Opnieuw rustig op door staking ProRail getroffen stations
ZWOLLE (ANP) - Opnieuw blijken reizigers goed op de hoogte van de staking bij ProRail, waardoor vrijdagochtend in het noorden en oosten geen treinen rijden. Een woordvoerder van de NS laat weten dat het erg rustig is op de stations Zwolle, Arnhem en Groningen. Dat was ook het geval op stations elders in het land tijdens eerdere stakingen de afgelopen tijd.
"Normaal is het op dit tijdstip druk, maar nu is het heel rustig", aldus de NS-woordvoerder vanaf station Zwolle. Zij spreekt van een enkele reiziger die niet op de hoogte bleek van de staking, die tot 09.00 uur duurt. Ook op Groningen is het rustig, en hetzelfde geldt voor Arnhem. Daar zou sprake zijn van enkele reizigers die niet wisten dat de treinen er niet rijden door de staking.
Medewerkers van ProRail op de verkeersleidingsposten in Arnhem, Groningen en Zwolle hebben vrijdagochtend het werk neergelegd vanwege een conflict tussen de spoorbeheerder en vakbond FNV. De vakbond eist een grotere salarisverhoging dan ProRail biedt. De staking van vrijdag is de zesde en voorlopig laatste, maar mogelijk volgen later nieuwe acties.
Meer uit Binnenland
HILVERSUM (ANP) - Leden van Ongehoord Nederland (ON!) hebben een sommatie gestuurd naar het bestuur, de ledenraad en de raad van toezicht van de omroep wegens het in hun ogen gevoerde wanbeleid. Ook hebben de leden minister Rianne Letschert van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap verzocht om in te grijpen. Dat meldt Gerard van Erp, die namens de kritische leden van Ongehoord Nederland het aanspreekpunt is.
19 minuten geledenPARAMARIBO (ANP) - In Suriname heeft het Openbaar Ministerie woensdagmiddag (lokale tijd) een opsporingsbericht gepubliceerd van de voortvluchtige verdachte Ryan T. in de verdwijning van de Nederlandse filmproducent, dj en ondernemer Rodney Leysner (52). Die verdween zaterdagavond 15 augustus en is nog altijd vermist.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De jeugdgezondheidszorg voor kinderen in asielzoekerscentra wordt ook de komende drie jaar gedaan door de GGD GHOR. Asielminister Bart van den Brink meldt in een brief aan de Tweede Kamer dat het nieuwe contract het gat moet opvullen dat was ontstaan vanaf 1 oktober.
3 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - In de vermissingszaak van de Nederlandse dj, filmproducent en ondernemer Rodney Leysner is de voortvluchtige verdachte Ryan T. gehoord, maar hij had toen nog niet de status van verdachte. Dat bevestigde de politie tijdens een persconferentie woensdag in Paramaribo. T. werd op 21 augustus als verdachte aangemerkt door de politie. Verder liet het korps weinig nieuws los over de vermiste Leysner.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft woensdag werkstraffen van 120 uur geëist tegen zes klimaatactivisten van Extinction Rebellion voor het versperren van de snelweg A12 op 25 april in Utrecht. Daarnaast eiste de officier van justitie voorwaardelijke celstraffen van een maand.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Boeren mogen door de aanhoudende droogte deze zomer twee weken langer mest uitrijden op grasland. Normaal mag dat tot eind augustus, maar landbouwminister Jaimi van Essen heeft dit verlengd tot 15 september.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Oud-ministers Hugo de Jonge (Volksgezondheid) en Ferd Grapperhaus (Justitie) worden volgende week voor de tweede keer verhoord door de parlementaire enquêtecommissie corona. Ook de voormalige ministers en vicepremiers Carola Schouten (Landbouw) en Kajsa Ollongren (Binnenlandse Zaken) moeten voor de commissie verschijnen, net als toenmalig SCP-directeur Kim Putters.
5 uur geleden