Opnieuw rode cijfers verwacht bij kwartaalbericht Air France-KLM
PARIJS (ANP) - Air France-KLM is naar verwachting nog steeds niet uit de rode cijfers gekomen. Analisten rekenen erop dat het luchtvaartconcern vrijdag opnieuw een nettoverlies van tientallen miljoenen euro's zal melden bij zijn cijfers over het derde kwartaal. Door de coronapandemie kelderde de vraag naar internationale vliegreizen vorig jaar en het aantal vluchten is nog steeds niet terug op het oude niveau.
In de toelichting op de kwartaalcijfers gaat ook aandacht uit naar de toekomstverwachtingen van de Frans-Nederlandse luchtvaartcombinatie. Mogelijk laat het bedrijf al iets los over de termijn waarop er wel weer winst zal worden gemaakt. Onlangs werd bekend dat de Verenigde Staten, een belangrijke markt voor Air France-KLM, gevaccineerde reizigers uit de Europese Unie vanaf 8 november toelaten. Air France-KLM kan hier waarschijnlijk van profiteren.
Een groot vraagteken is of KLM snel een beroep zal doen op extra steun van de Nederlandse overheid. Gesprekken tussen de luchtvaartmaatschappij en Den Haag over een kapitaalversterking lopen nog, maar over de uitkomst is nog weinig duidelijk. Eerder dit jaar wist Air France al wel 4 miljard euro aan extra steun lost te krijgen van de Franse regering, waarvan 1 miljard euro aan nieuw kapitaal. In 2020 haalde Air France-KLM bij beide landen in totaal 10,4 miljard euro op aan kredietgaranties en leningen.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag gemengd gesloten, nadat kort na aanvang van de handel op Wall Street plussen op de borden stonden. De aandacht bleef uitgaan naar de oorlog in het Midden-Oosten, die de vijfde week is ingegaan. Beleggers verwerkten nieuwe dreigementen van de Amerikaanse president Donald Trump aan Iran.
4 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Franse start-up voor kunstmatige intelligentie Mistral heeft 830 miljoen dollar (725 miljoen euro) aan schuldfinanciering opgehaald voor een nieuw datacenterproject net buiten Parijs. Het AI-bedrijf wil een Europees alternatief ontwikkelen voor Amerikaanse AI-bedrijven, zoals de eigenaar van ChatGPT, OpenAI.
7 uur geledenBREDA (ANP) - Nederlandse bedrijven kunnen helpen om Oekraïne weer op te bouwen. Dat zei minister van Buitenlandse Handel en Ontwikkelingssamenwerking Sjoerd Sjoerdsma op het bedrijvenforum voor Nederlandse en Oekraïense bedrijven voorafgaand aan de Lviv-conferentie.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ASML, ASMI en Besi hoorden maandag bij de verliezers op het Damrak. De chipbedrijven staan onder druk na een doorbraak die Google vorige week meldde. Analisten hebben tegen persbureau Bloomberg gezegd dat de vraag naar bepaalde soorten opslagruimte en daarmee chips daardoor kan afnemen.
8 uur geledenPARIJS (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De financiële leiders van G7-landen zeggen bereid te zijn "alle noodzakelijke maatregelen" te nemen om de stabiliteit van de energiemarkt te waarborgen. De ministers van Financiën en de leiders van de centrale banken van de economische grootmachten spraken elkaar maandag tijdens een onlineconferentie over een gezamenlijke aanpak tegen de verstoorde energiemarkt. De centrale banken zeggen zich in te zetten voor het handhaven van prijsstabiliteit en willen de volatiliteit beperken.
8 uur geledenBREDA (ANP) - Bij een datalek zijn gevoelige gegevens van klanten van vakantieaanbieder Roan buitgemaakt. Het gaat om onder meer namen, telefoonnummers, e-mailadressen, de bestemmingen en aankomst- en vertrekdata. Het in Breda gevestigde Roan, dat ruim honderd campings aanbiedt in zeven Europese landen, zegt dat "verschillende andere bedrijven in de vakantiesector helaas ook zijn getroffen door dit beveiligingslek".
9 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York krabbelden maandag wat op na de zware koersverliezen op vrijdag. De stemming bleef terughoudend door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten, die de vijfde week is ingegaan. Beleggers lijken wel enige moed te putten uit opmerkingen van president Donald Trump dat de Verenigde Staten en Iran "direct en indirect" overleg hebben gevoerd en dat Pakistan, als tussenpersoon, heeft aangegeven dat er de komende dagen "betekenisvolle gesprekken" zouden kunnen plaatsvinden.
10 uur geleden