Opnieuw rustig op door staking ProRail getroffen stations
ZWOLLE (ANP) - Opnieuw blijken reizigers goed op de hoogte van de staking bij ProRail, waardoor vrijdagochtend in het noorden en oosten geen treinen rijden. Een woordvoerder van de NS laat weten dat het erg rustig is op de stations Zwolle, Arnhem en Groningen. Dat was ook het geval op stations elders in het land tijdens eerdere stakingen de afgelopen tijd.
"Normaal is het op dit tijdstip druk, maar nu is het heel rustig", aldus de NS-woordvoerder vanaf station Zwolle. Zij spreekt van een enkele reiziger die niet op de hoogte bleek van de staking, die tot 09.00 uur duurt. Ook op Groningen is het rustig, en hetzelfde geldt voor Arnhem. Daar zou sprake zijn van enkele reizigers die niet wisten dat de treinen er niet rijden door de staking.
Medewerkers van ProRail op de verkeersleidingsposten in Arnhem, Groningen en Zwolle hebben vrijdagochtend het werk neergelegd vanwege een conflict tussen de spoorbeheerder en vakbond FNV. De vakbond eist een grotere salarisverhoging dan ProRail biedt. De staking van vrijdag is de zesde en voorlopig laatste, maar mogelijk volgen later nieuwe acties.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Cryptomiljardair Jean-Louis van der Velde onttroont Charlene de Carvalho-Heineken als rijkste Nederlander. In de dinsdag verschenen nieuwe editie van rijkenlijst Quote 500 wordt het vermogen van de 62-jarige geschat op 26 miljard euro. Daarmee is hij twee keer zo rijk als de Heineken-erfgename, die jarenlang de eerste plaats innam.
5 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De politie heeft nieuwe beelden vrijgegeven van de verdachte van een vermoedelijke vergismoord in 2022 in Rotterdam. Op een terras aan het Tiendplein in het centrum van de stad werd vier jaar geleden de 30-jarige Jaison Baptista Lopes Sanches doodgeschoten.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil voor een stof tegen rhesusziekte bij baby's minder afhankelijk worden van de VS. Bloedbank Sanquin gaat met andere Europese organisaties samenwerken om geneesmiddelen met bepaalde antistoffen op de Europese markt te brengen. "Er is in totaal 8,8 miljoen euro subsidie ter beschikking gesteld voor een meer weerbare bloedvoorziening", schrijft minister Sophie Hermans van Volksgezondheid (VVD) in een brief aan de Tweede Kamer.
11 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Herman Koch lijdt aan de ziekte van Parkinson. Dat vertelde de schrijver van onder meer de bestseller Het Diner maandagavond in de talkshow van Eva Jinek op NPO 1. Parkinson is een progressieve hersenziekte waarbij een tekort aan de stof dopamine ontstaat en patiënten moeite krijgen met bewegen.
11 uur geledenHILVARENBEEK (ANP) - De situatie rond de dierenverzorgster van Safaripark Beekse Bergen die zaterdag gewond raakte door een panteraanval is nog steeds "precair". Dat laat de Brabantse dierentuin in een verklaring weten.
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Rudi Fuchs was "zonder twijfel internationaal gezien een van de meest invloedrijke museumdirecteuren van de laatste vijftig jaar". Dat zegt Rein Wolfs, directeur Stedelijk Museum Amsterdam, in een reactie op het overlijden van Fuchs.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Rudi Fuchs, die op 84-jarige leeftijd is overleden, was een van de "grote kunstpausen van Nederland". Dat zegt directeur Margriet Schavemaker van het Kunstmuseum Den Haag. Fuchs was tussen 1987 en 1993 directeur van dat museum.
16 uur geleden