Opnieuw rode cijfers verwacht bij kwartaalbericht Air France-KLM
PARIJS (ANP) - Air France-KLM is naar verwachting nog steeds niet uit de rode cijfers gekomen. Analisten rekenen erop dat het luchtvaartconcern vrijdag opnieuw een nettoverlies van tientallen miljoenen euro's zal melden bij zijn cijfers over het derde kwartaal. Door de coronapandemie kelderde de vraag naar internationale vliegreizen vorig jaar en het aantal vluchten is nog steeds niet terug op het oude niveau.
In de toelichting op de kwartaalcijfers gaat ook aandacht uit naar de toekomstverwachtingen van de Frans-Nederlandse luchtvaartcombinatie. Mogelijk laat het bedrijf al iets los over de termijn waarop er wel weer winst zal worden gemaakt. Onlangs werd bekend dat de Verenigde Staten, een belangrijke markt voor Air France-KLM, gevaccineerde reizigers uit de Europese Unie vanaf 8 november toelaten. Air France-KLM kan hier waarschijnlijk van profiteren.
Een groot vraagteken is of KLM snel een beroep zal doen op extra steun van de Nederlandse overheid. Gesprekken tussen de luchtvaartmaatschappij en Den Haag over een kapitaalversterking lopen nog, maar over de uitkomst is nog weinig duidelijk. Eerder dit jaar wist Air France al wel 4 miljard euro aan extra steun lost te krijgen van de Franse regering, waarvan 1 miljard euro aan nieuw kapitaal. In 2020 haalde Air France-KLM bij beide landen in totaal 10,4 miljard euro op aan kredietgaranties en leningen.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Klanten van ING en Triodos hebben zaterdagochtend moeilijker kunnen pinnen. Volgens ING lag het probleem bij een externe partij die pintransacties afhandelt, maar is de storing nu voorbij.
34 minuten geledenDANIA BEACH (ANP) - De Amerikaanse luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines staakt per direct alle activiteiten. De budgetvlieger kwam in financiële problemen toen de Iranoorlog een sterke stijging van de brandstofkosten veroorzaakte. Gesprekken met de Amerikaanse regering over noodsteun liepen op niets uit.
4 uur geledenNUENEN (ANP) - Vleesverwerker Esro Vlees uit Nuenen heeft faillissement aangevraagd na een ingreep van de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA). De toezichthouder verdenkt het bedrijf ervan onveilig vlees te verhandelen en heeft de vergunning ingetrokken. De directie van Esro Vlees stelt dat dit "onvermijdelijk" heeft geleid tot het faillissement.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De gesprekken tussen de Amerikaanse regering en luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines zijn beëindigd zonder een akkoord om de in moeilijkheden verkerende luchtvaartmaatschappij te redden. Dat melden bronnen die op de hoogte zijn van de gesprekken aan persbureau Bloomberg.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederlanders blijven voorzichtig met het boeken van hun zomervakantie. Reisbranchevereniging ANVR ziet dat mensen wel op vakantie willen, maar door wat onrust rondom vliegen meer voor zekerheid gaan.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met een gemengd beeld gesloten. Beleggers hielden onder meer de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten in de gaten en hoopten op een akkoord om het conflict te beëindigen. De olieprijzen gingen verder omlaag.
15 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines bereidt zich voor om de activiteiten te staken. Dat melden ingewijden aan The Wall Street Journal.
16 uur geleden