Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Opnieuw rustig op door staking ProRail getroffen stations

Opnieuw rustig op door staking ProRail getroffen stations

ZWOLLE (ANP) - Opnieuw blijken reizigers goed op de hoogte van de staking bij ProRail, waardoor vrijdagochtend in het noorden en oosten geen treinen rijden. Een woordvoerder van de NS laat weten dat het erg rustig is op de stations Zwolle, Arnhem en Groningen. Dat was ook het geval op stations elders in het land tijdens eerdere stakingen de afgelopen tijd.

"Normaal is het op dit tijdstip druk, maar nu is het heel rustig", aldus de NS-woordvoerder vanaf station Zwolle. Zij spreekt van een enkele reiziger die niet op de hoogte bleek van de staking, die tot 09.00 uur duurt. Ook op Groningen is het rustig, en hetzelfde geldt voor Arnhem. Daar zou sprake zijn van enkele reizigers die niet wisten dat de treinen er niet rijden door de staking.

Medewerkers van ProRail op de verkeersleidingsposten in Arnhem, Groningen en Zwolle hebben vrijdagochtend het werk neergelegd vanwege een conflict tussen de spoorbeheerder en vakbond FNV. De vakbond eist een grotere salarisverhoging dan ProRail biedt. De staking van vrijdag is de zesde en voorlopig laatste, maar mogelijk volgen later nieuwe acties.

Meer uit Binnenland

Fietser zwaargewond in Ambt Delden, automobilist aangehouden

AMBT DELDEN (ANP) - In het Overijsselse Ambt Delden is vrijdagavond een fietser zwaargewond geraakt bij een aanrijding. Het ongeluk tussen de fietser en een auto gebeurde rond 23.15 uur op de N740, meldt de politie Oost-Nederland. De fietser is met spoed naar het ziekenhuis gebracht.

3 uur geleden
Rapport: drones bij Nederlandse bases van Russische schaduwvloot

LONDEN (ANP) - De drones die eind vorig jaar werden gespot boven de vliegbases Volkel, Gilze-Rijen en Eindhoven, zijn zeer waarschijnlijk opgelaten en bestuurd vanaf schepen uit de Russische schaduwvloot. Die voeren op dat moment op de Noordzee. Dat betogen onderzoekers van het International Institute for Strategic Studies in een rapport, waar Omroep Brabant vrijdagavond over schrijft.

3 uur geleden
Hervatting treinverkeer Rotterdam voor vierde keer uitgesteld

ROTTERDAM (ANP) - Opnieuw moet ProRail het hervatten van treinritten vanaf Rotterdam naar het zuiden uitstellen. De spoorbeheerder hield al een slag om de arm, maar gaat inderdaad de beoogde tijd van zondagochtend niet halen. ProRail zet nu in op maandag 05.00 uur.

10 uur geleden
Ruim 1800 leegstaande woningen in Amsterdam weer bewoonbaar

AMSTERDAM (ANP) - In 2025 heeft Amsterdam 1836 huurwoningen weer beschikbaar gemaakt voor woningzoekenden. De huizen stonden leeg of werden oneigenlijk gebruikt, meldt wethouder Zita Pels (volkshuisvesting) aan de gemeenteraad. Met oneigenlijk gebruik wordt bedoeld onderhuur, hennepkwekerijen, illegale hotels en illegale prostitutie.

11 uur geleden
ANWB ziet vakantiespits op gang komen

DEN HAAG (ANP) - Al voor de spits op vrijdagmiddag ziet de ANWB de vakantiedrukte op de weg op gang komen. Rond 15.30 uur staat er 744 kilometer file, zegt een woordvoerder van de verkeersdienst.

12 uur geleden
Quint: coronadiscussie moest breder in politiek en media

DEN HAAG (ANP) - Een bredere discussie in de politiek en in de media over het coronabeleid had tot minder polarisatie kunnen leiden, zei Romy Quint, een van de oprichters van de coronakritische groep Vrouwen voor Vrijheid, vrijdag tegen de parlementaire enquêtecommissie corona.

13 uur geleden
Jeugddetentie 17-jarige voor poging ontploffing Pizzabakkers

AMSTERDAM (ANP) - Een 17-jarige jongen is veroordeeld voor het medeplegen van een poging een filiaal van de Pizzabakkers in Amsterdam te laten ontploffen. Dat was aan de Plantage Kerklaan in Amsterdam, in september vorig jaar. Hij krijgt daarvoor 200 dagen jeugddetentie, waarvan 184 voorwaardelijk, met aftrek van voorarrest. Daarnaast moet hij ook een taakstraf doen van 80 uur.

13 uur geleden