerslag naar beneden komen. Dinsdag is aan het eind van de middag en avond een kleine kans op een bui, aldus Weer.nl, en woensdag gaat op meer plekken neerslag vallen. De concentratie Saharastof in de atmosfeer is volgens de weerdienst opnieuw hoog, maar bij lange na niet zo hoog als ongeveer een maand geleden.
Volgens de weersdienst kan het stof in Nederland terechtkomen door stormen in de Sahara die zand en stof hoog de lucht inblazen. "Als er dan een diepe zuidelijke stroming staat, zoals de komende dagen, dan legt het zand en stof die weg door de lucht af richting onze omgeving. Het zand valt eerder al neer, omdat dat te zwaar is om lang te blijven zweven. Maar het lichtere Saharastof kan duizenden kilometers afleggen."
Meer uit Binnenland
PUTTEN (ANP) - Een fietser is om het leven gekomen bij een aanrijding met een auto aan de Beulekampersteeg in het Gelderse Putten. Het ongeluk gebeurde rond middernacht in de nacht van vrijdag op zaterdag, meldt de politie. Hulpdiensten arriveerden snel na het ongeluk, maar konden het leven van het slachtoffer niet meer redden.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De lijsttrekker en fractievoorzitter van D66 in Den Haag, Yousef Assad, was niet de grote stemmentrekker bij de gemeenteraadsverkiezingen van woensdag. Hij heeft minder stemmen gekregen dan de nummer twee op de lijst van zijn partij, Marije Mostert. Uit de voorlopige uitslag, die vrijdag is vastgesteld, blijkt dat Assad 8082 stemmen heeft gekregen en Mostert 9904.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De grote brand die sinds vrijdagmiddag woedt aan de Nieuwe Hemweg in Amsterdam, is onder controle. "De situatie is stabiel", meldt de veiligheidsregio. De brandweer is nog bezig met nablussen.
7 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - Meerdere in opspraak geraakte kandidaten van Forum voor Democratie (FVD) komen in verschillende gemeenteraden. NRC en de Volkskrant onderzochten hoe FVD'ers actief waren bij extreemrechtse organisaties als de Geuzenbond en de nationaalsocialistische Nederlandse Volks-Unie (NVU). De landelijke partij bleef achter hen staan en door verschillende zetelwinsten voor de FVD komt een aantal onderzochte kandidaten in de raden.
8 uur geledenUTRECHT (ANP) - De gedetineerde die vrijdag in Utrecht met een vuurwapen op de vlucht sloeg, is uren later door de politie in de buurt van het Diakonessenhuis aangehouden. De politie laat weten dat bij de aanhouding waarschuwingsschoten zijn gelost. Niemand raakte gewond. Bij de man is een vuurwapen aangetroffen.
10 uur geledenUTRECHT (ANP) - De politie in Utrecht heeft meldingen binnengekregen van een schietincident in de omgeving van het Diakonessenhuis, waar eerder op de dag een gevangene met een vuurwapen is ontsnapt. Een woordvoerder van de politie weet niet of er daadwerkelijk is geschoten en of er een verband is met de voortvluchtige man.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De politie heeft twee minderjarige verdachten aangehouden voor een explosie bij een portiekwoning in Rotterdam-Delfshaven begin deze maand. Het gaat om twee 15-jarige jongens uit Rozenburg en Spijkenisse. De politie heeft de aanhoudingen vrijdag bekendgemaakt.
11 uur geleden